Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хм,нови [re: smaragd]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано10.03.05 14:14



Колкото повече един човек с идеите си принадлежи на бъдещето, то той е толкова по чужд на съвременниците си - Шопенхауер. И впоследствие придобива слава. Обратното настоящата слава не носи същото в бъдеще. Та така погледнато, човек може ли да знае първо какво е? Ако може евала. А ако знае, че нищо не знае - Сократ? Тогава, дали може да си помисли или избере кое точно да си затрие? Все пак избира този който има възможности. Хората не могат да се отърват от опита на мъртвите. Живите живеят според това което са наследили. А славата която ги очаква след смъртта, чий избор е? Но на темата, може би това да се затрива биография е идея или желание или съдба??? От тези трите не мога да отбера.

Иначе това, че нептун е заковал личната ти марка във времето е още един признак за въпросителната, към кое време принадлежат данните??? Човек може ли да знае, че да тръгне да трие току така? Или то точно това било изкуството в цялата работа? Ега си!!!

Обаче при мен нептун съвпада с имун цели и историята е обратната на предположената от теб. Напротив имам родословно дърво което датира още от средновековието. То е публикувано в книга издадена. Повода за написването й е обрисуването на един град, история, възникване, възходи, падения, култура. Книгата носи заглавието на града. Той е родното място на майка ми. В изложеното родословие са спазени всички изисквания касаещи видовете степени на обективност- това което се знае със сигурност е сигурно за другото се носят само слухове имам впредвид. В края на родословието е отпечатано името на баба ми, като тя е представена за едно сред последните родени деца в случая.

Иначе седми дом е дома на маката по майчина линия и дядото по бащина. При мен той пада в риби, чийто господар нептун е в трети- дома на инфото. Това, че съвпада с имун цели се оказва, че не го вкарва в четвърти дом си мисля. Иначе дядо ми по бащина е роден също в един град за който още не съм срещал литература, ала съм почти убеден, че може да се намери достта повече отколкото тази която касае баба ми. Ама не съм тършувал.

Иначе това за подържане на илюзиите относно възприемането не идва ли точно от трети и начина по който ни виждат околните? А иначе какво още пише за това което е написано, че ми е интересно?

Редактирано от Ул Oви Xeй на 10.03.05 15:00.



Тема Re: Хм,нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 16:21



"човек може ли да знае първо какво е? Ако може евала. А ако знае, че нищо не знае - Сократ? Тогава, дали може да си помисли или избере кое точно да си затрие? "

Има хора, които имат усещане за мисия и призвание на този свят. Определено не са от хората, които имат нужда да знаят нещо /юпитер/ или от доказателства за каквото и да било /сатурн/. Рационалният подход май е симптом, че няма връзка с духа и избора на душата.

"А славата която ги очаква след смъртта, чий избор е? "

Това, което оставяме след себе си, по дефиниция в хороскопа е съдба и независимо от нас - мс и 10-ти дом. Лични планети във 2-ри и 5-ти дом като владетели на 10-ти обикновено имат какво да оставят след себе си и избор да се прочуят и след смъртта си.

"Но на темата, може би това да се затрива биография е идея или желание или съдба??? От тези трите не мога да отбера."

В този определен случай смятам, че е бягство от луната. Опит да се заличи луната /душата и произхода/. Нещо, което например е типично за секти като scientology.

"Човек може ли да знае, че да тръгне да трие току така? Или то точно това било изкуството в цялата работа? Ега си!!!"

Логично би било да може да трие човек, който създава и твори. Тоест само такъв знае къде и какво е сътворил.

"Напротив имам родословно дърво което датира още от средновековието. То е публикувано в книга издадена. Повода за написването й е обрисуването на един град, история, възникване, възходи, падения, култура. Книгата носи заглавието на града. Той е родното място на майка ми. В изложеното родословие са спазени всички изисквания касаещи видовете степени на обективност- това което се знае със сигурност е сигурно за другото се носят само слухове имам впредвид. В края на родословието е отпечатано името на баба ми, като тя е представена за едно сред последните родени деца в случая."

Това е всичко друго, но не и нептун в 4-ти дом. Класически примери за 4-ти дом са градът, селото, къщата, в която е роден човек, да не съществуват вече, да са заличени от географията, материалния свят. Остава само спомена и илюзията за корен и дом, потекло и родина. Характерно за нептун в 4-ти дом при владетел на 4-ти в 12-ти или в съвпад с нептун или други лични планети в 12-ти дом е да има "дупка" в родословното дърво, например бабата или прабабата да са сирачета и да не е могло да се предадат знания, опит, наследство. Призраците на миналото.

"Иначе това за подържане на илюзиите относно възприемането не идва ли точно от трети и начина по който ни виждат околните?

3-ти дом е резултат на 1-ви и 2-ри дом - изразяваш това, което ти е заложено в 1-ви и ограничено във 2-ри дом и не повече. Начинът, по който те виждат околните си е в голяма степен техен проблем, но тяхната реакция на това, което виждат, ако реагират, се вижда в 3-ти квадрант.

Ако имаш нептун в 1-ви квадрант, в голяма степен можеш да поддържаш илюзиите на хората - в 1-ви дом всеки вижда в теб това, което иска да види, във 2-ри дом може всички да смятат, че имаш това, което те искат да имат и в 3-ти дом знаеш и говориш това, което искат другите да чуят, да знаят и да говорят. Илюзии, които не е задължително да имат нещо общо с реалните предпоставки в 1-ви, 2-ри и 3-ти дом.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Хм,нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано10.03.05 16:24



Не знам... имам си своите постъпки, с които никак не се гордея, но далеч не те биха ме мотивирали да искам да си залича биографията.

Бих го поискала само, за да не ме обвързва нищо, да не ми тежи и да не ме спъва. И не като случки или събития, а като хора и отношения... Аз съм от тези, които могат да излязат от вкъщи и никога повече да не се върнат там.

Уранее ми, нещо... сякаш липсата на минало е залог за наличието на бъдеще.

Впрочем, гробищата също са ми любимо място за бродене... когато искам да се уверя, че наистина имам биография...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...

Редактирано от *Джeм* на 10.03.05 16:27.



Тема Re: Хм,нови [re: *Джeм*]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано10.03.05 16:33



Много сатурново ми звучи това минало, което тежи на човека да си живее бъдещето. Докато бъдещето, което не може да се живее, ми звучи нептуново.

Между другото -- какво прави прогресивната луна върху меркурия в момента? Реализираш ли нещо? Нещо съм се заела и заяла с луната в последно време ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Хм,нови [re: smaragd]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано10.03.05 18:31



Ами, никога не ми е хрумвало - поне на осъзнато ниво - че искам да си заличавам биографията...
Тъкмо защото често ми се случва да се съмнявам, че изобщо имам такава...


В момента pr Луна и Меркурий 'обсъждат' някои фундаментални въпроси по темата 'оцеляване' - във всичките му смисли. Но до реализация на материално ниво още не се е стигнало, това тепърва ми предстои.

Първо се налага изобщо да свикна с идеята, че 'оцеляване' има...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Кастанеданови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано10.03.05 23:56



Заличаването на личната биография при Кастанеда , не е свързано нито със срам нито с нежелание за запаметяване ,а е свързано с логиката ,че когато нямаш биография тя не ти тежи и можеш да си всичко , което поискаш във всеки момент.В днешно време хората се определят и общуват по между си по социалният си статус ,пари ,дрехи ,накрая външен вид и интелектуален багаж.Ако е обратното ,то това е доста рядко явление.Катанеда развива теорията за така нареченото размиване или разграждане на социалните структури ,като ги определя за ненужни и измислени от самите нас.Тези структури които ни тежат и ни влачат към дъното или върховете ,само в зависимост от постигнатото от нас в матерялният свят,без да обръщаме внимание на това което притежава човека вътре в самият себе си ,като личност ,мислене енергия,доброта.
Всичко е хубаво на теория ,но Козирога си се е вкючил пълна сила,защото много от кастанедовците отричат емоционалните връзки, поради връзване,обременяване .Според тях какво ли не прави човека заради емоциите си ,като например да позволява някой да му обсеби живота и да се проектира в него като холограма без право на лична консумация ,и така ние се оказваме в момент на дълго чакане и застиване с години.Това е така............
Това за козела е ок ,защото чрез разум и логика той се оправя в материялният свят,но според мен теорията тук куца ,защото в тонала не можеш да направиш влизане ,както и в по - тънките светове без сърце.Финните състояния на света се усещат те не са логични.Когато престанеш да чустваш и емоционалният ти свят се свива, сънищата ти се намаляват,размиват загубват цвят и вкус,а ти Смарагд с Нептун съвпад с Меркурия надявам се разбираш как това се усеща и колко е вярно.
От друга страна той смята ,че изхвърлянето на ненужният емоционален багаж покачва енергетиката ,чрез прегледа ,който помага забравянето на биографията.Но без корените си можеш ли да живееш???Все пак неговият труд е писан на бюро на база проучвания на коренни индианци.Значи той обезличава принципа на Луната ,а самият той без нея не може.Говори за забравата на познанието лежало при древните ,значи самият той търси заложеното от Луната.Опитва се да те вкара в чисто сатурнов принцип ,като забравя за личните планети.Станал е много надличен ,като преминава от принципа на Сатурна нататъка,като е се е опитал да обезличи принципа на природата,луната,любовта венерата,прощението - нептуна,отива в НЕПРАВЕНЕТО унищожавайки принципа на Марса,а в крайна сметка ние живеем само в матерялен свят на Земята движейки се под енергиите на тези светила, водейки ни към пълно разграждане на структурата ПЛУТОНА .А предвидел ли е раждане? Да .............но не е обяснил много подробно как ,а някой чрез Тенсегрити ,май само ще си умрат в матерялният си живот без да знаят как да възкръснат от пепелтаА кат се преродиш в неорганичният там сладоледи не хапваш

Редактирано от kuiperbealt1 на 11.03.05 00:15.



Тема Мм ...нови [re: kuiperbealt1]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.03.05 00:33



Всичко прекрасно разбрах и съм абсолютно съгласна, само това с разграждането на структурата и плутон нещо не го връзвам. Не беше ли нептун този, който топи солта, разгражда материята и т.н.? Плутон е концентриран в ядрото ...

Иначе почвам съвсем ясно да си познавам меркурия при теб

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Мм ...нови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано11.03.05 01:27



Смарагда плуто нали отговаря за крайните процеси като смърт и раждане,Нептун за разграждане на граници в съзнанието и социялни структури.Йерархии,постове,общества ,за това под Нептуна са асоциялните групи от хора и изолирани общества:наркомани,лунатици,и тн
Той премахва границата на съзнателното и отива в висшият разум.Плутона
разтваря самата материя.Отговаря за неорганичният свят.Преобръща ти гледната точка към живота ,неживото
Тоест ако си чела в Кастанеда историята за смъртта ,която ти е първи приятел.
Ако искаш правилен отговор на един въпрос ,помисли си ,че утре ти е последният ден от живота и вземи решение дали е правилно това което вършиш.Тук плутона ти обръща гледната точка за земното време ,граници на света и смъртта и живота след нея.Как процесът на умиране в важен да се осъзнае ,за да имаш пълноценен живот.Ако не цениш смъртта не можеш да цениш живота

Редактирано от kuiperbealt1 на 11.03.05 01:30.



Тема Re: Кастанеданови [re: kuiperbealt1]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано11.03.05 01:47



Хъх... значи, точно тези надличностни стремления на оставането без биография са ми заУраняли така...

Сега вече имам и научното обяснение поради що, аджеба, Кастанеда и кастанедстващите са ми излишни. Хъм. Нищо лично! Хехех...

...там - Матата с мататнички... и сърдечни грайфери...


Тема Re: Мм ...нови [re: kuiperbealt1]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.03.05 01:52



Историята за "ако искаш правилен отговор на въпрос" не е от Кастанеда, а е плагиатствана, ама какво да се прави ...

Плутон е прехода между живота и смъртта на душата. Нептун на неорганичната материя. Поне така беше по дефиниция. 8-ми дом идва преди 10-ти, а не след това. Нептун е този, който размива сатурн, тоест времето и реалността.

Плутон по идея не обръща гледната точка, това прави уран. Плутон е процес на интензивиране, сгъстяване, сливане и трансформация - например от гъсеница в пеперуда.

Интересно е, че обръщането на полярностите и прагът между световете се символизира в индийската астрология от лунните възли.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 11.03.05 01:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.