Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 01.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема клептоманиянови  
Автор Alphecca (скитник)
Публикувано22.03.05 11:00



Какво според вас в един хороскоп определя склонностите на човека-клептоман? Този въпрос ме мъчи дълго време - дали в подобен хороскоп се среща силно наранен Меркурий, дали има силно влияние на Лилит или пък много планети концентрирани точно в определен дом....??????? Помогнете ми да си отговоря на въпроса ако сте чели нещо по темата или имате лични наблюдения.
P.S. Ако това ще ви помогне: Психолози са установили че клептоманите са дълбоко несигурни вътрешно хора, които в същото време обожават риска от кражбата - това ги възбужда и ги кара да се чувстват велики.

Правете любов, а не война.


Тема Re: клептоманиянови [re: Alphecca]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано22.03.05 13:49



Може би ретрограден или ранен марс във везни или овен, телец или скорпион... Що се отнася до меркурйи - клептоманията представлява кражбата на дребни предмети, нещо, което бих свързала с дева.... но това е просто една гледна точка. Не е изключено, даже според мен е почти сигурно, че лилит е засегната по един или друг начин.
Би било много по-лесно ако имахме наталната карта на някой клептоман и би било още по-добре ако знаем в кой момент точно са започнали дребните кражби, т.е. се е проявило заболяването. Така много по-лесно биха могли да се установят засегнатите планети, чрез транзитите и прогресиите, които могат да се направят към съответния момент.

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: клептоманиянови [re: Alphecca]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано22.03.05 22:15



юпитера



Тема Re: клептоманиянови [re: Alphecca]  
Автор Deep (outsider)
Публикувано23.03.05 08:45



И аз крада от време на време
Но не ми е мания,Слава Богу!!!!
Не знам на коя точно част от картата ми се дължи(професионалните астролози могат да я намерят в профила ми) и да анализират на какво отгоре АЗ крада

Само ще кажа,че не е от риска на кражбата,който би ме възбудил,а от това,че определеното нещо страшно много ми трябва и не ми се дават пари за него в момента

Нека спомена,че като една Рибка все пак рано или късно подарявам откраднатите неща на любими хора

per aspera ad astra


Тема Re: клептоманиянови [re: vilialice]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано24.03.05 18:38



Сещам се за представител на зодия Лъв, не знам, може и други планети да са имали роля, но беше класика, а пък ми беше най-добра приятелка, и веднъж отивам в тях на гости и виждам същия този предмет(съвсем незначителен между другото) да украсява телевизора, отгоре сложен, и я питам!! а тя отрича, но е толкова сигурна в себе си...без думи просто...

Редактирано от Etude на 24.03.05 18:41.



Тема Re: клептоманиянови [re: kuiperbealt1]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано24.03.05 18:44



за една съученичка също се сещам, водолей, с Луна и Венера в Стрелец. Не знам дали това е било, което е оказало влияние... и аз съм по-склонна да мисля, че по-скоро е по вина на Меркурий.



Тема Re: клептоманиянови [re: Alphecca]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано25.03.05 20:40



Това, което според теб твърдят психолозите, не е съвсем коректна дефиниция. Те хората са си масово несигурни вътрешно, ама не са клептомани. Клептоманията е вид психично разстройство, което принадлежи към групата на разстройствата на контрола над импулсите - поне според американската класификация на болестите (според МКБ-10 не знам как се води и ме мързи да проверявам). Дотук е логично веднага да помислим за Марс (импулса) и Сатурн може би (заради самоконтрола) - и някаква дисфункция на това ниво.

Ключовите характеристики на клептоманията са следните:

1. Периодични импулси да задигне някакъв предмет, като по правило този предмет не му е нужен и най-често няма материална ценност.
2. Остро усещане за напрежение преди да го направи.
3. Усещане за удоволствие и/или облекчение по време на кражбата.
4. Кражбата не е свързана с гняв или отмъщение към някого.
5. Човекът няма други личностови нарушения.

Доколкото очевидно има елемент на компулсивност, вероятно трябва да мислим и за Плутон (темата за контрола също е плутонова май). От друга страна, ако продължим нишката, търсейки "следи" в самата етиология на заболяването, работата става съвсем оплетена, защото се смята, че клептоманията рядко е самостоятелна диагноза в "чист" вид - най-често е свързана с депресии, булимия, анорексия и т.н. Обикновено тези изблици се отключват при силен стрес. Така че вероятно и Луната има връзка, а защо не и Венера (често такива хора имат доста проблематични взаимоотношения).

Привържениците на класическата психоанализа са убедени, че в дъното на подобно нещастие винаги стои или проблем с либидото, или с агресивните импулси и контрола над тях (засега не е изяснен този спор) - но според мен и двата варианта звучат пак типично марсово. Между другото не е вярно, че клептоманите се чувстват велики заради риска от кражбата. Усещането за възбуда и удоволствие по време на кражбата е факт, но не съм сигурна, че точно рискът ги кефи толкова. Някои от тях не го съзнават напълно, а други се чувстват по-скоро виновни и дори сами правят така, че да бъдат спипани/разобличени и съответно наказани (отново Сатурн). Доколкото знам, понякога изобщо нямат спомен какво са направили (може би Нептун?)...

Абе голяма каша стана, но това са моите разсъждения по въпроса. Впрочем виждала съм един жив клептоман - преди години някой го беше довел на едно парти у нас. Задигна ми мобилния телефон - голяма дандания стана, защото този, който го беше довел, нямаше представа, че горкият човек има подобен проблем. Накрая ми върна телефона, заедно с още малка купчинка дребни предмети, които нямаше никакъв спомен откъде е взел (и които не бяха мои). Начинът, по който държеше всички тези неща и особено погледът му тогава, страхотно ме потресоха... Голяма драма си е това...

За съжаление му нямам хороскопа, но помня, че беше Слънце в Риби.


Редактирано от Rama на 25.03.05 21:08.



Тема Re: клептоманиянови [re: Rama]  
Автор Deep (outsider)
Публикувано26.03.05 08:23



Излиза,значи,че Слънце в Риби е достатъчна причина за клептомания?
Ами...чудесно

per aspera ad astra


Тема Re: клептоманиянови [re: Niamh]  
Автор Alphecca (скитник)
Публикувано29.03.05 14:13



Определено най-много ми привлече вниманието съвпада между Меркурий и Нептун близо до върха на 12 дом. Меркурий е заточен в Стрелеца и съвпада с върха на 12 дом - домът на Рибите, където Меркурий се намира в падение. Освен че е отслабен Меркурий съвпада и с Нептун, който допълнително размива енергията му. Това положение прави човека разсеян, податлив на мечти, създаващ си илюзии, в известна степен неискрен спрямо околните. Съвпадът е идеален за писане на поезия и като цяло дава богато въображение. Не са изключени психически проблеми, които да подтиска вътре в себе си. Фактът че приятелката ти е задигала малки нещица отново ме насочва към Меркурий, който пък от друга страна се свързва с търговията, магазинчетата...

Правете любов, а не война.


Тема Re: клептомания [re: Alphecca]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано29.03.05 18:06



може би риби,понеже не разбират какво е лична собственост за разлика от телеца и понеже си мислят че всички блага на света са общи за всички хора.

може би скорпион,заради желанието да притежава нещо чуждо

искам да намеся и рака ама не се сещам как




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.