Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Заличаване на лична биография?  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано28.02.05 01:30



В клуб Кастанеда има една

по този въпрос. Тези, които се интересуват, има начин как да направят някое друго съпоставяне с "космическите факти":

Carlos Castaneda
25.12.1925 13:59 EST
Cajamarca, PE
78.31 west, 7.10 south

На останалите се извинявам за спама ...



Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано28.02.05 01:33



уау :)
имаш огромно блгодаря от мен, макар че едва ли ще седна в близките месец и половина, но все пак! кастанеда е мой човек и си ме вълнува.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: smaragd]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано09.03.05 16:03



Съпоставяне в смисъл, че над господаря на асцендента в момента се разтлиля Нептун? По принцип северния възел в четвърти натално често подтиква към подценяване на минали събитияа. Защото остават като незначителни за човека. За разлика от другите. Общо взето темата е страшно дълга. Не успях да я прочета цялата при все това, че ме засяга. Основните неща се повтарят така или иначе. Иначе Плутон в момента в този градус на Стрелеца прави точен квадрат с натален меркурий при мен в първи дом, при това и в съвпад с асц. Въобще особен аспект. Само забелязах, че някои хора от моето обкръжение желаят да забравя някои неща за тях за да продължават, да контактуват с мен. В обратен случай не биха се решили. Притеснява ги. Смутително е. Става въпрос за предразсъдици които самите те са изградили и зграждали пред мен с цел може би за някакви цели и сега така. Мани, мани. Иначе още нищо не съм тръгнал да си трия. Каква промяна още нищо не мога да проумея всъщност. Толкова манипулация за лична информация направо ужас. С който се заговоря нищо за себе си не казва. Та това е ненормално нали хората обичат да говорят за себе си. Сега само слушат.



Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 00:33



"Само забелязах, че някои хора от моето обкръжение желаят да забравя някои неща за тях за да продължават, да контактуват с мен. "

Имаше някъде писано, че си избираме хората в обкръжението по това, дали ни подхранват илюзиите за самите нас.

Не бях се замисляла от този ъгъл да погледна нещата. Нептун в 4-ти не познава произхода си - типично би било да се заличи произхода от само себе си. НО!

Но луна владетел на 4-ти в 1-ви дом и в телец като символ на идентичността и произхода говори нещо съвсем друго. Този човек се е идентифицирал с името си. Интересно е, че си е запазил името - доколкото съм запозната, няма псевдоним. С такава луна би било немислимо.

По този повод се сетих, че с нептун върху слънцето ми беше крайно непоносимо, когато заради една огнена луна на върха на 10-ти дом ми слагаха името под всеки мой "продукт". Получаваше се нещо като лична "марка". Скоро ми напомниха, че въпреки, че ме няма вече 5 години в определената фирма, името ми все още се среща тук и там - не знаели как да го махнат. Дори наръчниците по сигурност и охрана на труда, които висят на всеки етаж, са с мой подпис. Може ли някой да ми напсува луната?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано10.03.05 00:44



Може ли някой да ми напсува луната?


За моженето - всеки би могъл да може... ама не предпочиташ ли чаша топъл чай?

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: *Джeм*]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 00:54



Ами аз щото не мога да си я напсувам сама ... отивам за чай с мед!

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано10.03.05 01:30



Е... ако имаш (и ползваш) и малко ром - чудничко ще стане!

Сезонът е такъв...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: *Джeм*]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 01:37



Не пия алкохол.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Заличаване на лична биография?нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано10.03.05 01:53



[шепнешком] А, бе, и аз напоследък... ама не казвай на никого! [/шепнешком]



Впрочем, има ли смисъл да се заличава личната биография?

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Хм,нови [re: *Джeм*]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 02:11



дали човек, който иска да си заличи биографията, се гордее с постъпките си в миналото?

Не знам. Излиза, че иска да я заличава този, който не може да я заличи по никакъв начин. Пък има хора, които страдат, че няма да оставят следа на този свят след себе си. Всеки с проблемите си. Смятах, че да бягаш от съдбата си или да искаш да бъдеш, нещо което не си, е ранен стадии на приемане на себе си.

Много обичах да се разхождам по гробищата едно време. Има гробове-могили, които издават практическо всичко за лежащия долу труп. Има и безименни, незнайни. Убитият немски моделиер с майка си имат еднаква луна - лъвска! И двамата лежат в момента един до друг в нещо като старинна аркада. Погребението беше повече от кралско. Да изтръпне човек направо.



Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Хм,нови [re: smaragd]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано10.03.05 14:14



Колкото повече един човек с идеите си принадлежи на бъдещето, то той е толкова по чужд на съвременниците си - Шопенхауер. И впоследствие придобива слава. Обратното настоящата слава не носи същото в бъдеще. Та така погледнато, човек може ли да знае първо какво е? Ако може евала. А ако знае, че нищо не знае - Сократ? Тогава, дали може да си помисли или избере кое точно да си затрие? Все пак избира този който има възможности. Хората не могат да се отърват от опита на мъртвите. Живите живеят според това което са наследили. А славата която ги очаква след смъртта, чий избор е? Но на темата, може би това да се затрива биография е идея или желание или съдба??? От тези трите не мога да отбера.

Иначе това, че нептун е заковал личната ти марка във времето е още един признак за въпросителната, към кое време принадлежат данните??? Човек може ли да знае, че да тръгне да трие току така? Или то точно това било изкуството в цялата работа? Ега си!!!

Обаче при мен нептун съвпада с имун цели и историята е обратната на предположената от теб. Напротив имам родословно дърво което датира още от средновековието. То е публикувано в книга издадена. Повода за написването й е обрисуването на един град, история, възникване, възходи, падения, култура. Книгата носи заглавието на града. Той е родното място на майка ми. В изложеното родословие са спазени всички изисквания касаещи видовете степени на обективност- това което се знае със сигурност е сигурно за другото се носят само слухове имам впредвид. В края на родословието е отпечатано името на баба ми, като тя е представена за едно сред последните родени деца в случая.

Иначе седми дом е дома на маката по майчина линия и дядото по бащина. При мен той пада в риби, чийто господар нептун е в трети- дома на инфото. Това, че съвпада с имун цели се оказва, че не го вкарва в четвърти дом си мисля. Иначе дядо ми по бащина е роден също в един град за който още не съм срещал литература, ала съм почти убеден, че може да се намери достта повече отколкото тази която касае баба ми. Ама не съм тършувал.

Иначе това за подържане на илюзиите относно възприемането не идва ли точно от трети и начина по който ни виждат околните? А иначе какво още пише за това което е написано, че ми е интересно?

Редактирано от Ул Oви Xeй на 10.03.05 15:00.



Тема Re: Хм,нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 16:21



"човек може ли да знае първо какво е? Ако може евала. А ако знае, че нищо не знае - Сократ? Тогава, дали може да си помисли или избере кое точно да си затрие? "

Има хора, които имат усещане за мисия и призвание на този свят. Определено не са от хората, които имат нужда да знаят нещо /юпитер/ или от доказателства за каквото и да било /сатурн/. Рационалният подход май е симптом, че няма връзка с духа и избора на душата.

"А славата която ги очаква след смъртта, чий избор е? "

Това, което оставяме след себе си, по дефиниция в хороскопа е съдба и независимо от нас - мс и 10-ти дом. Лични планети във 2-ри и 5-ти дом като владетели на 10-ти обикновено имат какво да оставят след себе си и избор да се прочуят и след смъртта си.

"Но на темата, може би това да се затрива биография е идея или желание или съдба??? От тези трите не мога да отбера."

В този определен случай смятам, че е бягство от луната. Опит да се заличи луната /душата и произхода/. Нещо, което например е типично за секти като scientology.

"Човек може ли да знае, че да тръгне да трие току така? Или то точно това било изкуството в цялата работа? Ега си!!!"

Логично би било да може да трие човек, който създава и твори. Тоест само такъв знае къде и какво е сътворил.

"Напротив имам родословно дърво което датира още от средновековието. То е публикувано в книга издадена. Повода за написването й е обрисуването на един град, история, възникване, възходи, падения, култура. Книгата носи заглавието на града. Той е родното място на майка ми. В изложеното родословие са спазени всички изисквания касаещи видовете степени на обективност- това което се знае със сигурност е сигурно за другото се носят само слухове имам впредвид. В края на родословието е отпечатано името на баба ми, като тя е представена за едно сред последните родени деца в случая."

Това е всичко друго, но не и нептун в 4-ти дом. Класически примери за 4-ти дом са градът, селото, къщата, в която е роден човек, да не съществуват вече, да са заличени от географията, материалния свят. Остава само спомена и илюзията за корен и дом, потекло и родина. Характерно за нептун в 4-ти дом при владетел на 4-ти в 12-ти или в съвпад с нептун или други лични планети в 12-ти дом е да има "дупка" в родословното дърво, например бабата или прабабата да са сирачета и да не е могло да се предадат знания, опит, наследство. Призраците на миналото.

"Иначе това за подържане на илюзиите относно възприемането не идва ли точно от трети и начина по който ни виждат околните?

3-ти дом е резултат на 1-ви и 2-ри дом - изразяваш това, което ти е заложено в 1-ви и ограничено във 2-ри дом и не повече. Начинът, по който те виждат околните си е в голяма степен техен проблем, но тяхната реакция на това, което виждат, ако реагират, се вижда в 3-ти квадрант.

Ако имаш нептун в 1-ви квадрант, в голяма степен можеш да поддържаш илюзиите на хората - в 1-ви дом всеки вижда в теб това, което иска да види, във 2-ри дом може всички да смятат, че имаш това, което те искат да имат и в 3-ти дом знаеш и говориш това, което искат другите да чуят, да знаят и да говорят. Илюзии, които не е задължително да имат нещо общо с реалните предпоставки в 1-ви, 2-ри и 3-ти дом.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Хм,нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано10.03.05 16:24



Не знам... имам си своите постъпки, с които никак не се гордея, но далеч не те биха ме мотивирали да искам да си залича биографията.

Бих го поискала само, за да не ме обвързва нищо, да не ми тежи и да не ме спъва. И не като случки или събития, а като хора и отношения... Аз съм от тези, които могат да излязат от вкъщи и никога повече да не се върнат там.

Уранее ми, нещо... сякаш липсата на минало е залог за наличието на бъдеще.

Впрочем, гробищата също са ми любимо място за бродене... когато искам да се уверя, че наистина имам биография...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...

Редактирано от *Джeм* на 10.03.05 16:27.



Тема Re: Хм,нови [re: *Джeм*]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 16:33



Много сатурново ми звучи това минало, което тежи на човека да си живее бъдещето. Докато бъдещето, което не може да се живее, ми звучи нептуново.

Между другото -- какво прави прогресивната луна върху меркурия в момента? Реализираш ли нещо? Нещо съм се заела и заяла с луната в последно време ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Хм,нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано10.03.05 18:31



Ами, никога не ми е хрумвало - поне на осъзнато ниво - че искам да си заличавам биографията...
Тъкмо защото често ми се случва да се съмнявам, че изобщо имам такава...


В момента pr Луна и Меркурий 'обсъждат' някои фундаментални въпроси по темата 'оцеляване' - във всичките му смисли. Но до реализация на материално ниво още не се е стигнало, това тепърва ми предстои.

Първо се налага изобщо да свикна с идеята, че 'оцеляване' има...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Кастанеданови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано10.03.05 23:56



Заличаването на личната биография при Кастанеда , не е свързано нито със срам нито с нежелание за запаметяване ,а е свързано с логиката ,че когато нямаш биография тя не ти тежи и можеш да си всичко , което поискаш във всеки момент.В днешно време хората се определят и общуват по между си по социалният си статус ,пари ,дрехи ,накрая външен вид и интелектуален багаж.Ако е обратното ,то това е доста рядко явление.Катанеда развива теорията за така нареченото размиване или разграждане на социалните структури ,като ги определя за ненужни и измислени от самите нас.Тези структури които ни тежат и ни влачат към дъното или върховете ,само в зависимост от постигнатото от нас в матерялният свят,без да обръщаме внимание на това което притежава човека вътре в самият себе си ,като личност ,мислене енергия,доброта.
Всичко е хубаво на теория ,но Козирога си се е вкючил пълна сила,защото много от кастанедовците отричат емоционалните връзки, поради връзване,обременяване .Според тях какво ли не прави човека заради емоциите си ,като например да позволява някой да му обсеби живота и да се проектира в него като холограма без право на лична консумация ,и така ние се оказваме в момент на дълго чакане и застиване с години.Това е така............
Това за козела е ок ,защото чрез разум и логика той се оправя в материялният свят,но според мен теорията тук куца ,защото в тонала не можеш да направиш влизане ,както и в по - тънките светове без сърце.Финните състояния на света се усещат те не са логични.Когато престанеш да чустваш и емоционалният ти свят се свива, сънищата ти се намаляват,размиват загубват цвят и вкус,а ти Смарагд с Нептун съвпад с Меркурия надявам се разбираш как това се усеща и колко е вярно.
От друга страна той смята ,че изхвърлянето на ненужният емоционален багаж покачва енергетиката ,чрез прегледа ,който помага забравянето на биографията.Но без корените си можеш ли да живееш???Все пак неговият труд е писан на бюро на база проучвания на коренни индианци.Значи той обезличава принципа на Луната ,а самият той без нея не може.Говори за забравата на познанието лежало при древните ,значи самият той търси заложеното от Луната.Опитва се да те вкара в чисто сатурнов принцип ,като забравя за личните планети.Станал е много надличен ,като преминава от принципа на Сатурна нататъка,като е се е опитал да обезличи принципа на природата,луната,любовта венерата,прощението - нептуна,отива в НЕПРАВЕНЕТО унищожавайки принципа на Марса,а в крайна сметка ние живеем само в матерялен свят на Земята движейки се под енергиите на тези светила, водейки ни към пълно разграждане на структурата ПЛУТОНА .А предвидел ли е раждане? Да .............но не е обяснил много подробно как ,а някой чрез Тенсегрити ,май само ще си умрат в матерялният си живот без да знаят как да възкръснат от пепелтаА кат се преродиш в неорганичният там сладоледи не хапваш

Редактирано от kuiperbealt1 на 11.03.05 00:15.



Тема Мм ...нови [re: kuiperbealt1]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.03.05 00:33



Всичко прекрасно разбрах и съм абсолютно съгласна, само това с разграждането на структурата и плутон нещо не го връзвам. Не беше ли нептун този, който топи солта, разгражда материята и т.н.? Плутон е концентриран в ядрото ...

Иначе почвам съвсем ясно да си познавам меркурия при теб

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Мм ...нови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано11.03.05 01:27



Смарагда плуто нали отговаря за крайните процеси като смърт и раждане,Нептун за разграждане на граници в съзнанието и социялни структури.Йерархии,постове,общества ,за това под Нептуна са асоциялните групи от хора и изолирани общества:наркомани,лунатици,и тн
Той премахва границата на съзнателното и отива в висшият разум.Плутона
разтваря самата материя.Отговаря за неорганичният свят.Преобръща ти гледната точка към живота ,неживото
Тоест ако си чела в Кастанеда историята за смъртта ,която ти е първи приятел.
Ако искаш правилен отговор на един въпрос ,помисли си ,че утре ти е последният ден от живота и вземи решение дали е правилно това което вършиш.Тук плутона ти обръща гледната точка за земното време ,граници на света и смъртта и живота след нея.Как процесът на умиране в важен да се осъзнае ,за да имаш пълноценен живот.Ако не цениш смъртта не можеш да цениш живота

Редактирано от kuiperbealt1 на 11.03.05 01:30.



Тема Re: Кастанеданови [re: kuiperbealt1]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано11.03.05 01:47



Хъх... значи, точно тези надличностни стремления на оставането без биография са ми заУраняли така...

Сега вече имам и научното обяснение поради що, аджеба, Кастанеда и кастанедстващите са ми излишни. Хъм. Нищо лично! Хехех...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Re: Мм ...нови [re: kuiperbealt1]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.03.05 01:52



Историята за "ако искаш правилен отговор на въпрос" не е от Кастанеда, а е плагиатствана, ама какво да се прави ...

Плутон е прехода между живота и смъртта на душата. Нептун на неорганичната материя. Поне така беше по дефиниция. 8-ми дом идва преди 10-ти, а не след това. Нептун е този, който размива сатурн, тоест времето и реалността.

Плутон по идея не обръща гледната точка, това прави уран. Плутон е процес на интензивиране, сгъстяване, сливане и трансформация - например от гъсеница в пеперуда.

Интересно е, че обръщането на полярностите и прагът между световете се символизира в индийската астрология от лунните възли.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 11.03.05 01:57.



Тема Re: Кастанеданови [re: *Джeм*]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.03.05 02:09



Примери за успешно заличаване на биографията - влизаш в затвора с доживотна присъда, поставят ти един номер и преставаш да съществуваш за обществото. Омъжваш се за Христос в манастира и преставаш да съществуваш като член на семейството си. Едно време с постъпването в манастир са се заличавали без проблем и брак и майчинство. Колко ли примери има още?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 11.03.05 02:12.



Тема Re: Кастанеданови [re: *Джeм*]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано11.03.05 21:41



ааааааааааааа аз не се обиждам искарах и минах през цялото учение 10 години тегоба и сега ми е ясно ,чее ценно но е мъртва зона.Там нищо живо не вирее



Тема Смарагд и Марта,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 07:17



Извинявам се, ако задавам тъп въпрос, ама може ли някой да ме светне защо е необходимо биографията да се заличава? И как точно става това? С каква цел?

С простички думи, като на олигофрен ми обяснете.



Тема Добре де,нови [re: smaragd]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 07:33



Аз пак нещо не разбирам май. Според мен опитът да си заличи човек биографията няма да доведе до истинското й заличаване, а просто ще се добави към биографията, така да се каже.

А като споменаваш за гробищата, се сетих нещо интересно. В района на Троянския балкан (където живеят баба ми и дядо ми), обикновено жените (особено от по-старите поколения) нямат собствено име - приемат това на мъжа си. Примерно ако той се казва Иван Георгиев, на нея й казват Ивановица Георгиева - след като се омъжи за него де. Така постепенно моминското й име (истинското) се забравя и всъщност се заличава. И когато умре, вече никой не помни как се е казвала тази жена. И коя е всъщност. Та и досега там има семейни гробове, където пише "Иван Георгиев" и до него "Ивановица Георгиева".

Сигурно и другаде го има този зловещ обичай, ама аз само за Балкана знам.



Тема Re: Смарагд и Марта,нови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 11:27



Ще отговоря може би тъпо, защото и аз не знам. Но съдейки по някои други такива учения, аргументите са, че личната биография пречи на свободата на действие и мислене и пречи на духовното извисяване. Трябва да зарежеш всички лични планети, за да постигнеш честотата на транссатурновите планети. Постъпваш в манастир и забравяш кои са ти родителите, какво си правил досега, че имаш деца и т.н. Всякакъв вид обвързване ти пречи на духовното извисяване. Целта е заличаването на луната - освобождението на духът за сметка на душата - кармата ти се изчиства. Нещо в този дух. Различни вариации.

Преди много време ходих на едни лекции, където ми предлагаха да медитирам в бъдеще всеки ден и тогава гуруто ще ми поеме лошата карма и ще ме пречисти. Попитах къде е бил гуруто, когато цяло детство съм медитирала, защо не ме е пречистил? Беше много забавно. Явно съм крайно подозрителна, когато някой реши да ми подари или спести нещо. Като дете са ме учили, че от непознати не се взимат бонбони.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Добре де,нови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 11:36



Представям си го като триене с гумичка. Убиваш всички свидетели, че си съществувал и готово. Вие само сте ме сънували, аз не съм съществувала. Последното направо е патент на нептуна ми.

Не знам. Историята и така ни затрива за нула време.

Зловещият обичай може да се погледне и от друга гледна точка. Жената се освобождава от семейната карма на родителите си и се сдобива с нова?



Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Смарагд и Марта,нови [re: smaragd]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 11:39



Аз пък винаги съм си мислила, че транссатурновите планети не се конфронтират с личните, а просто ги надграждат/продължават. Иначе ми изглежда все едно да строиш покрив на къща, която няма основи и стени.

Кой знае, може би просто не съм запозната с учението на Кастанеда - или пък съм духовно низша/примитивна. Но наистина не разбирам по какъв начин наличието на биография/самоидентичност пречи на духовното израстване...



Тема Re: Добре де,нови [re: smaragd]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 11:49



Е, погледнато съвсем глобално-екзистенциално, никой от нас не съществува - тъй като ние сме толкова миниатюрни прашинки в космоса, че скоро след като Времето мине връз гробовете ни с тежките си обуща и заличи всяка веществена следа от нас, никой няма да си спомня, че някога ни е имало не само нас, но и София, Бъргария, дир.бг и т.н.

От друга страна признавам, че ми е малко трудно да я смеля тази идея за заличаването и несъществуването. Даже (не се смей) изпадам в недоумение като си помисля, че преди 1971 г. не съм съществувала - просто умът ми не го побира как така светът го е имало без мен. И как ще го има без мен след 100 години?!

А цитираният зловещ обичай може по много начини да се интерпретира, предполагам. Лично за мен си е най-обикновена патриархална изродщина. И форма на мъжки шовинизъм, превърната в социална и културна норма, в рамките на едно традиционно общество.



Тема Re: Смарагд и Марта,нови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 11:54



И за мен сатурн и другарчетата му "оформят" останалите - регулаторите на съдбата ги наричат. Без материал за оформяне, не виждам смисъл.

Може би биографията е символ на наличието на връзка с материалния свят? Както някои отказват секса пак със същата цел. В това отношение съм го изпитала и са прави, че тогава сексуалната енергия се трансформира и отива на друго ниво.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Добре де,нови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 11:56



Последното не го повтаряй в един определен клуб, защото ще ми споделиш съдбата на мъжемразка.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Добре де,нови [re: smaragd]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 12:10



Че защо пък мъжемразка?! Това са просто фактите. Мъжемразка би била жена, която настоява/принуждава мъжа да приеме нейното име по аналогичен начин - и да стане Марийчо Иванкин примерно. Подчертавам принуждава. Иначе, ако той вземе нейното име доброволно като Джон Ленън например, това е съвсем друго нещо. Макар да не знам какво е точно - може да е проява на любов, екстравагантност или най-обикновен PR.



Тема Re: Добре де,нови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 12:16



Поисках да ми дефинират мъжемразка и се оказа, че това е всяка жена, която няма значение по каква причина, се изказва против мъжете, критизира ги /няма значение дали с право или не/, показва с това неуважение, неатрактивност, комплекси, не ги обича, не ги харесва, не ги гони, не иска да спи с тях и т.н. Изброяването на факти в техен ущърб, които имат ефекта да не изглеждат толкова велики колкото са, също е вътре. Обще взето на принципа: ако не си с нас, си против нас!

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 12.03.05 12:19.



Тема Re: Смарагд и Марта,нови [re: Rama]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано12.03.05 12:28



Тц, не си низша и примитивна, откъдето и да се погледне.
А за КК ще ти разкажа, но като започна отново да мисля в цели изречения.
Ако изобщо те интересува, де, понеже знам, че в нашия скромен кръг той се слави само с моята привързаност
Пък и мисля, че на останалите никак няма да им пасне. Трябва да си Марс-Сатурн за тая работа,

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Aлykapд (OneNightStand..)
Публикувано12.03.05 17:16



за марс-сатурн съм си марс-сатурн, обаче кастанеда никога не ме е интересувал; нито дори от любопитство не съм проявявала желание да прочета някое от писанията му. Ако трябва да съм много честна, при всички тия суперлативи, с които в общия случай говорят за него (като рекламите по тв-то в стил "нашият прах за пране изпира и най лошата ви карма")* и пари да ми дават пак няма да му обърна внимание. Та с две думи не разбирах връзката на кастанеда с марс-сатурна на читателите му и дали изобщо я има - в предвид че гледам съвпад на луната ти със неговото мц, юпитер, че и възли - което ми се струва далеч по съществено в случая. Марс-сатрун няма отношение към житейската философия, в случая според мен е юпитер-сатурн = твърди убеждения и дефицит на флексибелност/толерантност; просветление плюс структура и ограничение - ерго католическата църква - сатурн в стрелец.
Иначе, така като му гледам наталната карта, с тоя негов съвпад на марс-сатурн в седми дом, трети квадрант и то в скорпион и аз да бях на негово място - със слънце в козирог и всичките ми отношения да са тип master & servant - и аз щях да проповядвам заличаване на ненам си кво си

*не визирам теб конкретно; определено се радва на популярност човека, следва да му се признае


screwed whole damn year



Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 00:43



с 4-те нива на проработка на планетите дава отговора.
А животът е това, което ни се случва, докато кроим планове за бъдещето...или докато изпитваме законно чувство за собствена значимост от това, което сме сторили в миналото-независимо гордеем ли се или не с него.
ЧСЗ му казват хуанистите.
Сциентологията и Кастанеда говорят за едно-наличието на лична сила у всеки, която е точно определена при раждането, но с течение на времето започваме да губим при създаване на биография, сблъсък с обкръжението и прочие. Хъбард я нарича тета.
За да се осъществи каквото и да било духовно развитие, е необходима свободна тета или достатъчно налична лична сила.
Все едно къделя с вълна и човек минава с нея през драките и като се обърне назад, тук се белее вълна, тая драка закачила малко, оная закачила малко и къделята отъняла. Тая вълна тлябва да се прибере и събере отново.
Единствената цел на всички техники на хуанистите е да си съберат личната сила, за да могат да извършат скока-трансформацията.

Личната биография служи за опора на хората без опора, и като тяхно лице пред света. А единствената истинска опора е вътре в съществото и тя няма нужда от биография, обаче има нужда да и се помогне да се прояви. А духът да се уплътни.

Заличаването на личната биография е подобно на източната техника-задаване на въпроса: "Кой съм аз?"
Естествено 99% от хората първосигнално ще изплямпат трите си имена и ЕГН...обаче други хора си го задават животи наред, без да могат да стигнат до интуитивния отговор.
Личната биография пречи на осъзнаването на отговора на въпроса "Кой съм аз?"

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 01:06



.... последното определение ме води до извода, че или Кастанеда си е имал своя дефиниция за лична биография или тези, които са го превеждали са си оставили пръстите. Знаеш ли случайно коя е оригнилната дума, която е използвал за "лична биография"?

Подводни няма да коментирам, защото е под всякаква критика.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 01:31



Идеята за въпроса Кой съм аз си е лично моя.
Хуанистите ще ме бият за тая асоциация.
Общо взето съм на мнение, че Карлитко е крал доста, ама понеже и аз съм чела доста, та знам и кое откъде.
Даже навремето си играех да ги дразня с това.
Което не значи, че не съм му последовател...някак така стана.
И аз съм ловец на сила, а не знам друг гуру да е проповядвал лов на сила, освен него.


Работата е там, че когато смъртта непрекъснато ти стои зад лявото рамо, си различен човек от всички останали, които са убедени, че ще живеят вечно.

Нека кажем, че Карлитко бая е компилирал, но го е преподредил в доста по-кристална форма...която е освободила доста енергия.
Учението му е за хора, които крепят света на раменете си така да се каже. Неслучайно преди време писах, че Путин е нагуал от висшия пилотаж. Това не значи, че е чел Кастанеда, само давам пример що е то нагуал и воин.

А на въпроса ти не мога да отговоря в момента.
Но заличаването на личната биография кореспондира с източните виждания за живот тук и сега. Ошо често настоява, че всеки един миг си напълно нов, новороден, току що постъпил в тоя свят и не носиш никакъв товар на миналото на плещите си.
Може да се погледне и от ъгъла на стереотипите. Човек е фрашкан със софтуер-цял живот са му пълнили главата с постулати и правила. И той не отговаря адекватно на ситуацията, а отговаря съобразно менталния си модел...или съобразно старите си навици. Рефлекторно. Реагира.
Всъщност който вярва в прераждането-тя природата е решила проблема със заличаването на биографията по този за нея ефикасен начин.
Въпреки че Карлитко не вярва в прераждането, може да се погледне и от този ъгъл-заличаване на биографията значи да се преродиш, докато си още жив. И да си нов новеничък като младенец.

А Подводни не го знам какъв е като астролог, но за мен определено е силно "виждащ" от гледна точка на Кастанеда.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 01:40



A key aspect of the teachings of don Juan, as recounted by Carlos Castaneda, was the necessity of the "self" to die. "It is imperative to leave aside what [don Juan] called 'personal history'," Castaneda told the Chilean magazine Uno Mismo in 1997. "To get away from 'me' is something extremely annoying and difficult. What the shamans like don Juan seek is a state of fluidity where the personal 'me' does not count." For Castaneda, "the personal me" was a subject of constant fluctuation and revision.

In his determination to obliterate any traces of personal biography, Castaneda had never made any reference to a wife.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: бе тонови [re: Aлykapд]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 09:33



Връзката на КК с Марс-Сатурн е вътрешна.
Тоест, ако си с Марс-Сатурн, има вероятност да ти легне добре.
Което НЕ означава две неща.
1) Че ВСИЧКИ кастанедианци имат силни Марс и Сатурн.
2) Че ВСИЧКИ силни Марс и Сатурн си падат по КК.

Просто е воинска история. Трудно ляга на Рибки, Рачета и прочее душевнофини създания

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 16:41



Използвайки астрологическия код:

- the "self" to die = да умре луната и 4-ти дом

- personal history = луната

- 'me', "the personal me" was a subject of constant fluctuation and revision = луна и лунните цикли /за разлика от I = слънцето/

- a state of fluidity where the personal 'me' does not count = нептун

- personal biography = слънце+марс+луна

- never made any reference to a wife = луна

- кой съм аз? = намиране на слънцето /затова не се връзва със заличаването на биографията, ако кажем, че луната пречи на слънцето, тогава трябва да се заличи само луната, той не е заличил творчеството на слънцето си в козирог в 9-ти, той е искал да заличи само луната и лунните си връзки/

ловец на сила = търсене на проектирания марс в скорпи, ако имаше силата в себе си в 1-ви квадрант, нямаше да я търси /от тази гледна точка Путин се връзва с неговия асцендент в скорпи, но дали всички марсове имат нужда от това? Предполагам, че само хора с "неизразен" - слаб, заточен, проектиран - марс си падат по неговите учения/

От гледна точка на "западните" религии /най-вече християнството/, човек се ражда чисто новичък и след това почва да трупа грехове и т.н., затова прошката, пречистването и смирението са важна част от традицията. При психологически терапии работят най-вече по възстановяване на душевното равновесие /луната/ с вдигане на самочувствието и подсилване на егото и волята /слънце и марс/, което е против религиозните догми.

В източните общо казано /не може да важи за всички/ е точно обратното, човек се ражда грешен с безброй кармични рани, които с времето поправя и лекува. Там духовното развитие го свързват с принижаване и унижение на слънцето /"учениците" вършат в началото най-тежката и долната работа/, марс е болестно състоние, което трябва да се изтреби и подсилват душата /луната/.

Свят шарен!

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 17:17



Тя тази войнска история май е само за тези, които имат проблем с марса си. До скоро смяташе дракулчето за терорист номер 1 на клуба, сега била фина душа. Какви ветрове ни веят ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема музика за ушите ми:нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Aлykapд (OneNightStand..)
Публикувано13.03.05 17:32



най сетне доживях да чуя по свой адрес *или поне във връзка с моята личност* определение различно от "злобна" или "агресивна" и дори изкласих до "душевнофина" - няма значение че по хексаграмата на и-дзин се водя "пръв войн на годината "

screwed whole damn year



Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 18:46



Чакай, чакай, никой не визира умирането на душата и т.н.
Значи става въпрос за следното.
Човек има свободен дух и освен него е нафраскан със софтуер. И духът и софтуерът се намират в някакво съотношение.
Човек е автомат, роботизиран, изграден от стереотипи и аз това наричам софтуер.
При умирането на себето се визират именно тия стереотипи.
А миналото ги държи. Ти си на еди си колко години, еди си какъв пол, живееш еди си къде, учила си еди си къде-но това не си ти.
Ти си свободният дух, който може да види бял свят, само като се изрови изпод тинята на стереотипите.

Ако луната е носител на стереотипите...

Значи виж, аз пак се връщам на нивата на преработка. На първо ниво е смарагд, обаче облепен с тиня, на всяко следващо ниво тази тиня се чисти, докато смарагдът блесне с пълна сила.
навремето с теб пак спорихме по тоя въпрос. Работата е там, че човек се е идентифицирал с част от тинята и не си я дава в никакъв случай. То всъщност няма за какво да се спори. Просто източното разбиране (и Карлитковото) е, че тинята не е човекът, а налеп по него.

А силата в себе си имат само почистените блестящи смарагди. За тая сила става въпрос. За някои силата в непочистения диамант пак си е сила и то напълно достатъчна. Само че други са подушили Силата и тяхната сила е станала вече силица някаква си там. И в коня има сила, ама е една конска сила...

Прошката и смирението са най-добрият начин за изчистване на тинята.
Бе да го кажа така-тя силата си е вътре, ама е затрупана с тежък товар и той трябва да се отмести. както Ошо казва-аз само чистя камъните, за да може пълноводният поток да потече свободно.
Всички техники са не за принаждане на сила или създаване на чистота, а на изчистване на камъните.

А крайният ефект ще го кажа пак с ошови думи. Човек е част от цялото и върви, накъдето върви цялото. Дясната ръка може да си мисли, че върви на север, когато тялото върви на юг, може цял живот да си въобразява, че върви на север...но все идва ден, в който тя осъзнава, че през цялото времее вървяла на юг, просто друг начин няма и друг път за нея няма.

Парадоксът е следният:
Колкото по-смирен ставаш, толкова повече сила ти се дава. Навремето някой от наште го беше казал невероятно точно.
Силата не ти принадлежи, тя принадлежи на цялото и то не е лудо да дава сила на някой, който може да я обърне срещу него. Ти си като бленда и колкото повече се изчистваш, толкова повече сила минава през разширяващия се отвор на блендата.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 21:41



Като че ли само козирогът въплъщава дотолкова стереотипите, че да ги смята за нещо от себе си. Това оттърсване от стереотипите ми е много чуждо. Просто защото никога не са били част от мен. Например "стереотипите" на дъщеря и сестра съм ги въплътила по мой си начин, но това са роли, функции, но не и част от това, което съм наричала и бих нарекла "себе си".

Един вид се оттърсваш от сатурн? Със смирение и прошка - това са си християнските "инструменти". Нещо не ми се връзва смирението с историята на война. Войнът не прощава, войнът е винаги сам. Докато смирението действително изчиства всички земни очаквания и дава сила и се изразява най-вече в липсата на претенции към другите, но не изключва обвързването с други хора.

Някакъв невероятен мишмаш от всички "учения" се получава, но лично предпочитам варианта, в който всичко това ми е дадено/включително и стереотипи и всякакви товари/, за да "уползотворя" по най-подходящ начин /да реализирам/ себе си, а не за да бягам от тях или да се боря да ги унищожавам. Имаше някъде сравнение на човека с глава лук. Белиш, люпиш, смяташ, че махаш нещо лошо и непригодно за ядене и колкото повече вдигаш летвата, толкова повече люпиш и на края се оказва, че си унищожил себе си, няма какво да сготвиш.

Всякакъв вид разделяне на полюсите автоматично води до дезинтеграция на личността. Предпочитам теорията за интеграцията. Може би в картата ми имам по-малък проблем с въплъщаването на тези товари - прекалено често сменям ролите. Смарагд също е само една роля, една люспа.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: бе тонови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 21:41



Не спекулирай.
Или ми извади черно на бяло думите "терорист номер едно".
Аз съм възрастен човек и умея да се конфронтирам, без това да води до срив в системата.

А мнението ми за Риби и Раци ин дженеръл не зависи от ветрове никакви... то е сравнително непроменливо. Като изключим, че Риба и Рак в чист вид няма. Както и друг знак.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: музика за ушите ми:нови [re: Aлykapд]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 21:43



Аз честно казано като писах това, съвсем изключих, че си Рачка :)
Обаче вЕрно повече на воин мязаш.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 21:45



"Аз съм възрастен човек"

На твое място бих медитирала над това изречение, за да разбереш, че не е твое. Опитай се да сложиш някъде границите, защото ще се загубиш.

Нямам намерение да се ровя за цитати, а че вятърът вее и завява, то е повече от черно на бяло.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: бе тонови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 22:02



Тогава не постулирай твърдения, които очевидно са грешни.
Никъде няма да намериш мои думи, според които Алукард е "терорист номер едно" на клуба.
Конфронтации се случват непрекъснато и са съвсем в реда на нещата.
Нито съм злопаметна, нито смятам, че хората са непроменливи величини.

По въпросите с медитациите си имам учител и смятам да се придържам към него :) Предпочитам да съм сигурна, че получавам компетентни съвети в съотетната област.
Колкото до ветровете, абсолютно естествен природен феномен.

Край на разговора.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 22:45



Щом казваш. Превърнала си се на сянка и копие, но не твое, а нечие чуждо. Дано си заслужава.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано15.03.05 00:17



Смарагд, реших, че се чудиш относно влаганото в думите "заличаване на личната биография".
А то било просто тема за осъждане.
Аз пък не поех защитата на КК, а се опитах най-общо да обясня какво влага в това понятие.

Доколкото разбирам, не си чела КК? Обаче вече го класифицира по същия начин, по който някой присмехулник ще влезе в клуба да обясни, че астрологията е шарлатания, защото като е измислена, планетите и звездите са били в друга конфигурация.

Редактирано от Kaily на 15.03.05 00:30.



Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.03.05 12:59



Чела съм достатъчно за да знам, че не искам повече да го чета. Просто не е подходящ за мен, което не значи, че не е подходящ за теб. Не виждам някъде да съм го осъдила, просто си е изпълнил човека задачата, въплатил е собствената си енергийна схема в една "философия", която според мен не бива да се надценява. От астрологическа гледна точка вътре са вляти най-големите му комплекси. Не всички хора имат точно тези проблеми.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема ...още нещо, Рама...нови [re: Rama]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано15.03.05 13:19



...Кайли е отговорила на въпроса ти по един много добър начин, защото си е направила труда да изчете Кастанеда и да "влезе" в това, което е писал...

...аз само ще добавя нещо от личния си опит...

...когато бях студент за първи път прочетох "Пътуване към Икстлан" - това е третата поред от общо 12-те "основни" книги на Кастанеда...по онова време само тя беше преведена...тогава тази книга ме зашемети, но аз, естествено, не разбрах за какво става въпрос...спомням си предговора (от Димитри Иванов мисля, че беше), в който личността (забележи "личността") на Карлос Кастанеда беше обвита в тайнственост - не се знаело кога е роден, кои и какви са му роднините, нито къде се намирал в момента, демек бил си "заличил биографията"...
...спомням си как тогава се потресох - аз, студент по история, имам си паспорт, ЕГН, родители, гадже, приятели и т.н...как да се откажа от всичко това, за да постигна благините, които ме очакват, когато постигна "просветлението"...така го схванах - буквално...отказ от всичко, което те свързва със света на ежедневното ти внимание...освен това "отказът от биография" го разбирах още и като ЦЕЛ...хехе...по-късно разбрах, че не било ЦЕЛ, а СРЕДСТВО...:-))...изглежда човешкото същество така е устроено, че има нужда от залъгалки и трикове, изпитания, чрез преодоляването на които достига до отговор на въпроси, които си задава и които въпроси нямат никаква връзка с ежедневието му...отговорите на тези въпроси са толкова очевадни и достижими толкова лесно, че човешкото същество (което обикновено е склонно да вярва) не вярва, че светът около него може да е толкова просто устроен и наистина толкова лесно достижим...

...сега отдавна не съм студент и съм изчел всичките книги на Кастанеда, дори и тези, които са само за "тенсегрити", дори и нещо от Карол Тигз и Тайша Абелар, които са били от групата на Кастанеда...по онова време Кастанеда е бил около 60 годишен, а днес вече не е между живите и се знае много за него - така да се каже биографията му е възстановена...

...и едно мое наблюдение - забелязал съм, че Кастанеда се възприема много трудно, почти невъзможно от жени...(както виждаме има изключения, разбира се)...Кастанеда се възприема по-лесно от всички хора, които си правят труда да анализират един факт, независимо какъв е той, вместо да спрат на ниво чувство, финализирайки усилията си с:"Така усещам нещата", или "Схемата, която ми е известна доказва това"...



Тема Re: ...още нещо, Рама...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.03.05 18:38



Човек, който се е опитвал да заличи луната, не може да бъде истински разбран от жена - само мъж ще разбере мъжките комплекси.

Няма обективен мозък /разум/ на Земята, който да анализира, без да изкривява всичко през личната си призма.

Ти също не можеш да "анализираш" и "реализираш" какво значи да родиш дете така както би го направила една жена. Няма и нужда да го правиш. Така и Кастанеда може да се разбере само от хора с определена настройка и не е нужен на всички.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: ...още нещо, Рама...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано15.03.05 22:22



А ти не анализирай.
Опитай да минеш от образно-логическо мислене към логико-интуитивно.
Разправят, че последният преход бил към изцяло интуитивно мислене.
Т.е. към директно постигане същността на нещата.
Логиката е "инструмент за познание на реалността" от ниско ниво.
Това при вас сигурно значи Уран като висша октава на Меркурий?
Ако е така, какво казват твоите книжки и теории че се случва, когато мисленето от меркуриево стане ураново?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ...още нещо, Рама...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.03.05 22:42



А ти си на грешен адрес. При мен лично няма нито меркурий, нито уран в "мисленето". Това са само инструменти. Комуникацията в този клуб позволява само определен набор от инструменти, за да се приеме и разбере това, което се пише.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Животът е по-съвършен от изкуството"нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано16.03.05 12:53



...Животът е по-съвършен и от науката...

...Права си, когато казваш, че няма обективен разум дотолкова, доколкото анализ или дори само поглед върху нещо (факт, събитие) е въпрос на гледна точка и няма някаква абсолютна необходимост тази определена гледна точка да бъде споделяна и разбирана от всички...
...Но това, което аз знам за света е, че всеки човек би могъл да бъде "истински разбран" от всеки друг човек без разлика по отношение на пол, занятие, религия, възраст и т.н...
...С едно кратко лирично отклонение ще ти кажа как за мен раждането на дете е нещо непостижимо, но това не значи, че не мога да съпреживея тайнството на раждането...Моите близначки бяха родени със секцио...жена ми беше в пълна упойка, а аз присъствах на операцията и наблюдавах целия процес по изваждането им от нейната утроба - от приспиването й, през разрязването първо на корема, после на стената на матката й, после на изваждането на първата близначка, после на втората, после на плацентата, която беше хвърлена в един кош до оперционната, после на зашиването на матката и на коремната стена и лекото биене на шамарчета, за да бъде извадена от наркозата...и в този смисъл от емоционална гледна точка аз преживявах раждането, докато жена ми беше под наркоза и не можеше да усети нищо...

...Темата е "Заличаване на личната биография"...заличаване на личната биография е брънка в един строго личен стремеж да се откажеш да гледаш на света от една определена фиксирана гледна точка и това упражнение не е за всеки...За да можеш да разбереш усилията на Кастанеда в тази посока, трябва да го прочетеш...Ако наистина смяташ, че не ти е нужно да го четеш, то тогава се опитай по някакъв друг начин (метод), и аз не знам точно какъв, да разбереш дълбоката основа на грешните ти изводи: "Човек, който се е опитвал да заличи луната, не може да бъде истински разбран от жена - само мъж ще разбере мъжките комплекси"...и "Кастанеда е за хора, които имат проблем с Марса си"...

...Животът е по-съвършен от науката...

...Salve...



Тема Re: Животът е по-съвършен от изкуството"нови [re: Cфaйpa]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано16.03.05 13:07



Може ли да спрем с хирургията и да се върнем на мъжките комплекси?

Всъщност когато стане на въпрос за биография може да се говори и за мъжка и женска чест. Мъжката чест за да не бъде загубена се нуждае от изтриване. Женската чест за да не се загуби например, ако е със сексуален привкус е необходима възможност от предложение за брак от обезчестителя. Нещо което някои не биха си и помислили да сторят. Това мнение не е мое, но с него съм съгласен.

Общо взето КК е теория за мъжка биография. В това почти няма съмнение. Не случайно мъжете си разказват простотии без да се приемат за участници в тях. Тоест заличават си биографиите. Същото което говори КК. Има си биография над която той е повече, над нея. Или нещо не съм разбрал?

Редактирано от Ул Oви Xeй на 16.03.05 13:09.



Тема Re: Животът е по-съвършен от изкуството"нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано16.03.05 13:20



Докато се опитваш да си "конструираш" жените по твое подобие, няма смисъл да ми говориш за разбиране или приемане на женското в жената. На думи е лесно. Животът е истината.

Не се занимавам с наука. Но няма да е лошо да се запознаеш каква взаимовръзка има между хормонален и химичен баланс и функционирането на мозъка. За качествена връзка с духа и ненарушено съзнание предпоставката е функциониращ "приемник".

Ако смяташ, че с присъствие и гледане на раждането си възприел същото или повече от душата и тялото на жена ти в този момент, жестоко се лъжеш. С интелектуалничене никой не е разбрал майка си. Майката се разбира с душа.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 16.03.05 13:26.



Тема ...комплекси ли?нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано16.03.05 14:40



...за какви комплекси иде реч?...за каква теория за "мъжка биография"?

...става дума за една конкретна техника от един конкретен път за разширяване на човешките представи за света, който ни заобикаля, и който далеч не е само това, което виждаме с очите си и сме чели по книжките, или пък са ни го обяснявали от малки...

...не почти без съмнение, а със сигурност Карлос Кастанеда не теоретизира на тема "мъжка биография"...Карлос Кастанеда е културен антрополог (етнолог, етнограф) от Калифорнийския университет в Лос Анджелис, когото случаят завява в началото на 60-те години на миналия век някъде в пустинята Сонора, щат Аризона...той отива там с цел (надежда) да научи нещо повече за лечебните свойства на билките, за които е чувал, че се събират и използват от местните индианци...подготовката му и подходът в началото са чисто научни...неговото "оръжие" в събирането на нужната му информация е било т.нар. въпросник - нещо, което всеки антрополог носи със себе си, когато тръгва да прави "теренни проучвания"...
...пак случаят го среща с Дон Хуан Матус, чародей (магьосник) от племето яки, което племе е потомък на отдавна изчезналите толтеки...Дон Хуан се съгласява да му разкаже това, което поназнайва за билките, но поставя условия, които Кастанеда е принуден да приеме...
...така започва ученичеството на Кастанеда при Дон Хуан, което ученичество продължава почти 20 години...разбира се, Дон Хуан не му казва почти нищо за билките, но за сметка на това дълго време го дрогира, наблюдавайки ефекта от пушенето на изсушена халюциогенна гъба от рода "псилоцибе" и от яденето на млади пъпки от кактуса "пейот" (Мескалито, както го наричат индианците)...
...това ученичество и последващите го събития са една изключително красива история, разказана в 12 книги...няма как да ти я предам, трябва сам да я видиш...
...конкретно по темата мога само да кажа, че "заличаването на биографията" е един от методите на Дон Хуан, които той е решил, че ще бъдат полезни за обучението на Карлос Кастанеда...самият Дон Хуан никога не е заличавал своята биография, макар че е убедил Кастанеда в обратното...
...Дон Хуан императивно поставя заличаването на личната биография като условие за преминаването на Кастанеда в следващ етап от обучението...тук трябва да се отбележи факта, че Кастанеда не се съгласява в началото със заличаване на биографията си и се връща в Лос Анджелис, но после размисля и приема да го направи...
...както се вижда, това заличаване на биографията е временно, само за нуждите на ученичеството и след неговия край Кастанеда се връща в "обществото", дарявайки го с едно доста добре структурирана система, наречена "тенсегрити" - нещо като западен вариант на йога, макар и да е много различна от йога...

...и накрая - дори и само да е избивал комплексите си, Кастанеда е избивал характерните за всеки съвременен човек комплекси и се е справил блестящо...


...Salve...



Тема Re: ...комплекси ли?нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано16.03.05 14:59



Някои хора ходят до другия край на света да търсят научната истина и да преоткриват себе си. Някои трябва само да се запознаят и да си поговорят с майка си, баба си, знахарката и баещата на село, за да възприемат същата тази индивидуална истина.

Моите комплекси се различават от твоите или от тези на съседката. "Характерните за всеки съвременен човек комплекси" може би са просто резултат на идеологията, с която са възпитани масово. Този вид "обществени" комплекси се "лекуват" на тяхното си ниво.

Всеки си има път.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Запитай се, защо ...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано16.03.05 15:42



си попаднал на Кастанеда, а не например на тази книга тук, която да преобрази мирогледа ти:



Основната разлика е, че жените в антропологията не си правят илюзията, че пишат и за мъже. Мъжете в науката смятат, че те са мерилото за всеки и всичко. Тази "заблуда" може да видиш нагледно във всеки един учебник по гинекология писан от мъж.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Тема Re: Запитай се, защо ...нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано17.03.05 00:04



Всъщност, кое те притеснява?
Всяко източно учение посочва разтварянето на егото като път към просветление? Заличаването на биографията при КК е метод за неидентификция с егото. Тоест - ти не си никой, отникъде не идваш, никъде не отиваш, защото го няма този "кой", който да извършва действието.

Когато нямаш паспорт и минало - не можеш да кажеш "аз съм ххх и извършвам това действие" - не можеш да се идентифицираш с личността си и трябва да прибегнеш към същността, а там нещата стават доста по-сложни.

Заличаването на биографията е техника.
Много по-интересно е къде извежда.
Те всичките извеждат на едно и също място.

Не бива нищо да се чете толкова буквално.
Затова астрологията и психологията вършат работа само до един момент, в който има персонификация на съзнанието. Колективното съзнание също е персонифицирано под формата на колектив. Но това е все още повърхностно. Интересно става отвъд личността...

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Запитай се, защо ...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 00:26



Виждала ли си дърво без корени? Там е проблемът. Не можеш да заличаваш каквото и да било без последствия и да очакваш сянката да си остане сянка и зайчето да не изскача от храста, докато се "просветляваш".

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Запитай се, защо ...нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано17.03.05 00:49



Разбира се, че има последстсвия!
Отговрността си е единствено твоя, респ. на тоя, дето го прави.
Въпросът е дали това е важно.
Последствията, демек. Каква тежест им придаваш.

Есествено, че техниката не е за всеки. Въпросът е отново, до каква дълбочина имаш потребност да стигнеш. Потребността не може да се насили. Тя се случва от само себе си. С неправене.

Luminously ignorant.

Май че Кайли беше писала нагоре за адвайтистката техника "Кой съм аз?"
В основата стои същото. Отлюспването на личността, загубата на себе-идентификация.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Запитай се, защо ...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 01:04



Вече писах и на Кайли, че уважавам повече теорията за интеграцията. Дълбочина се постига с концентрация, а не с игнориране или заличаване на каквото и да било след себе си. Липсата на концентрация не е повод за заличаване на всичко останало.

Да, важно е какви са последствията. Няма кой да чисти след теб. Въпрос на зрялост и чувство за отговорност.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 01:07.



Тема Re: Запитай се, защо ...нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано17.03.05 01:13



Оф, май говорим различни езици.

"Кой съм аз?"
Кой е тоя, дето гради или заличава?
Има ли го? Къде е? Или е просто сънуван? Кой го сънува?
А това, дето го заличава?
И т.н.

Дълбочината не се постига.
Тя си е тук. Никога никъде не е ходила, че да я настигаме.
Някъде там крайният изток и крайният запад се срещат. Само в Европа сме "по средата" - само в Европа психологията е връхта на познанието.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема п.п.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано17.03.05 01:51



Сега видях, че аз съм писала "до каква дълбочина имаш потребност да стигнеш" - неудобството на думите. Била съм невнимателна, но няма и как да се каже без глагол.

Идеята е, че всичко вече е тук.
Всяка техника за постигането му е правене на нещо.
Някой прави. Кой прави?

Захвърляш личността и тогава кой прави?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: п.п.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 01:54



Душата.

Затова каква ли е цената да я заличаваш по този начин, за който Кастанеда пише?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Запитай се, защо ...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 01:59



Европа само е сънувала и бленувала да е средата според мен ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: п.п.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано17.03.05 02:12



Тц.
КК не заличава душата, а личността - социалната личност. Външния слой на егото, грубото его, с което се идентифицираме. Паспорт, история, нещата, които ни привързват към самсара.

Ако изобщо някой нещо прави, това е Духът - имперсоналният Дух, изначалният Дух, който движи света, а ние сме кухи тръстики с илюзията на "правещи". Но Духът не може да бъде идентифициран с "аз", няма паспорт и дата на раждане - Духът е сънуващият и сънуваното и това може да се преживее в проблясъци на сатори. Линейна е само илюзията, само човекът създава време с минало и бъдеще и само човекът трупа спомени. Личността има нужда от веществени доказателства, че е била - защото не може да понесе прозрението, че всъщност не е... Ще умре. Затова се предпазва от смърт, създавайки биография.

Някъде между личността и Духа е това, което наричаме Душа. Все още персонализирана, но трансцендентна. Душата е носителят на Духа. Нещо като хард диск.

И това не съм го чела никъде. Тоест, чела съм го, но много отдавна и доскоро не можех да вникна. Докато не започнах да си играя на "кой съм аз?" - много е ефектно. Въпрос, който остава без отговор и моментално те поставя в позицията на наблюдател, а не извършител. Няма достоверен отговор - или ти можеш да ми предложиш такъв?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: п.п.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 03:20



А аз вече стигнах до извода, че всеки, който чете Кастанеда, си го интерпретира както му падне. Вече даже почва да става скучно. Няма смисъл от тази дискусия.

За взаимодействието между дух, душа и т.н. - ами продължавай да четеш, що книги има изписани, няма да свършат. Все някога ще стигнеш и до нещо, в което да вярваш.

Кой съм аз? Аз за себе си вече имам отговор, но ти все още копираш хората около себе си.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: п.п.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано17.03.05 03:38



Не е въпрос на книги, а сама да се убедиш посредством полеви експерименти.
В нищо не вярвам.

"Кой съм аз?" остава без отговор, поне в моя случай.
Но не тръгвам да търся "аз"-а, той е лесен.
Оглеждам се за това, което не е.

В случая омешах КК с адвайта.
Понеже ми се сториха доволно близки.

Но пак опряхме за това как ти изглежда на теб моето "аз", което излиза от идеята на темата. Аз нямам нищо против да отразявам всички проекции и етикети. Даже ще престана да се впечатлявам. Ще засветя в тъмното

Lumineously ignorant.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 08:02



Има една магическа формула: "Ключът към изхода е обратен на ключа на входа."

Кой съм аз?

Аз съм а...
Аз съм б..
Аз съм г..
Аз съм бог ...
Аз съм едно с космоса ...
Аз съм в девета глуха!

Ключовият съвет, който получих от един учител за себе си, беше: "Спри да се въртиш около себе си и ще разбереш за какво си тук, ерго коя си!"

Бабите на село едно време даваха същия съвет без да са чели ни Кастанеда, ни Ошо, ни който и да било: "Измети двора, донеси вода, нахрани пилците и ще разбереш."

Запомнила съм и един дядо, който се ядосваше на внука си: "Абе, като ти зашлевя един шамар, не само ще ти светне, та чак звездите ще видиш, ама нужно ли е да взимам и тоягата? /... че да я боли до следващия път .../"

Ако знаеш колко са прави. И звездите видях. Ама нужно ли беше?

На общество пълно с егоцентрици, нарцисти и всякакви други въртящи се около себе си индивиди са нужни не 1 шамар, не 1 тояга, ами кой знае още какво и колко.

На мен как ми изглеждаш? Докато "копираш" едно към едно за твое това, което ти казват твои любими хора, няма да намериш себе си. Може би не се усещаш, но това си има и друго название - зомбиране. Можеш да почнеш от сигнатурата ти и да минеш през всички постинги от последните няколко месеца /особено тези, които съдържат думичките "възрастна", "минали времена", "носталгия" и прочие/.

Как беше? Престани да се въртиш около себе си и ще разбереш.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 08:10.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано17.03.05 09:55



Понеже очевидно не съм в състояние да ти обясня техниката така, че да ме разбереш, ето тук е обяснено доста достъпно - в случай, че проявяваш интерес да говорим за едно и също нещо, разбира се:



Идеята и на КК е същата - именно, че този "аз" е илюзия и напразно се идентифицираме с него. Друг е въпросът, че егото трябва да се оформи първо, за да имаш от какво да се освобождаваш... Всичко останало е движение в периферията, не към центъра. Има и друга проста техника - да говориш за себе си в трето лице - "тя прави, тя мисли, тя еди-какво-си" и да се поставиш в позицията на наблюдател на аз-а, който почи на мига започва да става несъстоятелен и да изтънява пред очите ти. "Аз" няма, но колкото и да ти го пиша, няма да разбреш, докато сама не усетиш.

Не търся себе си :) Точно това не правя. Не се търся, та да се намирам някъде.
Нито в думите на любим, нито думите на нелюбим, нито по книгите, нито при учители. "Аз" съм тук - за какво ми е да се търся? За съжаление, прекалено ни е беден речникът, за да опишем това, което е отвъд "съня на несъществуващия субект". Мога да бъда обвинена в папагалстване, но използвам тези думи, които съм срещнала и са ми се сторили най-близко до истината.

"Аз" от сега не е същото като "аз" от вчера, което пък няма нищо общо с "аз" отпреди няколко седмици, който бил носталгичен - примерно. "Аз"-ът е винаги флуиден, затова е безсмислено да го търсиш - още утре ще е нещо друго... Значи майната му, не ми е интересен :) Няма истина в думите "аз съм". Да си мислиш, че знаеш кой си е просто една представа, а всяка представа те прави ригиден - имаш си образ на това "аз" в главата и се стараеш да си вярна на себе си. Кой е тоя себе си? Вярна на кого? На една ИДЕЯ. Идеята на един несъществуващ субект, че съществува. И така - до трето пришествие. It's no fun и никъде не отвежда, осен все по същите състезателни пътеки на все същия стадион. Колкото до сигнатурата ми - тя е толкова сежо описание на илюзията за мен! :-)

Когато видиш, че няма "аз", преставаш да се приемаш насериозно.
А когато не се приемаш насериозно, няма драма. Колкото и някой да ти казва "ти си" - само си свиркаш, щото знаеш, че няма такъв. Ние нищо не движим. Цялото движи чрез нас. Затова директното възприяите е отвъд "аз"-а, да имаш съзнанието, че "си" куха тръстика и нещата се случват чрез теб, но не от теб. Първо ставаш най-големият егоист, развиваш егото до крайност и после можеш да го метнеш в реката да го отнесе, защото вече нямаш нужда от него. Но не можеш да изхвърлиш нещо, което не притежаваш.

млада, хубава, с големи цици и не пуши

Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 13:20



А сега вече си и противоречиш, защото ти започна с това, че търсиш "Кой съм аз?"

Ако теб те няма в този случай в този клуб, то ти си само едно зомби, което пише това, което му е налял някой друг в главата.

Вече ставаш смешна. Дори не си забелязала, че си повторила това, което съм написала. Обратно на това, което твърдеше преди това.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 13:22.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано17.03.05 15:28



Това с бабите и пилците при хуанистите му се вика прагматизъм.
И си права.
Явно те тормози думата заличаване.
Е това заличаване не се прави просто с помитане или замитане. що не става Ич.
Затова при КК има и други техники и те се практикуват много години, преди биографията да почне да се заличава сама. Нещо като кармата е-не можеш да ръчкаш в нея с остен и да я заличаваш. Трябва да свършиш това, после онова, после третото и тя полека се разтваря. Самичка.
Принципът "Аз па съм блондинка и като тропна краче, всичко се извършва по моему." не се реализира с ни една техника. Гарантирано. Пробвала съм. :-))

Тук пак ще вметна процесинга от сциентологията, при хуанистите има термин "преглед". Едно и също е, само дето прегледът е най-ниската техника от процесинга, което не пречи да върши перфектна работа, стига да се върши перфектно.

А ако вярваш в съществуването на йерархични структури и не си на принципа, че всичко е на една плоскост и тая плоскост е точно повърхността под носа ти, тогава можем да се разберем и за личността, личностната интеграция, вселената, вечността и всичко останало.

Нали Юнг говори, че колкото повече навлизаш в подсъзнанието си, толкова повече отиваш в колективното несъзнавано. От твойто мъждукащо съзнание надолу към твойто подсъзнание и още по-надолу към колективното подсъзнателно...и още надолу...и колкото по-надолу слизаш, колкото по-навътре влизаш, толкова по....-нагоре се качваш.
Понеже по-нагоре упомена нещо за корените-те не се режат, напротив. Стигайки до по-дълбоки корени, катериш по-високи върхове.

Ще ти го кажа образно. Има една техника-СТОП.
Техниката е на Гюрджиев. Той карал учениците си да танцуват и в момента, в който кажел СТОП, всеки трябвало буквално да замръзне, без значение дали е с един крак във въздуха или с два.
Енергията, предвидена да се насочи навън, застива, повърти се, повърти се и понеже свойството и е да не седи мирно, се насочва навътре.
Тази техника всеки сам може да си я прави и не е нужно да танцува, за да каже СТОП.
Та следващият етап е да се проследи къде стига тази енергия, къде ще удари дъното ти, твоята стена, твоят край.
Ако я проследиш чинно, ще установиш, че тя влиза в теб, навътре, надълбоко и...в един момент все едно лети в междугалактическото пространство, в космоса.
Колкото по-навътре отиваш, толкова повече летиш между звездите.
Нравственият закон вътре в нас и звездите над нас-как беше това точно?

Личността се явява нещо като пресечна точка между бездънния космос и бездънния космос, между вечността и вечността, точка, в която вечността се уплътнява и придобива образ и картина.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Животът наистина е по-съвършен от изкуството"нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано17.03.05 15:45



...едно нещо - малко от незаличената ми лична биография...:-)
...макар и да е възможно фразата "Докато се опитваш да си "конструираш" жените по твое подобие, няма смисъл да ми говориш за разбиране или приемане на женското в жената." да си я употребила безлично, сиреч да е отправена принципно към мъжа с главно "Ж", аз за всеки случай ще кажа за себе си...мен първо ме е "конструирала" майка ми, после първото ми гадже, после второто ми гадже, после третото и т.н...и не ми е било нужно кой знае какво усилие да изляза от тази "конструкция" и да разбера, че да "конструираш" някого, независимо дали е жена или мъж или дете, е безмислена работа, при положение, че вече има ЕДИН, за който се твърди, че е конструирал хората по свой образ и подобие...
...във всеки случай съм се учил от "моите" жени и моето равностойно общуване с тях ми е помогнало да се науча да ги приемам и разбирам...конкретно за моето "присъствие" и "гледане" на раждането на близначките - този, който жестоко се лъже в случая не съм аз, а ти, защото аз съм бил там и споделям тук не друго, а ЕМОЦИОНАЛНОТО съпреживяване на едно раждане на деца, създадени с любов, а ЕМОЦИОНАЛНОТО съпреживяване е нещо много красиво и важно в една любов...докато ти само разсъждаваш върху моето лично преживяване и, както казваш, "На думи е лесно. Животът е истината"...С интелектуалничене няма как да разбереш моето емоционално състояние, когато съм наблюдавал раждането на мои деца...

...друго нещо - не се бях запитвал защо съм попаднал на Карлос Кастанеда, а не например на Клариса Естес, но след твоята подкана се запитах и ето какво си отговорих...В далечната 1985 година попаднах на Кастанеда, защото тогава беше издаден, а не е била издадена Клариса Естес..."Пътуване към Икстлан" излезе по-скоро като художествена литература, а Клариса Естес, дори и тогава да е била написала вече книгата си (нямам инфо кога е писана) е специализирана литература - до нея виждам още Мирча Елиаде, Зигмунд Фройд и други световноизвестни изследователи на митове и човешкото "психе"...няма нужда да обяснявам сега какво събитие беше през 80-те години на миналия век заради свирепата цензура да попаднеш на стойностна книга, преведена на български език...
...не смея да бъда сигурен в тълкуването на твоите думи, но ми се струва, че си позволяваш лукса да сегрегираш, изписвайки на челото си "аз съм феминистка"...това може да не ти е вътрешно състояние, а да е само заради разговора тук или някаква определена твоя теза, но аз казвам как изглеждаш...(ти самата беше казала тук, че са ти лепали в някакъв друг клуб етикета "мъжемразка")...
...първо, когато прочетох Кастанеда аз вече имах така да се каже формиран мироглед и Кастанеда просто ми пасна, но това не значи, че написаното от Клариса Естес няма да ми пасне...в близката 2002 година гледахме с една моя любима жена "Дневниците на Бриджит Джоунс" (книгата не съм я чел)...филмът грабна не само мен, но и целия претъпкан киносалон, в който имаше далеч не само жени, макар че би могъл да подразни мъжете, които ще припознаят феминистичен оттенък...и второ - не деля познанието и света изобщо на "женски" и "мъжки", нито по какъвто и да е друг признак, защото такова деление е сегрегация...ако обществото го прави, то си е негова работа и не е мой проблем, защото, ако имам някакво "верую", то е "Обществото да го духа, да живее индивидът"...:-)))...
...Вселената и Човекът са цялостни и единни, пътищата към тяхното познаване са много и изборът им е личен, но не всеки път води "към Рим"...пътят на Карлос Кастанеда е универсален и не е само "мъжки", както ти се струва без дори да си си направила труда да го прочетеш...може да не пасва конкретно на всеки човек, но е универсален...а сегрегацията е път, който води в десета глуха...


...Salve...



Тема Re: Животът наистина е по-съвършен от изкуството"нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 16:02



Аз си свърших задачата. Няма повече какво да дискутирам. Оправяй си се сам. Имаш достатъчно информация.

Това, че смяташ, че всички жени трябва да са мъже като теб, не прави хората еднакви.

Бриджет Джоунс е всичко друго, но не и феминистичен филм, тоест и там е представена жената от гледната точка на мъж.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 16:27.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 16:10



Вече окончателно не искам да дочета Кастанеда /а съм чела от него повече отколкото си представяте тук/. Убедихте ме! Виждам само мозъци, които не знаят какво интерпретират и не помнят какво са писали преди това. Дано да не е ефект от Кастанедството и тенсегритито му. Чак толкова да си приличате в амнезията не е случайно. Да замениш един "обществен" комплекс с друг подобен, не е решение.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 16:11.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано17.03.05 16:22



Е че аз те не карам да четеш Кастанеда.

Верно не помня какво съм писала преди, що на ден изписвам тонове постинги, ма това не значи, че не помня какво съм мислила.
Опитвам се да следвам логичния ход на твоята мисъл, за да ти влеза в тона и да ти проговоря на твой език, белким разбереш.
Сега или аз не успявам да ти вляза в логиката, или ти не успяваш да си я подредиш.

Дотук аз не си противореча никъде.



Обаче ти пък отричаш насъвсем нивата на проработка на планетите, сигурно отричаш и нивата на възприемане на реалността и затова не можем се разбра.

И не разбрах де говорех за комплекси изобщо? Държиш се като ощипан таралеж. :-)

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано17.03.05 16:35



Значи ако искаш да разбереш какво значи воин и нагуал, влизай чат пат в Кастанеда и чети само постингите на Анонимуса. Даже няма нужда да следиш интригата.
Чети, вниквай в смисъла, колкото можеш, при положение че не следиш интригата, но усещай думите му.

Той е мек, но точен, бърз и безупречен. Стигнал е далеч. Извънредно ми е интересно какви потиснати или изместени комплекси ще видиш у него.
Просто си направи труда, извади го на търсачката по ник и чети само него. Без да ти отговаря директно на въпросите, той ще ти покаже смисъла на учението на КК.
И имай предвид, че аз не знам да е следвал друго учение или учител.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано18.03.05 00:38



Ти наистина не си ме разбрала, но май и не си си направила труда - не мога да си представя, че съм се изразила толкова зле, при това многократно в различни варианти. Че даже и линк приведох, в който всичко е обяснено от стройно, по-стройно.
Никъде не съм казала, че търся "Кой съм аз?" - многократно казах, че задаването на въпроса "кой съм аз?" с достатъчно методичност и постоянство, те отвежда до задънената улица на идентификацията с егото. Което е същото нещо, дето иска да "заличава" КК.

Но както и да е. Аз не те агитирам да четеш КК - вече стана ясно, че не е за всички, но когато класифицираш и спориш за нещо или някого, е добре да познаваш самото нещо или някой, а не само хороскопа му. Обикновено това става с директен контакт. Щом го отказваш, рискуваш да се сблъскаш с индивидуалното възприятие на различни хора и да не добиеш много ясна представа. Но все пак хора, които знаят за какво говорят, за разлика от теб :)

А сега отивам да облека розово трико, да си сложа плюшени ушички и опашчица и да потанцувам кан-кан за всеобщо увеселение

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано18.03.05 12:32



Здрасти, в никой спор никога не се е раждала истината, и в този няма да се роди, знаеш защо:-)

Говорихме с теб веднъж в една стара тема "за думите", може да си забравила. Думите са само символи. Знаеш че при Кастанеда нито "заличаването на личната биография" е това което се разбира като се прочете "заличаване на личната биография", нито "прикриването" е прикриване, нито "намерението" е намерение. Докато под "заличаване на личната биография" се подразбира нещо като "дърво без корен", вие просто говорите за различни неща.

...тук с пълна сила е мястото на правилото "Не питай какъв е смисъла на нещата, питай - как да изпълня нещата със смисъл"

Някой път трябва да ми разгадаеш моите там Марс, Нептун и пр. че аз съм пълен лаик



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Xaнa.]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано18.03.05 14:45



Я, каква приятна изненада!

Права си. Нещо моето "аз" се увлече... и то в априори загубена кауза.
Мислех, че мога да обясня разбираемо за всички. Не си дадох сметка колко ограничаваща е неподвижната позиция на човешката гледна точка.

Затова сега се разхождам като розово плюшено пухче , но няма лошо.

Колкото до твоите Марс, Нептун и прочее - ще го направя с удоволствие, но ми се струва, че от един момент нататък излизат от употреба. Мда. Къде ли ще стигна - всичко, което уча и умея (вкл. медицина) има предел на смисленост, след това не върши работа...

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано18.03.05 16:29





...хубава сигнатура


След предела на смисленост идва контролираното безумие...но не опитвай сега да го обясняваш

(термина "магьосническо ниво 101" говори ли нещо?)



Тема Re:нови [re: Xaнa.]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано18.03.05 16:41





Мда. Всъщност тези неща имат смисъл само в контекста на оригиналното учение. Всеки опит за обяснение ги изкривява.

Не. Нищо не ми говори? (няма иконка за "вдигам рамене")
Къде мога да се запозная?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Интересни датинови [re: smaragd]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано18.03.05 18:05





Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Тема Re:нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано18.03.05 18:11



В книгата с интервютата.
Карлос го използва когато отговаря така на един въпрос на някакъв професор, който искаше да му се обяснят някои неща от нагуализма. Ако не го намериш ще ти го препиша някой път.
Но да не спамя повече клуба, това е извън тематиката му...



Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор anonimus (...)
Публикувано18.03.05 20:18



Шшшт... Гроб съм... Не съм те срещал...



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано18.03.05 20:43



Всяко учение е толкова качествено колкото е учителя, то е негов продукт. Учениците на свой ред могат да бъдат учители, но учението им си е техен продукт, който не е задължително да има нещо общо с първоначалния замисъл.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано18.03.05 22:50



Абсолютно!
...аз затова си правя собствена група...може и ашрам...леля Хана не дава да съм нагуал, а що се тръшкааах... Явно ми било писано да си нагуалея самичка.
..нали и звездите така казват...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано19.03.05 13:15



Не е особено интелигентно да четеш ОКОЛО събджекта, вместо директно източника. Ставаш цитатник. Всяко мнение е изкривено през субективната призма на имащия мнението и затова нищо не струва. Ако искаш да имаш собствена представа - чети, ако ще за информативна цел. Ако не те интересува - просто не се занимавай, но не привеждай на чели хора недалновидни примери. И тогава защо четеш клуба?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Kaily]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано19.03.05 23:38



За какво ти е за ставаш нагуал? Тва неблагодарна работа, нещо като регулировчик на кръстопът.
Истинският командир на отряда е човекът на Намерението (в книгите на КК това е Силвио Мануел), той има пряка връзка със Стремежа. Ако нагуалите са навигаторите на кораба, то той е капитана.



Тема Re:нови [re: Xaнa.]  
Автор Янa (aroseisaroseisa)
Публикувано19.03.05 23:55



Мързи ме да сменям ник.
Книгата с интервютата не я знам, ще ми кажеш ли, моля те, заглавие и издателство, мама да я намери.
И ще си прочета.

Пеперудката кефи :)

Lumineously ignorant.


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 11:48



Защото е явно, че няма да прочета информация, как се е стигнало до произведенията му, от самия Кастанеда. Творбите му не ме интересуват. Интересува ме само неговата личност. Не сте схванали още разликата.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 12:51



Това, което цитираш, обаче, са съждения по "творбите" :)
И това, което сама пишеш, е анализ на учение, за което нищо не знаеш.
Не знам дали си схванала, че между една личност и представения от тази личност духовен път може да няма нищо, ама нищичко общо.

Личността е захарна заливка. Затова е недалновидна.
Не можеш да си правиш изводи за учението на едно древно индианско племе, изхождайки от хороскопа на Карлос Кастанеда. Твърде повърхностно и заблуждаващо. Да не говорим, че ученикът КК няма нищо общо с човека КК, а оттам и с наталната му карта. Хороскопът е безинтересен за магьосниците, защото го събличат като вехта дреха. Това е един от смислите на "заличаването".

Би ли могла да го допуснеш за една десета от секундата?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 14:51



Единственото, което допускам е, че няма никъде доказан факт, че този шаман въобще съществува, а напротив, има достатъчно съмнения, че Кастанеда го е измислил, още повече, че става дума за нещо като "сборник" от един куп религии и философии. Предполагам, че този шаман не е чел Толстой, затова не приемам, че Кастанеда е използвал нещо от него като казано от някакъв си шаман. Споменах, че съм чела повече отколкото си мислите тук. Не вярвам в това, което пише.

В допълнение идва и, че този шаман явно претърпява и той промени от идеите на феминизма през 70-те. Като как? Това, което знам за шаманите, напълно изключва този вид феминистични "адаптации". При тях този принцип си е заложен от самото начало.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 20.03.05 14:56.



Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 15:14



Няма никъде доказан факт, че Христос е съществувал. Дай да сринем християнството

За справка - "Исусовите мистерии", Тимоти Фрийк и Питър Ганди.


Или ако не ти се чете - резюме:

Религиите и философиите обикновено така или иначе се преливат, еволюират една в друга, отразяват се взаимно, адаптирани към съответната културн среда. Аз не намирам нищо нередно в това.
И дори приемайки, че Дон Хуан е художествена измислица или сборен образ, това не променя с нищо същността на учението.

Може да си чела какво ли не, но докато не си чела самия източник и то - непредубедено! - мнението ти няма никаква тежест.

Хрумвало ли ти е, че 13 книги не се пишат за 2 години и може да има просто съвпадение между определени идеи на феминизма и излизането на поредната книга? Просто да го отчетеш като възможност, докато повтаряш чужди наблюдения :)

Между другото, Дон Хуан не е шаман, а магьосник.
Ненапразно никъде не пише "шаман от племето яки".

Интересно ми е защо така яростно го отричаш?

млада, хубава, с големи цици и не пуши

Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 16:13



Не съм длъжна да го приемам, така както се опитвате на всеки да го наложите. Вече казах, че съм чела не всички 13, но достатъчно за да имам мнение по въпроса. Много сляпо вярвате на всичко, което четете.

Да сравняваш Христос с този шаман /въпрос на превод/ си е направо богохулство, мила. Но нали не вярваш в нищо, така че всичко ти е разрешено според теб. Нали няма нужда да уважавам твоя бог Кастанеда?!

Кога ли ще схванеш за какво става дума тук ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 20.03.05 16:21.



Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор anonimus (...)
Публикувано20.03.05 16:37



Maй няма шанс с този Кастанеда да се харесате...



Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 17:12




Ох, признавам си, че започвам да споря за спорта и поради излишно свободно време, така че можем направо да приключим, но все пак - в името на темата имам още какво да кажа.

Аз говоря от свое име в единствено число, засега нямам психиатрична диагноза, така че не разбирам кои сме тези "ние" - всеки за себе си отговаря - нито някой ми е промивал мозъка, нито ми е насаждал вярвания - Кастанеда в девети клас го извадих от библиотеката на баща ми.

За "вяра" в КК, Дон Хуан или който и да е било друг и дума не може да става. На юнашко доверие нищо не приемам. Но съм имала достатъчно ситуации, в които ме е водил и ме е извеждал, това го имам за знание.

За съществуването на Христос има толкова доказателства, колкото за съществуването на ДХ. И да, поставям ги абсолютно наравно или идеята за тях, идеята за просветления Дух - който възкръсва, минава покрай орела, освобождава се от колелото на самсара, постига самадхи. Целта на всяко учение е тази - да умреш за физическия живот, да оставиш личността и да възкръснеш спиритуално в истинската си същност. Разликите са само външни, рокля, грим - все едно една жена с богат гардероб, но пак си остава същата жена, каквото и да облече. Единственото, към което те подканят всички, е да бъдеш будна - независимо дали го наричат "да бъдеш нащрек" или "да осъзнаваш".

Не, няма нужда да уважаваш КК, нито неговия учител. Но очевидно ти е интересно, иначе нямаше да четеш в онзи клуб или чак пък да го довееш насам. Както виждаш, за почти две години тук дума не съм обелила за Кастанеда. Приятелите ми не го харесват, аз си имам моя си теория защо, но не им го налагам.

Защо не ме просветлиш тогава за какво става дума тук...?




Попадна ми нещо, не е от КК.
"Тибетска книга за живота и смъртта":

Може би истинската причина на нашия страх се корени в това, че не знаем кои сме. Вярваме в своята персонална, единствена и независима идентичност. Ако посмеем, обаче, да изследваме тази личност, ще открием, че тя е напълно зависима от безкрайно много неща: партньор, семейство, дом, професия, приятели, кредитни карти, нашето име, нашата "биография". Върху тези чупливи и преходни опори строим своята сигурност. Ако ни се отнеме всичко това, пак ли ще знаем кои сме?



млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Универсалност.нови [re: anonimus]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано20.03.05 17:15



Сложна работа е това взаимното харесване, мътна... Зависело от звездите, казват тук. Ма не казват от какво зависи да зависи.



Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 17:29



Не съм влизала в онзи клуб. Този линк ми беше пратен. Останалото е история. Не ми е за първи път да се дискутира хороскопа на Кастанеда. При първия път, когато се "запознах" с Кастанеда, всички жени бяха на едно мнение. Явно е въпрос на определено съзнание да виждаш, а не да фантазираш това, което ти харесва. Не всичко се яде, на което пише "яж" отгоре.

Няма нужда да е чел човек Кастанеда за всичко това, което си описала.

Докато си жалко копие на партньора си, не можеш да ме убедиш, че знаеш въобще за какво е писал Кастанеда.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема ...благодаря за линковете...нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано20.03.05 17:40



...интересно е това журналистическо разследване под надслов "Кастанеда - шаман или шарлатанин"...много се смях...
...впрочем, не само ученията са такива, каквито са учителите...можеш да разшириш приложението на тази умна приказка и да видиш как звучи при журналистите ......освен, че ми прилича на вица за Хасан-цигането, което казало, че баничките били много вкусни, но никога не е яло банички, ами чуло, че брат му бил чул, че един негов приятел бил гледал как друг негов приятел ял баничка, това конкретно журналистическо писание е изключително глупаво и е сбъркано още в заглавието, защото Кастанеда нито е шаман, нито е шарлатанин...
...виждам, че по-нататък и ти използваш думата "шаман" така невинно, сякаш думите и терминологията наистина нямат значение..."шаманизъм" е понятие, характерно само за Сибир и е космогонична система със свой собствен облик, съвсем различен от космогонията на древните толтеки...да наречеш Кастанеда "шаман" е все едно аз да нарека една феминистка "тъпа патка"...ти може и да си затвориш очите и да го подминеш, но феминистките ще се разкрякат, особено, ако заменя "тъпа патка" с любимото ми "тъпа путка"......

...а сега малко за универсалността...аз казах някъде по-нагоре в този все по-абсурден "спор", че това, за което пише Кастанеда е универсално, макар и да не е за всеки..."On the other hand, Castaneda's not for everyone.", нали така?...Универсалността е в това, че предава едно човешко знание-практика, което е развивано в продължения на хилядолетия и е достигнало до съвършенство също така, както и йога (например)...а не е за всеки, понеже човекът не е универсален...обикновено човекът предпочита да се идентифицира с биографията си и с други свои конкретни "качества"...обикновено човекът казва - аз съм............, а сега замени многоточията с: кастанедист, астролог, професор-доктор-кандидат на еди-каква-си-наука, хомосексуалист, циганин, патриот и т.н. и пр...
...ти сега явно (по)казваш, че си астролог-психолог, който в момента е на тема "феминизмът и връзката му с половата активност на троглодитите"...и понеже е ясно като бял ден, че половата активност на троглодитите няма никаква връзка с феминизма (понеже такова животно като троглодит пък изобщо не съществува), апелът ти е да потърсим храна за темата ти под вола...няма лошо - ще си претакаме така уютно до второ пришествие, ама да не се окаже, че не си под вола, а под бика...

...Salve...



Тема Re: ...благодаря за линковете...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 17:47



Решил си явно да спасяваш положението по подходящ за теб подигравателен начин. Нито съм психолог, нито астролог, не използвам думите "аз съм" тук за разлика от всички останали, просто отварям очи и чета - нали ти ми препоръча толкова снизходително да прочета без дори да попиташ дали съм го чела!? Чела съм го и такова впечатление ми е направил, че чак съм забравила да го дочета - смешни преписани изплагиатствани "неща", които всеки си интерпретира както му падне. Чудя се как не ти е направило впечатление!?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: ...благодаря за линковете...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 18:04



Поне чети какво съм писала ---- в крайна сметка нито Кастанеда, нито измисленият му главен герой е това, за което се подвизава ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 18:11




Това, че всички - жени или хора - мислят нещо и аз трябва да съм като тях, още от ранна детска възраст са ми го избили с въпроса "Ти всички ли си?"

Да не питам кои са тия всички, че половината КК-клуб е съставен от дами :)
Просто зависи в каква среда обсъждаш, а не от нивото на съзнание. Да разбирам ли, че твоето е по-високо от моето или на Хана., примерно?
Ех, знаех си аз, че съм скрита блондинка!



Чудя се сега дали да прехапа обидено устни или да се възгордея от качествата на партньора си?

Отдалечихме се безкрайно от темата и очевидно няма да постигнем консенсус.
Аз бях дотук.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 18:25



Само в един сатурнов речник думата ниво се дели на високо и ниско и означава високо - добро, ниско - лошо.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.03.05 18:43



Направо си твоето и на дон Хенаро, примерно, нема кво скромничим сега.

...тук направо си стана пак цирк, отлитам за семки......чакайте мееее

Във форума, в който пребивавам в последно време, има едно семейство, бивши дипломати в САЩ, станали са за кашмер.
Сега не знам дали им се плаща наистина за словославенията на САЩ, или го правят по самоинициатива, обаче непрекъснато каканижат колко са велики САЩ, колко са силни, смели, могъщи, благоденстващи, справедливи, правдиви и т.н.
Всяко нещо, всеки факт така ще го преобърнат, че САЩ да излязат спасители на човечеството, земята и вселената в частност.

Форумците ги бъзикат най-често по параграфа дипломати-емигранти-егати сеира.
и
При такива защитници като вас на САЩ врагове им не требват.

Редактирано от Kaily на 20.03.05 19:39.



Тема Точно така.нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 19:06



Не забравяй семките. Не забравяй и, че не ми знаеш дори името, когато си правиш труда на мой близък приятел да разправяш колко близко ме познаваш и що за материалистка съм. Кастанеда не може да ти замени възпитанието.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Точно така.нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.03.05 19:33



Не материалистка, а техничарка. И че си поскарана с духовното - що касае източни учения, КК , Подводни и т.н. Ти просто не ги разбираш.
Това съм ти го казвала и в очите и то в тоя клуб-ако помниш. Та нищо ново под слънцето не съм отчела.

А сега ще допълня, че реших, че нещо те е привлякло най-после от безкрайните духовни селения, така по хуанистки-чула си почукването на духа, та затова си подхванала темата КК....а може пък и да си чула почукването на духа, пък после техничарският ти ум да е взел наново връх...жалко за което...

Смарагд, нещо ти е ногу нервно, що така?

А за да познавам начина ти на мислене, не е нужно да ти знам името. А да познавам начина ти на мислене.
Остава да кажеш, че като говориш, не мислиш, та няма откъде да го знам...и се предавам...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Универсалност.нови [re: Xaнa.]  
Автор anonimus (...)
Публикувано20.03.05 19:33



Не знам звездите ама се чудя как се оцелява без чувство за хумор...

Дано има някоя весела звезда за да им дава тон за песен на останалите...



Тема Re: Точно така.нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 19:38



Не ме познаваш. По-дирекно може ли да ти го каже човек? Засрами се!

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Точно така.нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.03.05 19:46



Смарагд,

Както казах и на твоя близък приятел - за мен един човек е важен най-паче като връзката между него и духовното.
Останалите подробности просто не ме интересуват.

Та от тая гледна точка-познавам те необходимо и достатъчно.
От твоя-не те познавам.
И двете сме едновременно прави.

Освен другото бих могла да ти репликирам с твоите собствени камъни-и ти не познаваш Кастанеда, ама го обърна с хастара навън да доказваш какъв е комплексар. разликата е, че той не може да ти отговори...а и надали би го сторил, и да можеше...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Точно така.нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 19:58



И ти не познаваш Кастанеда, а само неговото "творчество". Прочети му подробно биографията и ще видиш пълно покритие с хороскопа. Тук все пак говорим за човека Кастанеда, а не за учението му. Толкова ли си го издигнала в мит, че не можеш спокойно да поразсъждаваш, що за човек е бил в действителност, не на думи?

Ще повторя: ти си явно крайна инстанция на тема връзката на Смарагд с духовното /която и да е тя в действителност/. Нито знаеш какво мисля, нито какво чувствам, четеш някакъв клуб, в който се пише по определени теми. Не ти ли липсва най-същественото, което забравяш покрай толкова духовна извисеност?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Точно така.нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.03.05 20:12



Е не знам де.
Успокой се сега.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Универсалност.нови [re: anonimus]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано20.03.05 20:51



Бе носи се слух, че Дон Хуан направил магия и отмъкнал веселите звезди:-)))

...да се надяваме на космическото 10:1 все пак...И на нашия капитан



Тема Re: Точно така.нови [re: smaragd]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано20.03.05 21:46



Здравей

Знаеш ли как магьосника заличава личната си биография? - Ами разказва истории. За себе си. От тях после биографите му пишат биографията. А после някой я чете "подробно"



Тема Re: Точно така.нови [re: Xaнa.]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 22:06



Илюзия. Той не е "господ". Просто човек. Историята е пълна с хора, които са се опитвали да си заличават пътя и не са успяли и пълен с хора, които са искали да имат видим път и са потънали в неизвестност. Има и начини да се проверяват "фактите" - измислените и неизмислените.

Магьосници на този свят има колкото си искаш. И всичките се грижат за илюзиите на всички останали.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 20.03.05 22:15.



Тема Хей..нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано21.03.05 00:27



Предполагам, че няма да изненадам никого, ако ви кажа, че започвам да се изнервям от това, което се случва в тази тема!!!

Молба към всички: напомням, че клубът все още е 'Астролози' и много държа това да се вземе под внимание. Или и тук трябва да напиша, че комбинацията 'огън - земя' в кратце се нарича 'пустиня'...

Освен ако това не е непонятен за мен начин да се отбележи астрономическата пролет -> екзалтацията на Слънцето и трона на Марс..?!?

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Re: ...шегата - настрана...нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано21.03.05 11:03



...това, което пишеш в тази тема от един момент нататък е реакция...една манджа, в чиято рецепта има твърде малко разум, известна доза квалификации, две чаши спекулации и триста грама зъбене...

...както сполучливо се изрази, аз поне се опитвам "да спася положението" с хумор, който не е чак толкова сложен за разбиране, че да го схванеш като подигравка към личността ти...ама да те попитам - ти, собствено, какво се опитваш да правиш?...готвиш грозде ли?...ако готвиш грозде, барем сложи грозде към гореописаните съставки в манджата...

...темата "Заличаване на биографията" би могла да заинтригува различни хора по различен начин...тук, в клуб "Астролози" неведнъж са пускани рожденните дати на известни личности (Хитлер, например)...получавала се е дискусия, в която всеки участващ е давал мнението си и е разглеждал от свои позиции различни аспекти на проблематизираната тема...
...това сега не се получи поради простата причина, че Карлос Кастанеда не е известна личност...не е дори от онези личности, чието творчество познаваме от обща култура...както се видя повечето хора, пишещи тук и занимаващи се с астрология, не са прочели и една книга на Карлос Кастанеда и затова е съвсем естествено да задават въпроси от типа:"Че защо му е на някого да си заличава биографията?" и затова максимума, до който могат да стигнат е да хвърлят един поглед към наталната му карта и да кажат нещо за Уран и Луна в еди-кои-си домове..толкоз..
...затова съвсем естествено е тук да се появят хора, пишещи в клуб "Кастанеда" и познаващи неговото "творчество"...тъй като другите астролози позамлъкнаха, пишещата тук (ти), можеше да посрещне гостите с "добре дошли" и от един позитивен диалог, с твоите познания по астрология и тяхното познаване на Кастанеда, можеше да се роди нещо качествено...

...ти би могла да познаваш Кастанеда и да не го харесаш, но ти не го познаваш и не си го разбрала, и затова те интересува неговата личност...затова, без да казваш "аз съм", ти СИ астролог-психолог-който-в-момента-се-вълнува-от-темата-феминизъм...всеки, който познава Кастанеда се интересува не от неговата ЛИЧНОСТ, а от неговата СЪЩНОСТ, или иначе казано - от СЪЩЕСТВОТО му...

...няма нищо интересно в личността на Карлос Кастанеда - един много добър професионалист културен антрополог...интересно е каква метаморфоза е претърпял в "тъмните" години от биографията си, по време на своето ученичество при Дон Хуан Матус...
...няма нищо интересно в личността на Смарагд - една много добра професионалистка астролог-психолог...интересно е какво е това вътрешно нейно състояние, което я е накарало да запаше престилката и да забърка манджа с грозде, забравяйки за гроздето...

..."Аз си свърших работата" - казваш ти...Тц - казвам аз - не си си свършила работата, Смарагд...Остави си ръцете, а жалко, защото можеше да се получи нещо стойностно...


...Salve...



Тема Re: Хей..нови [re: *Джeм*]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано21.03.05 12:01



Използвам случая да те питам нещо съвсем в астрологичния ресор.
Две неща всъщност.
1. От подметката на Анонимуса се замислих-верно кои планети и костелации определят чувството за хумор?
Специално аз смятам чувството за хумор единствения божи дар, който не търпи развитие някак си-или го имаш, или го нямаш.
И изглежда нещо като прозрение, като пробив от Абсолюта, моментна светкавица оттам.
2. На това можеш ти, а може и Смарагд да ми отговори, щото е по тема оня спор.
Имаше една притча навремето-знам, че не са ти любими-за някакъв астролог, който много години учил и научил всичко, което може да се научи, бил перфектен професионалист.
Един ден се разхождал по морския бряг и видял стъпки по пясъка. Сега май тогава учили освен звезди и всякакви други магийки, та можел и по стъпките на пясъка да определи човека и живота му.
...обаче тия стъпки не му говорели нищо, не му проговорили.
Скоро видял собственика на стъпките да идва към него, хвърлил си капата на земята и рекъл, че се отказва от знанията си и от всичко, след като нищо не могъл да разбере.
Човекът бил Буда и го успокоил, че той естествено е перфектен астролог и да не си зарязва работата, обаче той, Буда, отдавна вече бил минал момента, в който звездна карта, стъпки или каквото и да било можело да го улови.

Значи въпросът ми е - смята ли се в астрологията, че настъпва някога момент, в който човек не е подвластен на звездите? Навремето превеждах нивата на проработка и за мен четвърто ниво вече говори, че просто картата на тоя човек на среботва, той е излязъл отвън и над.

Обаче нивата тук не са на особена почит, затова питам-смятате ли вие, че в един момент човек може да надскочи заложеното в хороскопа си?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ...шегата - настрана...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.05 12:51



Дискусия се получава с хора с подходяща настройка. Да ми прехвърляш някаква отговорност или да ми правиш оценка на работата - не ти стои! Не знаеш каква ми е била целта и каква точно работа съм свършила с тази тема.

Виждам, че ти си имал по-различни очаквания. Аз повече няма да пиша простотии - както ти се изрази. На "кастанедски" език няма да проговоря само защото съм пуснала тема за Кастанеда. Както и ти нямаш намерение да проговаряш на "астрологически". Освен, че представите на повечето неастролози за капацитета на астрологията е толкова ограничен, че дори и фантазия нямате да си представите за какво всичко може да се използва един инструмент, един символичен език като астрологията.

На мен Кастанеда ми е интересен като личност, защото в хороскопа му много добре си личи, че си е изпълнил задачата и е влял всичко от себе си в работата. Просто моята гледна точка е друга.

В стил на Кастанеда и аз ще ти кажа, че лепенето на етикети от рода "астролог" или "психолог" не ти отива, защото в крайна сметка знаеш ли какво съм в действителност? Не. Вече водихме дискусия на тема "аз съм". На този въпрос не отговарям с професионалните си занимания, освен че означава да изредя 5 професии. Сигурно си знаеш защо ти е нужно да ми лепнеш етикет и да ме изпратиш в десета глуха.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Кайли ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.05 13:20



да си видяла някъде в истински учебник по астрология да пише, че хората са подвластни на звездите? Или че звездите ти командват живота? Чела ли си въобще систематизирана астрология?

Астрологията е един инструмент - един символичен език, който може да се приложи върху всяка друга наука, система или конструкция. Астрологически карти се налагат върху карти на градове, на жилища, на конструкционни планове на машини, на химически формули, на борсовите курсове, на бизнес организации, на физическото тяло на човек и ... с цел опознаване, анализ и синтеза на аналогични и всякакви взаимовръзки и всякакви жизнени и нежезнени процеси на земята и в космоса. По дефиниция една затворена система се надскача само с разрушаване на нейното съществуване, тоест ако става дума за човек /не душа или дух/ - с "терминиране" /прекъсване/ на живота.

За да прилагаш астрологията независимо в коя област, трябва да разбираш нещо от това, върху което я прилагаш. Ако я прилагаш върху живота на хората, трябва да имаш понятие не само от психология, но и от медицина, философия, религии, кармични теории, от най-различни концепции за човешкото съществуване, трябва да разбираш от такива "дреболии" като комуникация и човешки отношения, за да можеш да обхванеш най-различни хора и извън границите на обществото, в което живееш и което ти е наложило щампа си. Може да прескочиш стереотипите и модели на поведение - да, от едно общество заминаваш да живееш в друго, с други стереотипи и модели на поведени и претърпяваш "трансформация" в най-добрия случай, но не можеш да надскочиш живота като такъв. Той се надскача само от смъртта - както раждането, така и смъртта е трансформация - процес, който може да се проследи и с астрологически методи. Границите са там, където са границите на живота и човешките възприятия. Ако щеш ми вярвай, но в други светове няма степени, титли и нива на развитие - такива, каквито обичаш да четеш при Подводни. Тези неща са характерни за живота на Земята. Сатурн.

Процесуалният подход в астрологията е неограничен - за разлика от степенуването, класификацията и оценката на нива, които ограничават човека. Развитието е неограничено. Астрологията само превежда, описва и обяснява процеси на развитие и може да бъде ограничена само дотолкова, доколкото е ограничено съзнанието на астролога, който я прилага.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Кайли ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано21.03.05 15:44



С последното изречение съм напълно съгласна.


Астрологията .... може да бъде ограничена само дотолкова, доколкото е ограничено съзнанието на астролога, който я прилага.

С други думи-допускаш ли, че твоето съзнание може и да е ограничено и поради тази причина да допуска, че Той (животът) се надскача само от смъртта, като тук визираш физическата смърт?

...както и смяташ ли, че ако виждаш света само в една плоскост, това му пречи да бъде йерархичен?
Извинявай, но всички древни текстове говорят за йерархии, даже Библията-ти отричаш всичко с един замах. Убу...ама на какво основание?


И въпросът пак опира до изначалния философски въпрос-до каква степен можеш да съдиш за един човек само по наталния му хороскоп, без да си отчел уроците, които е усвоил, и препятствията, които е прескочил през този си земен път.
Излиза, че към края на живота си този човек ще е повече подвластен на наталния си хороскоп за следващия живот, отколкото за тоя.
По същия начин, по който една планета като наближи границите на нов знак, но е още в стария, е по-редно да се разглежда като стъпила в следващия, независимо, че е в предишния.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано22.03.05 00:44



Още една химера: че един астролог гледа само наталната карта. Може и да гледа наталната карта, но в главата му танцуват транзитите и прогресиите върху тази натална карта от раждането до днес и в бъдеще. Всичко това може да се види и с просто око в наталната карта. Циклите са предвидими, тоест определените възли и лабиринти на развитие са описани на цвят и вкус. Реакцията вече е въпрос на съзнание. Пример: аспект луна-уран автоматично дава всеки 7 години възел, които могат да се проследят, за да се ориентира един астролог къде се намира човека в момента на тема луна-уран. Няма "нужда" да се гледат други карти, когато разбираш наталната.

Библията важи на Земята, не на "небето". Ти пак се опитваш да ми пробуташ сатурнова плоскост. Няма такава в другите светове. Прочети малко езотерика, дори в основните материали много хубаво се обяснява как така няма сатурн там. Прочети текстови послания на починали към живите. Заглавия има много.

Аз лично приемам, че с толкова заселен козирог при теб не е възможно да си представиш един свят без рамките на сатурн, но има и други начини да се разглежда всичко. Малко въздух няма да ти навреди. Класификацията, степенуването и йерархиите са сатурново ниво, след него има още минимум 2 други, които разбиват неговите рамки и освобождават човека от обществените норми, оценки и ограничения.

Моето съзнание си е мое. Разбирането, че плюс и минус са едно цяло /нептун/, идва след разделянето им на две и оценката, че едното било позитивно, другото негативно /сатурн/. Философия.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Кайли ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано22.03.05 18:26



Смарагд, най-отговорно ти заявявам, че по натална карта ми фащаш точно опинците.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Кайли ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано22.03.05 19:47



Няма нужда. От себе си не можеш да избягаш. Носиш си се винаги и във всичко със себе си.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: обе лелелнови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано22.03.05 21:56



ООООООООлееееееее какво вълнение хора .Какво си открих.
Моят хороскоп и кастанедовият много си приличат хахахаха
Асцеденти почти се прилепват .Само неговият е в телето ,моят в 16 тият на овена.Хероните ни в 1 дом и на двамата в овена
Венера в един знак.
Маросвете силно поставени моят Овен -неговият Скорпи
юпитера неговият в козел -Моят в Водолей на който старият трон е козел
Нептуни в огън и при двамата.
Меркурии в същият градус почти и същият знак.
Луни и на двамата в земни знаци.
Двамата с тежки 4 домове единият има сатурн там другият плуто.
Сатурни във водни знаци.
Кофти 7 домове и на двамата.
само нямаме застъпване по плутони и урани ама кво.Даже възлите са ни обърнати и в същите оси .Но устанвявам,че май нямат нужда да са в големи съвпади възлите да кореспондират с съседните планети.Давайте да пиеме по повода хора хахахахаха Супер новина е това.А вие вместо да си спретнете едно барбекю само се плюете на философски теми.Пролет идва все пак давайте да отваряме астробирфеста



Тема Re: Кайли ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано23.03.05 00:10



Че аз от себе си не бягам, харесвам си се отсекъде.
...от тебе бягам май...
И друг път съм ти го казвала и това-държиш ногу да ме турнеш в една сатурнова рамка и старателно ме режеш как поникна от неочакван филиз, щото ти се обърква летоброенето.
Като бонзай се чувствам, така да знаеш.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано23.03.05 00:16



Май те гони параноята. Нямам си аз други интереси, че да подстригвам Кайли. Слезни на земята.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Кайли ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано23.03.05 00:31



А
Ти Кастанеда острига тип канадска ливада, какви претенции мога да имам аз.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.