Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 28.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шаааркаааа!!!нови  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано12.07.05 17:49



А, де, де.. някой да ми каже има ли разумно обяснение на една качествена, изобилно плюскава и чешава шарка доста СЛЕД невръстната детска възраст?!?

От два дена сестра ми се оплаква от висока температура, болящо гърло, дрезгава кашлица, подути лимфни възли и болки в ушите. Звучи ли като просто грипче? Щото на мен така ми звучеше. Обаче не... тази сутрин аз се събуждам с кашлица и гърлобол, а и по-крива от обичайното (което е доста трудно, принципно...). И, докато ругая Вселената и прилежащите й площи (а, бе, някъде не би ли трябвало да има балкон???), влиза сестра ми.

Ох.. ще ми се тази сутрин да не съществуваше... Баси, тя и в пубертета не е имала толкова пъпки на квадратен сантиметър кожна площ, колкото ги имаше сутринта.. а до момента вече са в пъти повече... единственото, което мога да си мисля е, че мразя всички шарки! А лекарката каза, че до 2-3 дена и аз ще се изрина...

А само като се сетя, че преди 3 години ПАК бях болна от шарка. И че тогава насмалко да пукясам от всеотдайните грижи на здравно-осигурителната ни система! Искам и аз климатик - поне на студено не сърби чак толкова зловещо. И не ми се ще чак толкова неистово да се драпам. Баси... ментолов спирт, талк и Ацикловир... прекалено познато ми е, някак, неприлично даже...
На нищо не мяза!!!

... а след 2-3 дена и самата аз на нищо няма да мязам... баси...

Транзитните Меркурий и Венера са ми на куспидата на 12-ти, в съвпад с Южния възел, в опозиция на натален Марс в 6-ти, който пък е съвпаднат от транзитен Нептун. Изобщо, 6-ти - 12-ти, линията на възлите, както и Венера - Нептун звучи ли ви като прост грип?!? Докато не съм се изринала, все още имам някаква надеждица... хъм... която обаче хич не ми отменя 9-дневната карантина вкъщи...

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: *Джeм*]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано12.07.05 22:55



Леле, миличката...

Направо ... не знам какво да кажа...

Най-лошото в цялата работа е именно карантината май - щото инак щяхме да ти се изсипем вкупом дОма - да те чешем и тешим.

Хубавото пък е, че поне имаш интернет. Представяш ли си как са карали шарката децата преди десетилетия - в пълна изолация! Няма айсикю, няма форуми, няма мейли, няма дявол!

Много ти съчувствам, много!
Миличката ми тя ... сигурно сега се почесваш и мрачно си мърмориш под нос: "Това бяха девет минути чесане. А сега си представете девет дни..."...



Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: Rama]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано13.07.05 00:20



Да ти кажа, Рамата, последната интерпретация на М-телската реклама ме разсмя буквално до сълзи! Е, вярно, принос има и клонящото ми към пълна истерия психо-физическо състояние (от него са сълзите), ама пък смехът ми си беше искрен.

За чесането - още съм далеч от най-качествените образци в жанра, но имам основания да си мисля, че не е невъзможно да ги достигна по някое време.

Аз лично не съм добре запозната с инкубационния период на шарките, чувала съм вариации на тема от 7 до 21 дни. За всеки случай, бих препоръчала на всички, с които сме се срещали през последните 10-тина дни да внимават какво им се случва като неразположение. Ако на някого му се наложи да ходи на преглед със симптоми на грип - непременно да спомене на доктора, че е контактувал отблизо с петниста хиена...

А, бе, шарките са си откровена гадост. Освен, че преди петнясването се вдига лека температура (която скапва и настроение, и планове за непосредственото бъдеще), това е моментът, в който започват да се изриват всички карантии. Чак после втриса и се появява кожният обрив. Преди малко сестра ми сподели колко е кофти да те сърби левият бял дроб, примерно, а да не можеш да го почешеш... хъм... хъм... пък аз си мисля колко ли по-сложно се чеше жлъчка... .. освен ако не си левак...
Част от гадорията е, че изриването става бавно, постепенно и с достойнство. Известно ми е единствено едно 'бабешко лЮкарство' - с цел да се ускори - наречено греяно червено вино. Като се замисля, май бабите ни хич не са си падали по белите вина... хъм...
Тъ, пълни се джезве с червено вино, слага се да къкри на печката, люсват му се една порядъчна лъжица мед и половин чаена лъжичка млян черен пипер. Медът трябва да се стопи на съвсем, за която цел е желателно смеската да се разбърква непрекъснато (както и за да не изкипи). Бляяяяяяхххххх!!! Адска гадост е! Докато го пия, вярвам, че алкохолът е вреден за вашето здраве...

Резултат до момента: имам неразпознаваема без контролни въпроси сестра, която зловещо напомня бълхливо коте. Имам Котка, която не разбира как е възможно чесането с предни лапи. Имам зет, който се опитва безуспешно да обърне всичко на майтап (сестра ми искрено се надява и той да се изшари).
И имам себе си - с хипохондричен Асцендент и параноичен Плутон пак там.
Сега... сигурно е излишно, ама все пак да споделя... на този етап се старая да се почесвам изискано - и само там, където наистина много ме сърби... хъм...

П.П.: Ако успея да се петнясам, обещавам подробен доклад и пътна карта на петната ми. Ако не успея - леле, как ще се напием дружно след 9 дни!!!

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: *Джeм*]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано13.07.05 07:18



Абе и аз се посмях доста на твоите остроумия - особено на това, дето котката ти не разбирала как е възможно чесането с предни лапи.

Ако искаш, като изтекат деветте дни, може да се напием и ние с греяно вино, за да не се чувстваш тотално прецакана, че само ти си го пила. Как ти се струва, м?



Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: *Джeм*]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано13.07.05 09:18



Джем, стискам палци да не се възпламени тази шарка. Но я ми кажи, след като вече си я минавала веднъж, нямаш ли имунитет? В организма ти не трябва ли да има антитела и да се справи без да й дава възможност да се развие? Не съм много веща, но не е ли така?

De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: Rama]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано13.07.05 10:29



Мнеее, струва ми се кофти идея...

С греяно вино по тази рецепта напиването е почти невъзможно - алкохолът се изпарява в процеса на варене. Освен това люти - от черния пипер. Пък и загрява прекалено някак за сезона. И е твърде вероятно после никой никога да не пожелае да се напива с мен... хъм... което в момента ми звучи отчайващо...

По-добре да е водка. Или ром. Или бира. И да ни е гот на всичките
Обаче оценявам другарската постъпка изобщо да ми предложиш това. И ще го имам предвид, когато пак дойде свирепата зима - напитката наистина е идеална за сгряване.

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: DeProfundis]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано13.07.05 10:54



Аз до сега съм изкарала цифром и словом 2 (две) шарки - морбили и варицела. Съответно на 20 и на 30 години. А, доколкото ми е известно, шарките са най-малко пет разновидности. Не знам дали ми е правена ваксинация и срещу коя от всичките.

Шарката на сестра ми е или варицела, или рубеола. Започва с много ситни пъпчици, включително и по главата, които стават на мехурчета. Като се пукне мехурчето, се възпалява и изпъпва кожата покрай него. Впрочем, лекарката вчера ни каза две неща: едното е, че в момента имало шаркава епидемия, другото - че срещу варицела се изгражда временен имунитет само. Демек, можеш да си я боледуваш периодично при подходящите условия... блях!
На този етап си имам десетина петна по себе си... може да се размина и само с тях, а може и да станат много. Ще се разбере. Но да спомена, че не съм известна в лекарските среди с изключителния си имунитет.. хъм... особено през последните 3-4 години, откак Нептун ми броди из 6-ти...

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: *Джeм*]  
Автор Koтkaтa Mapтa (fat & happy)
Публикувано13.07.05 14:52



Аз съм ваксинирана - стига да е рубеола. Да ти идвам ли на свиждане?

Лъвовете не блестят с оригиналност, лъвовете блестят с блясък.


Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано13.07.05 15:41



Днес четох в някаква адски древна книга "Нов домашен лекар" описанията на различните шарки...
Е, признавам си, че изпаднах в амок!

Във всеки случай, това, което ни сполита, изглежда като някакъв вид комбинация морбили-варицела-рубеола-скарлатина-антракс-заушка... хъм...
Май не бива да съм чак толкова любопитна, ъм?!?

Ако питаш мен - по-добре недей...

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема Re: Шаааркаааа!!!нови [re: *Джeм*]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано13.07.05 20:09



Скорошно оздравяване!
Дано не те мъчи много.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.