Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано17.03.05 16:35



Значи ако искаш да разбереш какво значи воин и нагуал, влизай чат пат в Кастанеда и чети само постингите на Анонимуса. Даже няма нужда да следиш интригата.
Чети, вниквай в смисъла, колкото можеш, при положение че не следиш интригата, но усещай думите му.

Той е мек, но точен, бърз и безупречен. Стигнал е далеч. Извънредно ми е интересно какви потиснати или изместени комплекси ще видиш у него.
Просто си направи труда, извади го на търсачката по ник и чети само него. Без да ти отговаря директно на въпросите, той ще ти покаже смисъла на учението на КК.
И имай предвид, че аз не знам да е следвал друго учение или учител.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано18.03.05 00:38



Ти наистина не си ме разбрала, но май и не си си направила труда - не мога да си представя, че съм се изразила толкова зле, при това многократно в различни варианти. Че даже и линк приведох, в който всичко е обяснено от стройно, по-стройно.
Никъде не съм казала, че търся "Кой съм аз?" - многократно казах, че задаването на въпроса "кой съм аз?" с достатъчно методичност и постоянство, те отвежда до задънената улица на идентификацията с егото. Което е същото нещо, дето иска да "заличава" КК.

Но както и да е. Аз не те агитирам да четеш КК - вече стана ясно, че не е за всички, но когато класифицираш и спориш за нещо или някого, е добре да познаваш самото нещо или някой, а не само хороскопа му. Обикновено това става с директен контакт. Щом го отказваш, рискуваш да се сблъскаш с индивидуалното възприятие на различни хора и да не добиеш много ясна представа. Но все пак хора, които знаят за какво говорят, за разлика от теб :)

А сега отивам да облека розово трико, да си сложа плюшени ушички и опашчица и да потанцувам кан-кан за всеобщо увеселение

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано18.03.05 12:32



Здрасти, в никой спор никога не се е раждала истината, и в този няма да се роди, знаеш защо:-)

Говорихме с теб веднъж в една стара тема "за думите", може да си забравила. Думите са само символи. Знаеш че при Кастанеда нито "заличаването на личната биография" е това което се разбира като се прочете "заличаване на личната биография", нито "прикриването" е прикриване, нито "намерението" е намерение. Докато под "заличаване на личната биография" се подразбира нещо като "дърво без корен", вие просто говорите за различни неща.

...тук с пълна сила е мястото на правилото "Не питай какъв е смисъла на нещата, питай - как да изпълня нещата със смисъл"

Някой път трябва да ми разгадаеш моите там Марс, Нептун и пр. че аз съм пълен лаик



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Xaнa.]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано18.03.05 14:45



Я, каква приятна изненада!

Права си. Нещо моето "аз" се увлече... и то в априори загубена кауза.
Мислех, че мога да обясня разбираемо за всички. Не си дадох сметка колко ограничаваща е неподвижната позиция на човешката гледна точка.

Затова сега се разхождам като розово плюшено пухче , но няма лошо.

Колкото до твоите Марс, Нептун и прочее - ще го направя с удоволствие, но ми се струва, че от един момент нататък излизат от употреба. Мда. Къде ли ще стигна - всичко, което уча и умея (вкл. медицина) има предел на смисленост, след това не върши работа...

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано18.03.05 16:29





...хубава сигнатура


След предела на смисленост идва контролираното безумие...но не опитвай сега да го обясняваш

(термина "магьосническо ниво 101" говори ли нещо?)



Тема Re:нови [re: Xaнa.]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано18.03.05 16:41





Мда. Всъщност тези неща имат смисъл само в контекста на оригиналното учение. Всеки опит за обяснение ги изкривява.

Не. Нищо не ми говори? (няма иконка за "вдигам рамене")
Къде мога да се запозная?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Интересни датинови [re: smaragd]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано18.03.05 18:05





Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Тема Re:нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано18.03.05 18:11



В книгата с интервютата.
Карлос го използва когато отговаря така на един въпрос на някакъв професор, който искаше да му се обяснят някои неща от нагуализма. Ако не го намериш ще ти го препиша някой път.
Но да не спамя повече клуба, това е извън тематиката му...



Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор anonimus (...)
Публикувано18.03.05 20:18



Шшшт... Гроб съм... Не съм те срещал...



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано18.03.05 20:43



Всяко учение е толкова качествено колкото е учителя, то е негов продукт. Учениците на свой ред могат да бъдат учители, но учението им си е техен продукт, който не е задължително да има нещо общо с първоначалния замисъл.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.