Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 28.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Тялотонови  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано19.02.05 16:34



Разглеждах разни стари снимки,забелязах на някои ,че съм по-пълна и ,после открих ,че когато са ми правени въпросните снимки Юпитер ми е транзитирал през Асцендента.Дали сте забелязали зависимости при определени транзити ,кога и как действат на фигурите Ви.При какви транзити можем да напълнеем ,или да отслабнем.Кога от астрологична гледна точка е най-подходящо време за отслабване ,при какви конфигурации планетите ни спомагат затова?Надявам се да Ви бъде интересна темата



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор чepeп (непознат )
Публикувано19.02.05 21:25



Да не би Юпитер като преминава през Асцендента да води до напълняване???



Тема Re: Тялотонови [re: чepeп]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано19.02.05 21:31



добро утро

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Тялотонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор чepeп (непознат )
Публикувано19.02.05 21:39



Ама това сериозно ли...щото моя скоро наближава



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано20.02.05 02:37



Ми аз не съм се занимавала с тази тема детайлно, но за Юпитер мога да потвърдя, че има описания от теб нежелателен ефект. Последното му минаване през асцендента ми действително доведе до различни видове разширяване на личността ми, включително и откъм живо тегло. Обаче пък съм забелязала, че не действа така на всички хора - така че едва ли само той може да бъде обвинен.

В периода, когато съм била най-слаба (измършавяла, ако трябва да съм по-точна), Сатурн ми е бил в съвпад с десцендента. По същото време съм имала и съвпад на транзитиращ Нептун с Меркурий (който е управител на хороскопа ми, в 5 дом). Това като статистика и емпирични данни.

Чисто теоретично знам, че със закръгленост и/или напълняване се свързват Юпитер, Венера и Луна - имам предвид в наталната карта. Ама не е задължително и зависи как са аспектирани. С отслабване - Сатурн.

Не знам кога е подходящо да се отслабва, но е логично, че по време на сатурнови транзити - особено в аспект с асцендента или управителя му - би трябвало по-лесно да се топи сланината. Съответно по време на юпитерови транзити човек трябва да си опича акъла и да внимава с хапването - особено предвид факта, че интересът му към последното рязко ще се увеличи (както и към всякакви други удоволствия/прекалености, но това е друга тема).

По същата логика хора със силно поставена Венера, Луна или Юпитер (по натал) биха могли да имат склонност към напълняване - и казаното по-горе вероятно ги касае по-пряко. Обратно - хора с акцентиран Сатурн не би трябвало да да имат ядове с килограмите - а те и без друго са достатъчно дисциплинирани, та и с диетите нямат проблем. Мисля, че силно подчертаният Меркурий също би трябвало да дава стройна снага.

Ама всичкото това са общи приказки и съвсем бегли ориентири, които не са винаги валидни. Освен това прекомерното напълняване може да има твърде много причини - при някои хора е просто от здраво хапване, при други е емоционален проблем/компенсация, при трети - проблем с метаболизма/обмяната, алергии към храна и т.н. (Доктор Марта може по-компетентно да се произнесе). Та всичките тези подробности сигурно си ги "пише" в хороскопа, ама трябва да е налице много вещ астролог, който да ги разчете.



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано21.02.05 00:06





Виж какво, Юпитер - поне в моя случай - никаква работа не ми свърши! Гаднярът...

Повече от година ми се мотае из 1ви и 2ри - тялото и личната енергетика. Пък аз клоня към все по-гърчава и все по зла... хъм...

Бааааааси... направо не смея да се мисля как съвсем ще изчезна, когато Сатурн след 3 години ме напълзи откъм Асцендента... [подсмърчам милно и жално и се бърша с ръкав].
Вероятно ще съм зверски зла и напълно невидима... хехех...

Пътеводителят е верен - действителността често греши...


Тема Re: Тялотонови [re: Rama]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано21.02.05 00:15



Хъх..
Значи, на мен Венерата ми порти цялата работа, баси! Щото и Луна, и Юпитер не са ми никак слабички, ама гиди гиздавата ми Венера оплесква целия пейзаж!!!

Мамка му... а напоследък все ги сънувам едни как внезапно ставам дебела и добра...

А доколкото знам, Меркурий по-скоро издължава крайниците и пръстите, ама не сочи непременно снага като фиданка... хъм... освен ако не се е разпрострял върху всичко...

Пътеводителят е верен - действителността често греши...


Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Sarayah (Деба и транзити)
Публикувано21.02.05 01:38



Ами като начало -добрата стара лунна диета. Като разбира се, си намериш адекватен лунен календар. И направиш съпоставка с картата си за подходящ режим на хранене. Защото "универсални" влияния на Юпитер аз поне не мисля,че има. Не мога да кажа, че един Юпитер транзитиращ през натален Юпитер в Телец /давам условен пример/ ще има същото влияние върху фигурата както ако се разтранзитира към натален Юпитер в Рак.
После погледни Асцендента. Погледни си и метаболизма. Защото един и същ Асцендент не е обяснение за различен метаболизъм при двама различни човека.
Поздрави и ...ей, важното е да се обичаш-независимо от плюс/минус килограмите си

Близнаците-на сапун!


Тема Re: Тялотонови [re: Rama]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано21.02.05 20:57



Благодаря на всички ,които се включиха!
Забелязах ,че през последните месеци мноого съм се втренчила в себе си..и започнах най-различни спортни и хранителни режими ,даже вече и сладко не хапвам
дали немога да го дължа на факта ,че Сатурн тр. в съвпад с моето Слънце ,което пък управлява 1-ви Дом?Инак слава Богу нямам колко много вече за отслабване ,колкото трески за дялкане
и съм и май със силно поставена Венера в Лъв ,която ми е в 1-ви Дом и май винаги трябва да се ограничавам ,за да влизам в днешните хехе критерии за красиво ...да измършавея
ами един чисто хипотетичен въпрос ,ако един човек има много показатели да е сконен към пълнеене ,дали може чрез много дисциплина да надвие влиянието на звездите ,да кажем човек с Луна ,ВВенера и Юпитер на Асцендента и другите там показатели?

...Ала не стига ли каквата си привидно ,
да радваш всеки дух презрял истинността?
Какво от туй ,че си с бездушие обидно?
О,маска,любя те за твойта красота!




Тема Re: Тялотонови [re: Sarayah]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано21.02.05 20:58








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.