Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано07.04.05 18:41



11 дом в козирог със сатурн в седми ни праща в общуването. Как общуваш? За достъп до теб, от партньора се изисква изградена стабилна позиция спрямо начина на живот.

По какъв начин 11 дом в козирог, със сатурн в 7-ми се свързва с общуването?как общувам? Не съм много общителна по принцип, предпочитам партньора да е по-общителния, това ме привлича и в моя партньор.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Etude]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано08.04.05 14:37



Не е зле да се прави разлика между комуникация и общуване. Всяко същество общува със заобикалящата го среда. То в нея живее. И е неизбежно. Да се провали комуникацията обаче може.

Начина на общуване е един от основните критерии за определяне на дадени черти от характера. Казват, че когато сангвиник закъснее за театър, за да влезе той ще разкаже виц или шега на портиерката. Холерика ще й вдигне скандал. Флегматика ще стои упорито на вратата докато не го пуснат. Меланхолика ще отиде тъжно във фоайето, за да седне и ще изчака там края на представлението.

В хороскопа общуването се явява като един от всички останали елементи общо включени в разглеждането на характера. Сатурн символизира бащата. А бащата често символизира безмълвното контактуване. Или репликата - нямам какво да кажа нито на жена си, нито на децата, но има какво да изискам от тях.

В седми дом, противоположен на първи - кой съм аз, се разглежда - с кого общувам и как го правя? Луната символизира майката. Така по отношение на общуването, в твоя характер основна роля за неговото изграждане играят и двамата родители.

Добре е да разбираш, кога общуваш с маниери придадени от майка ти и кога с тези формирани от баща ти. Или в зависимост от възпителните критерии по които се водят твоите родители, кои от тях лансираш в определени случаи.

Върха на единайсти дом е в козирог, а сатурн е в седми. Определено приятелите се подбират по типовете, които трябва да отговарят на представите ти, като към изисквания за тях дошли от бащата.

Върха на пети дом е в рак и определено арт натурите са по типовете на майката.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Etude]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано08.04.05 14:47



Свекър и свекърва в твоя хороскоп няма да намериш. Ти отиваш в тяхната компания едва след като си цялостно изградена личност или поне така се очаква да бъде. Следователно те не могат да те променят нито ти тях, освен ако не идва по линия на съпруга ти. Можете единствено да съжителствувате или не. За това пък факторите в четвръти дом са за дома който ще имаш.

За политиката отговарят 2-ри, 8-ми, 11-ти и 5-ти домове, ситуатизирани към десети дом и козирог. Според мен.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано08.04.05 15:44



интересни работи ми пишеш...поне ми е интересно;
Напоследък често си мисля и за северния възел, мога да потвърдя, че това, което той символизира, като позиция в хороскопа и като знак, особено като знак, най-много ме привлича.
А Северният възел в опозиция с Меркурий, стана въпрос за общуване, значи ли, че не бива да се набляга на общуването, или...??? как да го тълкувам, мога да гадая само... От преди месец почнах много да мисля именно по въпроса за Северния възел, ако той отговаря за най-правилната посока на развитие за един индивид, ако в случая е в опозиция с Меркурия във Водолей, по-малко да общувам ли ми завещава???нещо не много типично за знака на Лъва според мен, или какво???



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Etude]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано11.04.05 12:35



Северния възел носи информация от миналото. А в твоя хороскоп то е символизирано от Меркурий. Тоест миналото е изживяно по начина представен от меркурий.

Често хората си казват - ех сега да се върна пак в единайсти или дванайсти клас когато бях абитуриент. В смисъл това което сме изучили от преди, сега е леко за душите ни. Това може да са били трудни уроци, но вече като добре научени и преучени е възможно да се привържем към тях. И да не даваме възможност на новото, да се покаже.

Тази позиция на възела водолей-лъв изисква, да разбереш, че да раздаваш любов е нещо което независи от теб. И когато света ти позволи да му дадеш своя топлинен лъч, това е по неговата добра воля. Защото той те е пожелал.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано12.04.05 17:31



Това за Северен възел в Лъв ли е? Там е то, че не знам съвсем точния си час на раждане за да разбера в кой дом попада северният възел -в 6-ти или в 7-ми в Лъв.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано12.04.05 17:34



не разбирам пак много добре това което ми казваш за този топлинен лъч, той е по-присъщ за лъва, а понеже при мен ще е нещо, което трябва да науча и към което да се стремя, ако се счита, че уроците на водолея съм ги научила отдавна.. не разбирам за светлинния лъч



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Etude]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано13.04.05 13:17



Топлинния лъч - това е поезия. Със символиката на северния възел често се злоупотребява. Тоест с изтълкуването му своевременно се изопачават дадени религиозните схаващания на отделно човешко същество.

За християните Исус се е раждал само веднъж. Историята не се повтаря. Теорията за прераждането им е чужда. Или тя не е от значение. Единственото важно е спасението и вярата в това, че е възможно.

Мохамеданите също вярват в рая. Етнолози теоритизират и разкриват, как един владетел с ислямски произход е манипулирал своя народ, да влиза в бой. В определени дни отварял хазната и раздавал на бойците ядене и пиене на корем. След това отивал при тях и им казвал - хареса ли ви? И всичко това ще го имате там в рая. Ако утре влезете в битката непоколебимо ще го получите.

Африканците се осланят на мистицизма.

Египтяните вярват в живота след смъртта. А живота тук го считат само за пътешествие.

Списъка е дълъг. Той не отговаря на съжденията за кармата и прераждането. Кой със своята етика отива при индийците, да натрапва африканския мистицизъм?

В смисъл, че северния възел е представа за минало и бъдеще. Кармата може да се появи след това взависимост от предпочитанията, характера и така нататъка. В абстрактната логика символизма взима превес. В кладенец не може да има вода, ако някога самия той не е бил изграден - човек не може да разполага с нещо което някога не е получил - това е минало. В природата - локвите са следствие от дъжда преди това.

По този начин се охарактеризират и способностите от астрологична гледна точка. Ловък съм, защото е било наложително да съм такъв. А в настояща ситуация информация за това положение като че се губи. Ето и принципа на северния възел, да разкрие вроденото и да обрисува неговото противоположно, като естествената му насока.

Бедния иска да бъде богат. Обаче богатия иска ли да е беден? Всъщност в психологията се допуска, че хора сами си причиняват финасови вреди, и като се впускат в безръсъдни кредитни взимания и спекулации. Защото дълбоко в себе си не желаят да бъдат обградени с богатство.

В този смисъл ми се струва, че теорията за северния възел като карма е повече приказна, романтична, религиозна, ала не и основна. Има ред въпроси които могат да се проверят в настоящия дневен ред, а не само да се впускаме в минали съществувания. Въпрос на вкус и начин на мислене може би?

Водолей събира любов - Лъв раздава. За интерпретация на възела и в тази му чувствителна ситуация предпочитам поезията.



Тема ?нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Baйa (въздухорейка)
Публикувано13.04.05 14:20



А може ли по същия поетичен начин да обрисуваш и останалите комбинации... Личен интерес - Северен в Дева. Аз лесно давам и раздавам - трябва да се науча да не го правя ли?
И пред какви предизвикателства се изправя човек, когато планета активира южния възел?
Благодаря ти.



Тема Re: Добре, ще ти кажа!нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано13.04.05 15:01



ех че интересно ми е да чета...Значи със Северен възел в Лъв трябва да се стремя преди всичко да раздавам любов; но така и не разбирам ролята на Меркурий, който прави опозиция със Северния възел. трябва ли може би да съм по-малко аналитична, и да обичам със сърцето може би...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.