Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Добре де,нови [re: smaragd]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано12.03.05 12:10



Че защо пък мъжемразка?! Това са просто фактите. Мъжемразка би била жена, която настоява/принуждава мъжа да приеме нейното име по аналогичен начин - и да стане Марийчо Иванкин примерно. Подчертавам принуждава. Иначе, ако той вземе нейното име доброволно като Джон Ленън например, това е съвсем друго нещо. Макар да не знам какво е точно - може да е проява на любов, екстравагантност или най-обикновен PR.



Тема Re: Добре де,нови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано12.03.05 12:16



Поисках да ми дефинират мъжемразка и се оказа, че това е всяка жена, която няма значение по каква причина, се изказва против мъжете, критизира ги /няма значение дали с право или не/, показва с това неуважение, неатрактивност, комплекси, не ги обича, не ги харесва, не ги гони, не иска да спи с тях и т.н. Изброяването на факти в техен ущърб, които имат ефекта да не изглеждат толкова велики колкото са, също е вътре. Обще взето на принципа: ако не си с нас, си против нас!

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 12.03.05 12:19.



Тема Re: Смарагд и Марта,нови [re: Rama]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано12.03.05 12:28



Тц, не си низша и примитивна, откъдето и да се погледне.
А за КК ще ти разкажа, но като започна отново да мисля в цели изречения.
Ако изобщо те интересува, де, понеже знам, че в нашия скромен кръг той се слави само с моята привързаност
Пък и мисля, че на останалите никак няма да им пасне. Трябва да си Марс-Сатурн за тая работа,

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Aлykapд (OneNightStand..)
Публикувано12.03.05 17:16



за марс-сатурн съм си марс-сатурн, обаче кастанеда никога не ме е интересувал; нито дори от любопитство не съм проявявала желание да прочета някое от писанията му. Ако трябва да съм много честна, при всички тия суперлативи, с които в общия случай говорят за него (като рекламите по тв-то в стил "нашият прах за пране изпира и най лошата ви карма")* и пари да ми дават пак няма да му обърна внимание. Та с две думи не разбирах връзката на кастанеда с марс-сатурна на читателите му и дали изобщо я има - в предвид че гледам съвпад на луната ти със неговото мц, юпитер, че и възли - което ми се струва далеч по съществено в случая. Марс-сатрун няма отношение към житейската философия, в случая според мен е юпитер-сатурн = твърди убеждения и дефицит на флексибелност/толерантност; просветление плюс структура и ограничение - ерго католическата църква - сатурн в стрелец.
Иначе, така като му гледам наталната карта, с тоя негов съвпад на марс-сатурн в седми дом, трети квадрант и то в скорпион и аз да бях на негово място - със слънце в козирог и всичките ми отношения да са тип master & servant - и аз щях да проповядвам заличаване на ненам си кво си

*не визирам теб конкретно; определено се радва на популярност човека, следва да му се признае


screwed whole damn year



Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 00:43



с 4-те нива на проработка на планетите дава отговора.
А животът е това, което ни се случва, докато кроим планове за бъдещето...или докато изпитваме законно чувство за собствена значимост от това, което сме сторили в миналото-независимо гордеем ли се или не с него.
ЧСЗ му казват хуанистите.
Сциентологията и Кастанеда говорят за едно-наличието на лична сила у всеки, която е точно определена при раждането, но с течение на времето започваме да губим при създаване на биография, сблъсък с обкръжението и прочие. Хъбард я нарича тета.
За да се осъществи каквото и да било духовно развитие, е необходима свободна тета или достатъчно налична лична сила.
Все едно къделя с вълна и човек минава с нея през драките и като се обърне назад, тук се белее вълна, тая драка закачила малко, оная закачила малко и къделята отъняла. Тая вълна тлябва да се прибере и събере отново.
Единствената цел на всички техники на хуанистите е да си съберат личната сила, за да могат да извършат скока-трансформацията.

Личната биография служи за опора на хората без опора, и като тяхно лице пред света. А единствената истинска опора е вътре в съществото и тя няма нужда от биография, обаче има нужда да и се помогне да се прояви. А духът да се уплътни.

Заличаването на личната биография е подобно на източната техника-задаване на въпроса: "Кой съм аз?"
Естествено 99% от хората първосигнално ще изплямпат трите си имена и ЕГН...обаче други хора си го задават животи наред, без да могат да стигнат до интуитивния отговор.
Личната биография пречи на осъзнаването на отговора на въпроса "Кой съм аз?"

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 01:06



.... последното определение ме води до извода, че или Кастанеда си е имал своя дефиниция за лична биография или тези, които са го превеждали са си оставили пръстите. Знаеш ли случайно коя е оригнилната дума, която е използвал за "лична биография"?

Подводни няма да коментирам, защото е под всякаква критика.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 01:31



Идеята за въпроса Кой съм аз си е лично моя.
Хуанистите ще ме бият за тая асоциация.
Общо взето съм на мнение, че Карлитко е крал доста, ама понеже и аз съм чела доста, та знам и кое откъде.
Даже навремето си играех да ги дразня с това.
Което не значи, че не съм му последовател...някак така стана.
И аз съм ловец на сила, а не знам друг гуру да е проповядвал лов на сила, освен него.


Работата е там, че когато смъртта непрекъснато ти стои зад лявото рамо, си различен човек от всички останали, които са убедени, че ще живеят вечно.

Нека кажем, че Карлитко бая е компилирал, но го е преподредил в доста по-кристална форма...която е освободила доста енергия.
Учението му е за хора, които крепят света на раменете си така да се каже. Неслучайно преди време писах, че Путин е нагуал от висшия пилотаж. Това не значи, че е чел Кастанеда, само давам пример що е то нагуал и воин.

А на въпроса ти не мога да отговоря в момента.
Но заличаването на личната биография кореспондира с източните виждания за живот тук и сега. Ошо често настоява, че всеки един миг си напълно нов, новороден, току що постъпил в тоя свят и не носиш никакъв товар на миналото на плещите си.
Може да се погледне и от ъгъла на стереотипите. Човек е фрашкан със софтуер-цял живот са му пълнили главата с постулати и правила. И той не отговаря адекватно на ситуацията, а отговаря съобразно менталния си модел...или съобразно старите си навици. Рефлекторно. Реагира.
Всъщност който вярва в прераждането-тя природата е решила проблема със заличаването на биографията по този за нея ефикасен начин.
Въпреки че Карлитко не вярва в прераждането, може да се погледне и от този ъгъл-заличаване на биографията значи да се преродиш, докато си още жив. И да си нов новеничък като младенец.

А Подводни не го знам какъв е като астролог, но за мен определено е силно "виждащ" от гледна точка на Кастанеда.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 01:40



A key aspect of the teachings of don Juan, as recounted by Carlos Castaneda, was the necessity of the "self" to die. "It is imperative to leave aside what [don Juan] called 'personal history'," Castaneda told the Chilean magazine Uno Mismo in 1997. "To get away from 'me' is something extremely annoying and difficult. What the shamans like don Juan seek is a state of fluidity where the personal 'me' does not count." For Castaneda, "the personal me" was a subject of constant fluctuation and revision.

In his determination to obliterate any traces of personal biography, Castaneda had never made any reference to a wife.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: бе тонови [re: Aлykapд]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 09:33



Връзката на КК с Марс-Сатурн е вътрешна.
Тоест, ако си с Марс-Сатурн, има вероятност да ти легне добре.
Което НЕ означава две неща.
1) Че ВСИЧКИ кастанедианци имат силни Марс и Сатурн.
2) Че ВСИЧКИ силни Марс и Сатурн си падат по КК.

Просто е воинска история. Трудно ляга на Рибки, Рачета и прочее душевнофини създания

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 16:41



Използвайки астрологическия код:

- the "self" to die = да умре луната и 4-ти дом

- personal history = луната

- 'me', "the personal me" was a subject of constant fluctuation and revision = луна и лунните цикли /за разлика от I = слънцето/

- a state of fluidity where the personal 'me' does not count = нептун

- personal biography = слънце+марс+луна

- never made any reference to a wife = луна

- кой съм аз? = намиране на слънцето /затова не се връзва със заличаването на биографията, ако кажем, че луната пречи на слънцето, тогава трябва да се заличи само луната, той не е заличил творчеството на слънцето си в козирог в 9-ти, той е искал да заличи само луната и лунните си връзки/

ловец на сила = търсене на проектирания марс в скорпи, ако имаше силата в себе си в 1-ви квадрант, нямаше да я търси /от тази гледна точка Путин се връзва с неговия асцендент в скорпи, но дали всички марсове имат нужда от това? Предполагам, че само хора с "неизразен" - слаб, заточен, проектиран - марс си падат по неговите учения/

От гледна точка на "западните" религии /най-вече християнството/, човек се ражда чисто новичък и след това почва да трупа грехове и т.н., затова прошката, пречистването и смирението са важна част от традицията. При психологически терапии работят най-вече по възстановяване на душевното равновесие /луната/ с вдигане на самочувствието и подсилване на егото и волята /слънце и марс/, което е против религиозните догми.

В източните общо казано /не може да важи за всички/ е точно обратното, човек се ражда грешен с безброй кармични рани, които с времето поправя и лекува. Там духовното развитие го свързват с принижаване и унижение на слънцето /"учениците" вършат в началото най-тежката и долната работа/, марс е болестно състоние, което трябва да се изтреби и подсилват душата /луната/.

Свят шарен!

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.