Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема HEEEEEEELP!!! (почти off-topic)нови  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано01.06.05 00:18



Значи, това роднините са уникално явление - за пореден път се убеждавам...

Прибираме се със сестра ми пеш и под дъжда. Обсъждаме интензивно как точно трябва да протече ремонтът вкъщи и в един момент - хряс! - под моя крак изпуква охлюв...

Някои от вас са запознати с непоколебимия ми възглед, че в следващия си живот ще съм именно охлюв. Обичам тези хайванчета! Където и да отидат - все си имат уредено жилище, хермафродити са - и през ум не им минава да се влюбват, пълзят бавно - не са подложени на стрес, тревопасни са - хранят се здравословно... Единственият им враг е човекът - 'щото ги яде и 'щото ги тъпче, понеже няма навика да си гледа в краката. Грррррр..

Е, това може би обяснява защо изпитах чисто физическа болка в слънчевия сплит, когато без да искам го настъпих... хем си гледах в краката - но нямаше кьорава светлинка в този участък на улицата.

Особено болно ми стана при мисълта, че ако е възможно време-пространството да се усуква успоредно на себе си, то е напълно възможно аз да съм едновременно и охлювът, и човекът, който го настъпва. Мисълта, че е възможно да си стъпя върху рогцата, предизвиква у мен панически пристъп... И точно това се случи. Прималя ми, зави ми се свят, получих зверско сърцебиене, изпотиха ми се ръцете, не можех да си поема въздух - изобщо, класиката в жанра.

И в този критичен момент, докато на пресекулки обяснявам на сестра ми какво се случва и защо, тя ме поглежда терапевтично (блазя на тези, които никога не са виждали тояТ й поглед!) и ми казва: Какво предпочиташ - да те закопая като охлюв и да ти боядисам къщата в зеленичко като човек, или да те закопая като човек и да ти боядисам на зеленички чертички черупката като охлюв?
... и продължава да ме гледа терапевтично...

Тъ, въпросът ми е - вие в подобна ситуация в какво ще си изберете да се преродите следващия път?!? Очевидно, че май моят охлюв няма да го бъде...


П.П.: И втори въпрос имам, несвързан с горната ситуация. А, бе, може ли Уран на Dsc да ми върне отново вкуса към еднократните сексуални изпълнения?

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема Re: HEEEEEEELP!!! (почти off-topic)нови [re: *Джeм*]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано01.06.05 08:18



Само едно не ми стана ясно - ти откъде знаеш, че охлювите не се влюбват?

Иначе на въпроса ти - на твое място щях да се преродя в котка, ама не в произволна, а в моя котка. Като я гледам само както щастие струи от нея... И как няма да струи - хранят я редовно с уискас, обожават я, гушкат я, решат й козинката, чешат й гушката, водят й на крака гаджета (това, че тя се държи крайно невъзпитано с тях, е отделен въпрос), купуват й малки подаръчета-изненади (например звънящи топчета, пухкави мишки, които пискат като ги натиснеш с лапка), садят й котешка трева, говорят й, снимат я, радват й се... Живот си живее добичето - и, не на последно място, няма опасност някой да я настъпи.

За Уран - не знам. Но предвид еднаквите ни асценденти с теб, навярно скоро ще мога да споделя пресен емпиричен опит.



Тема Re: HEEEEEEELP!!! (почти off-topic)нови [re: *Джeм*]  
Автор Sperantza (морска)
Публикувано01.06.05 09:07



Определено не искам да се преродя в офлюф
Някакво морско животно искам да е,делфинче или обитател на раковина!
Иначе,искам да пътешествувам и приключенствувам в някой друг живот,ако ще съм човешко създание...мдам

Редактирано от Sperantza на 01.06.05 09:08.



Тема ...искам, не искам...нови [re: *Джeм*]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано01.06.05 09:18



...вече няма да се прераждам...

...ще блуждая тякъде в непространствено-невременния континуум и ще наблюдавам малките хохлюФчета как щъпукат насам-натам и ще се сещам за Онзи-който-няма-да-спомена-понеже-Ти-Го-намрази-покрай-едни-Твои-диалози-с-друг друг-човек и за случката с друг хохлюФ, който, гордо и с наслада пресичайки улицата бил грижливо преместен в тревата, за да не бъде стъпкан и сгазен, но какво пък му се е случило в тревата, на скрито, вече знае само Онзи-който-Е-измислил-звездите...

...ана втория ти въпрос - може, можеееееееее...ама може да не се казва точно Уран...



Тема Re: HEEEEEEELP!!! (почти off-topic)нови [re: Rama]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано01.06.05 14:42



Ами, от наблюдения знам. Виждала съм пълзящ охлюв, плуващ по гръб, развяващ се, носещ се по течението, дъвчещ листо на лилия, пресичащ 'Цариградско шосе', пиещ мляко от паничка, спящ в черупката си, колебаещ се дали да влезе в двора, биещ се с други охлюви (за манджа, естествено!) - ама никога не съм виждала влюбен охлюв...

Пък котките се влюбват - което им е съществен екзистенциален проблем в моите очи. И уши - също.

Обаче безспорен плюс на предложението да съм твия котка е, че със сигурност поне в един живот ще съм.. ъъъ... дебела... ъъъъ... и добра...



А за Уран питам, защото - докато гледам в ужас как се приближава към Dsc-та ми - ми хрумват разни налудничави идейки. И една от тях е, че е невъзможно да те тресне мълния - и да не те стопли... ъъъъ... малко преди да те опече...
Пък на 7-ми не мога да се сетя за нещо друго стоплящо от евентуални скорострелни (Уран) и тутак си изпаряващи се (Риби) партньорства. Демек, еднократни връзки... хъм... ? ?... а кой си губи времето в такъв случай да си говори с човека?!?

Тъ, с нетърпение започвам да очаквам да споделиш...

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема Re: ...искам, не искам...нови [re: Cфaйpa]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано01.06.05 14:49



Ъм, да - тогава направо на втория въпрос и аз..

Значи, ако правилно те разбирам:
не било Уран, а било Гошко;
и не било на Dsc, а било в кревата;
и не било 'може ли', ами направо ми бил кацнал?!?

... леле!...

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*


Тема ...правилно си ме разбрала...нови [re: *Джeм*]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано01.06.05 15:56




...е, може да не е Гошко или в креват, ама ти вариантите ще си ги допълниш сама...важното е да има хубаво дупе и рамене, а пък отпред все нещо ще извади, нали така?



Тема ..освен това...нови [re: *Джeм*]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано01.06.05 16:03



...не подминавай така лековато първия въпрос...

...аз се отзовах на твоя зов за помощ, успокоявайки те, че случайното стъпкване на хохлюФчето от твоя десен (или ляв) крак е негова съдба, а не твоя..в твоята натална карта сигурно не пише, че ще тъпчеш хохлюФчета, но в неговата със сигурност е било писано че НЕЧИЙ крак ще го стъпче...

...за хохлюФчето ти си предначертаната СЪДБА...

..мда..



Тема Re: HEEEEEEELP!!! (почти off-topic) [re: *Джeм*]  
Автор angela_hell (немирна)
Публикувано01.06.05 20:57



леле, направо се почувствах емоционално ощетена, че никога не съм изпитвала мерак да се прераждам в друг животински вид

даже бих казала, че изпитвам ...мхмм... дълбока възмута (например) и неприязън, когато някой индивид се държи като хлъзгаво земноводно, разгонен котарак, надут петел, тъпа патка, щраус-непукист, настъпана жаба, бик за разплод и прочие свински изпълнения

сериозно, защо ти е да мислиш за фауна, когато човешкият вид я ...съвместява?


иначе по повод Уран на Десц, мога да споделя тригодишен опит от съвпад на транзитен Уран с Венера, все пак тя е сигнификатор на 7ми... не е страшно чак:

един ден обичаш някого и е на живот и смърт, след месец обаче обектът вече е друг. отделно, попадах предимно на Уранови типажи, разбирай "днеска съм тук, утре ме няма". Джингибита всякакви.
и тресвания, дъждовно като цяло, с гръмотевици, но се търпи де, движение да става. даже след това ти става скучно...

хехе, както биха казали някои "авторитети", сигурно съм проектирала в тях нещо си там

Мисля, следователно съм... single


Тема Re: HEEEEEEELP!!! (почти off-topic)нови [re: *Джeм*]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано01.06.05 23:09



Как ще ми е дебела котката бе - чуваш ли се?! Вярно, че се радва на здрав апетит, но достатъчно редовно гони врабци по терасата (вид котешки фитнес сиреч), така че и физическата й кондиция си е екстра.

А за Уран има още малко време - десцендентът ми е 13 градуса Риби - значи още към 3 градуса има, докато ми го пресече. Засега не го усещам Уран - тоест не съм "изневерила" на любимите ми плутонови обекти.

Между другото, замислих се какво значи всъщност еднократна връзка - в зависимост от контекста на дадена философска рамка. Понеже ако смятаме, че няма нищо преди и след живота - тоест той си ни е един единствен (а после червеи и "...какво тук значи някаква си личност") - тогава е ясно, че еднократна връзка е тази, която се случва еднократно и толкоз. Но ако приемем, че душата се преражда и никоя връзка не е напълно случайна, се предполага, че най-вероятно не е и за пръв път (връзката). Тоест еднократността й е под въпрос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.