Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 17:12




Ох, признавам си, че започвам да споря за спорта и поради излишно свободно време, така че можем направо да приключим, но все пак - в името на темата имам още какво да кажа.

Аз говоря от свое име в единствено число, засега нямам психиатрична диагноза, така че не разбирам кои сме тези "ние" - всеки за себе си отговаря - нито някой ми е промивал мозъка, нито ми е насаждал вярвания - Кастанеда в девети клас го извадих от библиотеката на баща ми.

За "вяра" в КК, Дон Хуан или който и да е било друг и дума не може да става. На юнашко доверие нищо не приемам. Но съм имала достатъчно ситуации, в които ме е водил и ме е извеждал, това го имам за знание.

За съществуването на Христос има толкова доказателства, колкото за съществуването на ДХ. И да, поставям ги абсолютно наравно или идеята за тях, идеята за просветления Дух - който възкръсва, минава покрай орела, освобождава се от колелото на самсара, постига самадхи. Целта на всяко учение е тази - да умреш за физическия живот, да оставиш личността и да възкръснеш спиритуално в истинската си същност. Разликите са само външни, рокля, грим - все едно една жена с богат гардероб, но пак си остава същата жена, каквото и да облече. Единственото, към което те подканят всички, е да бъдеш будна - независимо дали го наричат "да бъдеш нащрек" или "да осъзнаваш".

Не, няма нужда да уважаваш КК, нито неговия учител. Но очевидно ти е интересно, иначе нямаше да четеш в онзи клуб или чак пък да го довееш насам. Както виждаш, за почти две години тук дума не съм обелила за Кастанеда. Приятелите ми не го харесват, аз си имам моя си теория защо, но не им го налагам.

Защо не ме просветлиш тогава за какво става дума тук...?




Попадна ми нещо, не е от КК.
"Тибетска книга за живота и смъртта":

Може би истинската причина на нашия страх се корени в това, че не знаем кои сме. Вярваме в своята персонална, единствена и независима идентичност. Ако посмеем, обаче, да изследваме тази личност, ще открием, че тя е напълно зависима от безкрайно много неща: партньор, семейство, дом, професия, приятели, кредитни карти, нашето име, нашата "биография". Върху тези чупливи и преходни опори строим своята сигурност. Ако ни се отнеме всичко това, пак ли ще знаем кои сме?



млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Универсалност.нови [re: anonimus]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано20.03.05 17:15



Сложна работа е това взаимното харесване, мътна... Зависело от звездите, казват тук. Ма не казват от какво зависи да зависи.



Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 17:29



Не съм влизала в онзи клуб. Този линк ми беше пратен. Останалото е история. Не ми е за първи път да се дискутира хороскопа на Кастанеда. При първия път, когато се "запознах" с Кастанеда, всички жени бяха на едно мнение. Явно е въпрос на определено съзнание да виждаш, а не да фантазираш това, което ти харесва. Не всичко се яде, на което пише "яж" отгоре.

Няма нужда да е чел човек Кастанеда за всичко това, което си описала.

Докато си жалко копие на партньора си, не можеш да ме убедиш, че знаеш въобще за какво е писал Кастанеда.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема ...благодаря за линковете...нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано20.03.05 17:40



...интересно е това журналистическо разследване под надслов "Кастанеда - шаман или шарлатанин"...много се смях...
...впрочем, не само ученията са такива, каквито са учителите...можеш да разшириш приложението на тази умна приказка и да видиш как звучи при журналистите ......освен, че ми прилича на вица за Хасан-цигането, което казало, че баничките били много вкусни, но никога не е яло банички, ами чуло, че брат му бил чул, че един негов приятел бил гледал как друг негов приятел ял баничка, това конкретно журналистическо писание е изключително глупаво и е сбъркано още в заглавието, защото Кастанеда нито е шаман, нито е шарлатанин...
...виждам, че по-нататък и ти използваш думата "шаман" така невинно, сякаш думите и терминологията наистина нямат значение..."шаманизъм" е понятие, характерно само за Сибир и е космогонична система със свой собствен облик, съвсем различен от космогонията на древните толтеки...да наречеш Кастанеда "шаман" е все едно аз да нарека една феминистка "тъпа патка"...ти може и да си затвориш очите и да го подминеш, но феминистките ще се разкрякат, особено, ако заменя "тъпа патка" с любимото ми "тъпа путка"......

...а сега малко за универсалността...аз казах някъде по-нагоре в този все по-абсурден "спор", че това, за което пише Кастанеда е универсално, макар и да не е за всеки..."On the other hand, Castaneda's not for everyone.", нали така?...Универсалността е в това, че предава едно човешко знание-практика, което е развивано в продължения на хилядолетия и е достигнало до съвършенство също така, както и йога (например)...а не е за всеки, понеже човекът не е универсален...обикновено човекът предпочита да се идентифицира с биографията си и с други свои конкретни "качества"...обикновено човекът казва - аз съм............, а сега замени многоточията с: кастанедист, астролог, професор-доктор-кандидат на еди-каква-си-наука, хомосексуалист, циганин, патриот и т.н. и пр...
...ти сега явно (по)казваш, че си астролог-психолог, който в момента е на тема "феминизмът и връзката му с половата активност на троглодитите"...и понеже е ясно като бял ден, че половата активност на троглодитите няма никаква връзка с феминизма (понеже такова животно като троглодит пък изобщо не съществува), апелът ти е да потърсим храна за темата ти под вола...няма лошо - ще си претакаме така уютно до второ пришествие, ама да не се окаже, че не си под вола, а под бика...

...Salve...



Тема Re: ...благодаря за линковете...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 17:47



Решил си явно да спасяваш положението по подходящ за теб подигравателен начин. Нито съм психолог, нито астролог, не използвам думите "аз съм" тук за разлика от всички останали, просто отварям очи и чета - нали ти ми препоръча толкова снизходително да прочета без дори да попиташ дали съм го чела!? Чела съм го и такова впечатление ми е направил, че чак съм забравила да го дочета - смешни преписани изплагиатствани "неща", които всеки си интерпретира както му падне. Чудя се как не ти е направило впечатление!?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: ...благодаря за линковете...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 18:04



Поне чети какво съм писала ---- в крайна сметка нито Кастанеда, нито измисленият му главен герой е това, за което се подвизава ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 18:11




Това, че всички - жени или хора - мислят нещо и аз трябва да съм като тях, още от ранна детска възраст са ми го избили с въпроса "Ти всички ли си?"

Да не питам кои са тия всички, че половината КК-клуб е съставен от дами :)
Просто зависи в каква среда обсъждаш, а не от нивото на съзнание. Да разбирам ли, че твоето е по-високо от моето или на Хана., примерно?
Ех, знаех си аз, че съм скрита блондинка!



Чудя се сега дали да прехапа обидено устни или да се възгордея от качествата на партньора си?

Отдалечихме се безкрайно от темата и очевидно няма да постигнем консенсус.
Аз бях дотук.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 18:25



Само в един сатурнов речник думата ниво се дели на високо и ниско и означава високо - добро, ниско - лошо.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.03.05 18:43



Направо си твоето и на дон Хенаро, примерно, нема кво скромничим сега.

...тук направо си стана пак цирк, отлитам за семки......чакайте мееее

Във форума, в който пребивавам в последно време, има едно семейство, бивши дипломати в САЩ, станали са за кашмер.
Сега не знам дали им се плаща наистина за словославенията на САЩ, или го правят по самоинициатива, обаче непрекъснато каканижат колко са велики САЩ, колко са силни, смели, могъщи, благоденстващи, справедливи, правдиви и т.н.
Всяко нещо, всеки факт така ще го преобърнат, че САЩ да излязат спасители на човечеството, земята и вселената в частност.

Форумците ги бъзикат най-често по параграфа дипломати-емигранти-егати сеира.
и
При такива защитници като вас на САЩ врагове им не требват.

Редактирано от Kaily на 20.03.05 19:39.



Тема Точно така.нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 19:06



Не забравяй семките. Не забравяй и, че не ми знаеш дори името, когато си правиш труда на мой близък приятел да разправяш колко близко ме познаваш и що за материалистка съм. Кастанеда не може да ти замени възпитанието.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.