Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 29.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Венера – Плутон  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано03.03.05 21:58



Увод:

Венера в квадратура с Плутон. Най-трудният аспект в картата ми – най-труден както за мен, така и за потърпевшите. Венера е в Стрелец, в 4 дом, Плутон ми е в Дева, в 1 дом.

Този аспект понякога ме кара да се чувствам като Джекил и Хайд. Сякаш имам две половини – тъмна и светла - които имат много малко общо помежду си. В центъра на светлата половина блести и хвърля електриковосини искри леко смахнато, но безкрайно дружелюбно Слънце във Водолей. В точен тригон с Уран (и квадрат със Сатурн, ама това е друга тема). Това Слънце има ред хубави черти, най-хубавата от които е, че е Страхотен_Приятел (както, надявам се, могат да потвърдят някои от вас) . Абе никакви грижи си нямам със Слънцето комай – то е едно такова обичливо, добронамерено, лоялно, вярно, отзивчиво и много общително Слънце. Любопитно, малко ексцентрично, леко вятърничаво, остроумно и прямо. Лесно ми е да живея с такова Слънце. И забавно.

Имам си и една чудесно аспектирана Луна, екзалтираща в Телец. В голям тригон с Меркурий и Плутон. И с нея нямам особени грижи. Тя е една ужасно любвеобилна и гушкава Луна, която обожава да мързелува, увита в меки и пухкави одеала, да похапва пица, да гали котката, да й мирише на хубаво и да не бърза за никъде. Спокойна и уравновесена Луна, която се разнежва от цъфналия хибискус и пролетните дъждове, боготвори масажите и умее да прави страхотно билково масло. Има хубав глас, обича да слуша музика и да пее в банята.

Стелиумът в Стрелец в 3 дом няма да го коментирам – но като цяло и той ми е симпатичен, макар понякога да смразява околните (както и мен самата) с безогледната си откровеност и директния си, някак безхитростен подход. Излишно е да споменавам, че този стелиум (а, да – Луната пък е в 9 дом) умира от време на време да мъкне вкъщи предмети от цял свят, забърквайки умопомрачително пъстра и космополитна смес от етноси и култури – индийски дрехи, магическо пано от Перу, шарена родопска черга, камъчета от Тибет, австрийски покривки и т.н. А пък Венера в 4 дом успява да обедини цялата тази еклектика в красив и уютен интериор, който асцендентът Дева поддържа изрядно чист, а Слънцето във Водолей обожава да пълни с приятелите си.



Изложение:

Всичко гореописано е светлата, сравнително безпроблемна моя страна. В центъра на тъмната, разбира се, е Плутон. Той обича да се движи инкогнито и да се прави на невидим – което, предвид разположението му в 1 дом, не е особено проста работа. Всъщност той е най-силно аспектираната ми планета – май само с Марс и Уран няма аспекти. С всичко друго има. Но най-трудно поносимият му е квадратурата с Венера.

Всъщност този аспект през част от времето дреме и не се пречка много-много. Никой от приятелите ми не го е виждал в действие – понеже с тях “на сцената” застава Слънцето и всичко останало от “светлата страна”. Венера и Плутон сякаш се спотайват в мрачните подземия на подсъзнанието ми, оплетени като змии един в друг. И изпълзяват само когато във фокус се появят “венерини” обекти или теми – любовни и/или еротични.

И тогава става мазало. Първата доста тягостна черта на Венера/Плутон е подчертаният й драматизъм. Тя има нужда от екшън и драма – и то драма не в театралния “лъвски” смисъл на думата, а по-скоро в “карменовския” такъв. Трябва да има страсти, напрежение, болка – иначе Венера изобщо не го брои за любов. Драмата може да има разнообразни прояви: от тежко, напрегнато мълчание, пронизващи погледи и нажежен въздух – до бурни скандали, децибели, сълзи, тръшнати врати, гонене по стълбите и прочие “латино” изцепки.:) Финалът на всяка драма задължително трябва да е удавен в сълзи, алкохол и/или секс – според ситуацията.

Венера в аспект с Плутон е злопаметна и отмъстителна – особено когато се е почувствала отблъсната/измамена. Моята Венера е сравнително цивилизована – и през повечето време имам известен контрол над тази гадна черта – което ме кара да се чувствам зрял и духовно израстнал индивид.:)) Всъщност рядко предприемам активни действия, за да си разчистя сметките. Но ако ме предизвикат и/или ми предоставят възможност - не пропускам и не изпитвам угризения. Отмъщенията на моята Венера обикновено са фини, завоалирани, дори изтънчени, но от това не следва, че са безобидни. Всеизвестно е, че Плутон е изключително манипулативен – и “заразява” с това качество всяка планета, която аспектира. Та наранената ми Венера умее така да “изработи” “обекта”, комуто отмъщава, че последният обикновено така и не разбира откъде му е дошло…

Излишно е да споменавам, че Венерата ми има почти свръхестествена способност да надушва отдалеч плутонови обекти – и разбира се, се чувства мигновено привлечена от тях. Ако не се сещате какво е плутонов обект, пояснявам: обикновено това са “тъмни балкански субекти”, мургави, леко демонични, с тежък поглед (и характер), изключително сексуални, манипулативни, магнетични, често властни, проницателни, тайнствени и хипнотични. Такива, дето те приковават с поглед и те карат да се чувстваш като хербаризирана пеперуда. Те умеят да създават странна магическа атмосфера, напоена гъста, тъмна, призрачна еротика. Друго, което също умеят добре, е да държат Венера в напрежение, стигащо на моменти до фин, но откровен тормоз.

Разбира се, всички изброени качества си ги има и самата Венера. Както е известно, всеки аспект, който предизвиква вътрешно напрежение, има тенденция да бъде разцепван и проектиран навън – тоест човек да се идентифицира с едната му половинка (на аспекта) и лепвайки другата върху (не)случайно избран обект, с когото да се проиграе цялата вътрешна динамика между проблемните планети. Обикновено по-лесно се проектира външната планета, а човек се идентифицира с личната. Само че предвид разположението на Плутон в 1 дом, за мен не е особен проблем да се идентифицирам и с него – зависи от поведението на “обекта”. И как ми отърва, естествено.

Венера/Плутон е аспект, който винаги придава на взаимоотношенията фин (а понякога не чак толкова фин) садо-мазо “аромат” – в чисто психологическия смисъл на думата За такава Венера не съществува равнопоставеност – според нея винаги единият партньор доминира и тормози другия, като ролите могат лесно да се разменят. Пък и моята Венера са я сполетявали доста зловещи неща – насилие, малтретиране, смърт на партньор… Отдавна се е случвало, но тя го помни – и за нея това е неоспоримо доказателство, че “любов” е синоним на “болка”. Синоним е и на контрол и власт – а болката е всъщност логична тяхна последица…

Може би най-голямото противоречие между “тъмната” и “светлата” ми половини, е по отношение на близостта и свободата. Слънцето ми иска свобода, лекота и необвързаност. Всъщност неговото естествено състояние е толкова волно, че подобен въпрос дори не го занимава. То си е свободно – и това е толкова ясно, колкото това, че изгрява всяка сутрин. Не, то не е безотговорно – просто според него хората или се погаждат или не. В първия случай са близки, а във втория – не са – като в това няма нищо странно или трагично. Хората се срещат и разделят и в това винаги има някакъв висш смисъл – и е част от естествения ход на духовната им еволюция. “Ако обичаш някого, пусни го на свобода...” – любима негова сентенция (навярно измислена от друго Слънце във Водолей).

Докато за плутоновата Венера нещата не стоят така. Нейният маниер на обичане/свързване е страстен, дълбок и тотален. Всяка нова любов е трансформация и прераждане. Всяка раздяла за нея е равносилна на смърт. Тя се отдава изцяло, до степен на пълно сливане и обсебване. И иска същото – “Докато смъртта ни раздели..” – това пък е нейна любима сентенция (въпреки че последната смразява кръвта на Слънцето). Не признава никакви нюанси и полутонове – всичко или нищо. Това е положението. Точка.

Именно това е причината, поради която често моята Венера се държи привидно неангажиращо и с почти фанатично упорство отказва да се обвързва. За да е по-убедителна, понякога може да се държи доста разпасано с другия пол, да се присмива на верността и да се “барикадира” с ведро-остроумен цинизъм. Наивният наблюдател може дори да я обърка със свободолюбивото Слънце във Водолей. А всъщност плутоновата Венера просто си “пази гърба”, като “обезврежда” и задушава в зародиш всеки любовен трепет. В нея няма нищо вятърничаво и лековато – напротив. Но тя инстинктивно усеща, че ако се влюби, играта ще загрубее. Някой задължително ще страда. И накрая “ще има трупове”…

Та така… Мога още пет пъти по толкова да изпиша, но Слънцето ми взе да не го свърта вече. А и знаете, че Плутон е потаен – и сега Венера е достатъчно раздразнена, че съм си позволила да й “разкрия спатиите”… Та нека не я мъча повече…


Извод:

Ми не знам какъв е изводът всъщност. Просто си живея в това противоречие – между двете си половини: една deep and dark и една free and light. Излишно е да споменавам, че двете не се харесват особено и внимателно се избягват. Понякога си погаждат кофти номера – примерно Слънцето излиза да пазарува заедно с Луната, напълват гардероба с жизнерадостно пъстри индийски поли - и скриват любимите на Венера черни дрехи. Тя отвръща на удара като отмъква заделените за мр3 плейър пари и ги похарчва за нощница от черен сатен и парфюм, чиято цена възлиза на половината ми заплата.

Всъщност най-гадното на всеки плутонов аспект, е липсата на контрол над него. Плутон някак смачква човешката воля – и когато се “събуди”, не ти остава нищо друго, освен да констатираш и наблюдаваш случващото се – без обаче да можеш да го спреш. Или поне при мене така действа. Всеки път, когато се задейства квадратурата му с Венера, една част от мен разбира какво правя и е възмутена/смаяна. Но не мога да се спра. Има нещо почти компулсивно в Плутон…

Разбира се, това едва ли ще спре и бъдещите ми опити да му хвана цаката…

* * * * *

п.п. Ясно е, че навсякъде, където говоря “за Венера”, всъщност говоря за себе си. Но ми е по-лесно да се правя, че “не съм аз”. Помня едно стихче, което ми беше любимо, като бях малка:

Ах каква е, ах каква е
куклата ми Душка,
само иска да играе,
никого не слушка!
Недоспала, уморена
нейде се пилее,
пие пак вода студена –
ще се разболее!
Аз й казвам:
“Кукло, я да се оправиш,
кукло, работи такива
вече да не правиш!”

Тя ме гледа, гледа, даже
сякаш ми се смее,
сякаш иска да ми каже
че съм като нея…


Та и сега нещо такова правя – “Ах, каква е таз мойта Венера…”… Не бе, не го правя аз – Венерата ми го прави… Невинна съм! Плутон е виновеееееен!!!!



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор Sperantza (outsider)
Публикувано04.03.05 15:44



Хм...Това нещо като оправдание ли се явява?

Winona Forever


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Sperantza]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано04.03.05 17:25



Пффффтт, някой май ме излъгал относно прословутата чувствителност на Рибките!

Devotion frees.


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор Allegra ()
Публикувано04.03.05 18:19



прекрасно си го написала... и какво сега- транзитния Плутон ли засегна тази квадратура... или?...



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Янa]  
Автор Sperantza (outsider)
Публикувано05.03.05 09:37



прословутата чувствителност на Рибките!

А,може би Рибките не са толкова силно изразени в картата ми

Winona Forever


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Allegra]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано05.03.05 10:44



Още не е - макар че натам върви. Венера ми е на 27 градуса в Стрелец, така че до година-две транзитният Плутон ще направи съвпад с нея. И си признавам, че ме побиват ледени тръпки от тази мисъл, макар да се опитвам да се правя, че не ми пука. Та кой знае, сигурно се подготвям със "сухи тренировки" за тогава.

Не бе - този аспект ми е "хроничен проблем" - май нямам никакви текущи транзити (или друго), които да го "събуждат". Въпреки че май не е лоша идея да проверя - може пък да се окаже, че си има крушката опашка.

Просто аз принципно си въобразявам, че когато човек вербализира/анализира дадено нещо, в голяма степен го покорява и обезврежда. Освен това си въобразявам, че е ценно да споделяме личните си преживявания/интерпретации на дадени аспекти. Вярвам, че това е полезно и обогатяващо, един вид. Съдейки по реакциите на (някои от) четящите обаче, изглежда тази хипотеза е по-скоро несъстоятелна и неоправдано оптимистична.

Мдам...



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано05.03.05 12:01



НЕ е вярно, ПЪК!
Ценно е.

-----------------------------------------------------

... за обстойна аргументация - някой друг път :)

Devotion frees.


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор Sperantza (outsider)
Публикувано05.03.05 13:54



Изложението адски ми хареса

Winona Forever


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано05.03.05 17:20



Това което си споделила е доста ценно,странно ми стана само че си решила да разкриваш плутон,той не си пада много май да го разкриват)) Но предполагам че тактиката действа,като споделиш нещо си...



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано05.03.05 23:17



Темата ти си е много на място, миличка, и аз ти благодаря за удоволствието, което ми достави с нея
По отношение аспекта Венера - Плутон направо ще ти кажа, че сме "съотборнички" един вид... Само че при мене са в съвпад - то кое ли не е в оная гъчканица в 10 дом, цели 4 плутонови съвпада си имам.
Конкретно Венера - Плутон си действува точно както си го описала, подпомаган активно от асцендент скорпи и Нептун в първи дом... Луната - в вадратура с Плутон - и Марс в огнени знаци пък допълнително ръсят барут в огъня и си става съвсем мазало... Мдааа, като си погледна съвсем обективно връзките, в списъка са само "лоши" момчета... нито един от породата "любимец на тъщата", само плутонови мъже, точно както си ги описала, надничане зад завесата на тъмните человечески страсти и драми, чиято сила често пъти съм осъзнавала впоследствие... За финал - възлюбеният е с Венера в скорпи в 5 дом.... Без коментар... ако не те мързи, надникни ни в картите, имаш ги
Защо ми се струва, че всички с напрегнати аспекти Венера - Плутон имат такива драматични връзки и не успяват да създадат семейство...



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Altijd]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано06.03.05 02:26



"Защо ми се струва, че всички с напрегнати аспекти Венера - Плутон имат такива драматични връзки и не успяват да създадат семейство..."

Грешиш. Въпрос на поколение и осъзнатост. Ако владетелите на 7-ми и 8-ми не са в състояние да живеят заедно во веки веков, то кой тогава?!?!?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Слънце – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор angie_hell (да, бе, аз!)
Публикувано06.03.05 15:39



Просто си живея в това противоречие – между двете си половини: една deep and dark и една free and light.

защо пренебрегваш квадратурата си на Слънце и Плутон?
при това, Слънце, което не само е във Водолей, ами има и тригон от Уран?

отделно, при Луната ти нещата са с обратен знак- тригон от Плутон (тъмните дрехи) и квадрат и половина от Уран.

според мен, голяма част от темата за светлината и мрака, за обвързването и свободата идва от слънчевите аспекти (може би и Лунни), а не толкова от Венера- Плутон прости, но някак не мога да пропусна Уран в този контекст.

интересно е как преплиташ "слънчевите" и "венерините" теми... и на мен ми е доста трудно да ги различавам, защото и аз си имам опозиция на Плутон към Слънце, освен куинконкса му с Венера.

иначе си описала прекрасно този аспект. в голяма степен и аз съм ги преживяла същите неща, при все, че мога да се похваля "само" с куинконкс ей сега направо ще си "сваля" от текста ти списъка с ключовите думи Венера-Плутон, към които бих добавила може би единствено болезнена ревност. колебая се малко за "висок промискуитет" и "полигамия".

бих добавила, понеже съм имала и (кратка!) връзка с мъж с опозиция Венера-Плутон... да си обект на такава любов е направо нечовешко. задушаващо. страшно даже. идеше ми да пищя и да бягам надалеч. и колкото и да го харесвах, някак не намерих сили да "нося" любовта му



п.с. хм... погледнах ти транзитите- тази твоя заетост на ума с Венера напоследък може ли да е от квинтила от транзитен Юпитер?

Редактирано от angie_hell на 06.03.05 15:52.



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор Allegra ()
Публикувано06.03.05 15:43



Погледнато логично, анализирането/вербализирането на даден проблем би трябвало да подобрява ситуацията.. но пък от друга страна- колкото повече говорим за даден проблем, толкова повече енергия(разбирай живот) му даряваме да бъде Проблем... знам ли и аз
Не знам защо (добре де- имам някаква идея все пак) голяма част от хората край мен имат Венера-Плутон в картите си- опозиции или квадратури.. а останалата част в момента имат същите аспекти, но между натална Венера и транзитен Плутон, като двете групи имат и общо множество..



Тема Re: когато човек вербализира/анализира дадено нещонови [re: Rama]  
Автор angie_hell (да, бе, аз!)
Публикувано06.03.05 16:04



аз май не съм особено съгласна.

при мен да говоря за нещо болезнено е все едно да го преживявам отново. понякога си мисля, че съм отвратително внушаема и подвластна на думи и реч. но може би има и лечебен ефект, все пак.

сещам се когато бях малка и нещо ме болеше, мама ме успокояваше като ме караше да мисля за приятни неща, задължително много далечни и различни от причината за болката. и ми разказваше приказка, докато ме милваше по главицата...

без да мога да подкрепя тезата си с факти, смятам, че на емоция може да се влияе предимно с емоция, а не с разум и мисъл.


според мен, ти вече работиш доста сериозно по Плутон и съвпадът му с Венера едва ли ще го усетиш по негативен начин.



Тема Re: когато човек вербализира/анализира дадено нещонови [re: angie_hell]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 17:24



че на емоция може да се влияе предимно с емоция, а не с разум и мисъл.

Хехе - каза Овенът. И го подкрепи Скорпионът.
А все пак авторката на тази тема е Водолейка - не подценявай този факт :)
Всеки работи, както най-добре умее.
Според мен - със стабилен Сатурн - на емоция може да се влияе с дистанция и дисциплина.

Devotion frees.


Тема Re: когато човек вербализира/анализира дадено нещонови [re: Янa]  
Автор angie_hell (да, бе, аз!)
Публикувано06.03.05 18:22



хм...

защо намеси Водолея, а изостави Меркурий и Дева?
Венера ми е във Водолей, бтв.

иначе и Меркурий ми е в Овен и съм склонна да анализирам доста обстойно връзките си, даже прекалено (секстил към Венера?), обаче това, което казвам е, че анализът, мислите, умозаключенията не лекуват болката вляво по-скоро си изпълвам обкръжението с думи, написани на куп листчета и разпиляни край мен, думи-обяснения и оправдания...

просто споделям, че сутрин като се събудя със свито сърце, изпадам в болезнено състояние като удавник, докато не си намеря някоя мисъл- спасителната сламка за деня...

за Сатурн... моят е неаспектиран но това е дълга тема.

п.с. що ли се опитвам да пиша напоследък, като не ми се получава? транзитният Сатурн ми е натиснал Меркурий в квадратура



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: smaragd]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано06.03.05 20:06



хм
аз дали мога да приема ,че имам такава квадратура ,ако знаците
са в символичен квадрат ,но пък не точен ,то ест програмите не го искарват ,нито астро.ком като аспект..
дали ,когато аспектите са неточни ,оказват подобно влияние?
ох, дано ми разбирате
а ,инак слънцето ми и Плутон са в отношения тригон
Юпитер също е тригон със Слънцето
Марс и Нептун обаче са в опозиция на Слънчицето ми
и не че знам какво значи
тригона -хубаво ,опозицията ,-не баш..

Редактирано от Tara% на 06.03.05 20:07.



Тема Re: когато човек вербализира/анализира дадено нещонови [re: angie_hell]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 21:19



Ми - аз съм деформирана и като видя "въздух", условният ми рефлекс е да си помисля "чудовищен интелект"

Аз не мисля, че Меркурий в Овен може да постигне в емоционален план нещо с анализ. Изобщо Овенът може и да анализира до трето пришествие - голям праз. Идеята ми беше точно това - да не изхождаш от себе си. Понеже други хора, други констелации функционират другояче и за тях друго работи. Аз не съм привърженик на идеята, че от емоция по-силно нЕма. Това просто е поредното удобно човешко оправдание за купища простотии. И после вдигаш рамене и казваш "ми, емоционална съм''. Не ти конкретно.

От моята камбанария мога само да мечтая за неаспектиран Сатурн, макар че си давам сметка, че не съм много права.

Обаче мога да те успокоя - всяка квадратура е нещо преходно - както и всичко останало...

---------------------------------------------------------------------
Защо не пробваш нещо за отвличане на вниманието от болката вляво?
Някакво занимание за себереализация, което да ти намести приоритетите. И да постави теб в центъра, а не болката...?

Devotion frees.


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано07.03.05 16:21



И според мен Венера-Плутон е труден аспект при теб. По принцип Плутон обвързва нещата с миналото. Създава връзки с тях в пречупена осмица. Две кръгчета, две съдби, два живота. Те са конкретно свръзани.

Венера от Телец влиза в обстановка на повърхностно опознаване в Близнаци. На следващо стъпало Венера от Везни отива в ситуация на Скорпион. Или просто казано следбрачно поглъщане. Това са класическите стереотипи.

Връзките започват с Близнаци, ала те са преднамерени от Телеца и волята за празнуване. И секса започва от Скорпион, ала той е преднамерен от направения компромис за липсата на съвършенния партньор най-често.

Този аспект може да означава и фантазии, очаквания и преразсъдъци съотносени закономерно със събития изпреварили въпроси свързани с компромисите.

Може ли да се създаде някаква интимност преди да бъде наложен въпроса свързан с компромиса? Чрез последния се изопачава липсата на фантазните ни очаквания в лицето на другия? А значимостта на Плутон е и в това, да бъзва слънцето да фантазира за едни или други еротични наслади и то без прошка за изгубеното време или в липсата на реални творби след това. И въпроса е следния: докато ти с това нещо се справяш за нула време, то в ущърб на него, другите готови ли са вече с тези обстоятелства?

Всички аспектите на Путон са свързани с толерантността и вътрешното отхвърляне. За да може, да бъде изолиран онзи субект, който е решил да ни диша във врата и да ни досажда се създава рекакция носеща значението на Плутон. И вътрешното ни убеждение, че този е външен елемент, чужд на нас и вредоносен, отровен. И другото му лице: толерантен към слабостите на другия, интимност и приемането на другия в нас самите в нашия личен кръгозор. За което може да бъде подкрепен.

Понякога в създаването на връзки каквито и да са се намесва негативен отпечатък от миналото. И съответно бързаме, да се разсърдим преди да бъдем наранен, така както вероятно е било някъде във вероятностните ни спомени. Неблагоприятния аспект изваждайки от контрол властта над ситуации провокира закъснял компромис. Което е раняващото взаимоотношенията. И е възможно взаимотношенията с другия да се каляват, до достигането на екстаза. Той е следствие от навлизането на компромиса все някога, когато се случи.

Метаморфозите на Плутон започват кофти и по гадни стават. Докато стигнат точката на пречупване, след което споменът вместо съсипващ напротив остава дълго да храни. И той се появява отново и отново. С него се поим.

Предполагам, че с този предстоящ съвпад ще извадиш любвоебилността на хората и ще я сложиш в своето сърце. Тя дали ще бъде лансирана богато, чрез характерната любов на другите и която ще завземеш в себе си? Или напротив ще натрупаш бая запаси?



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано07.03.05 20:02



много искренно си споделила
тръпка та си:)



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано08.03.05 02:41



Направи го, Господи, да се случи!
Всичко, което е
част от цялото,
но очите така са устроени,
че да го виждат
противо-
стоящо.
Направи го, Господи, да се случи:
краят на зимата -
начало на пролетта...
... цъфтенето на дърветата -
звук на тишината...
... аз да обичам -
и мен да обичат...

*
Направи го, Господи, да се случи!
Сега!
Гръм и мълнии -
пролетна буря!
Освободи ме, Господи,
от прангите
на желанията...
... тези, които
винаги
побеждават...

*
Нощта, в която няма да се върна,
ще бъде нежна,
влажна и добра.
Ще бъде топла
и пределно ясна.
Ще вали -
умерено.
И всичко ще предсказва,
че следващият ден
ще бъде хубав.
Ще бъде мойта Нощ...

*
Поръсени листа от роза
по паважа -
бордо.
И още неповехнали.
Closer.
Just closer...
closer...
Посред нощите някой
се учи
да свири на тромпет -
листенцата от розата
са нотите...

*
Обичам те.
Обичам ви.
Обичам се.

*
Направи го, Господи, да се случи!
Сега...



П.П.: Не е по темата... почти...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: DTMF]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 08:01



Плутон не обича да го разкриват, но обича да се прави на дедектив, тоест той да разкрива. Дори и ако обектът на "разследването" е той самият.

А иначе за мен смисълът на всяка информация е в това тя да се движи нанякъде - и движейки се, да се променя/обогатява/трансформира. Иначе е все едно да държиш книга заключена в шкафа да мухлясва.



Тема Минови [re: angie_hell]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 08:12



не знам дали е от квинтила с Юпитер. Направих си труда да си погледна прогресиите и солара: оказа се, че и прогресивният, и соларният ми Марс са в съвпад с Венерата ми. Предполагам, че това е напълно достатъчно да се "разбъзика" въпросната квадратура с Плутон.

А, да - соларният ми асцендент е Скорпион, с Луната на върха си. А Плутон е вече само на 3 градуса от Венерата ми. От Смарагд съм чувала, че плутоново акцентираните хора могат да усещат плутоновите транзити в доста по-широк орбис от общоприетите 1-2 градуса - може дори до 5 градуса да го почувстват. Мога да потвърдя, че има такова нещо. Впрочем тук има достатъчно много плутонианци, които могат да кажат при тях как е.



Тема Re:нови [re: Allegra]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 08:24



Според мен анализирането/вербализирането на проблема съвсем не е задължително да води по подобряването му - зависи човек за какво/с каква цел го използва. Чисто теоретично говоренето за нещо може да служи не за промяна, а за поддържане на статуквото, за алиби и за какво ли не още.

Но е вярно, че лично на мен вербализирането ми носи усещане за обезвреждане и покоряване. Някак си имам чувството, че ако облека дадено нещо в думи, вече го владея. И обратно - нещата, които не мога да вербализирам, обикновено ме карат да се чувствам доста безпомощна. Сякаш те ме владеят, един вид.

А това изобилие от Венера/Плутон около теб, интересно с какво от твоята карта се "закача"?



Тема Re: когато човек вербализира/анализиранови [re: angie_hell]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 08:44



Ами навярно това, което казваш, е напълно вярно/валидно за теб самата. Ама с теб сме различни. Мен най-много ме плашат нещата, които не разбирам. А опитът някой да ми успокои емоцията чрез друга емоция, може допълнително да ми изкара акъла.

Забелязала ли си как малките деца, като паднат и се ударят, най-често не ревват веднага - в първия момент просто са ошашавени и гледат ококорено. И се разпищяват чак когато някой възрастен се завайка - един вид те чак тогава (по неговата реакция) разбират, че се е случило нещо ужасяващо.

Та когато някаква силна емоция ме завладее, аз долу-горе така реагирам - ако около мене някой се затръшка, аз се паникьосвам още повече. И обратно - ясното, спокойно, логично и рационално обяснение ми носи почти мигновено успокоение/облекчение. Милването по главицата също ми помага, разбира се (Луна в Телец, все пак), ама само ако е придружено с подходящи думи - нещо, което и ти самата не отричаш, струва ми се.

Впрочем примерът с физическата болка, според мен не е напълно удачен, защото тя (болката) е по-специален случай. Физическата болка е твърде завладяващо, помитащо и капсулиращо състояние - тогава никакви рационални обяснения защо те боли, нито обещания, че някога ще спре да те боли, не помагат - защото не променят факта, че те боли тук, сега и в момента. Тогава помага само болкоуспокояващо (евентуално).



Тема Re: Минови [re: Rama]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано12.03.05 09:33



Лиз Грийн даже дава орбис от 10 градуса за външните планети.
В смисъл, тогава започва да ти се изострят сетивата за това влияние, интуицията ти зарботва и/или предчувствията ти, свързани с въпросния транзит се усилват.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Болкоуспокояващо или ...нови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 11:44



дишане. Контролирано, ритмично, съсредоточено дишане в посока на центъра на болката също "обезболява". Въздух!

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема При всеки е различно.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 11:50



За сатурн дава дори цял знак - от влизането до излизането му от знака на всяка лична планета. Но при плутон е писала изрично, че само фините плуотнианци го усещат до 5 градуса. За нептун е писала, че може да мине и без да го забележиш, ако не си настроен на неговата вълна. Всеки реагира според състоянието на планетите си в наталната карта.

За 10-те градуса при сатурн съм вече убедена, ама не ми харесва.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Мда, разбира сенови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано12.03.05 12:20



Забравила съм да спомена това за разликите според личния хороскоп, мислех си го и някак съм решила, че се подрзбира.
За Сатурн съм 100 пъти съгласна. А че не ми харесва изглежда е само мой проблем.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор a_za ()
Публикувано15.03.05 15:51



Страхотно е написано е и е супер вярно подписвам се с две ръце над него :)) Искам да попитам за квадратурата на tr.Плутон към Венера дали се отразяв така и какво да очаквам от нея



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор scorpion_4e (непознат)
Публикувано18.03.07 20:47



Благодаря за страхотното описание! Точно този аспект ми е много интересен, но ми е трудно да го разбера на практика (аз имам само секстил Венера-Плутон, не че него мога да го разбера де!).

А как мислите съвпадът на Сатурн с наталния Плутон, което ще активизира квадратурата с Венера как ще се отрази? Ще се случи нещо, което да подтиква към осъзнаване?



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: scorpion_4e]  
Автор elisa-m ()
Публикувано30.03.07 22:43



Нека и аз да си кажа за моят квадрат Венера-Плутон.Никога не ми е пре4ел,винаги съм успявала да създам дълготрайна връзка, имам 24 годишен брак.Не съм ревнива,не съм и отмъстителна,а както по-горе се спомена за маниполативност,е това не го мога.Mога друго оаба4е,веднага откривам неискренноста,подушвам ги някак си неискрените хора и ги отбягвам,стрелец съм открита и откровенна съм и неискренност не понасям.Предполагам 4е Плутон ми помага за това.
При мен Плутон е най-силно аспектираната планета прави опозиция на Луната и квадрат на Меркурий и Венера които са в съвпад и са в стрелец има и други аспекти но те не са 4ак толкова важни.През живота си наистина се сблъсквам с плутонови хора,но не както са описани по-горе,а силни характери,непоклатими.Трудно се живее с 4овек от този тип,но се живее е ако не е като в песен поне не е ску4но.



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: scorpion_4e]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано31.03.07 00:46



От толкова оскъдно описание едва ли някой може да ти даде някаква смислена интерпретация.

Зависи от цялата ти натална карта, с всичките й "парченца" и взаимовръзки - един транзит не може да отключи събитие, което вече не го "пише" там.

И виж планетите, за които питаш, кои домове управляват и как са аспектирани в рождената ти карта - примерно Плутон кой дом управлява, в кой дом се намира, как е аспектиран? И така полека ще си наредиш пъзела.

Другият вариант е да се консултираш с астролог - а най-лесното е да си пуснеш една прогноза в .



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано29.08.08 00:00



Вдигам тая тема, щото не ми се пише нова по същия топик.
Искам само да ви кажа, че вече към 2 години имам транзитен Плутон връз Венера - и като свърши, мисля да напиша книга.


Може и няколко книги.

п.с. Mesmerisa също съм аз, ама и тоя ник съвсем го заебах.



Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано29.08.08 00:46



И аз ще пиша книга по истински случай другата година ... за последните 16-17 години от моя живот и нещата, през които преминахме аз и семейството ми, несправедливостите и ... какво е да се чувстваш чужденец в собствената си родина.
От астрологична гледна точка през това време Плутон направи съвпади с наталните Уран и Нептун (и с МС между тях), Сатурн обиколи половината карта със съвпади с всички лични планети, а Нептун и Уран минаха през 12-ти дом горе-долу в комплект.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Лилит]  
Автор ascendant (gemini)
Публикувано29.08.08 01:07



леле, Лилит

...след като си била Mesmerisa и Rama, и си писала в една и съща тема с двата ника като двама различни човека,ти направо ме надминаваш в това "изкуство"...е,и аз съм го пробвала,но с един регнат и един нерегнат

пс. пък в тази тема съм била Sperantza - първото Re отгоре-надолу ...на млади години кви съм ги писала

Единственото постоянно нещо е промяната

Тема Re: Венера – Плутоннови [re: ascendant]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано29.08.08 01:29



Ама аз не съм се крила, че съм аз. Тогава пишех с тези два ника, а тук бяхме в твърде камерен състав, та да ме обърка някой.



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Лилит]  
Автор ascendant (gemini)
Публикувано29.08.08 01:33



Да,права си. А това да пиша с два ника и да се знае,че съм аз - е,не бих се разкрила,просто заради...незнам...ролите,сцената

...колкото повече и колкото по-различни са образите,толкова по-забавно и интересно ми е...но,въпрос на гледна точка

Единственото постоянно нещо е промяната

Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано29.08.08 08:18



транзитен Плутон опозиция на натален Юпитер /11д/ край на важна за мен връзка , депресии_ досега съм си мислила, че те такова нещо като депресията е измислена, някак си не съществува/ Щом мина в Козирог за малко и нова връзка в която съм адски свободна, само се питам сега когато се разхожда из Стрелец дали пак няма да ме напокости нещо.
А може ли малко споделен опит от транзит на Плутон върху асцедента



Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън

Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Лилит]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано29.08.08 10:14



Искам само да ви кажа, че вече към 2 години имам транзитен Плутон връз Венера - и като свърши, мисля да напиша книга

За какво ще бъде книгата?



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Oxлиaндъp]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано29.08.08 11:04



Е как за какво - за транзитен съвпад Плутон-Венера.





Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Лилит]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано29.08.08 12:13



Да

. Втпросът ми по-скоро беше, защо искаш да напишеш книга?

Или май не съм разбрала шегата



Тема Re:нови [re: !Блyдницa]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано29.08.08 12:25



Аз търся споделен опит на Плутон в опозиция с наталния Марс ... гледам Плутон се е засилил към тази точка и догодина май ще кацне там.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Oxлиaндъp]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано29.08.08 14:16



Заканата, че ще пиша книга беше не толкова обявяване на планове, колкото метафора за преживяване, което ми се е сторило доста интензивно.

С други думи - драматичен похват, с цел да изразя по-ясно значимостта на транзита.

А книга със сигурност никога няма да напиша - аз съм по кратките форми, тъй като дългите ме отегчават и бързо губя интерес.



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор galy ()
Публикувано29.08.08 14:56



Чудесно описание на тази квадратура. Имаш много добър талант в изказа. Нещо, с което не всеки е дарен.

Бих казала, че за теб, лично за теб, това може би е един от централните фокуси в хороскопа. За друг човек вероятно няма да е толкова важен подобен аспект или поне не толкова изявен като централна тема. Защото със сигурност се случва често, като се има предвид, че венера прави 2 пъти в годината квадратури с плутон и родените с такъв аспект едва ли са малко.



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: galy]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано29.08.08 22:56



Да, знам, че ми е централен аспект, права си, макар да не разбрах как точно си стигнала до този извод. Тази тема съм я писала преди повече от три години, през две от които имам и съвпад на транзитен Плутон върху Венера.

А едва днес забелязах, че в момента на небето има огледална на наталната ми квадратура - Венера е в последния градус на Дева (в съвпад с наталния ми Плутон), а Плутон съответно върху наталната ми Венера. Сигурно неслучайно точно сега се "събуди" тая тема - е, и с моя помощ.





Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Oxлиaндъp]  
Автор sa6tata (член)
Публикувано06.09.08 22:51



Я кажи как е? Искам още сега.....Ако може

А на мен по дирекции сега ми е точен даже съвпад на венера с плутон.Нищо.По транзити пак нат.венера точен тригон с тр. уран....Пак нищо Е искам нещо вече да стане!!!!Писна ми



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Лилит]  
Автор sa6tata (член)
Публикувано06.09.08 22:55



П.П.Забравих...Случва се нещо....Само маниаци ме преследват.Не знам от къде се взеха толкова откачени хора.Гониш ги грубо и директно...Не.... Не знам дали е от дирекциите.А скоро и плутон ще мине в козирог,а асцендента ми е началото на рак.....Може би от сега нататък само откачалки да очаквам да ме преследват....

Знам ли....



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 11:22



Да повдигна темата, че ми е актуална


Тр. Плутон направи тригон с наталната Венера и с наталната Луна.
Стана чудесно Гранд Трине и се чудя какво да очаквам в следващата една година.
Че ще има сътресения и трансформации, ще има
Май вече започнах да усещам влиянието, със съпруга ми имаме много дълбоки и съдържателни разговори напоследък и усещам как връзката ни става все по-силна, променя се и се задълбочава, ставаме си невероятно близки.
Имам вдъхновение да правя 1001 неща едновременно, като че ли се активира някакъв ядрен реактор, който ме зарежда с енергия, написах няколко стиха и разказа (не го бях правила от години), за които имам предложение да бъдат публикувани в сборник.
Чудя се обаче за негативното влияние на тази конфигурация.
Че той Плутон си е малко коварен понякога
Какво мислите вие?

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано03.12.08 14:40



Комбинацията на поета са следните:
___________________________________
-меркури в 2.дом и Марс в трине.
-Венус в собствен дом,юпитер в 9,слънцето в асц.
-Владетела на 11.дом се намира в асц.,в добър аспект.
Това означава при индийците ,че нативния е с сатвика и Самадрушти т.е поет.
За първото правило и 2.дом ....
2/я дом е дома на Сарасвати патрона,музата и богинята на всички изкуства...
Има и света троица Сарасвати,Ганга и Ямуна....
Сарасвати е богинята на знанието и силата на словото...

И разбира се ... че венус е сигнификатор на поета.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 14:50



Интересно, не знам толкова за индийското тълкуване на нещата.
Започнах да чета, но напоследък нямам много свободно време за книги и временно астрологията е малко на по-заден план.
Моята Венера си е доста добре поставена (като изключим, че е в Дева) и определено е важна планета в картата ми.
Луната и тя - точно с това Гранд Трине с тр. Плутон става интересно


Хем съм на любовна вълна, хем поета в мен се събуди след дългогодишен сън, хем чувствата и емоциите бушуват
Ще правя равносметката след една година да видим какво ще промени Плутон.
Затягам коланите

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re: Венера – Плутоннови [re: varadave]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано03.12.08 15:08



Извадки от хороскоп на един поет,писа ми ги един много добър инд.астролог....
Poet.
_____
The association of venus the planet of poetry with representative of mind with saturn lord of the 4th house,clearly indicates a poetic mind,more particularly because of the fact that saturn&venus are in the house of literary activities viz the 3rd. It is also significant that venus-the poet is lord of the chandra lagna and is aspecting the 3rd house from that lagna.In fact venus is intimately linked to the 3rd house or it`s lord from all the three lagnas ie the lagna proper,the chandra lagna&the suraya-thereby
indicating that the poetic abilities were given practical shape through writing. In navamsha chart too saturn-the sad is himself the lord of the 4th house-mind which is also aspected by mars lord of the sign occupied by saturn.Venus squares both moon and the lord of the 4th house and thus gives poetic colour to mind....

_________________________________________________________________
И да допълня разглежда се варгата D-60,защото тя показва дали е дарбата кармична...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано03.12.08 15:33



Венус в дева

....
както да е, пиши и текстувай................
И аз прописах ,но астро-технически неща....за ратри и ахоратри.
Но нали знаш , на близнаците бързо им омръзва.
Но, не се даваме 3 мои неща са готови и с хубави отзиви....
Интересно е че добре ме приеха....



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Bиливap]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано04.12.08 03:22



Не знам, предполагам, че трябва да мине известно време, докато осмисля истински какво се случи, докато транзитният Плутон беше в съвпад с Венерата ми. Знам само, че много ме промени, във всеки смисъл на думата. В картата ми Венера управлява 2 и 9 дом и ми се отрази като по учебник - всичко, в което вярвам, ценя, на което разчитам, възгледите ми - нищо не е същото. Връзките ми също, разбира се, но там е прекалено сложна и заплетена темата. Като се посъбера и наместя, може да се пробвам с едно резюме.





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 12:42



Поезията добре, ами прозата?


Венера в първия градус на Дева върху Десц, да ... в опозиция с рибешкия Асц
Има си своите недостатъци, но като цяло ми харесва :)
Особено критикарската част
Забелязах и това, станала съм особено критична напоследък и изискванията ми към хората около мен (и към себе си) се повишиха значително.
Не е лесно да си мен
Започнала съм да пиша една книга, която може и да завърша докато трае тази конфигурация
Аз пиша за себе си, но ми гали лъвското его мисълта, че и други оценяват написаното
Имам доста публикации вече, макар че не мисля да правя кариера в тази посока - друго ми е призванието
To fix this world!


Щом са ти приели творбите добре, може би това е знак, че трябва да продължиш да пишеш.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 12:46




Ще ми е интересно да прочета.
А, да ... тр. Плутон прави и опозиция с Марса
Съвсем интересно става като се намесят три лични планети!

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано04.12.08 15:44



Щом са ти приели творбите добре, може би това е знак, че трябва да продължиш да пишеш.
___________________________
Да,но не ми е от дадените от горе таланти....
И е на приливи и отливи....много много бързо ми омръзва.
Има тука едно момче ,работи в музей страхотен е в прозата...
Дева е с асц. Скорпион...
Но не ме слуша ,творбите му са страхотни,но все по..малко време има да пише...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.