Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Екстазът на душата  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано16.03.05 20:39



Хайде да си говорим хубави неща.
Кое ви кефи? Кое кара душата ви да трепти от някакво нейно си щастие? Ако искате да вкараме астрология - можете ли да разпознаете това удоволствие в картите или транзитите си?

Мен ме кефи пролетта - много ясно.
Тази година няма да ме подмине, защото днес се случи пред очите ми. Вчера - студ. В неделя - сняг. Днес - върбите цъфнали. Топло, меко... небето синьо и високо. Дишаш. Имаш време. Нищо не напомня за "трябването". Имаш поне цели 4 дена време, преди да ти се стовари следващия етап на учебния маратон. Планираш да си седиш вкъщи, да бършеш прах и да переш, но ти се обаждат по телефона и вместо това седиш пет часа в едно кафе, фрашкано с книги, пиеш сок и ядеш домати с моцарела и босилек с прясно опечен топъл бял хляб... Дърдориш си с девойката, която от пет години ти е близначка за "доброто старо време".

На път за вкъщи си купуваш лалета.
Пускаш нет и четеш нещо, което те помита от кеф, макар че си го чела поне стотина пъти.



Светът е дружелюбен и готин, потвърждава ти feist.

Всичко ще бъде наред, казваш си ти.
Пролет е.
Просто се случва.

млада, хубава, с големи цици и не пуши

Тема Re: Екстазът на душатанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано16.03.05 21:19



в този момент-музика-Cafe del mar"



Тема Re: Екстазът на душатанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано16.03.05 22:32



Миналата година, горе-долу по това време го описах

- не мисля, че сега бих могла по-добре... Но сега бих написала приблизително същото...



Тема Здравей!нови [re: Rama]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано17.03.05 13:38



Хареса ми ........ особенно печените ябълки с канела... Това мили приятели е силата на пролетта и на всичко което се събужда заедно с нея.
Лошото е само, че много хора забравят това щастие, просто да си щастлив от съществуването, такива дребни неща могат да ни накарат да се чувстваме добре, не само с въздушните, но и с абсолютно всички други зодиакални знаци, защото просто в този момент сме настроени да виждаме хубавото в другите. Както не само през пролетта, но и през всеки един сезон. Имено това наричам: " Да се чувстваш част от света!" тогава дразгите и припирните ти изглеждат напълно безмислени, защото щастието е, пълно и обливащо, като топлият душ, пък и те загръща в топла хавлия. В такъв момент мога да се усмихна дори на най-отвратителното същество, просто, защото знам, че и в него има искрица от божественото... Толкова е лесно, да се потопиш в тази енергия, тя дава сили дори, когато си тъжен да се усмихнеш на непознатия на пътя, защото усмивката дава енергия на хората, дава любов. В такъв момент войнственият марс изчезва, появява се марс, който кипи от енергия, който се превръща в галантен любовник, който дава и помага просто защото пристига пролетта. Колко би било хубаво ако успяваме непрекъснато да запазваме това си състояние, аз се опитвам и знам, че до сега имено това състояние ми помогна да се срещна и да се запозная с едни от най-страхотните хора, които познавам.

Това което ми остава да кажа, е просто едно голямо благодаря на позитивната слънчева енергия.
Благодаря и на тези, които си направиха труда да изчетат писанията ми....

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Екстазът на душатанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано17.03.05 14:50



чесно казано много ме кефи Слънцето.Луната.Утрото.Нощта.Морето.
Новите надежди.
Да очаквам.
Ако не очаквам ще умра.Затова не искам да остарея никога.Да увехна.Какво ще очаквам тогава?!Бръчки ,псттт спирам ,говорим за хубави неща.
Нещо си.
Кефи ме да пия бейлис с натроешен лед.
Да се опиянявам от аромата на любимия ми парфюм.
Онези пристъпи на луда Любов към себе си ,а оттам и към целия свят.
Козметиката ме кефи .че как..
Музиката ...
Да си търся белята имам нужда понякога.
Адреналин.
Да пътувам...
да си спомням..
Да очаквам...
да се забавлявам ,всячески
Да не мисля за нищо..
Цветята обичам .
И всичко що е красиво.
А красиво е това що гледаме с любов .
Но първо трябва да дойде дивия мощен пристъп на силна любов към себе си ,а оттам към всичко останало ...кръга се затваря ,ако въобще е кръг.




Тема Re: Екстазът на душатанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Deep (outsider)
Публикувано17.03.05 15:06



Искам да отбележа,че днес е един чудесен дееееееееееееееееееен!!!

Поздрави,Котко
И на близначката също

per aspera ad astra


Тема Кое ме кефинови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Deep (outsider)
Публикувано17.03.05 18:30



Само не се шашкай!
Сега ме кефи това,че вече си имам татуировка,току-що направена,малко боли,но нищоТова ми беше подаръка за рождения ден.С други думи - от мен за мен!

Второ,в главата вече ми се върти от няколко дни страхотен сценарий за един психотрилър...просто трябва да го напиша на хартия.Дори вече си представям ефектите в самия филм.Абе,представям си самия филм,да си призная...музиката на Гарбидж от албума им Version 2.0 е идеалния саундтрак към този филм.

Трето,написах дъъъъъъъъълго писмо на една девойка,която твърди,че ме обича...и май наистина ме обича

Обожавам пътешествията,приключенията,загадките,котките.Между впрочем,тук му е мястото да спомена за черната котка на татуировчика.Още като седнах на диванчето,тя се намърда в скута ми и се приготви да нанкаГотино!

Абе,пролет ееееееее!Лято идва!Радвайте се,обичайте се,не си говорете,говорете си,мразете се,любете се,плачете...каквото искате - правете!Аз ви съветвам само едно - бъдете себе си!

И,моля ви се!2005-та година сме вече.Аре,по-свободно го давайте!

per aspera ad astra


Тема Re: Екстазът на душатанови [re: Deep]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано18.03.05 00:44



С близначката вече имаме и един кат еднакви дрехи, голямо шоу!
Мислех, че тоя период съм го минала, ама на...

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Екстазът на душатанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор qfwfq (пътешественик)
Публикувано18.03.05 14:09



прекрасна тема:)) при мен дойде със съвпада ми натален юпитер с транзитен :)
по скоро осъзнаването, че имам такъв съвпад:) настроих се забавлително, ваканционно, закриляно и безусилийно и всичко тръгна по мед и масло. та душата ми трепти от щастие като си реши, а от там нататък времето и обстоятелствата ми се виждат прекрасни, независимо от обективната реалност:)
неприятностите са приключения, болките -опитности и т.н. и т.н.:)

that`s how I made the shell: simply to express myself.


Тема Re: Екстазът на душатанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор FrannyGlass (сънливка)
Публикувано18.03.05 20:24



Има дни, в които всичко ме кара да се усмихвам. Като завее южният вятър и заочне да м гъделичка по носа, направо се разтапям. И се чувствам една такава добричка, че чак започвам да си тананикам по улиците...Вчера беше първият истински пролетен ден за мен - когато дори сивите сгради започват да танцуват пред очите ми, а хората еуфорично препускат по улиците, понесли мартенските си усмивки. Понеже се успах, както често ми се случва, (едва ли има по-сънливо същество на Земята от мен) си взех такси. Няма да повярвате каква готина шофьорка ми се падна. Една възрастна дама, може би на около 60, дори 65, с голяма бухнала изрусена коса и силен драматичн грим. Беше облечена с леопардов костюм. Въобще много ми напомни на Буболина от "Зорба гъркът". Обче беше страшна симпатяга. Караше така уверено, като мъж, и имаше такова ведро отношение към всичко наоколо, че ми се прииска на 60 и аз да съм една такава слънчева Буболина:))
После работният ден се плъзна леко и неусетно и отново се слях с хората навън. Толкова е хубаво предчувствието за вечерта през пролетта! Чувствам се една голяма и лека като балон. Мога да обгърна целия свят и да го погаля нежно по главицата...Ей в такива моменти се изпълвам с благодарност, че съм жива. И знам, че си е струвало да заплатя за тях със стотиците мрачни и начумерени дни, които нося в раницата си. Най-хубавото от всичко е, че пролетта започва едва сега...Изпълвам се с копнежи по топли нощи, ракийка със зелна салатка, блестящи топли очи, музика и мирис на люляци!Блазе ни, че сме живи, не мислите ли?

"Всичко си струва труда, щом душата не е дребна"...Фернанду Песоа



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.