Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Офф-топик - 2 частнови  
Автор Бyля Гoйkoвицa (Rama)
Публикувано15.02.05 22:50



Тук - всякакви шедьоври, простотии, бисери, любими неща - не непременно свързани с астрологията.

Линк към първата част -

.





Тема Телефонен секснови [re: Бyля Гoйkoвицa]  
Автор BoдoБлeйka (Rama)
Публикувано15.02.05 23:11



По жицата

Протокол от един истински разговор по еротичен телефон
Протоколчик: Николай Романов



егоист: Ало?

Тя: Да, здравей, аз съм Лиза и съм готова да станем много близки

егоист: Здравей, Лиза. Ами... как си облечена?

Тя: С червена копринена блузка и къса пола, с високи токове. Всеки ден ходя на фитнес, тялото ми е стегнато и съвършено. Мерките ми са 90-60-90. А ти как изглеждаш, сладурче?

егоист: Висок съм 1.90 и тежа 85 килограма. Нося очила и съм обут в анцуг, купих си го оня ден от магазина на Найки. По потник съм, обаче го окапах с гювеч оня ден и сега мирише малко странно.

Тя: О, как те искам! Желаеш ли да ме чукаш?

егоист: Окей.

Тя: Добре тогава. Вече сме в спалнята ми. Пуснала съм тиха неясна музика и съм запалила свещи върху нощното шкафче и по раклата. Поглеждам те в очите през немирен кичур руси коси. Ръката ми се плъзва надолу към слабините ти и започва да разтърква нежно огромната подутина там.

егоист: Ох, почвам да се потя.

Тя: Издърпвам ти ризата и започвам да те целувам по гърдите.

егоист: Аз... такова... ти разкопчавам блузката. Ръцете ми треперят.

Тя: Аз сладко стена.

егоист: Аз пък ти хващам блузата и започвам да я свличам от тялото ти.

Тя: Аз блажено отмятам глава назад. Хладната коприна се плъзга по топлата ми кожа. Все по-бързо разтривам огромния ти звяр през панталона.

егоист: Ръката ми се отплесва от напрежение и раздирам дупка в блузата ти. Извинявай, много съжалявам.

Тя: Няма значение, не беше толкова скъпа.

егоист: Ще ти я платя.

Тя: Не се притеснявай, не държах много на нея. Отдолу съм по черен дантелен сутиен. Дишам дълбоко, гърдите ми са набъбнали и напират да изскочат от сутиена.

егоист: Боря се със закопчалката на сутиена. Май нещо е заяла. Имаш ли ножица под ръка?

Тя: Хващам ръката ти и нежно я целувам. После посягам назад и го разкопчавам. Сутиенът се плъзва по раменете ми и пада на пода. Хладният въздух облива гърдите ми. Зърната ми се втвърдяват.

егоист: Ебаси, страшна си. Как го направи? Вдигам сутиена ти и почвам да разглеждам устройството на закопчалката.

Тя: Извивам гръб като котка. О, скъпи! Преди малко съм се изкъпала и сега искам да почувствам езика ти навсякъде по тялото си!

егоист: Пускам сутиена върху леглото. Сега те ближа, по... така, де... по гърдите. Много са... хм, готини.

Тя: Прокарвам пръсти през косата ти. Сега леко смуча мекичкото на ухото ти.
егоист: Само не си пъхай езика! Много мразя! Кихам! Гърдите ти се покриват с лиги и сополи.

Тя: Моля?

егоист: Извинявай...

Тя: Нищо де, избърсвам гърдите си с остатъците от блузата си.

егоист: Взимам мократа блузка и я пускам на пода. Тя казва "пльок".

Тя: Така... Смъквам ти анцуга и търкам твърдия ти член.

егоист: Аааа! Пищя с тънък гласец! Студени са ти ръцете! Аааа!

Тя: Вдигам си поличката. Искаш ли да ми свалиш гащичките?

егоист: Що не. Свалям ти гащичките. Сега почвам да те лижа по... ъ-ъ-ъ... Ох,чакай малко.

Тя: Какво става?

егоист: Влезе ми пичи косъм в кривото гърло. Задушавам се.

Тя: Добре ли си?

егоист: Не мога да спра да кашлям, ще си изкашлям червата, ебати. Целият почервенявам.

Тя: Мога ли да ти помогна с нещо?

егоист: Тичам към кухнята, почти се задушавам. Къде са ти чашите?

Тя: В шкафа вдясно от мивката.

егоист; Изпивам чаша вода. Ох, по-добре съм.

Тя: Аз съм в леглото. Мокра съм, толкова те искам, че чак ме боли.

егоист: Избърсвам чашата и я слагам обратно в шкафа. Тръгвам обратно към спалнята. Чакай, много е тъмно, къде е спалнята?

Тя: Последната врата вляво в дъното на коридора.

егоист: Чакай. Оп, напипах я. Влизам.

Тя: Свалям ти анцуга. Стена и скимтя, толкова много те искам.

егоист: И аз.

Тя: Сега си гол. Целувам те сластно, телата ни се притискат...

егоист: Чакай, натискаш ми очилата в носа. Ще ми остане синьо.

Тя: Може ли да ти сваля очилата?

егоист: Не, ще ми ги изкривиш. Свалям ги, обаче не виждам много добре без тях, предупреждавам те. Слагам ги на нощната масичка.

Тя: Коленича на леглото. Вкарай ми го скъпи!

егоист: Ох, пикае ми се. Тръгвам през стаята с разперени напред ръце. 0-ох ритнах си кутренцето. Намерих тоалетната.

Тя: Побързай, скъпи.

егоист: Готов съм! Опитвам се да пусна водата, обаче не намирам дръжката. Опаа.

Тя: Какво сега?

егоист: Май съм се изпикал в коша за пране. Извинявай. Тръгвам обратно към спалнята и гледам да не се блъскам много в стените.

Тя: О, да. Да, ела!

егоист: Сега ще си сложа това...оная работа... в твоята такова...в твоята оная работа.

Тя: Да, вкарай ми го, скъпи, да, влез в мен!

егоист: Галя гладкия ти задник. Целувам влажната ти шия... Обаче имам малък проблем.

Тя: Поклащам задника си и те търся, разтворена. Не мога да издържа и секунда повече! Вкарай ми го сега, веднага чуваш ли!

егоист: Не ми става.

Тя: Какво?

егоист: Ми мек ми е. Не мога да го вдигна.

Тя: Изправям се, в очите ми се чете възмущение.

егоист: Свивам рамене с тъжна физиономия. Пишката ми виси. Сега ще си сложа очилата и ще я видя аз тая работа. Не мога да си го обясня.

Тя: Остави. Аз вече се обличам. Закопчавам си сутиена. Слагам си унищожената от теб блуза и потръпвам от отвращение.

егоист: Недей де, чакай малко. Зверя се в тъмното, опитвам се да намеря нощната масичка, на която са ми очилата. Плъзвам ръка по раклата и събарям дезодоранти, рамки на снимки и някакви свещи.

Тя: Закопчавам си блузата. Сега си обувам обувките.

егоист: Опа! Намерих си очилата. Слагам си ги. Господи! Една от свещите е подпалила пердето и то сега гори! Соча натам с шокирана физиономия!

Тя: Бе я си еби майката! Нещастник такъв!

егоист: Вече и мокетът гори! О, нее! Мамка му, какво ще правим сега?

Тя: (сигнал заето)


списание Егоист, бр. 22








Тема Aкo програмистите строяха къщи...нови [re: Бyля Гoйkoвицa]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано17.02.05 17:30



1.03.
Ура! Предложиха ни огромен договор за построяването на 12 етажен жилищен блок. У всички има бурен ентусиазъм. Изпихме от радост 2 каси бира.

2.03.
На възложителя не му се харесва израза, "когато стане, тогава". Иска да кажем конкретни срокове. Идиотът нищо не разбира от високи технологии.

3.03.
Обсъждахме сроковете. Изпихме 3 каси бира. Петров казва, че ще стане за 4 месеца. Значи за 8 месеца. В договора записахме 12 месеца, но едва ли ще се оправим за по-малко от 16.

6.03.
Петров отиде да върне бутилките.

8.03.
Празнуваме 8 март. Във фирмата няма жени, така че никой не ни пречи на празника.

2.04.
Петров казва, че трябва да започнем работа. Какво му стана на този човек. Изчистихме строителната площадка и закачихме красиви плакати "Строежът се изпълнява от компания "Allstroy" (www.allstroy.bg)". С чувство на изпълнен дълг играем "Quake".

20.04. Дойде възложителят, пита как върви работата. Сложихме го да играе Quake и го оставихме да ни бие всички.

21.04.
Обсъждахме проекта. Сидеров предлага панелна архитетура. Петров настоява, че всичко трябва да се строи по стария начин от тухли, а не по ламерски. Най-радикалния проект предложи Алекс. Предлага да построим няколко десетки дървени бараки и да ги съединим с подземни тунели. На Запад било модно. Напомнихме му, че все пак клиента иска 12 етажен блок. Опитахме се да решим въпроса чрез дуели на Quake. Алекс с неговите дървени бараки бързо отпадна, но резултата между Сидеров и Петров излезе равен. Решихме всеки да строи по свой план и след това да ги съединим, за да не падне.

30.04.
Първият етаж е готов. Показахме го на възложителя. Той се интересува защо в различните стаи таваните са различно високи, защо от стените падат тухли и защо няма врата, а трябва да се влиза през прозореца. Обяснихме му, че това са ограничения на демо-версията. Тръгваме да празнуваме горди от себе си.

10.05.
Петров изтрезня първи и дълго псува. Мислехме, че Алекс е изпил всичката бира. Оказа се по-лошо: забравили сме за основите. В проекта са описани, но документацията я четат само идиоти.

11.05.
Разрушихме първия етаж. Обидно е.

11.07. Работим. Петров довършва втория етаж, Сидеров - петия. Алекс е направил асансьорната шахта до деветия етаж, но при силен вятър се клати подозрително. Засега сме я подпрели с дървено скеле.

17.07.
Алекс прави терасите и покрива. На земята. После ще ги вдигнем с кран.

13.08.
На Сидеров не му се засрещат панелите. Дупката е почти метър. Сидеров помоли Петров, но той каза, че има достатъчно работа и изобщо без знание на вътрешната архитектура на панелите нищо не може да се направи.

14.08.
Разбихме няколко панела за да може Петров да изучи вътрешната архитектура. Петров псува и казва, че проектантите на панелите са пълни идиоти.

17.08.
Петров запуши дупката. Панелите малко се изкривиха, но това е дреболия. Между панелите останаха малки процепи, които Петров залепи с тиксо. Казва, че ще работи стига да не вали дъжд.

19.08.
Строителният комбинат пусна нова версия панели, с повишена устойчивост и здравина, с вградени стенни шкафчета. Истината е, че по форма и размер не са съвместими със старите и са три пъти по-тежки. На каква архитектура разчитат в строителния комбинат?

16.09.
Дойде Алекс, пълен с идеи. Предлага да направим всички прозорци в блока със различни размери. Възложителят щял да ги хареса. Казахме му да не се ебава.

2.10.
Петров стигна до 5 етаж. Горд е от себе си. Обърнахме му внимание, че стените са под ъгъл 40 градуса. Той псува, вика, каза че сме идиоти и нищо не разбираме. После обеща да помисли.

3.10.
Дойде възложителят. Пита защо стената е наклонена под ъгъл 40 градуса. Обяснихме му за силата на Кориолис. Той ни изслуша, после каза, че той от строителство не разбира, но до неговата къща има точно такъв блок и всички стени са прави. После този идиот Алекс се лепна за него и му каза идеята за изменените прозорци. Възложителят естествено я хареса. Мамка му.

4.10.
Питаме Алекс дали ще се наложи да разбием всичко заради неговите прозорци. Уверява ни, че няма нужда - в стандартните панели има недокументирана функция.

5.10.
Петров призна, със стената има проблем. Казва, че неправилно сложил някаква тухла. Но за да разбере коя, трябва да ги провери всички. По-лесно е да направи всичко наново.

6.10.
Убеждаваме Петров, че да построи всичко наново няма да му стигне времето. Демострираме му изчисления с калкулатор. Петров псува, вика, каза че калкулатора са го измислили идиоти. После се съгласи да правим всичко от панели и от мъка отиде да се напие.

8.10.
Разбихме тухлената част. Повредихме и част от панелната. Цялата сграда скърца и се клати заплашително. Укрепихме я с дървени подпори и отдохме да играем Quаkе.

17.10.
Петров се върна от запоя. Работим.

7.11.
Празнуваме 7 ноември - или както се нарича сега? Комунисти във фирмата няма, затова никой не разваля празника.

15.11.
Спомнихме си, че крана стига само до 8 етаж. Пратихме Сидеров за нов кран. Играем Quаkе. Алекс победи Петров. Расте нова смяна.

24.11.
Върна се Сидеров. Не е намерил кран, но достави ескаватор. Предлага да изкопаем дълбока шахта и да построим блока не нагоре, а надолу. Казва, че никъде в договора не пише, че блока трябва да е на повърхността.

25.11.
Направихме мозъчна атака за крана. На последната бутилка бира намерихме решение. Зарязваме основното строителство. Ще строим 4 етажен блок. После ще сложим крана на покрива му.

25.12.
Празнуваме католическото Рождество. Католици във фирмата няма, затова никой не разваля празника

14.01.
Нищо не помня. Главата ме боли. Коя година сме?

2.02.
Най-после сме готови с 12 етаж. Утре ще сложим покрива, който направи Алекс.

3.02.
Алекс е идиот. Покрива пада редовно. Засега сме го подпрели с крана. Ще мислим какво да правим по-нататък.

4.02.
Алекс казва, че не виновен. Просто 12 етаж на Сидеров е 5 метра по-широк и 4 метра по-висок от 12 етаж на Петров. Става ясно, че са строили от различни панели. Но Алекс все пак е идиот, защото неговия покрив не става за никой вариант. Асансьорната шахта също.

5.02.
Лепихме, закрепвахме покрива. Петров казва, че ще издържи ако не завали сняг.

7.02.
Заваля сняг...

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Офф-топик - 2 частнови [re: Бyля Гoйkoвицa]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано19.02.05 00:47



Взаимопомощ >> Клуб на разведените


Тема off topic...черен хумор :)))
Автор Sanata (рогат и ръбат)
Публикувано 16.02.05 11:42


Част 1

Истории за нелепа смърт

Армандо Пинели, 70 годишен италианец, дълго спорил със съседа си кой от двамата да седне на единствения стол, под сянката на една палма. Той спечелил спора, след което дървото се стоварило върху му.

В Ню-Йорк човек бил бутнат от кола. Той въобще не пострадал, но последвал съвета на случаен минувач, който видял случката, да се престори на сериозно наранен и да потърси компенсация. Човекът легнал пред колата, която потеглила и го премазала.

Вера Червак от Прага се хвърлила от третия етаж, заради слухове, че мъжът и е избягал с друга. Тя паднала право върху лябимия си, който се прибирал вкъщи. Тя се свестила в болница, а мъжът и загинал на място.

Алпинистът ветеран Жерар Омел извършил 6 изкачвания на Еверест. Той умрял в къщата си, когато докато сменял изгоряла крушка, паднал от стълбата и си ударил главата в раклата.

80 годишната Аделаида Мангозо легнала да спи на походно легло. Тя умряла, когато то неочаквано се сгънало.

В Ню Йорк, Джулия Карсън починала от сърдечен удар. Поне така решили лекарите. Започнали да подготвят погребението. По време на опелото тя се свестила и попитала какво става. От шока дъщеря и починала на място.

Линда Гууди от Стоунхайм, Масачузетс, отменила пътешествие с кораб, защото и сънувала, че умира в машина. След няколко дни я намерили задушена в собствения си автомобил на паркинг.

Около 50 зяпачи се събрали на мост във виетнамския град Хошимин, за да наблюдават самоубияството на млада девойка. От тежестта мостът рухнал. Загинали 9 души, а девойката се спасила.

В Хонг Конг 65 годишната Чай Ван Хонг решила да благодари на бог за това, че снаха и се оттървала невредима от катастрофа. Докато се молела в двора на многоетажната сграда, където живеела със семейството на сина си, била убита от хвърлен чувал с цимент.

Амигдалия Балта, 86 годишна, била намерена умряла от глад в дома си на гръцкия остров Атия. А в банката оставила 350 000 фунта и колекция от 150 златни монети.

Стивън Хайет за 32 години претърпял уникални операции. Били му присадени стомах, черен дроб, бъбреци, дванадесетопръстник и панкреас. След 6 години, докато сменял крушка, паднал, ударил си главата и умрял.

Сириецът Наджиб Хайет, на 35 години, се чявствал толкова щастлив, че решил … да сложи карй на живота си. В предсмъртното си писмо заявил, че е съвършено щастлив, но се бои да бъде нещастен.

Жителят на Бон Питър Грубер загинал при опит да ограби Музея на изкуствата. Виждайки приближаващата се охрана, го обхванала паника и побягнал, но завивайки рязко зад ъгъла, се нанизал на меча на една статуя. Експонатът се наричал “Оръжие на правосъдието”.

Работещият в правителството на Египет Адел Назим Джергез, осем години чакал повишение. Когато най-накрая видял името си в списъка на повишените, умрял на място от сърдечен удар.

Украински бракониер пуснал в реката електрически кабел под напрежение. Когато убитата от тока риба започнала да изплува, той влязъл да я събира, но забравил да изключи захранването и умрял. Роднините му казали, че е отишъл да лови риба, за да отпразнува първата годишнина от смъртта на тъща си.

Шеф и сексретарката му били убити от мълния, докато правили секс в надуваема лодка по средата на езеро в Германия. Вдовицата на убития го приела като божествена намеса.

Цирковия акробат с прозвището Од загинал на арената на цирк в северен Тайланд. Скачайки от трамплина, той отлетял настрани и бил глътнат от хипопотама Хилда, който кротко си чакал реда отстрани. Ветеринарите обяснили, че Хилда имал придобит рефлекс да хваща големи предмети с уста, и затова глътнала акробата.

Млада французойка загубила управление над автомобила си и се врязала в дърво край пътя. Спътничката и сериозно пострадала, а шофьорката загинала. Вниманието и било отвлечено от тамагочи, което неочаквано запищяло, че е гладно. Тя успяла да го нахрани и му спасила живота, разделяйки се със своя.

Сантяго Алвардо решил да ограби малък магазин за велосипеди. Тъй като било тъмно, а с ръцете се провирал през покрива, той придържал дългия фенер с уста. Точно фенерът причинил смъртта му, след като неловкия грабител паднал с лице надолу.

Седем годишно момче паднало в 300 метрова пропаст, след като загубило равновесие. То се строполило върху кръст, отбелясващ мястото, където преди 10 години загинал друг човек.

Четирима души били докарани едновременно в болница: Шели Мюлер с травма на главата, Тим Вегас с лека контузия, Брайън Коркоран със сериозно увреждане на венците и Памела Клесик без два пръста на дясната ръка… Мюлер закарала мъжа се на работа и за изпроводяк, преди да го целуване, му показала за секунда гърдата си. Шофьора на минаващо такси, Тим Вегас, се заплеснал от видяното, загубил управление и се блъснал в сградата на болницата, където зъболекарката Памела Клесик преглеждала устната кухина на Брайън Коркоран. От силния удар стоматоложката подскочила и наранила с инструмента небцето на пациента. От шока Коркоран рязко затворил челюстта си, отхапвайки два пръста на Клесик. Мюлер паднала на главата си пред сградата.

Якоб Ойлиг решил да сложи край на живота си. Когато се запалил обача се сетил, че ще го боли и скочил в близкия водоем, за да загаси огъня. Той обаче забравил, че не умее да плува и се удавил.

Силен вятър издухал в реката автомобила на 45-годишния Виторио Луис в Неапол през 1983 г. Той успял да разбие стъклото, изплувал от колата и се измъкнал на брега, където бил убит от падащо дърво.

Уолтър Халас, 26 годишен чиновник в магазин в Лийдс, Англия, така се страхувал от зъболекари, че помолил свой когега да го избави от зъбобола, като го удари в челюстта. От удара Халас паднал, ударил си главата и умрял от счупване на черепа.

Джордж Шварц, собственик на фабрика в Провидънс, по чудо се оттървал от смъртта, когато през 1983-а година ураганен вятър разрушил цялата фабрика без една стена. След като се излекувал от раните си, той се върнал там, за да потърси някакви материели. Останалата стена паднала и го убила на място.

Намиращият се в депресия, от това че не може да си намери работа, 42 годишния Ромул Рибола от Италия, седял в кухнята с пистолет в ръка изаплашвал да се самоубие. Цял час жена му го уговаряла да не го прави. Накрая и се отдало… Ридаещият Ромул хвърлил оръжието на земята. То гръмнало и убило жена му.

47 годишния Кен Чарлз Бергер случайно се застрелял, когато бил събуден от телефона, до леглото му. Вместо слушалката той хванал пистолета си, който гръмнал, когато го поднесъл към ухото си.

Ужасна диета и липса на проветрение станала причина за смъртта на човек, задушен от собствените си газове. Аутопсията паказала наличие на голямо количество метан в организма му. Той се хранил само с боб, зеле и още няколко продукта. Той умрял в съня си, тъй като всички врати и прозорци били затворени. Трима спасители, дишали от въздуха в стаята, се разболели, а един постъпил в болница.


Част 2


“На местопрестъплението не беше открито оръжието, с което е извършено престъплението.” (из протокол по дело за изнасилване)

“В канавката лежаха останки на мъж - вероятно мъртъв.”

“Преследвайки престъпника, старшина Иванов стрелял във въздуха, но за жалост не уцелил.”

“Когато открихме и главата му, задържаният вече беше издъхнал.”

“При огледа на местопроизшествието бяха открити:
ръка - 1 брой;
крака - 2 броя;
мъжки полов член - 1 член;
труп без всичко гореизброено - 1 брой.”

“Заподозреният се качи в асансьора и отпраши в неизвестна посока.”

“При преследването на гражданина Павлов аз произведох 8 предупредителни изстрела в главата и в останалите меки части на тялото.”

“Следствието установи, че потърпевшата е бременна крава, собственост на гражданката Н., която била блъсната от движеща се с превишена скорост “Лада”, която се преобърнала и починала на място.”

“На леглото лежеше труп, в съседната стая в безсъзнание се намираше братът на трупа, а до него седеше труповата жена и плачеше...”

“На спирката е намерен труп на неизвестен. Следи от насилие не са открити, с изключение на квитанция за платен ток, две книжки на “Кришна съзнание” и 30 билета от “Държавната лотария”.

“В началото обвиняемият упорити мълчеше, а след това неочаквано започна да отрича всичките си показания.”

“Съобщаваме за убийство на улица “Сан Стефано” №13. Пострадали няма.” (рапорт на патрулиращ полицай)

“Задържаният беше ранен в дясното полугъзие”

“Дори и вече в белезници, гражданинът Петров продължаваше с хулиганските си прояви. Той удари с крак капитан Ковашки в областта на половия орган, от което шапката на последния хвръкна”

“У всеки човек, дори и у най-лошия, може да се открие нещо хубаво. Затова се налага той да бъде обискиран внимателно!” (из инструкция към дежурните полицаите от СДВР - София)

“Задържан е сержант Петров за опит за изнасилване на гражданката Аврамова. Задържана е и гражданката Аврамова за отказ да сътрудничи на полицията.”
“Задържаният Йорданов искал от продавачката водка и други сексуални удоволствия.”

“В следствие на няколко тежки удара под пояса потърпевшата е получила сътресение на таза...”

“По повод съдраните гащички на гражданката Пелева мога да съобщя следното: По време на обиска на Пелева, зъдържаната – в качеството си на проститутка – откъсна пагоните ми и ги напъха в гащичките си. Аз ги извадих оттам съвсем вежливо, без дори да се докосна до гащичките й.”

“Докато обискирахме жилището му, гражданинът Х. излезе на балкона и шумно затвори вратата. На мен ми се стори, че се опитва да избяга и - без да губя време – скочих отгоре му да го задържа. А за това, че живее на шестия етаж – съвсем забравих.”

“Вчеpа от 12-ия етаж изхвърчал телевизоp "Sony", но не паднал на земята, а изчезнал някъде между 8-ия и 5-ия етаж.”

“Днес в апартамент №12 на блок 265 са нахлули две неизвестни лица. Заплашвайки собствениците с предмет, много приличащ на пистолет, те изнесли оттам предмет, много приличащ на телевизор.”

“Лицето, ударило Иванов в лицето, беше разпознато по лицето в лицето на самия Иванов.”

“Тя беше в черна мини-мини пола и тясна трикотажна блузка, но виж лицето не успях да забележа.” (из свидетелски показания)

“Организатор на скандала е бил мъжът, а за озвучаването му е отговорна жена му.”

“Ударът е нанесен с тежък тъп предмет - най-вероятно джиесем марка “Ericsson”...”.

“Столична полиция задържа опасна група от зоофили. В акцията били използвани специално обучени кучета.”



Мдам... Плуто-Нептуно-Уранясалите, предполагам, ще ме разберат защо...

Пътеводителят е верен - действителността често греши...


Тема Усмихни се!нови [re: Бyля Гoйkoвицa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано19.02.05 12:54





... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова

Тема Re: Офф-топик - 2 частнови [re: *Джeм*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано20.02.05 01:04



мда,не лош черен хумор



Тема Re: Усмихни се! [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор FrannyGlass (репичка)
Публикувано21.02.05 20:45



Господ е постигнал съвършенството при котките;))
И все пак се натъжих, защото лятото намерих едно котенце, което страшно прилича на снимка номер 4 (отгоре надолу), разнасях го из цяла България, за да си го занеса вкъщи и 3 месеца по-късно то изчезна.Ако видите едно охранено и самодоволно пухче, кажете му, че още го чакам...дори сивата му мишка си стои под черния скрин...



Тема Парадоксът на нашето врeме [re: Бyля Гoйkoвицa]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано02.03.05 19:13



'Paradox Of Our Time' by: Dr. Bob Moorehead
former pastor of Seattle's Overlake Christian Church

Парадоксът на нашето врeме е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи.
Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко.
Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко врeме.
Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка,
имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.
Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко.
Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си.
Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем.
Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините.
Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед.
Покорихме космическите ширини, но не и душевните.
Правим по-големи неща, но не и по-добри неща.
Пречистихме въздуха, но замърсихме душата.
Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си.
Пишем повече, но научаваме по-малко.
Планираме повече, но постигаме по-малко.
Научихме се да бързаме, но не и да чакаме.
Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.
Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки.
Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове.
Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко – възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни.
Време, в което има много на витрината, но малко в склада.
Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете “изтриване”.
ЗАПОМНЕТЕ, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги.
ЗАПОМНЕТЕ, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас.
ЗАПОМНЕТЕ и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.
ЗАПОМНЕТЕ и казвайте “Обичам те” на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето.
ЗАПОМНЕТЕ и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.
ЗАЩОТО ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, КОИТО ПРАВИМ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ.

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: Офф-топик - 2 част [re: Бyля Гoйkoвицa]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано02.03.05 21:14





Loneliness inside. Some kind of falling.

Тема Re: Офф-топик - 2 част [re: Бyля Гoйkoвицa]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано03.03.05 00:31



Близнаци си говорят в една матка :

-Вярваш ли в живота след раждането ?
-Да, има го. Този живот тук е измислен за това, да израстем и се подготвим за живота след раждането, за да сме достатъчно силни за това което ни очаква.
-Глупости, няма такова нещо. Как трябва да изглежда такова нещо : живот след смъртта ?
-И аз не знам точно. Но със сигурност ще е по-светло от тук. И сигурно ще се движим свободно и ще се храним чрез устата ?
-Такава безмислица! Да се движим свободно - това не е възможно. И да ядем с устата - що за странна идея. За това е пъпната връв, която ни изхранва. Освен това не можем да се движим свободно - пъпната връв е твърде къса сега.
-Напротив, действа със сигурност. Само всичко ще бъде малко по-различно.
-Още никoй не се е върнал от "След раждането". С раждането животът свършва. И животът е мъчение и тъмен...
-Дори и да не знам с точност как изглежда животът след раждането, все пак ще се виждаме с майка ни и тя ще се грижи за нас.
-Майка ? Ти вярваш в Майката ? И къде е тя - покажи ми я ?
-Ето тук, навсякъде около нас. Ние сме и живеем в нея и чрез нея. Без нея не можем!
-Глупости! Никога не съм виждал майка, така че тя не съществува.
-Напротив,понякога когато сме съвсем тихи, можеш да я чуеш да пее. Или да почувстваш като гали нашия свят...

(по Хенри Ноуен)


Devotion frees.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.