Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.03.05 12:59



Чела съм достатъчно за да знам, че не искам повече да го чета. Просто не е подходящ за мен, което не значи, че не е подходящ за теб. Не виждам някъде да съм го осъдила, просто си е изпълнил човека задачата, въплатил е собствената си енергийна схема в една "философия", която според мен не бива да се надценява. От астрологическа гледна точка вътре са вляти най-големите му комплекси. Не всички хора имат точно тези проблеми.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема ...още нещо, Рама...нови [re: Rama]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано15.03.05 13:19



...Кайли е отговорила на въпроса ти по един много добър начин, защото си е направила труда да изчете Кастанеда и да "влезе" в това, което е писал...

...аз само ще добавя нещо от личния си опит...

...когато бях студент за първи път прочетох "Пътуване към Икстлан" - това е третата поред от общо 12-те "основни" книги на Кастанеда...по онова време само тя беше преведена...тогава тази книга ме зашемети, но аз, естествено, не разбрах за какво става въпрос...спомням си предговора (от Димитри Иванов мисля, че беше), в който личността (забележи "личността") на Карлос Кастанеда беше обвита в тайнственост - не се знаело кога е роден, кои и какви са му роднините, нито къде се намирал в момента, демек бил си "заличил биографията"...
...спомням си как тогава се потресох - аз, студент по история, имам си паспорт, ЕГН, родители, гадже, приятели и т.н...как да се откажа от всичко това, за да постигна благините, които ме очакват, когато постигна "просветлението"...така го схванах - буквално...отказ от всичко, което те свързва със света на ежедневното ти внимание...освен това "отказът от биография" го разбирах още и като ЦЕЛ...хехе...по-късно разбрах, че не било ЦЕЛ, а СРЕДСТВО...:-))...изглежда човешкото същество така е устроено, че има нужда от залъгалки и трикове, изпитания, чрез преодоляването на които достига до отговор на въпроси, които си задава и които въпроси нямат никаква връзка с ежедневието му...отговорите на тези въпроси са толкова очевадни и достижими толкова лесно, че човешкото същество (което обикновено е склонно да вярва) не вярва, че светът около него може да е толкова просто устроен и наистина толкова лесно достижим...

...сега отдавна не съм студент и съм изчел всичките книги на Кастанеда, дори и тези, които са само за "тенсегрити", дори и нещо от Карол Тигз и Тайша Абелар, които са били от групата на Кастанеда...по онова време Кастанеда е бил около 60 годишен, а днес вече не е между живите и се знае много за него - така да се каже биографията му е възстановена...

...и едно мое наблюдение - забелязал съм, че Кастанеда се възприема много трудно, почти невъзможно от жени...(както виждаме има изключения, разбира се)...Кастанеда се възприема по-лесно от всички хора, които си правят труда да анализират един факт, независимо какъв е той, вместо да спрат на ниво чувство, финализирайки усилията си с:"Така усещам нещата", или "Схемата, която ми е известна доказва това"...



Тема Re: ...още нещо, Рама...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.03.05 18:38



Човек, който се е опитвал да заличи луната, не може да бъде истински разбран от жена - само мъж ще разбере мъжките комплекси.

Няма обективен мозък /разум/ на Земята, който да анализира, без да изкривява всичко през личната си призма.

Ти също не можеш да "анализираш" и "реализираш" какво значи да родиш дете така както би го направила една жена. Няма и нужда да го правиш. Така и Кастанеда може да се разбере само от хора с определена настройка и не е нужен на всички.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: ...още нещо, Рама...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано15.03.05 22:22



А ти не анализирай.
Опитай да минеш от образно-логическо мислене към логико-интуитивно.
Разправят, че последният преход бил към изцяло интуитивно мислене.
Т.е. към директно постигане същността на нещата.
Логиката е "инструмент за познание на реалността" от ниско ниво.
Това при вас сигурно значи Уран като висша октава на Меркурий?
Ако е така, какво казват твоите книжки и теории че се случва, когато мисленето от меркуриево стане ураново?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ...още нещо, Рама...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.03.05 22:42



А ти си на грешен адрес. При мен лично няма нито меркурий, нито уран в "мисленето". Това са само инструменти. Комуникацията в този клуб позволява само определен набор от инструменти, за да се приеме и разбере това, което се пише.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Животът е по-съвършен от изкуството"нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано16.03.05 12:53



...Животът е по-съвършен и от науката...

...Права си, когато казваш, че няма обективен разум дотолкова, доколкото анализ или дори само поглед върху нещо (факт, събитие) е въпрос на гледна точка и няма някаква абсолютна необходимост тази определена гледна точка да бъде споделяна и разбирана от всички...
...Но това, което аз знам за света е, че всеки човек би могъл да бъде "истински разбран" от всеки друг човек без разлика по отношение на пол, занятие, религия, възраст и т.н...
...С едно кратко лирично отклонение ще ти кажа как за мен раждането на дете е нещо непостижимо, но това не значи, че не мога да съпреживея тайнството на раждането...Моите близначки бяха родени със секцио...жена ми беше в пълна упойка, а аз присъствах на операцията и наблюдавах целия процес по изваждането им от нейната утроба - от приспиването й, през разрязването първо на корема, после на стената на матката й, после на изваждането на първата близначка, после на втората, после на плацентата, която беше хвърлена в един кош до оперционната, после на зашиването на матката и на коремната стена и лекото биене на шамарчета, за да бъде извадена от наркозата...и в този смисъл от емоционална гледна точка аз преживявах раждането, докато жена ми беше под наркоза и не можеше да усети нищо...

...Темата е "Заличаване на личната биография"...заличаване на личната биография е брънка в един строго личен стремеж да се откажеш да гледаш на света от една определена фиксирана гледна точка и това упражнение не е за всеки...За да можеш да разбереш усилията на Кастанеда в тази посока, трябва да го прочетеш...Ако наистина смяташ, че не ти е нужно да го четеш, то тогава се опитай по някакъв друг начин (метод), и аз не знам точно какъв, да разбереш дълбоката основа на грешните ти изводи: "Човек, който се е опитвал да заличи луната, не може да бъде истински разбран от жена - само мъж ще разбере мъжките комплекси"...и "Кастанеда е за хора, които имат проблем с Марса си"...

...Животът е по-съвършен от науката...

...Salve...



Тема Re: Животът е по-съвършен от изкуството"нови [re: Cфaйpa]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано16.03.05 13:07



Може ли да спрем с хирургията и да се върнем на мъжките комплекси?

Всъщност когато стане на въпрос за биография може да се говори и за мъжка и женска чест. Мъжката чест за да не бъде загубена се нуждае от изтриване. Женската чест за да не се загуби например, ако е със сексуален привкус е необходима възможност от предложение за брак от обезчестителя. Нещо което някои не биха си и помислили да сторят. Това мнение не е мое, но с него съм съгласен.

Общо взето КК е теория за мъжка биография. В това почти няма съмнение. Не случайно мъжете си разказват простотии без да се приемат за участници в тях. Тоест заличават си биографиите. Същото което говори КК. Има си биография над която той е повече, над нея. Или нещо не съм разбрал?

Редактирано от Ул Oви Xeй на 16.03.05 13:09.



Тема Re: Животът е по-съвършен от изкуството"нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано16.03.05 13:20



Докато се опитваш да си "конструираш" жените по твое подобие, няма смисъл да ми говориш за разбиране или приемане на женското в жената. На думи е лесно. Животът е истината.

Не се занимавам с наука. Но няма да е лошо да се запознаеш каква взаимовръзка има между хормонален и химичен баланс и функционирането на мозъка. За качествена връзка с духа и ненарушено съзнание предпоставката е функциониращ "приемник".

Ако смяташ, че с присъствие и гледане на раждането си възприел същото или повече от душата и тялото на жена ти в този момент, жестоко се лъжеш. С интелектуалничене никой не е разбрал майка си. Майката се разбира с душа.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 16.03.05 13:26.



Тема ...комплекси ли?нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано16.03.05 14:40



...за какви комплекси иде реч?...за каква теория за "мъжка биография"?

...става дума за една конкретна техника от един конкретен път за разширяване на човешките представи за света, който ни заобикаля, и който далеч не е само това, което виждаме с очите си и сме чели по книжките, или пък са ни го обяснявали от малки...

...не почти без съмнение, а със сигурност Карлос Кастанеда не теоретизира на тема "мъжка биография"...Карлос Кастанеда е културен антрополог (етнолог, етнограф) от Калифорнийския университет в Лос Анджелис, когото случаят завява в началото на 60-те години на миналия век някъде в пустинята Сонора, щат Аризона...той отива там с цел (надежда) да научи нещо повече за лечебните свойства на билките, за които е чувал, че се събират и използват от местните индианци...подготовката му и подходът в началото са чисто научни...неговото "оръжие" в събирането на нужната му информация е било т.нар. въпросник - нещо, което всеки антрополог носи със себе си, когато тръгва да прави "теренни проучвания"...
...пак случаят го среща с Дон Хуан Матус, чародей (магьосник) от племето яки, което племе е потомък на отдавна изчезналите толтеки...Дон Хуан се съгласява да му разкаже това, което поназнайва за билките, но поставя условия, които Кастанеда е принуден да приеме...
...така започва ученичеството на Кастанеда при Дон Хуан, което ученичество продължава почти 20 години...разбира се, Дон Хуан не му казва почти нищо за билките, но за сметка на това дълго време го дрогира, наблюдавайки ефекта от пушенето на изсушена халюциогенна гъба от рода "псилоцибе" и от яденето на млади пъпки от кактуса "пейот" (Мескалито, както го наричат индианците)...
...това ученичество и последващите го събития са една изключително красива история, разказана в 12 книги...няма как да ти я предам, трябва сам да я видиш...
...конкретно по темата мога само да кажа, че "заличаването на биографията" е един от методите на Дон Хуан, които той е решил, че ще бъдат полезни за обучението на Карлос Кастанеда...самият Дон Хуан никога не е заличавал своята биография, макар че е убедил Кастанеда в обратното...
...Дон Хуан императивно поставя заличаването на личната биография като условие за преминаването на Кастанеда в следващ етап от обучението...тук трябва да се отбележи факта, че Кастанеда не се съгласява в началото със заличаване на биографията си и се връща в Лос Анджелис, но после размисля и приема да го направи...
...както се вижда, това заличаване на биографията е временно, само за нуждите на ученичеството и след неговия край Кастанеда се връща в "обществото", дарявайки го с едно доста добре структурирана система, наречена "тенсегрити" - нещо като западен вариант на йога, макар и да е много различна от йога...

...и накрая - дори и само да е избивал комплексите си, Кастанеда е избивал характерните за всеки съвременен човек комплекси и се е справил блестящо...


...Salve...



Тема Re: ...комплекси ли?нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано16.03.05 14:59



Някои хора ходят до другия край на света да търсят научната истина и да преоткриват себе си. Някои трябва само да се запознаят и да си поговорят с майка си, баба си, знахарката и баещата на село, за да възприемат същата тази индивидуална истина.

Моите комплекси се различават от твоите или от тези на съседката. "Характерните за всеки съвременен човек комплекси" може би са просто резултат на идеологията, с която са възпитани масово. Този вид "обществени" комплекси се "лекуват" на тяхното си ниво.

Всеки си има път.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.