Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 18.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Гледам,че...нови  
Автор чepeп (мемозаторотимус)
Публикувано30.03.05 21:11



Доста се набляга на аспектите на планетите с Асцендента и Медиум цели,но...интересно ми е не се ли гледа дали планетите правят аспекти и с другите домове.Примерно:Слънцето ми прави 2-3 точни мажорни аспекти с върховете на съответно 2-3 дома.Трябва ли да го разглеждам това и най-вече как?

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Гледам,че... [re: чepeп]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано01.04.05 13:25



Ми разглеждай го. Има значение, същото като на другите е. За целта първо може да анализираш това, с какво значение се натоварват ъгловите домове? Тоест това са тези домове които са приравнени към кардиналните знаци.

Общо взето счита се, че кардиналните знаци задават причините за нещата, когато да се случат. Те символизират началата. Ще има ли фал старт при спринт или старта ще е успешен? Кой е този с който ще партнираме и реализираме, когато не можем сами? Каква е средата от която произлизаме? Кой връх ще покорим, някое хълмче или еверест?

Когато се разглежда някой проблемен случай най-често се започва от тези точки. Защото човек не избира семейството си. В любовта той може да се влюби, ала друг избира дали да направи същото. Кои сме ние, до известна степен сме такива каквито майка ни е родила. Как ще бъдат оценени усилията ни, зависи единствено от самото общество. Ако то реши, че сме идиоти може да отидем другаде. Ала и там също ни избират.

Това са ъгловите, кардинални точки. Те задават четирите основни посоки по които се ориентираме - юг, изток, запад, север. Душата разтила картата и си набелязва посоките си на действие.

Сега ти може да изградиш логически влиянието на другите, неподвижни и подвижни домове. Да разбереш тяхното значение спрямо себе си. И след това, анализираш аспектите. Резултата ще е достоен.



Тема Добре, ще ти кажа!нови [re: чepeп]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано04.04.05 16:59



Относно натала, ПРИМЕР: Сатурн в първи дом- в тази позиция той е в тригон с девети дом. Тоест тя позволява на човек да са му наличични средства за пътувания, образование и въобще всички теми за девети дом. Общо взето човек е ярко осигурен в тези области от живота.

Или връщаме Сатурн в дванайсти и виждаме, че там той е в тригон с осми. Уверявам те, че в този натал проблеми с данъците все едно няма да има. Човек е подсигурен от таза страна на живота.

Сега отново пращаме Сатурн в първи и виждаме, че е в квадрат с десети дом. По отношение на израстването си човек ще изразходва своите енергийни ресурси. Разбираш ли?

Или пък връщаме Сатурн в дванайсти дом и виждаме, че е в квадрат с девети. Разбери тук човек ще израходва енергията си за да заплаща обучението, образованието си със собствените си сили.

Какво става, когато сатурн е аспектиран от господарите на домовете с които е в тригон? Както се тълкуват аспектите, така.

Сатурн не е особен при тълкуване. Той е съдбоновен. И тъй, когато говорим за човешката съдба, цялата интерпретация се завърта към него, като към центробежна сила от която за да се измъкнем се гребе, яката. Така е, хората са осъдени, на това, да се трудят за прехраната си или да поемат отговорности съсипващи яко сили те им? Дори носа на Майкъл Джексън фигурира за това. Как мислиш?

Редактирано от Ул Oви Xeй на 04.04.05 17:02.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано04.04.05 22:44



интересно, не съм си мислела да разглеждам преди тези аспекти с домовете...
Сатурн в 7-ми в Дева с кои домове прави тригони, и с кои квадрати??



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Etude]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано05.04.05 15:14



Прочети темите за единайсти дом. Може да разбереш, че социалната сфера в която вирееш се изолира от недоимъци.

Сатурн е печен. Довери му се.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано05.04.05 20:49



не можах да разбера това което ми написа, Улови...
А къде са темите за 11 дом, интересно, не съм си разглеждала досега 11 дом, нямам планети там, но на върха му е козирог;



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано05.04.05 20:54



социалната сфера в която вирееш се изолира от недоимъци.

с други(прости) думи какво значи това??



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Etude]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано06.04.05 15:29



Това което казваш ме впечатлява и е интересно - "А къде са темите за 11дом".

Има дванайсет теми. По принцип знаеш, че зодиака представлява един идеален план на нещата. Като например, първи дом е в Овен. И Марс е в Овен. Слънцето си е в Лъв. И то там най-добре си се чувства. А когато разгледаме хороскопа, като че ли нищо не си е на мястото.

Водолей е единайсти знак и е приравнен към единайсти дом. Ето това е една тема за дома - Водолей. Знака е общо за всички, а дома е личен. За това темите специално за еднинайсти дом са дадени на по-лична основа. Примерно Лъв очертава творчество. А пети дом характеризира творческото в Аза на личността. Пети дом в Рак например издава личност която се зарежда от играенето. Емоциите биват оплодени при погалване на животно.

11 дом в козирог е едно, а дали сатурн прави тригон с него обаче? Череп ме подсети, че е възможно разминаване, ако един дом поглъща цял знак. Ще видим тази работа.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Etude]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано06.04.05 16:05



Ако сатурн прави тригон с 11 дом, тогава визираме, че е в благоприятна позиция с реализацията на човека. Тоест ще намери пари за да се реализира все едно. За да се реализира човек е необходимо не само желание или някаква печалба. Например спечелени избори. Заеман пост. Тоест тук става въпрос за това човек да чувства, че е реализирал своите умения например. Едно е да мога, да чета. Друго е да реализирам прочетеното.

11 дом в козирог със сатурн в седми ни праща в общуването. Как общуваш? За достъп до теб, от партньора се изисква изградена стабилна позиция спрямо начина на живот.

Типично за социална сфера на виреене се посочва приятелската среда. Хората с които се събираш от време на време. Тази малка общност спрямо теб се различават от друга с финансовите си възможности.

Или това е като да принудиш някого да си купи последна марка цифров фотоапарат, защото искаш снимка заедно. Въпроса е, че за да продължи приятелството под напора на общността в която вирееш той успява, да намери необходимите средства. И се чувства щастлив. И ти също.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано07.04.05 18:35



За рак на върха на 5-ти дом - Много обичам животните, в един от най-тежките моменти през живота ми, когато бях в емоционална депресия, ме спасиха моите 2 котенца, те сякаш усещаха душевното ми състояние, невероятно... и така се гушкаха и толкова мили, идват при мен, когато плача и се сгушват и така успяваха да ме успокоят....за мен те са едни от най- чудните животни и ги обичам много;
Искам да те попитам също, политиката по кой дом се води, а също политическите институции.
А по кой дом са свекървата и свекъра - родителите на съпруга?? кои планети да разглеждам за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.