Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 30.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Тялото  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано19.02.05 16:34



Разглеждах разни стари снимки,забелязах на някои ,че съм по-пълна и ,после открих ,че когато са ми правени въпросните снимки Юпитер ми е транзитирал през Асцендента.Дали сте забелязали зависимости при определени транзити ,кога и как действат на фигурите Ви.При какви транзити можем да напълнеем ,или да отслабнем.Кога от астрологична гледна точка е най-подходящо време за отслабване ,при какви конфигурации планетите ни спомагат затова?Надявам се да Ви бъде интересна темата



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор чepeп (непознат )
Публикувано19.02.05 21:25



Да не би Юпитер като преминава през Асцендента да води до напълняване???



Тема Re: Тялотонови [re: чepeп]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано19.02.05 21:31



добро утро

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Тялотонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор чepeп (непознат )
Публикувано19.02.05 21:39



Ама това сериозно ли...щото моя скоро наближава



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано20.02.05 02:37



Ми аз не съм се занимавала с тази тема детайлно, но за Юпитер мога да потвърдя, че има описания от теб нежелателен ефект. Последното му минаване през асцендента ми действително доведе до различни видове разширяване на личността ми, включително и откъм живо тегло. Обаче пък съм забелязала, че не действа така на всички хора - така че едва ли само той може да бъде обвинен.

В периода, когато съм била най-слаба (измършавяла, ако трябва да съм по-точна), Сатурн ми е бил в съвпад с десцендента. По същото време съм имала и съвпад на транзитиращ Нептун с Меркурий (който е управител на хороскопа ми, в 5 дом). Това като статистика и емпирични данни.

Чисто теоретично знам, че със закръгленост и/или напълняване се свързват Юпитер, Венера и Луна - имам предвид в наталната карта. Ама не е задължително и зависи как са аспектирани. С отслабване - Сатурн.

Не знам кога е подходящо да се отслабва, но е логично, че по време на сатурнови транзити - особено в аспект с асцендента или управителя му - би трябвало по-лесно да се топи сланината. Съответно по време на юпитерови транзити човек трябва да си опича акъла и да внимава с хапването - особено предвид факта, че интересът му към последното рязко ще се увеличи (както и към всякакви други удоволствия/прекалености, но това е друга тема).

По същата логика хора със силно поставена Венера, Луна или Юпитер (по натал) биха могли да имат склонност към напълняване - и казаното по-горе вероятно ги касае по-пряко. Обратно - хора с акцентиран Сатурн не би трябвало да да имат ядове с килограмите - а те и без друго са достатъчно дисциплинирани, та и с диетите нямат проблем. Мисля, че силно подчертаният Меркурий също би трябвало да дава стройна снага.

Ама всичкото това са общи приказки и съвсем бегли ориентири, които не са винаги валидни. Освен това прекомерното напълняване може да има твърде много причини - при някои хора е просто от здраво хапване, при други е емоционален проблем/компенсация, при трети - проблем с метаболизма/обмяната, алергии към храна и т.н. (Доктор Марта може по-компетентно да се произнесе). Та всичките тези подробности сигурно си ги "пише" в хороскопа, ама трябва да е налице много вещ астролог, който да ги разчете.



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано21.02.05 00:06





Виж какво, Юпитер - поне в моя случай - никаква работа не ми свърши! Гаднярът...

Повече от година ми се мотае из 1ви и 2ри - тялото и личната енергетика. Пък аз клоня към все по-гърчава и все по зла... хъм...

Бааааааси... направо не смея да се мисля как съвсем ще изчезна, когато Сатурн след 3 години ме напълзи откъм Асцендента... [подсмърчам милно и жално и се бърша с ръкав].
Вероятно ще съм зверски зла и напълно невидима... хехех...

Пътеводителят е верен - действителността често греши...


Тема Re: Тялотонови [re: Rama]  
Автор *Джeм* (СамоЗаМазохисти)
Публикувано21.02.05 00:15



Хъх..
Значи, на мен Венерата ми порти цялата работа, баси! Щото и Луна, и Юпитер не са ми никак слабички, ама гиди гиздавата ми Венера оплесква целия пейзаж!!!

Мамка му... а напоследък все ги сънувам едни как внезапно ставам дебела и добра...

А доколкото знам, Меркурий по-скоро издължава крайниците и пръстите, ама не сочи непременно снага като фиданка... хъм... освен ако не се е разпрострял върху всичко...

Пътеводителят е верен - действителността често греши...


Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Sarayah (Деба и транзити)
Публикувано21.02.05 01:38



Ами като начало -добрата стара лунна диета. Като разбира се, си намериш адекватен лунен календар. И направиш съпоставка с картата си за подходящ режим на хранене. Защото "универсални" влияния на Юпитер аз поне не мисля,че има. Не мога да кажа, че един Юпитер транзитиращ през натален Юпитер в Телец /давам условен пример/ ще има същото влияние върху фигурата както ако се разтранзитира към натален Юпитер в Рак.
После погледни Асцендента. Погледни си и метаболизма. Защото един и същ Асцендент не е обяснение за различен метаболизъм при двама различни човека.
Поздрави и ...ей, важното е да се обичаш-независимо от плюс/минус килограмите си

Близнаците-на сапун!


Тема Re: Тялотонови [re: Rama]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано21.02.05 20:57



Благодаря на всички ,които се включиха!
Забелязах ,че през последните месеци мноого съм се втренчила в себе си..и започнах най-различни спортни и хранителни режими ,даже вече и сладко не хапвам
дали немога да го дължа на факта ,че Сатурн тр. в съвпад с моето Слънце ,което пък управлява 1-ви Дом?Инак слава Богу нямам колко много вече за отслабване ,колкото трески за дялкане
и съм и май със силно поставена Венера в Лъв ,която ми е в 1-ви Дом и май винаги трябва да се ограничавам ,за да влизам в днешните хехе критерии за красиво ...да измършавея
ами един чисто хипотетичен въпрос ,ако един човек има много показатели да е сконен към пълнеене ,дали може чрез много дисциплина да надвие влиянието на звездите ,да кажем човек с Луна ,ВВенера и Юпитер на Асцендента и другите там показатели?

...Ала не стига ли каквата си привидно ,
да радваш всеки дух презрял истинността?
Какво от туй ,че си с бездушие обидно?
О,маска,любя те за твойта красота!




Тема Re: Тялотонови [re: Sarayah]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано21.02.05 20:58







Тема Re: Тялотонови [re: *Джeм*]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано21.02.05 21:04



Джем аз съм изключително щедра ,
(ас. Лъв) и ,ако искаш с радост бих ти предоставила ,няколко мои килца ,
така и двете ще сме доволни.Нали хармонията е най-важна в природата?




Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор FrannyGlass (сънливка)
Публикувано21.02.05 21:17



Аз също съм с асцендент Лъв и Луна в Телец, но не мога да напълнея. Откакто отслабнах рязко преди три години (любовна диета, разбирай терзания) не мога да си възвърна сексапилната пухкавост



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 22:10



Може, с воля всичко може, но така поставен вероятно няма да изпитва необходимост да се тормози и ограничва и ще предпочита да е приятно закръглен и доволен от живота

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 22:12



Басси, и аз неспирно това опявам, ама досега не сме имали успех с трансфера на килата :)

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Тялотонови [re: FrannyGlass]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 22:18



Много АС Лъв станахме :)
Аз пък съм като асансьор между 56 (концентрационен лагер) и 65 кг (на огледалото му се повръща от мен). Даже брат ми забеляза и ме пита кво става.
Сигурно се дължи на съвпада Сатурн-Юпитер в опозиция с личните ми планети, редуват се...

-------------------------------------------------
Абе не се вкисвай! - жизнерадостно възклицание по радио НЕТ нощем в 1.00 ч.
Аз - да се вкисвам?!
Глупости :) - нали ми остават само още 4000 въпроса :)

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Тялотонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано21.02.05 23:47



гледам че в темата се записват всички с асц лъв,.,.. да не остана по назад



Тема Re: Тялотонови [re: FrannyGlass]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано22.02.05 00:16



когато Сатурн ми е съвпадал с Луната ,помня ,че не спях и не се храних ,
и тогава мнго измършавях ,но след около месец почнах да пълнея и го отдавам на Юпитер ,но пък и не ми пукаше особено ,чувствах се страхотно в себе си ,и пръсках чар с пълна сила имах и адски мнооого ухажори.Изглежда обаянието идва от самочувствието.
а за Асцендента Лъв трябва книга да се издаде...
и да се озаглави "болезнена Гордост" , или "Внимавай да не ми засегнеш гордостта ,защото ще бъдеш безмислостно разкъсан ,изяден ,раздърпан ,иначе съм много добродушен ти кажа чесно аз и готин и прекрасен,величествен ,неповторим и обаятелен и..и..и.... "
ми много е дълго тва заглие ,но така го виждам аз тоя Асцендент...




Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано22.02.05 00:22



На мен тая дума ("гордост") ми е непонятна... и непозната...
И хич не се имам за прекрасна и величествена.
Искам и ааааааааааааааз!

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Тялотонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано22.02.05 00:24



Може, с воля всичко може




Тема Re: Тялотонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано22.02.05 00:31



наистина?
мислех ,че на всички ни се отразява така..
особено гордостта при мен е наистина болезнена..
може би произтича от това ,че съм рак ,пък ние сме тънкообидчиви и чувствителни и когато рака реши ,че е обиден ,Лъва се вайка за гордостта си,и все иска да мъсти(чувствително и ранимост дава ли хирон в съвпад с луна?)..абе нещо като манджа от двете..,хайде коктейл ,че звучи по приятно...с манджа асоциирам с разни миризми ,които се впиват в дрехите..отплеснах се.
гордост...мразя да ми плащат сметката..
непонасям снизходително отношение..
да..ме съжаляват..
ама пък как обичам да ме глезят понякога..
то нали Котка Марта ,Вие по-добре знаете защото сте астролози ,пък аз не съм ,но нали там и при Асцендентите има разни градуси ,декади и нещо такова май беше ,или аз пак чула недочула.се обаждам неподготвена.



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано22.02.05 00:47



Бе, аз не съм астролог, ама нейсе, има надежди да стана :)
При мен има много Овен и Сатурн и сигурно затова съм страшно дебелокожа откъм обиди. Много обичам всичко да е прямо и директно, даже ако не ми пасва. А пък ако случайно залитна да се лъвча, бързо ми минава :)
Само майка ми знае как да ме обиди качествено, че дълго да ми държи влага. Ама какво иска човек от Луна в Скорпион, басси :)

Освен това имам все пак Нептун в 5ти и той сигурно релативира лъвщината, щото си мисли "не съм оттук и съм за малко" и не му дреме...

А иначе хич не се мисля за неотразима. Пак Сатурн, не би ми позволил, без да ме цапардоса, а пък и така ям достатъчно бой, не си го прося...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Тялотонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано22.02.05 01:26



сигурно,сигурно ...не играе роля само Асцендента..при мен личните ПЛАНЕТИ СА вСЕ лЪВОВЕ ,А Сатурн Стрелец ,Леви пише ,че давал комплекс за превъзходство в този знак...може и така да е ,понякога ,но това ме кара повече да се втренчвам в себе си ,да виждам ясно недостатъците си ,което ми показва ,че нямам ,кой знае какво превъзходство ,защото никой не е съвършен ,мога дори публино да си посоча някой ,да се самоирознизирам ,като съм в добро настроение ,ей така за шоуто ,но направили го някой друг ,жална му майка ,трудно ми е да не го залея с море от отрова ,опитвам се да бъда нормална и да приемам тези неща с усмивка ,като "нормалните" хора ,а и ровейки се в Астрологият ми помогна да гледам на нещата под друг ъгъл,нали уж се развивам,или поне така си мисля.
"Освен това имам все пак Нептун в 5ти и той сигурно релативира лъвщината, щото си мисли "не съм оттук и съм за малко" и не му дреме... "

хммм и моя е там ,заедно с Уран и имам подобно на описаното отношение ,нооо към света като цяло,често казвам че съм за малко тук ,че преди това векове ме е нямало ,нищо ,че от друга страна вярвам в прераждането и ,че още 1-2-3 десетилетия ще живея и ще живея по моите си правила,загърбвайки някои отговорности,а земята ще се върти и без мен.. ..,пък и сега Плутон тр. там... не му е лесно на 5-тия ми Дом,би трябвало и на твояИ с тези Лъвове аз ,може би заради тях ,немога да завържа нормални отношения с мъже Скорпиони ,ако бях типична Рак ,сигурно по-щеше да се получава..,но те май не признавали ,чуждата гордост ,с което немога да направя компромиc.
a Сатурн ,може би като премине в Лъв ,здраво ще ме рита по зелката и ще ме постави на място..ето ..на него ще се дам без бой..или без много бой

Редактирано от Tara% на 22.02.05 02:31.



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано22.02.05 13:06



Здравей Тара,

Като ти четох постингите все едно че аз ги бях писала :)) Моя асцедент също е Лъв и Нептуна ми също е в 5ти дом, само че слънцето ми е в Скорпио, но и аз не мога да изтрайвам много мъжете скорпиони. И също съм мислела, че това е заради прекомерната ми гордост, която те не могат да понесат. И аз не понасям да ми плащат сметките и се обиждам ако някой дори си направи шега за моите недостатъци... Освен това съм много критична към себе си и може с години да съжалявам за някоя своя грешка. Това ми е май ахилесовата пета, но се опитвам чрез Астрологията да опозная себе си и другите за да мога превъзмогна това.

Както и да е... Исках само да ти кажа че и аз бих дала подобна характеристика на асц. Лъв, макар че знам че асцедента при някои хора има доста силно влияние, до като при други е слънчевия знак... А и зависи от възрастта...

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Тялотонови [re: fanta]  
Автор FrannyGlass (сънливка)
Публикувано22.02.05 14:14



И аз да се присъединя към докачливите и горди лъвове:))Ей, няма майтап, същото, което пишете по-горе е вярно и за мен. Голямо честолюбие, страшно достойнство...егоцентризъм до N-та степен...иначе скромно мога да заявя, че съм великодушна, щедра, слънчева, абе всичко най до момента, в който някой не м настъпи по опашката. Тогава цялата се разтърсвам от гняв!!!Брат ми веднъж каза, че като съм ядосана му приличам на разярено животно, което се обръща и сгризва нещастната си жертва на един залък,грррр...Не знаех, че така изглеждам отстраниВсе си мислех как хората оценяват добрата ми душица и могат да направят разликата между гняв и злоба!
Колкото до мъжте Скорпиони, да бе, явно има някакво напрежение...Все се влюбвам в тях и винаги се оказва провал...Последният така ме прободе в сърцето, че си го заслужи...сгризването, де...Мисля, че ще му държи цял живот



Тема Re: Тялотонови [re: FrannyGlass]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано22.02.05 17:42



мда, само така с тях... :))

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Тялотонови [re: fanta]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано22.02.05 22:48



Здравей!
Радвам се ,че намерих разбиране ,защото имаш сходни усещания и проблеми произтичащо от Лъвското...
еми..не си струва ,да жертваме гордостта си ,заради мъж ,който не може да направи нещо толкова елементарно-да ни смята за равни ,хайде да не ни изкачва на пиедестал.(не да ни казва -ти си ЖЕНА И ТОчКА ,НЯМАш ПРАВО НА ГЛАС ,АЗ СЪМ МЪЖА ,РЕСПЕКТИВНО шЕФА И щЕ МЕ СЛУшАш).,но пък един ден ,когато си отидем от тоя свят ,задължително на плочата ще изпишат за нас текстче от рода "един живот живян достойно ,едно сърца голямо и прекрасно..,това не е безвкусен черен хумор ,аз съвсем сериозно се отнасям Към тези въпроси
оххх ника ти..преди доста време веднъж се включих в този клубб с ник Coca-Cola,но го смених ,ето виж по какво още си приличаме ,значи тази водно-огнена комбинация ,понякога си слагаме никове хем водни ,хем по-малко лъвско забавни ,на безалкохолни напитки,или това може да е едно от обясненията.
наистина като чета 1:1 съвпада...понякога си мисля ,че на крехките ,слабички женички им е много по-лесно ,не им пука ,че ги глезят и ги обгрижват ,а ние тия неща не ги позволяваме и самички се борим ...всъщност сред личните планети ,само Марс не мие в Лъв ,а в Козирог...,иначе Меркурий и Венера са лъвчета...
другия въпрос ,който ни вълнува сега асц.Лъвове си е Сатурн в 12-ти...малко остана ,а май към края може да ни стане по-хубаво ,да се почувстваме щастливи (преди малко го четох) ,но в началото на тръгването на Сатурн в 12-ти ,се чувства една тежка изолация ..при Вас дали се отрази така?
Предполагам ,че освен забележки и критики те дразнят и някои тежки Плутонови шегички ,които пускат мъжете Скорпиони често,често..една такава ,така ме заболя от нея ,че още се чудя как да си отмъстя и още ми гори ужасно.(почувствах се направо унизена ,публично и как да не искам да мъстя )).пък от друга страна дали си струва да се отмъщава..не ..ама ...желането е силно...
затова и обръщам такова внимание на грижите за себе си ,бляскавия външен вид ,ще е оръжие равносилно на базука срещу скорпиона....




Тема Re: Тялотонови [re: FrannyGlass]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано22.02.05 22:55



да ,дободушни сме ,забавни ,но все пак имаме яки зъби и нокти ..и като прекалят с добрината ни ,най-добре да си плюят на петите..защотоо..
Последният така ме прободе в сърцето, че си го заслужи...сгризването, де...Мисля, че ще му държи цял живот

и аз бях яко прободена ,но още не съм преминала към мъст ,ще почакам ,защото и аз не знам ,как точно мога ,освен емоционално той е от много опасните затова се действа много внимателно с него,добре обмислена стратегия..
а преди като гледам не съм имала никакъв шанс за победа ,защото съм била с прегазена от Сатурн Луна,но сега.... и все пак ,ако не успея ще си изям ушите ,но няма да се откажа !

Редактирано от Tara% на 22.02.05 22:56.



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано23.02.05 01:49




Всичко което сте писали за асц. лъв е точно,сега да си дойдем на думата за 12-ти,точно така е,и ще продължи докато сатурн мине през асц-та,според градуса на всеки разбира, се моя е 13-ия.
Нещо друго: доброволната изолация е по-добър избор от насилствената,в противен случай сатурн праща я някоя настинка или грип,я друг много по-голям проблем.
Предполагам че заради транзита в 12-ти (и не само той )много хора с асц.лъв се занимават с астрология вместо да си гледат кефа



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано23.02.05 14:36



хаха, стана ми много смешно че твоя ник преди е бил Кока Кола защото моя ник по принцип и навсякъде другаде освен в дира е Тара :)) и преди влизах с този ник тук, когато бях нерегистрирана :))

Но по същество, аз също полагам много усилия за да изглеждам добре, но го правя най-много за да се чувствам самата аз добре. Плутоновите шегички на Скорпиона са ми добре известни. Лошото в моята комбинация е че аз също пускам такива (само на мъже!), но отправени към мен много ме нараняват... Спомням си първия скорпион, с който излизах ме заведе на пица в един типичен италиански ресторант, а типичните италиански пици са много мазни. Върху моята имаше един дебел слой от мазнина и аз направих някаква отвратена гримаса и той представи си, ми каза: "Ами ти трябва да внимаваш с мазнините като гледам!"... И това беше в период за мен когато за първи път бях качила няколко килца и си мислих че съм много дебела... Дори не опитах пицата, исках просто да изляза и да не го видя повече, но ми стана жал защото той просто не можеше да проумее как така съм се обидила на това. Той също не изяде своята пица и срещата напълно се провали...

А доколкото Сатурн, който преминава през 12ти дом - на мен пък ми се отразява благорпиятно защото ме кара да се обръщам към себе си за отговорите, които търся, да се опитвам да се опозная по-добре, да разбера защо така се случват нещата и как мога да ги променя. Тия седмици отделям повече време да чета за Астрологията и Нумерология. Дори започнах да водя дневник на сънищата, което е много забавно и винаги ми е било интересно, но не съм правела нищо за да ги разбера.. ;) Така че всяко влияние се случва за да ни покаже нещо... Опитай се да му се насладиш... :)

Успех

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано23.02.05 14:43



Да, точно така мисля и аз... Като гледам тук се е наводнило с асцеденти лъвове:)), но в това няма нищо лошо. Това не е лош транзит а напротив - учи ни на нови неща, кара ни да опознаем себе си и цели да ни научи как да не сме самотни, когато сме сами (което по принцип е трудно за хората с асцедент Лъв)...

а може и да е заради гадното и студено време... де ;)) Февруари е най-гадния месец... :)

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 18:34



")много хора с асц.лъв се занимават с астрология вместо да си гледат кефа
"
така е ,така е
аз лично се надявам на солидна компенсация ,в периода ,когато излезне в 1-ви Дом,или просто мисля да наблегна на забавленията ,то е ясно ,че тогава най-много ще наблягаме на себе си ,но се надявам ,да остане пролука за повече забавления ,иначе живота може да стане сивичък,което не ми се нрави особено...



Тема Re: Тялотонови [re: fanta]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 18:47



страхотно съвпадение!!!
наистина избора ми на ник е съвсем случаен!!!Това просто първо ми дойде на ум...
хихихихихихихи
изпадайки в твоята ситуация в пицарията ,и аз бих реагирала по сходен начин ,но сигурно бих била толкова разярена ,че даже в настоящия момент не бих могла да успея да го съжаля на момента и да проявя ннякакво разбиране..е,сега с астрото по си обяснявам някои таква постъпки..."шегата' на моето скорпи си беше доста тежка ,шокираща и вулгарна и ми е неудобно да споделя за какво става въпрос,но мога да кажа ,че наистина му беше забавно,направи го нарочно и ми отмъщаваше за нещо си свое измислено,а аз бях толкова добра с тозззззззииии .....
И аз като теб вече смятам периода за благоприятен ,но от съвсем скоро ...досега само се сърдех на Сатурн ,но скоро осъзнах ,че това преминаване ми е помогнало за много неща...Благодаря ти за съвета!Една приятелка ми даде описанието на транзита от един автор ,което напълно съвпада при мен ,и разбрах каква е ползата от всичко това....по много приятен начин е описано и ще го копна тук ,надявам се да Ви е интересно ,ако все пак не сте го чели..
12-и дом:
Както беше потвърдено в началото на този раздел, транзитът на Сатурн през този дом, заедно с транзита му през 1-и дом, съвпада с важна преходна фаза в живота на всеки човек. Фазата на транзита на Сатурн през 12-и дом е период, когато се срещате с резултатите на всички мисли, действия, желания и активности, с които сте се занимавали през последния цикъл на Сатурн през всичките домове. Начинът, по който сте се изразявали в света (1-и дом), сега неизбежно ви е довел до сблъсък с този конкретен вид карма. Ако това е първият транзит на Сатурн през 12-и дом през този ви живот, тогава фазата на живота, която приключва през този период може да е тази, която е започнала в миналия ви живот. Но, във всеки случай, това е край на стар цикъл; и, следователно, личността обикновено изпитва неудовлетвореност, обърканост, дезориентация, чувство на емоционално-ментално ограничение, когато старите жизнени структури започват да се рушат.
С други думи, тези стремежи, ценности, приоритети, активности и убеждения, които някога са придавали значение и насока на вашия живот, започват да се разпадат когато Сатурн влезе в този дом; преобладаващото чувство, че си загубен обикновено е най-силно през първата година на тази фаза или някъде около нея, докато личността не утвърди нови ценности и нови, по-съвършени позиции по отношение на самия живот. Това, следователно, е време за определяне на идеала и основната духовна ориентация; много хора прекарват този период в експериментиране с различни нови подходи към живота, като отхвърлят старите привързаности, които са се оказали съвършено празни и безжизнени.
Накратко казано, това е период на работа за изясняване на онези трансцендентни и неуловими измерения на живота, които, въпреки че обикновено е трудно да се изразят с думи, представят лежащия дълбоко в нас източник на сила, който ни помага всред жизнените битки и препятствия в борбата ни за растеж.
12-и дом е наричан дом на изолацията, и по това време е обичайна някакъв вид изолация. Но по-обичайно е това, че личността, поне през първата половина на този период, се чувствува като че ли е в емоционален затвор, изолирана от външния свят, който й изглежда далечен и нереален. Това е време, когато трябва да се обърнем навътре към източниците на емоционална и духовна сила; и често ми се струва, че ако съзнателно не решим да направим това, възникват обстоятелства, които ни заставят да изпитаме някаква форма на лична изолация, която не ни оставя друг избор, освен да размишляваме за живота си с безпристрастна перспектива. Но, в повечето случаи, които съм виждал, личността страстно желае изолация и начин да се оттегли от грижите на външния свят, независимо дали това взима формата на бягство в манастир или просто оттегляне от земните асоциации и активности, които са били значими. Това е превъзходно време за изучаване на духовни, мистични или окултни предмети, по това време много хора изпитват също силна нужда от музикално или поетично изразяване, тъй като това, което чувствуват не може да бъде изразено с логични и рационални термини, а само чрез образи, вибрации и интуиция. Обикновено присъствува и влечение към хуманни активности и служене като средство за намиране ценности в своя собствен живот.
Здравословните проблеми по това време също не са рядкост, и това обикновено са психосоматични, трудни за диагностициране недъзи, на които може ефективно да се повлияе само с психологична или духовна терапия.
По това време физическата енергия на личността е понижена, което се дължи на емоционалното изчерпване, свързано с пълна ликвидация на цялата стара индивидуална структура. Старата структура изчезва, за да създаде пространство за раждане на нова жизнена ориентация и жизнена структура.
Онова, което е така дезориентиращо по това време е, че това е период на очакване, мечтаене и вътрешно изследване, когато човек няма устойчиви граници или сигурна котва, за които да се държи. Той очаква и се подготвя за раждане на нова структура, но тя няма да започне да се изгражда, докато Сатурн не премине през Асцендента в 1-и дом. Но ако можем да добием вътрешна сила от осъзнаването, че се създава напълно ново “Аз”, освободено от много безполезни обременявания, тогава – когато Сатурн премине през 12-и дом и приближи до Асцендента – може да ни става все по-леко и да ставаме все по-щастливи.


какво предстои....
1-и дом:
Когато Сатурн преминава през този дом, се създава нов ред, след като старият е бил разтурен, когато се е намирал в 12-и дом. Когато той приближава и сключва съвпад с Асцендента, вие често изпитвате нещо, което ви пуска на земята и ви заставя да осъзнаете резултатите на вашите действия и минали модели на поведение и, следователно, може да ви подтикне да вземете по-голяма отговорност за себе си и действията си, отколкото в миналото. Обикновено някакво външно обстоятелство ви заставя да се изправите пред важни непосредствени факти или ситуации, които, вероятно, в миналото са се пропускали или са се считали за саморазрушаващи се. Този вид изпитание е начало на дълга фаза на преход към осъзнаване на някои практични истини за себе си. Тъй като по това време повечето хора по-добре осъзнават своите недостатъци и потребности за бъдещото си развитие, това обикновено е период, когато човек търси обратна връзка с другите, за да получи по-ясна представа, кой е той в действителност. Той може да търси тази обратна връзка от приятелите си, но често това приема форма на визита при консултант, психотерапевт, астролог и т.н. Накратко казано, това е период на голям реализъм към себе си, старание да се намери перспектива, какъв вид “Аз” искате да създадете и начало на изграждане на това ново “Аз” чрез концентрирани усилия и честна самооценка. Това е период, когато по-сериозно обръщате внимание на себе си, време, когато започвате да опознавате себе си по-дълбоко от преди, време, да научите повече за индивидуалните си способности. Транзитът на Сатурн през 12-и, и 1-и домове често е период на лична криза, процес на възраждане, който може да трае пет години. През цялото това време старата структура на индивидуалността безвъзвратно остава назад, но вида нова структура и нов начин, по който ще подхождате към живота и ще изразявате себе си, до голяма степен зависи от нивото на честност, с която гледате на себе си по това време. Както предполагам, трябва да се приеме, че целият период когато Сатурн се намира в 12-и и 1-и дом обхваща един от основните периоди в живота на личността, затова е целесъобразно по-скоро да се свързва значението на Сатурн в 1-и дом с транзита му през 12-и дом, отколкото всяка фаза да се смята за изолиран период от време.
Изразът “събиране заедно” е подходящ за описване на Сатурн в 1-и дом, тъй като – когато Сатурн напуска 12-и дом – индивидът обикновено се чувствува подобно на новородено дете, отворено към всичко, безкрайно любознателно, но в същото време не особено дисциплинирано и без определена структура на индивидуалността. Новите потенциали, които са се появили през фазата на 12-и дом все още не са интегрирани в съгласувано цяло. Когато Сатурн влиза в 1-и дом, обикновено чувствате потребност да станете нещо, да работите по-активно над развитието си, а не да останете в отвореното – но пасивно – състояние на съществувание, символизирано от 12-и дом. Обикновено личността полага значителни усилия, за да създаде ново чувство за индивидуалност, ново, по-дълбоко ниво на увереност; и когато Сатурн отива към края на 1-и дом, е възможно преживяване или среща с някой, което да доведе индивида до по-ясно осъзнаване на неговата цялост. Това ново чувство за интегрираност и вътрешна сила е основано на по-дълбоко съзнание за трайните ценности и на по-силно усещане на своите лични отговорности и сложна същност на индивидуалността.
Когато Сатурн пресече Асцендента и остане в 1-и дом, обикновено стават забележими физични промени. Загубата на тегло без усилия е обичайно явление, понякога до такава степен, че човек да изглежда изтощен. Физическата енергия е доста намалена, което се проявява като умора, лошо храносмилане, а понякога чувство на потиснатост. Но, личността трябва да осъзнае, че това е период на максимално благоприятна възможност за изграждане на ново тяло, а също и нова индивидуалност, но че това изграждане изисква дисциплина, упорство и много работа. Виждал съм по време на този транзит силни и здрави хора, изтощени до краен предел, ако не са предприемали стъпки за усъвършенстване на своите здравни навици и дисциплиниране начина си на живот и хранене. Но съм виждал също слаби и болни хора, които през този период са започвали здравен режим и в резултат достигат състояние на превъзходно здраве и изобилна енергия даже преди Сатурн да е напуснал 1-и дом!
С други думи, транзитът на Сатурн през 1-и дом може да се смята за ключова фаза на целия му цикъл, тъй като именно в този период на живота всъщност създаваме вида личност, която искаме да бъдем и осъзнаваме, какъв вид личност изисква да бъдем нашата карма. Следователно, всичките ни участия и активности във външния свят по време на останалите периоди на 29-годишния цикъл ще израстват пряко от ценностите, с които сме се свързали и от вида характер, който сме изградили през този период. Транзитът на Сатурн през 1-и дом може действително да се счита за “период на неопределеност” в смисъл, че по това време личността обръща внимание предимно на себе си, вместо активно да се занимава с някаква работа или стремежи, които биха били забелязани веднага от публиката (въпреки, че има някои изключения!). Но, разбира се, почти винаги е необходимо при всеки период на подчертана лична трансформация и ускорен растеж, личността да се отдръпне до известна степен от участието си във външния свят. Следва също да се посочи, че много обичайно по това време ще бъде човек да започне да работи над някакъв предмет, област на интереси или дългосрочна цел, която накрая се превръща в професия или основен стремеж, понеже планетата на честолюбието и кариерата (Сатурн) е в домът на новите начинания (1-и дом). Когато Сатурн е в 12-и дом това, което някога са били главни стремежи и дългосрочни цели, обикновено пропадат или се виждат изпразнени от съдържание, докато когато той преминава през 1-и дом започват да се оформят нови цели и професионални интереси. Обикновено личността не осъзнава, че тези нови интереси ще играят важна роля в по-късните години, все пак, изглежда по това време се насочва към определен вид работа, даже ако той или тя усеща определена съпротива да се занимава с такава активност.
И накрая, Сатурн обикновено се усеща като “ръка на съдбата”, протегната в нашия живот, и това просто е още един пример, за неговата роля в определяне на бъдещата ни ориентация.





Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано23.02.05 19:40



Кой е автора на текста за сатурн,доста е добър?Само не ми казвай че е французин и няма други негови статии из нета.

Редактирано от DTMF на 23.02.05 20:10.



Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 21:04



ами моята приятелка каза ,че е Луис Ройо ,или нещо такова...
да взема да пусна материалите ,които имам от него за транзитите ?
сигурно ще е полезно...



Тема Транзити на Сатурннови [re: Tara%]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 21:05



Транзити на Сатурн

В много окултни и религиозни традиции на седем годишния цикъл се е придавало особено значение по отношение на физическия растеж, психологичното развитие, световните събития и духовната еволюция. Психичните тълкувания на Едгар Кейси са пълни със споменавания за тези седем годишни цикли, особено във връзка с проблемите на здравето. Според тези тълкувания, хората могат да променят повечето условия, които искрено желаят да променят – физически, ментално и духовно – в продължение на един цикъл от седем години. Ако тълкуванията на Кейси са така точни за тази идея, както са се оказали в много други области и случаи, тогава, на практика очевидно не съществува граница за възстановяване и възраждане, което може да бъде осъществено от индивида на всички нива на съществуванието.
Няколко цитата от тълкуванията на Кейси могат да послужат за илюстрация на неговия подход към тези цикли:

Защото, нима не сте чували, че постоянно има промяна, че тялото за седем годи-
шен цикъл се възстановява? Човек не трябва да се безпокои в продължение на този пе-
риод, ако – със здрав смисъл – бъде обезпечена тази грижа. Но ако са ампутирали пале-
цът на крака ви и непрекъснато мислите за това, той ще остане ампутиран! Ако гър-
лото или черния ви дроб са били в лошо състояние, вие ще запазите това състояние –
ако мислите така!
Но тялото – физическо, ментално и духовното – ще отстранява същите смуще-
ния, ако му дадете възможност и не се безпокоите!
(#257-249)

...ако се е провеждало анатомично или патологично изследване, в продължение на
период от седем години (цикъл на промяна във всички телесни елементи) от човек, кой-
то е действувал само чрез третото око, бихме открили, че човек, хранещ се с духов-
ни неща, става светлина, която може да сияе в най-тъмния ъгъл. Този, който се е хра-
нил изключително с материалното, ще стане Франкенщайн, т.е. без никаква представа
за влиянието на друго, освен материално или менталното.
(#262-20)

Не трябва да се очаква, че такива състояния (мускулни разтягания) ще бъдат из-
лекувани за ден, седмица, месец или година... изискват се седем години за възкресение,
изменения или отстраняване.
(#1710-10)

Тук откриваме необходимост от грижа, тренировка и постоянна проверка на
телесните дейности... физическото тяло се променя в своите изяви постоянно и към
края на цикъла от седем години то изцяло заменя онова, което е съществувало в нача-
лото на периода преди седем години. Заменя с какво? Със същите стари тенденции, но
умножени, със същите стари склонности, но удвоени – или пък всичките изкоренени?
(#2533-6)

Друго по-съвременно не астрологично представяне на седемгодишните цикли може да се намери в изследванията на д-р Даниел Левинсън. Д-р Левинсън е професор по психология в Йейлската медицинска школа и е представил своите тезиси за жизнените цикли на симпозиум, организиран от Менингеровата фондация. Левинсън е стигнал до заключението, че нито една жизнена структура не може да се съхрани повече от седем или осем години. Тъй като Левинсън е психолог, неговите изчисления са се основавали на психологичното развитие на стотици хора, изучавани в течение на дългогодишен период.
Данните на Левинсън са използувани като първоначален източник от Гайл Шехи в нейната много популярна книга “Пасажи: предсказуеми кризи в живота на възрастните”. След беседване със стотици хора относно тяхното душевно състояние и лични ценности на различни етапи от живота им, в тази книга тя очертава определени житейски периоди, които, както изглежда, почти винаги са време на решаващ избор, промени и бързо развитие. За повечето астролози няма да е чудно, че тези различни възрастови периоди, признати от беседите и изследванията на важни периоди от живота на повечето хора, съвпадат с приблизителните периоди от живота когато транзитиращият Сатурн е в съвпад, квадратура или опозиция с радикалното си положение. Ако комбинираме квадратурата и опозицията на транзитиращия Уран към неговото радикално положение с транзитите на Сатурн, може да имаме дори по-пълнен и точен план на основните промени в живота на повечето хора, отколкото откритите от Гайл Шехи. Това, разбира се, не е нищо ново за астролозите. През 1940г. Грант Леви публикува своята книга “Астрология за милиони”, положила път към по-добро разбиране на циклите на Сатурн и предоставяща на своите читатели мощно астрологично средство, което може да бъде приложено към техния индивидуален живот. В тази книга Леви ясно очертава същите преходни периоди или “преминаване” на възрастовите периоди, които читателите на книгата на Гайл Шехи сега обявяват за важно психологично “откритие”. Освен това преди много години Карл Юнг посочи, че най-важните психологични кризи се съпровождат от транзити или на Сатурн, или на Уран. Все пак не искам да омаловажа работата, извършена от Левинсън и Шехи, тъй като всичко, което внася концепциите за жизнените цикли в съзнанието на широката публика, са позитивните тенденции. В действителност, смятам, че астролозите могат да извлекат полза от прочитането на книгата на Шехи, тъй като тя ясно подсказва, че мъжете и жените са склонни да реагират малко по-различно по време на критични периоди, и осъзнаването на това може да доведе астрологът-консултант към акцентиране на определените граници на преживяването по време на конкретния транзит при жените, и на други области при мъжете. Всъщност Шехи често изразява много ясно емпиричното значение на тези решаващи фази на живот:

Ние в нещо сме сходни с покритите с твърда броня ракообразни. Ракът расте,
образувайки и губейки серия от твърди, защитни обвивки. Всеки път когато се разви-
ва отвътре, ограничаващата обвивка трябва да бъде свалена. Той остава незащитен и
уязвим дотогава, докато след известно време новата покривка не заеме мястото на
старата.
При всяко преминаване от един етап на човешкия растеж към следващият, ние
също сваляме защитната структура. Ние оставаме незащитени и уязвими – но също
“бродещи” и незрели отново, способни да се разпрострем в посоките, които преди не
сме познавали.
Илюзиите на двадесетгодишна възраст, все пак, могат да бъдат съществени, за
да напълнят първите ни задължения и интензивност и да ни поддържат в тези задъл-
жения достатъчно дълго, за да придобием някакъв опит в живота.

Ако някои читатели не са запознати с общите значения на съвпада, квадратурата и опозицията на транзитиращия Сатурн с рожденото му положение, могат да се обърнат по този въпрос към книгите на Леви, Робъртсън и Тил. Тъй като сега излезе толкова много материал на тази тема, не смята за необходимо да го повтарям тук. Все пак, бих искал да спомена няколко и ключови концепции, които, както съм открил, са особено полезни при консултирането и за разбиране на различните видове цикли на Сатурн. Не искам да кажа, че при оценката на периоди на важни промени в индивидуалния живот трябва да се отчитат само транзитите на Сатурн, тъй като всеки сериозен астролог несъмнено ще разглежда и транзитите на петте външни планети, важните новолуния и техните аспекти и, вероятно, прогресивното Слънце и Луна. Ние ще поговорим за другите транзити и за прогресиите в следващите глави. Но все пак, фактът, че циклите на Сатурн ни предоставят особено пълен и полезен символ на човешкия растеж, постижения и съзряване, остава.
Традиционно, Сатурн е великият Учител и – повече отколкото транзитите на другите планети – транзитите на Сатурн, особено точните съвпади, квадратури и опозиции с радикални планети, често се възприемат като периоди, когато получаваме определени уроци за живота. В някои случаи това възприятие подтиква хората да казват подобни неща: “Сатурн като че ли разговаря с мен, шепне ми в ухото, говори ми, че сега трябва да надрасна това съществуващо условие, което започва да се усеща така ограничаващо и разстройващо”. Всеки точен аспект на транзитиращите пет външни планети с радикални планети може да се изпитва като получаване на “съобщения” от тези “живи богове”. Енергиите на другите планети обикновено се преживяват повече като импулси или принуди, докато Сатурн се възприема като архетипов учител, чиито уроци имат голяма тежест и важност. Спомням си период, когато преди доста години транзитиращият Сатурн беше в опозиция с моя радикален Меркурий. Това беше период на дълбоко обучение, като че ли обмислено и систематично ме учеше някаква висша сила, която знаеше точно на какво трябва да се науча и която не смекчаваше менталното напрежение, което усещах, докато не отделях достатъчно внимание на нейните уроци. От време на време менталното налягане ставаше така интензивно, че чувствах, че като че ли ще се взривя от всички невероятно дълбоки познания, които получавах. Влиянието на Сатурн винаги се усеща като подтик да се направят нещата определени и конкретни, така че, аз чувствувах нуждата да записвам онова, което ми се демонстрираше. В резултат на това, когато този транзит премина например след месец, бях натрупал много страници с бележки, към които многократно се обръщах за ръководство по време на объркани периоди от живота ми. Въпреки че много книги предсказват време на умствено налягане по време на аспекта на транзитиращия Сатурн с Меркурий, за мен това бе време на дълбоко и вдъхновяващо откровение.
Това, което се опитвам да подчертая тук е, че откривайки се за висшата обективност и мъдрост на Сатурн, личността може да се настрои на много точните и определени уроци за това, как да подхожда към живота по време на основните транзити на Сатурн.



Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор trutta furis ()
Публикувано23.02.05 21:06



Авторът е Стивън Апройо а книгата -"Астрология, карма и трансформация" в нета я има на руски /ако не се лъжа/



Тема Сатурновото възвръщаненови [re: Tara%]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 21:06



Сатурновото възвръщане

Вече споменах по-горе за приблизително седемгодишните периоди, които съвпадат със съвпадите, кврадратурите и опоцизиите на Сатурн към рожденото му място. По това време, почти винаги, се изискват важни корекции, преглеждане на позициите, важни решения, промени в това, каква отговорност поемаме, или в това, как приемаме тези задължения, а понякога и радикални промени на стила на живот, професия, работна структура и личен живот. От всички транзити на възвръщането на Сатурн (на приблизителна 29 и 58 годишна възраст) е отделено най-голямо внимание в астрологичните книги. За съжаление тълкуването на тези критични периоди често е ставало откъм достатъчно негативната им страна, като се подчертава доколко трудни се усещат те. Затова ще бъде уместно малко по-дълбоко да изследваме възвръщането на Сатурн. Трябва да се отбележи, че много от концепциите, очертани по-долу са приложими до известна степен и към другите транзити на Сатурн към рожденото му положение.
Когато говорим за възвръщането на Сатурн, първото обстоятелство, което трябва да се изясни е, че качеството на всички преживявания и степента, до която те се чувствуват като “трудно” време, зависи изцяло от това как е живял човек през предишните 29 години, доколко ефективно е работил за постигане на определени цели, каква дълбочина е достигнал в разбиранията и творческите стремежи и до каква степен е изразявал или потискал своята “коренна натура”. Отговорите на всички тези въпроси не трябва да се извеждат само от рождената карта, тъй като хората са способни да работят и да се приспособяват към потенциалните възможности, представени в рождената картата. Все пак, може да се получат някои полезни намеци, ако се разглежда положението на Сатурн и неговите аспекти. Ако рождената картата разкрива значително напрежение, свързано със Сатурн и, следователно, с практичните изисквания на живота, много по-вероятно е, че индивидът ще има някаква трудност при решаване на практичните жизнени потребности; следователно, личността може да изпитва възвръщането на Сатурн като време на нараснало напрежение, което показва какви допълнителни корекции трябва да се направят, за да се осъществят жизнения модел и потенциалните възможности. Например, ако някой се е родил със Сатурн в квадратура, съвпад или опозиция с една от личните планети, той вероятно ще разбере, че конфликтите или проблемите, посочени по този начин, ще се фокусират още по-рязко по време на възвръщането на Сатурн, като го принудят да се изправи пред тези грижи. Докато това се отлага или нуждата от него се потиска, налягането от възвръщането на Сатурн не отслабва. Но когато сте се изправили пред проблемите, колкото и болезнено да бъде такова стълкновение, често има забележително смекчаване на натиска и безпокойството. Ако от друга страна личността има рожден Сатурн в предимно хармонични аспекти с други планети – и особено, ако е в хармоничен аспект със Слънцето и/или Луната – е вероятно в продължение на много години индивидът да е включвал в своя характер сатурновите качества и осъзнаването на практичните изисквания и задължения; следователно, уроците на Сатурн няма да станат сюрприз или шок за него и могат да се възприемат като време за утвърждаване и заздравяване на много от ориентациите, които бавно е развивал в продължение на много години. Ако, както често се случва, индивидът има както хармонични, така и нехармонични аспекти с радикалния Сатурн, конструктивното развитие и нарастването на увереността може да влязат в известна област на живота му по време на сатурновото възвръщане, а в същото време личността ще бъде предизвикана да се изправи пред други проблематични измерения на живота.
Първият цикъл на Сатурн през рождената карта в продължение на първите 29 години от живота, е основан главно на реакция към минали условия, карма, родителско влияние и обществен натиск. През този период от живота човек обикновено не осъзнава кой е всъщност. Но след това, при първото възвръщане на Сатурн, често му се струва, че изплаща стар дълг, а много кармични модели и задължения, се отстраняват доста внезапно. По това време личността може да преживее много сложно състояние на съществуване, тъй като едновременно присъствува чувство за неизменно ограничение в жизнената структура и чувство на вътрешна свобода, което в някои случаи е съпроводено с приятно възбуждане и вдъхновяваща радост. Чувството на ограничение възниква от факта, че личността съзнава по-добре отколкото когато и да е преди каква е нейната съдба и какво трябва да прави оттук нататък.
Вече няма тези, изглеждали безкрайни възможности и алтернативи; сега знаете, че сте изпълнили вашите експерименти и сте изживели младежките илюзии, а от този момент трябва да работите за изпълнението на своята роля в безбрежната драма, дори и ако нямате никаква представа за това, как сте дошли до предназначената роля, която играете. Задълженията ви към себе си и другите сега се виждат много ясно, и е възможно, някои от тях да се усещат тежки и ограничаващи. Но, в същото време, може да изпитвате дълбока вътрешна свобода, защото сте осъзнали, че вече не сте свързани със старите задължения, страхове и вътрешни ограничения. Това чувство на неограничена вътрешна свобода се основава също на по-ясно разбиране на реалните ви потребности, способности и творчески потенциал.
Ако сте от хората, които през младостта си чакат времето, когато ще могат в действителност да намерят себе си и ще започнат да изразяват своето “Аз” с увереност и подчертано влияние, очакването е завършено. Сега е време да се действа, да се работи и живее в настоящето с приемане на съдбата си и с радост от знанието, че пътят ви сега е ясен. Този преходен период не става изведнъж; всъщност може да се извърши в продължение на две до две и половина години около датата на сатурновото възвръщане.
Но, ако в детството и юношеството винаги сте се разстройвали, и вероятно сте чувствували, че просто отбивате времето си и сте задължени на неща, които не са нито удовлетворяващи, нито контролируеми, можете да мобилизирате енергията си с голяма мощ, честолюбие и даже чувство на облекчение, че вашето очакване е завършено и сега можете да започнете да формирате собствения си живот с някакво съзнание.
Както казва Грант Леви в книгата си Астрология за милиони:

Когато този транзит премине вие се освобождавате от много предишни вът-
решни ограничения. Вие изчиствате натурата си от “изсъхването” и подготвяте
място за действие, което сега става невъзпрепятствано от вътрешните комплекси
и личните трудности. Скоро ще достигнете зрялост – “ще оставите всички детин-
щините” – и ще бъдете готови да заемете мястото си в света като възрастни.
Транзитът на Сатурн през радикалното му положение е най-важният момент
на действие на свободната воля в живота, безпрепятствена и дотолкова свободна от
обстоятелствата, както никога друг път. Вие няма да бъдете толкова свободни от-
ново. Изборът, който правите, е ваш: направете го мъдро, тъй като именно тук ва-
шата свободната воля, в реален смисъл, задълго предрешава съдбата ви, ако не и за
целия ви останал живот.

Следователно, ако личността посрещне първото възвръщане на Сатурн с повече смелост и честност, тогава по време на втория 29 годишен цикъл тя е по-съзнателна, по-способна да започне действие без да бъде задържана от страх и безпокойство, и по-способна да поеме отговорност за себе си и своите преживявания. Ако през този период личността успешно се настройва към истинската си съдба, като индивидуална душа, впоследствие тя може да живее по-истински, с по-голямо търпение, придобито от подчинението на своя вътрешен закон с пълно осъзнаване и приемане. През това време потенциалът на индивида към земния успех и авторитет обикновено укрепва по някакъв пряк начин, той придобива определено разбиране на ролята, която трябва да играе от този момент. *(Изучаването на съдбата на знаменити хора по време на сатурновото възвръщане може бързо да потвърди тази астрологична тенденция. Например, Гертруда Стейн, чието възвръщане на Сатурн е станало на нейната 29-годишна възраст, пише следното: “Това често се случва около 29-годишната възраст; всички сили, привлечени от годините на детството, юношеството и младостта, се построяват в подредена редица в объркан и суров двубой – личността е неуверена относно своите цели, смисъл и сили през тези години на безпорядъчен растеж, когато стремежите по никакъв начин не са свързани с осъществяването и когато изгражда индивидуалността си индивидът се мята насам-натам, докато, накрая, не достигне 29-годишна възраст, прякото и уязвимо влизане в зрелостта, и животът, който е бил в безпорядък и объркване, се свежда до формата и целите и сменя голямата неясна възможност с малка строга реалност. В нашият американски живот, където няма принуда към обичаите и имаме право да променяме призванието си толкова често, колкото можем, е обичайно това, че нашето юношество се разтяга през целите първи 29 години от живота и едва към 30-годишна възраст ние намираме призванието си, за което се чувстваме годни и на което с готовност ще посветим по-нататъшния си труд.) Радикалният дом на Сатурн и домът, който той управлява обикновено са областите от живота, които по това време се определят подробно и със задълбочено внимание. Обикновено стават забележими и физични промени, както би следвало да се предполага, тъй като Сатурн има афинитет към материалното съществуване. Това често са не само физични знаци на възрастта, проявяващи се като проблем със здравето, които заставят личността да осъзнае неговото ограничение, но също и центърът на тежестта (Сатурн!) на индивида се измества по такъв начин, че той започва да забелязва, че има на разположение по-дълбок запас от енергия. Общото ниво на енергията може да бъде забележимо по-малко, отколкото на двадесет годишна възраст, но енергията, достъпна сега, е по-концентрирана, не така разпиляна, това е по-надежден и устойчив вид енергиен поток. Центърът на тежестта се измества от главата, шията и гърдите към таза и корема. Онова, което преди е било просто в главата на личността става по-интегрална част от тялото; т.е. нейното реално житейско изживяване. Следователно, индивидът разбира, че не му е необходимо да използува толкова много енергия, както когато е бил по-млад. Енергията се съхранява по естествен начин и става по-устойчива, а от него зависи, как ще се научи, как ще живее и ще използва тази нова форма на енергийния поток.



Тема Re: Сатурновото възвръщаненови [re: Tara%]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 21:07



Транзитите на Сатурн
през другите планети

Тъй като качеството на освободената енергия е подобно при всички транзити на Сатурн, независимо коя радикалната планета участвува в аспекта, и тъй като всички транзити на Сатурн се възприемат от личността като лична реакция в някакво измерение на индивидуалния живот (показано от участвуващата радикална планета) към основните принципи и уроци на Сатурн, аз предполагам, че тук ще бъде достатъчно просто да очертая някои ключови фрази и концепции, които считам полезни за разбирането на тези транзити, а не да тълкувам всеки транзит отделно. Както се постарах да изясня по-рано в тази глава, съвпадите, квадратурите и опозициите на транзитиращия Сатурн (и, в действителност, на всяка транзитираща планета) са най-важните аспекти, които трябва да се знаят; може също да се каже, че транзитите на Сатурн към “лични планети”, към Асцендента или към собственото му рождено положение, почти винаги се отбелязват от индивида по някакъв очевиден начин, докато транзитите на Сатурн към Юпитер, Уран, Нептун и Плутон само понякога се свързват с преживяването или с чувствата, които той може непосредствено да осъзнава. Доколко личността осъзнава значението на споменатите транзити, зависи до голяма степен от това, доколко съзнава вътрешния си живот, а също и от положението, силата и аспектите на тези планети в рождената карта. Самият аз съм наблюдавал няколко особено важни случаи да се осъществяват когато Сатурн е образувал точен (или почти точен, до 10`) аспект с Юпитер, Уран, Нептун или Плутон; но е обичайно също, че по-дълбокото значение на нещо, което може да се случи по време на тези транзити, в продължение на месеци или даже години няма да бъде напълно очевидно.
Приведените по-долу основни принципи могат да бъдат приложени към всеки транзит на Сатурн; ключовата концепция просто трябва да бъде свързана с измерението на житейското изпитание, представено от планетата, активирана от Сатурн.

а) Сатурн винаги забавя обикновения ритъм на природата в посочената област; но с
това забавяне и възникването на порой от чувства у личността: “Кога ще свърши то-
ва?” той концентрира нашето изпитание, заставя ни да живеем в настоящето и ни по-
мага да съсредоточим енергията си, да я концентрираме и запазим.

б) Транзитите на Сатурн задълбочават и съсредоточават вниманието и съзнанието на
личността, като я правят в същото време по-обективна и безпристрастна. Например,
Сатурн, аспектиращ Венера показва, че можете да станете по-обективни и безприст-
растнитни в отношението ви към любовта по това време, но също и че можете да раз-
виете по-дълбока способност да давате и получавате любов, тъй като сега се съсредо-
точавате повече върху това и осъзнавате по-добре, какво точно правите, с кого делите
вашата любов и какво означава това за вас.

в) Транзитите на Сатурн често се усещат като “ръка на съдбата”, протягаща се във ва-
шия живот в посочената област, заставяща нещата да стават и принуждаваща ви да се
изправите пред страха си в тази област. Сблъсъкът с всичко това може да бъде труден,
може да ви се струва доста суров: но това е необходима стъпка в осъзнаването, ако сте
решили да изградите по-надежден и реалистичен подход към изживяването в тази об-
ласт.

г) Транзитите на Сатурн често показват на индивида какво трябва да бъде направено
и решено, ако е решил да живее в пълнота и в съгласие с отговорностите към себе си.

д) Транзитите на Сатурн заставят личността да направи посочените измерения на из-
питание по-определени и конкретни; а този по-реалистичен подход към дадената об-
ласт на живота обикновено подсказва един от двата метода за проверка на позициите
и приоритетите на личността в тази област на изпитание. Човек или чувствува, че е
проверяван от обстоятелствата, за да се види съответствува ли той на определените
стандарти; или чувствува вътрешен подтик да изследва тази област на живота, за да
разбере дали тя съответствува на неговите отново намерени ценности и лични изиск-
вания. Тази проверка може да се изпитва като ограничение или разочарование, в за-
висимост от индивидуалните граници на съзнанието, когато личността разбере, че не
може да има всичко. Но такова налягане може да предизвика нарастване на самоуве-
реността и вътрешната сила в посочената област.

е) Транзитите на Сатурн могат да ви помогнат да укрепите увереността си в посочена
та област, основана на осъзнаване реалните ви способности и на това, което сте заслу-
жили благодарение на усилията си. Когато опознаете по-реалистично способностите
си, можете да поемете по-голяма отговорност за собствения си живот.

ж) Транзитите на Сатурн са склонни да намалят това, което е прекалено в нашия жи-
вот, било прекалена гордост в някоя област на живота, излишна активност, прекалена
привързаност, излишна зависимост или дори прекалена (т.е. необоснована) вяра.
Транзитите на Сатурн
през домовете

Ключовите концепции споменати по-горе (А-Ж) могат да бъдат приложени също за разбиране на транзити на Сатурн през различните домове на радикалната карта, със следната разлика: Сатурновият транзит в точен аспект с радикална планета символизира процес на определяне на конкретно измерение на индивидуалността и показва, че личността усеща най-достоверният, неотменен аспект на истинското си Аз; докато транзитът на Сатурн през радикален дом представя период на определяне подходът на личността към цялата област на житейско преживяване и активност. Много често, промените, представени от транзитите на Сатурн през радикалните домове са по-ясно забележими, отколкото транзитните аспекти с радикални планети, въпреки, че има много изключения от това общо правило. Ако човек е роден с която и да е планета, радикално разположена в дома, с който е свързана, периодът когато транзитиращият Сатурн ще премине през този дом, ще бъде особено важен и значителен, тъй като през същият период когато той ще се намира в дома, ще сключва съвпад с планетата, свързана с този дом. С други думи, ако личността се е родила с Венера в 7-и дом, то, когато Сатурн бъде в съвпад с Венера, той ще бъде също и в 7-и дом, като по такъв начин ни дава два отделни символа на сходен процес на определяне и структуриране осъзнаването на приятелските й отношения и любовните й потребности. Това ще бъде онова, което наричам “тема” в картата, тъй като тогава индивидът ще изпитва налягането на Сатурн по-реалистично да приеме чувствата и активностите при взаимоотношенията, като основна тема в неговия или нейния живот в продължение на много месеци и е възможно дори, в продължение на две години. Но във всеки случай положението на Сатурн в дома неизменно ще ни покаже коя област на лично преживяване личността се опитва (или трябва да се опитва) по-ясно да структурира и определи и в коя област на жизнена активност трябва да се старае да изгради трайно разбиране и подход.
Разглеждането цикълът на Сатурн през всичките дванадесет дома като пълен кръг на житейска опитност и съзряване е необходимо, за да се внесе в перспектива значението на планетата във всеки конкретен дом. Но също толкова важно е да знаем защо личността се акцентира върху известна стартова точка или център по време на този цикъл. Радикалното положение на Сатурн естествено е изходна точка в този цикъл и процес на растеж, който той символизира.
Въпреки, че ранният труд на Грант Леви за цикъла на Сатурн беше голяма крачка напред в практичното прилагане на астрологичните знания и съдържа много ценни мисли, аз предполагам, че той прекалено акцентира само един подход към цикъла на Сатурн, а именно неговото значение по отношение на земните постижения и цели на кариерата. Ако, подобно на Леви, се използуват транзитите на Сатурн през домовете като показатели само на тази област на житейско изпитание, тогава – подобно на него – следва да се наблегне на 4-и дом, като център на нови начинания, които могат да доведат до постижения, когато Сатурн премине в 10-и дом. При такъв подход транзитът на Сатурн през 1-и, 2-и и 3-и дом на картата – наречен от Леви “период на неопределеност” – не се акцентира като важен, с изключение на това, че този период е период на подготовка на стремежите, които по-късно ще изпъкнат по-ясно. Ако се използува астрологията само като средство за професионална насока или може би за работа с персонала на голяма компания или правителствен орган, подходът и концепциите на Леви ще са достатъчни и обикновено много точни. Но ако се занимаваме с консултиране на хората на по-лично и фино ниво, където се отчитат техните по-лични чувства и потребности, то надали си струва да говориш на някой, че той или тя навлиза в “период на неопределеност” за следващите седем години, и всичко, което личността може да прави по това време, е търпеливо да чака някоя лошо определена (но, разбира се, абсолютно очевидна!) бъдеща работа или професия, която накрая ще придаде на живота й повече възбуда и значимост.
Онзи вид астрологично консултиране, който винаги използува бъдещите обещания като основна сфера, за която може да се каже нещо позитивно и многообещаващо, е вид астрология, която обикновено се оказва пуста и полезна само, за да избегне признанията на консултанта за погрешно разбиране или явно невежество. Да се дават такива илюзорни надежди на клиента съвсем не е консултиране, това е просто поощрение на личността да се съсредоточи по-скоро върху фантазии, отколкото върху непосредствени факти и чувства, вид астрологична практика, която има голяма прилика с методите на предсказателите на бъдещето, с които, както гръмогласно заявяват повечето астролози, не искат да се асоциират!
От всички планетни символи, използувани в астрологията, няма такъв като Сатурн, който по-силно да привлече нашето внимание към нуждата да се изправим срещу реалността. Следователно, мисля, че тук можем да изложим по-конструктивен начин за обяснение на неговия цикъла на клиентите или на приятелите си или за собствена полза в опитите да разберем нашето преживяване.
Най-добрият начин да се разгледа цикълът на Сатурн - е да се съсредоточим върху целостта му, върху пълният, непрекъснат процес на развитие, символизиран от него, с особен акцент върху положението на транзитиращия Сатурн в 1-и дом, тъй като 1-и дом представя най-личната и индивидуална област на рождената карта. Като се разглежда 1-и дом като най-важна фаза на целия цикъл, а не просто като начало на “период на неопределеност”, може да се вземе под внимание значимостта на сатурновия цикъл като показател не само на кариерата и професионалните промени, но и на личното вътрешно развитие на психологично и духовно ниво.
Именно в това отношение ще обсъждаме транзитите на Сатурн през различните радикални домове; но преди детайлното обсъждане на всеки дом, трябва да предоставим алтернативен начин за разглеждането им през квадрантите на картата, който е по-широк и по-психологично ориентиран, отколкото значенията, предложени от Леви.
Аналогични обяснения са приведени от Марк Робъртсън в неговата книга “Транзити на Сатурн”, като се основава на концепции, първоначално разработени от Дейн Ръдиар. Тези идеи могат да се очертаят по следния начин:

в І квадрант (1-и, 2-и и 3-и домове):
Сатурн показва способността към растеж на неотменната ни същност
и самоосъзнаването.

във ІІ квадрант (4-и, 5-и и 6-и домове):
Сатурн показва способността ни към растеж в разбирането и начинът
на самоизразяване.

в ІІІ квадрант (7-и, 8-и и 9-и домове):
Сатурн показва способността ни към растеж в начина ни на функциони-
ране с другите хора и в осъзнаването на другите като индивиди.

в ІV квадрант (10-и, 11-и и 12-и домове):
Сатурн показва способността ни към растеж в изразяване на влиянието
ни върху другите хора или върху обществото като цяло.

Трябва да се отбележи, че горните концепции са общи по природа и целят да дадат на астролога общ смисъл на значението на цикъла на Сатурн; в повечето случаи най-акуратният подход е да се има предвид този общ план като фон за разбиране на конкретното изпитание, представено от точното положение на транзитиращия Сатурн.
Друг момент, който заслужава да се спомене е, че значението на транзита на Сатурн през конкретния дом може да се променя забележимо, когато Сатурн се придвижва по-нататък в този дом. Когато Сатурн навлиза в дом (което често се усеща от индивида, когато стигне на около 6^ от куспидата на дадения дом*, въпреки че планетата технически може да е все още в предния дом), личността често чувства по-интензивна подбуда да направи нещо относно показаната област на живота, което ще се усеща по-късно. *(В своята работа аз използвам системата за домовете на Кох, защото стигнах до извода, че куспидите на Кох дават по-точно “разписание” на важните промени, представени от транзитиращите планети, променящи положението си в домовете. Примерна орбиса от 6^ от куспидата се използва не само в работата с транзитите, но също и при анализа на рождената карта. С други думи, ако в конкретната рождена карта планетата технически се намира, например, в 5-и дом, но на 6^ от куспидата на 6-и дом, ще има по-голям смисъл тя да се интерпретира като планета на 6-и дом, а не като планета на 5-и дом. В някои случаи, все пак, изглежда и двете интерпретации имат смисъл.)
Проблематичната страна на положението на Сатурн в даден дом обикновено е по-очевидна през първата година или някъде около нея, когато Сатурн се намира в този дом. След това в много случаи изглежда, че индивидът е бил принуден да разбере как по-реалистично да се справя с тази област на живота, за да може лесно да понесе по-нататъшните уроци. Естествено, това, доколко бързо учи сатурновите уроци зависи от самият него, и това общо указание не трябва да става догма. Но обикновено става така, че личността усеща целият транзит на Сатурн най-силно, когато планетата се намира в първата половина на дома. Разочарованието и натискът да се действува или работи в някои отношения, вероятно, са най-силни по това време. Когато личността достигне по-голяма стабилност и разбиране в тази област на изпитание, налягането отначало остава, но после не се усеща като толкова тягостно или интензивно. Това общо указание е особено вярно за домовете, в които няма рождени планети, тъй като – когато индивидът има планети в определен дом – точният съвпад на Сатурн с тези планети често е период на пикова интензивност. Ако той е знаел правилният подход за насочване на вътрешното и външното налягане на транзита, което се усеща по време на първата фаза на такъв период, тогава втората фаза може да се смята за време на по-дълбоко усвояване на важното осъзнаване.
Когато транзитиращият Сатурн дойде до края на дома и навлиза в следващия дом (с други думи, когато дойде до около 6^ от куспидата на следващия дом), обикновено се случва някакво събитие, изпитание или осъзнаване, ясно свързано с всички завършващи периоди и основни значения на дома, който Сатурн напуска. Обикновено става нещо, което ясно символизира укрепване на предишните две или три годишни усилия, и това в много случаи – въпреки че обикновено е много важно – няма да съвпада с никакви други важни транзити или прогресии. С други думи, за да се символизира това, което става, в много случаи не трябва да се показва никакъв друг важен астрологически фактор, освен просто излизането на Сатурн от конкретния дом. Това, което става обикновено е съпроводено от чувство на облекчение, чувство на катарзис или удовлетворение, вид подготовка преди навлизането на Сатурн в следващия дом. Говоря толкова дълго за това явление, защото нееднократно съм виждал, че то става редовно, обикновено астрологът отчаяно търси някакъв определен транзит, прогресия или дирекция за “отговор” за такова изпитание. В действителност, същото това явление става и с прогресивната Луна, когато напуска определен дом и влиза в следващия. Моите истории, свързани с тези разпространени произшествия, могат да запълнят цяла книга, но трябва да продължим обсъждането на конкретните значения на транзитиращия Сатурн в различните домове.



Тема домове 2ри-11-тинови [re: Tara%]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 21:09



2-и дом:
Когато Сатурн влезе във 2-и дом, периодът на грижи за собствената индивидуалност приключва и възниква подчертано чувство на облекчение, а също по-силно чувство, че сега трябва да се заемете с работа, за да бъдете продуктивни. Много хора изразяват това преместване на акцента по следния начин: “Уморих се просто да мисля за себе си и всичките си проблеми. Чувствувам, че сега имам достатъчно добра представа кой съм и да се спирам повече на този въпрос ще бъде просто снизхождение към слабостите ми. Това, което искам сега да правя е, да предприема нещо в реалния свят, да извърша нещо определено и да спечеля малко пари”. Следователно, личност, на която транзитиращият Сатурн преминава през 2-и дом обикновено има силен подтик да структурира своето финансово положение, да вложи усърден труд за обезпечаване или развитие на някои средства на доход, запазване на инвестициите или средствата за живот. Това обикновено е време, когато човек започва да гради нов бизнес от самото начало, привлича се от някакъв вид ученичество (формално или неформално) или придобива някакъв вид практична тренировка, която след време ще му позволи да печели повече пари. С други думи, това е период за полагане на основи за сигурност и стабилност в материалния свят; и, въпреки, че доходите може да не бъдат много големи при такива подготвителни усилия, и въпреки, че личността може да усеща силно безпокойство относно парите и други фактори за сигурност, разпространените твърдения, че това положение на Сатурн показва задлъжняване, бедност и голямо нещастие, според мен са силно преувеличени. Повечето хора наистина усещат сатурновото налягане в тази област на живота, но по-голяма част от моите клиенти, с които съм работил, разрешаваха тези грижи по много практичен начин и не изпитваха силни финансови затруднения. Всъщност, един мой клиент спечели 15,000 долара на конкурс, когато Сатурн се намираше в неговия 2-и дом, а други мои клиенти по това време започнаха бизнес или ново обучение, което по-късно ги доведе до едромащабно процъфтяване.
Онова, което в действителност става по това време, е че финансовите нужди са по-реални за личността и някои уроци относно оцеляването произлизат от натиска на необходимостта. Това как се грижите за материалните си нужди в началото на тази фаза, ще има голямо влияние върху преживяванията ви през този период. Основното нещо, което е необходимо да имате предвид е, че Сатурн е “бавен, но уверен”, и че благодарение на търпелив и взискателен подход към практични неща през този период, след време могат да последват материални изгоди. Облагите може да не бъдат очевидни веднага; но, ако приемете необходимостта да изградите финансова и сигурна структура без да игнорирате истинските си лични разходи, това, което ще изградите сега, може достатъчно добре да ви служи дълги години. Транзитът на Сатурн през 2-и дом не се ограничава в своето значение само до материалните неща, но – тъй като това е област от живота, която повечето хора усещат най-непосредствено – аз съм се съсредоточил върху това измерение на дадения транзит. Може да се каже, все пак, че това е време на бавно, но сигурно натрупване на всевъзможни ресурси, както материални, така и психологични и всички те могат да съдействуват на вярата в собствените ви сили, основана на знанията, към каква подкрепа се стремите за себе си и какво по-дълбоко разбиране и ресурси на ваше разположение можете да ползвате в житейския си път. Това също е време за критични оценки на това, как сте използували определено умение и идеи в миналото (2-и дом е 12-и от 3-и) и дали те са ви служили добре и са ви позволявали да създадете нещо или просто са се оказали безполезни и непрактични. Ако са се оказали ценни и ако личността насочва вниманието си на належащите задачи, обикновено когато Сатурн напуска този дом, изпитва някакво укрепване на финансовите си ресурси.

3-и дом:
Когато Сатурн започне своя транзит през 3-и дом, чувството, че много практични въпроси, които дълго са заемали вниманието ви, сега са уредени, ви позволява да започнете да влагате енергията си в ново обучение, което ще увеличи дълбочината на професионалната подготовка и ценността на идеите ви. Обикновено този период не се чувствува така тежък, както транзитът на Сатурн през 2-и дом, въпреки че относителната важност на фазата на 3-и дом зависи от това, дали личността е интелектуално ориентирана или заета с работа, свързана с комуникации и пътувания. По време на този период често има тенденция към безсмислено безпокойство, и обикновено става явна всяка неувереност относно мненията на личността или дълбочината на нейните знанията. Това е време, когато трябва да се съсредоточи върху изучаване на нови факти, нови идеи, нови сръчности, които ще придадат дълбочина и практичност на изявата на интелекта й. Това е превъзходен период за изследвания или всякакви дълбоки размишления; обикновено се влагат много усилия за структуриране на свои образователни планове, методи на обучение или писане, или начини за изразяване на своите идеите. По-силно се акцентира върху сериозният анализ, практичното мислене и способността по-ясно да се изразяват идеите. Много хора остават до късно вечер, повече четат през този период, някои хора забелязват, че се променя не само техния метод на общуване, но даже и интонацията на гласа им. Тези промени са предизвикани от чувството, че е необходимо да изградим по-трайна структура, на която да се базират нашите идеи и мнения. Затова индивидът обикновено предприема голяма образователна активност или се занимава с частни изследвания, които могат да послужат на целта му; тъй като, даже и ако не се използват в бъдеще много от идеите, фактите и уменията, придобити по това време, запознаването с такова разнообразие от техники и гледни точки осигурява широк фон от знания, който може да му позволи да сравнява и преценява теории, концепции и методи на базата на личния опит.
По това време е необходимо също по-разширено обучение и изследване, за да задълбочи чувството за увереност на индивида относно интелектът му, тъй като преди е

могъл абстрактно да изразява мненията или идеите си, без да е имал непосредствен опит, който да му осигурява доверие към него. В много случаи това е период и на усилени пътувания, свързани с професионални изисквания, семеен дълг или други задължения, период на “свързване на двата края” не само в интелектуалните области на живота, но и във взаимоотношенията с другите хора. През този период личността е склонна да установи точно границите на различните взаимоотношения с приятелите и познатите си.

4-и дом:
Транзитът на Сатурн през 4-и дом е време да се спуснете до основите на сигурността и оцеляването, време за настройка към вашите основни нужди за усещане на принадлежност и спокойствие. Вие сте склонни да гледате по-сериозно на мястото си в обществото, и често се опитвате да укрепите усещането за сигурност и ред в домашното обкръжени. Разбира се, това за различните хора може да означава много различни неща, но обикновено има две области на внимание по отношение на дома: 1/ може да ви се струва, че физическото състояние и конструкция на дома не съответствуват на целите ви, в този случай обикновено предприемате промени в домашната обстановка по някакъв начин, като изграждате нещо в самия дом или в двора или понякога даже се премествате в друг дом; 2/ вашите задължения към семейството стават по-реални и настоятелни. Възможно е да се чувствувате притеснени в обкръжението си, което може да бъде намек, че е необходимо по-нататък да определите границите не само на домашния си живот, но и на житейските си стремежи (10-и дом – противоположен на 4-и дом). Всъщност, транзитът на Сатурн през 4-и дом е време, когато ще трябва да положите основи за всякакви дългосрочни стремежи, които вероятно имате, и да определите, каква база за действие е необходима във вашата кариера. Това може да доведе до промяна на местонахождението на вашия бизнес или поне до преустройство на обкръжението, в което работите. Една последна бележка относно 4-и дом е, че по това време хората, изглежда изживяват непосредствена карма, която е свързана с техните минали творчески усилия и/или любовни работи. Това може да се обясни, ако се разгледа 4-и дом като 12-и от 5-и дом.

5-и дом:
Транзитът на Сатурн през 5-и дом отчасти е сходен с транзита му през предишния огнен дом (1-и) в това, че е време на по-сериозно отношение към себе си и често на намаляване на виталността и душевната енергия. Тъй като 5-и дом е свързан с Лъв и Слънцето, този транзит подчертано въздействува на чувството за радост, спонтанност и благополучие. Някои хора се оплакват, че през този период им е липсвало повече веселие и че са се чувствували необичани и недооценени. Такива чувства стават разбираеми когато разберем, че същественото значение на този транзит е да ни застави да осъзнаем как използуваме нашата виталност във всяка област на живота: нашата физическа и сексуална енергия, нашата емоционална любовна енергия и всички други форми на творческата енергия. Не бива да се казва, че внезапно изживяваме всевъзможни блокади и задръжки, които никога преди не сме чувствували; през този период по-скоро осъзнаваме, какви блокади и страхове обикновено са изтощавали нашата енергия или са пречили на изявата на творческите ни сили и любовна натура. Накратко казано, това е време да се изправим пред страховете или навиците, които са ни заставяли да се чувствуваме лишени от енергия, творчески разочаровани, недостойни за любов или необичани. Това е време да вложим повече дълбочина в начин си на самоизява, период, когато ще трябва да работим, за да направим дълбоко впечатление на другите благодарение на дисциплинирани и отговорни действия, а не просто чрез показни драматични представления или празно шоу.
Налягането на Сатурн през този период ни връща назад към себе си, като оказва ефект на настройка за развиване на собствени вътрешните източници на любов и творчество, а не на надежди от външния свят, за да удовлетворим тези потребности. Все пак, усещането за самота или липса на любов може, подсъзнателно да ви подтиква да търсите повече внимание от брачния партньор, децата, любимите хора; но може да станете твърде взискателни – без да осъзнавате това – и така да отблъснете именно хората, с които искате да се сближите, което води до усещане, че сте отхвърлени. Но, ако по това време можете да изразите най-дълбоката си привързаност и преданост чрез достойна за доверие честност, задължения и усилия, това може да бъде период на дълбоко удовлетворение, защото може да осъзнавате, че не няма истинска любов в този свят без съпровождащото я чувство на отговорност. Изразяването на любов към другите може да стане по-бащинско и покровителствено, такива чувства могат да станат особено силни по отношение на децата, тъй като това е време за достъп до реалните потребности на вашите деца и дълбоките ви задължения към тях. В този период човек обикновено е привлечен от сатурнов тип хора като възможни любими, тъй като усеща в тях видът емоционална стабилност, която сега му липсва. Това може да приеме форма на привличане към по-възрастен човек или към някой, който е силно настроен към Сатурн или знака Козирог. По това време отчуждеността, стоенето настрана и лишените от фантазия маниери на сатурновата личност могат да бъдат привлекателни, тъй като индивидът бавно се учи на това, как да бъде по-безпристрастен и обективен в опитите да удовлетвори емоционалните си нужди. В някои случаи, личност със Сатурн транзитиращ 5-и дом ще бъде склонна да използува другите (често несъзнателно, с надежда, че той или тя е “влюбен”), за да се опита да смекчи чувството на самота и да се изплъзне от сблъсъка с липсата на дълбоко, отговорно любящо отношение.
В този период непреодолимото вътрешно налягане да създадете нещо може да изисква от вас да дисциплинирате творческите си работни навици и да вложите повече усилия, за да отворите канал за потока на вашата творческа енергия. Ако имате стремежи в областта на творческото изкуство, например, това е време да си съставите редовна работна програма и да започнете да разчитате повече на последователни усилия и организация, отколкото на мимолетни “вдъхновения”. Това е време за осъзнаване, че всякакви творчески дела, които бихте могли да постигнете, не изхождат от вас, а по-скоро преминават през вас. С други думи, можем да осъзнаем, че – ако нашата карма е да създадем нещо – трябва просто редовно да полагаме усилия, за да позволим на творческите сили да се изразят чрез нас. Но, това е трудно да се постигне, тъй като през този период обикновено имаме много малко вяра и увереност и сме склонни да се затваряме в себе си или да се плашим от неуспехи. По това време сме склонни да възприемаме живота във всичките му измерения твърде сериозно, тъй като сме склонни прекалено сериозно да възприемаме и себе си. Оттук, това обикновено е време на творчески блокади, когато даже превъзходни писатели, артисти и т.н. изпитват значително обезсърчение в своята работа. Но този период може да бъде период на укрепване на нашата самоувереност и нашите методите на творческа изява, ако осъзнаваме, че вдъхновението е обичайно, но работата не, че 95% от творчеството е просто обикновена тежка работа. Както пише Хенри Милър: “Когато не можете да творите, работете!” Както когато попитали писателя Уйлям Фокнър кога пише, той отговорил: “Аз пиша само когато чувствам склонност към това... а аз чувствам това всяка сутрин!”
Тъй като 5-и дом е също дом на игрите, хобитата и развлеченията, транзитът на Сатурн през него оказва влияние и върху тези области на живота. Работата в повече е обикновена по това време, тъй като човек трудно губи времето си за удоволствия. Даже ако си вземе “отпуск” е възможно да разбере, че не може да се отпусне, тъй като умът му продължава да е зает от сериозни мисли. В други случаи, това което е било хоби, става по-продуктивно и често даже се превръща в редовен и структуриран бизнес. Още едно значение на този период се появява когато разглеждаме 5-и дом като 12-и от 6-и; следователно, резултатите от предишната работа на личността и това, доколко ефективно е изпълнявала задълженията си, започват да се проявяват или като наслаждения на дълбоко ниво на удовлетворение и като устойчив поток на творческа енергия, или като лекомислени развлечения и риск в напразни опити да навакса онова, което реално не е заслужила чрез положените усилия.

6-и дом:
Транзитът на Сатурн през 6-и дом е период на регулиране и промени в мисленето, работата и здравните навици. Човек обикновено е подтикван отвътре или под натиска на обстоятелствата да стане по-организиран и дисциплиниран в много практични области на живота, но особено в работата и здравето. Обичайни са смяна на работата или промени в работната структура, както и дразнещи хронични здравни проблеми. Аз съм виждал как един господин, който беше забележимо неорганизиран и неефикасен, стана толкова дисциплиниран в методите си на работата по това време, че самия той казваше: “Не мога да повярвам колко съм направил за тези дни. Така ефективно работя!” Сатурн в този дом изисква от нас да определим за себе си какво се опитваме да правим и да умеем да разграничаваме важното и отклоняващото се от темите. В действителност способността за ориентация е толкова ефективна в този период, че индивидът страда от потиснатост или психо-соматични проблеми, произтичащи от прекалена самокритичност. Освен това тази самокритичност е мотивирана от това, че в този период започваме да виждаме, какво в действителност мислят за нас хората, с които живеем и работим. Ние виждаме дали наистина сме полезни или ни считат за обременяващи. С други думи, тъй като 6-и дом е 12-и от 7-и ние започваме по-добре да осъзнаваме резултатите от различните взаимоотношения в живота си.
Фазата на 6-и дом от сатурновия цикъл по същество е свързана със само-пречистването на всяко ниво. Много здравословни проблеми, които възникват през този период могат да бъдат пряко свързани с хранителните навици и, по такъв начин, с високото ниво на интоксикация. Изглежда, че по това време тялото се опитва да се избави от “мръсотиите” и, ако вие не съдействувате на този очистителен процес, често се проявяват и физични симптоми. Транзитът на Сатурн през 6-и дом е прекрасно време за регулиране на диетата, разходките и други здравни навици, или за дълъг пост и очистителна диета. Основната особеност, която трябва да се осъзнае по това време е, че всякакви здравни проблеми (или проблеми в работната ситуация) са определени уроци, които ви показват какви промени се изискват от вас в поведенческите модели на ежедневието, и ви подготвят за друга фаза на живот, която ще започне когато Сатурн се издигне над радикалния Десцендент в 7-и дом.

7-и дом:
Подобно на транзита на Сатурн през всеки друг дом, това положение може да се прояви на редица различни нива едновременно. По това време някои от моите клиенти започваха да осъществяват делово партньорство, което обикновено се заздравяваше финансово когато Сатурн навлизаше в 8-и дом. В този период всички взаимоотношения се възприемат по-сериозно, при определени отношения личността обикновено поема по-голяма отговорност от своя страна. Но, в повечето случаи изглежда вниманието е съсредоточено върху бракът и основните лични взаимоотношения. Когато Сатурн пресече Десцендента и започне своя полуцикъл над хоризонта, често се осъзнава нуждата от взаимоотношения, ограничения и задължения; това време отбелязва също влизането на личността в обществения живот. Ако човек е считал всички важни отношения за разбиращи се от само себе си или е усещал, че конкретни отношения не удовлетворяват неговите или нейните нужди, то настъпва време да се справи с това по-реалистично. (Транзитът на Сатурн през радикалната Венера е подобен на това).Сатурн ви пуска на земята в областта на живота, показана от неговото транзитно положение в дадения дом, и тук вие трябва да опитате да установите траен, напълно определен подход към онези отношения, които имат силно влияние върху общия ви жизнен стил и индивидуалността ви. (Забележете, че когато Сатурн преминава през съвпада с Десцендента, едновременно е в опозиция с Асцендента!)
Ако очаквате прекалено много от взаимоотношенията или от брака, или ако чувствате, че те са неработоспособни в тези отношения, които са важни за вас, то това е времето да се вгледате във фактите обективно и безпристрастно. По това време често се развива определена хладнина и сдържаност на позициите и поведението в близките отношения, и вашият партньор може да се учуди, защо избягвате обичайното общуване с него или нея. Ако бихте могли да обясните това, че просто за известно време се отстранявате от другия, за да придобиете по-ясна перспектива в отношенията и степен, до която искате да участвате в тях, поне вашият партньор не би бил склонен да си въобразява нещата по-лоши, отколкото е действителната ситуация. Това, без съмнение, може да бъде трудно време за брак и близки отношения при много хора, но силата на изпитваното по това време напрежение зависи от качеството и нивото на доверие, които са характеризирали вашите отношения в продължение на много години.
Според моя опит, противно на някои астрологични твърдения, разводът не е по-разпространен по това време, отколкото в периода когато Юпитер преминава през 7-и дом – в действителност, той изглежда по-малко разпространен, отколкото по време на транзита на Юпитер, тъй като транзитът на Юпитер е време, когато човек се стреми да разшири и раздвижи границите на взаимоотношенията си зад сегашните им предели. А транзитът на Сатурн през 7-и дом е време за разрешаване на взаимоотношенията и задълженията; вероятно, най-важната особеност на този период е, че той ви дава способност по-обективно да видите вашият партньор – като индивидуален човек, напълно различен от вас, а не като ваш придатък или обект за проекции. Накратко казано, ако конкретните взаимоотношения са достатъчно солидни и гъвкави и ви позволяват напълно да усещате своето “Аз” и да се отнасяте към другите хора и обществото съзнателно, тогава, вероятно, са напълно изпълними; и именно това осъзнавате през този период, въпреки че такова осъзнаване може да дойде само след някои сериозни проверки на качествата на взаимоотношенията ви. В противен случай самите взаимоотношения и вашият подход към тях изискват преопределяне и трябва да вземете решение колко енергия да вложите в тях, за да ги направите изпълними.

8-и дом
Този период може да акцентира върху всяко или всички от следните измерения на живота: финансово, сексуално-емоционално, психологично или духовно. Тъй като 8-и дом е свързан с Плутон и Скорпион, този период е особено важен като време за приключване с много стари жизнени модели на живот и – чрез освобождаване на някои интензивни желания или привързаности – опитност и някакво възраждане, когато тази фаза завърши. Необходимостта да дисциплинирате желанията си и да структурирате емоционалните си привързаности обикновено става ясна или от обстоятелства, които ви принуждават да се изправите пред определени факти заради натиска на разочарованията, или чрез вътрешно осъзнаване на всички ваши желания и на това как сте използували формите на сила: финансова, сексуална, емоционална, окултна и духовна. Много хора изживяват този период като време на дълбоки страдания, причината за които е трудно да се установи точно. Някои хора описват това даже като усещане, като че ли са преминали през ада или чистилището, където желанията и привързаностите ви се пречистват и се пробужда осъзнаване за по-дълбоките енергии на живота. Накратко казано, това е време да се изправим пред окончателните реалности на живота и основното изпитание, което така често се игнорира или пропуска. Много хора през този период изглеждат погълнати от неотменните реалности на душевния живот, задгробния живот и смъртта.
Това е време по-реалистично да приемем неумолимият факт на смъртта, а осъзнаването на неизбежността на смъртта обикновено подтиква хората да влагат енергия за организиране на своето имущество, авоари и завещания. Други важни финансови сделки също са обикновено нещо по това време, но общ фактор е, че индивидът се опитва да се защити и да установи някакъв вид “духовна защита” на най-дълбоко ниво.
Това е също период на осъзнаване важността на сексуалния живот на личността и това, как насочва своята сексуална енергия. В някои случаи, това е период на сексуално разочарование, което както изглежда става с индивида, заставяйки го да стане по-сдържан и дисциплиниран. В други случаи личността ще действува съзнателно, за да отстрани определени сексуални отдушници или активности, които преди са били важни, осъзнавайки колко ценно е съхраняването на сексуалната сила вътре в себе си, ако тя не се използува за конструктивна или лечебна цел. Това е също време когато много хора започват да се занимават с окултни науки, духовни практики или различни видове изследвания. Струва ми се, че един от ключовете за този период може да бъде получен от осъзнаването, че 8-и дом е от 12-и от 9-и дом: с други думи, транзитът на Сатурн през този дом изнася на повърхността резултатите на вашите опити да живеете според идеалите и убежденията си. Тогава това се проявява като преживяване на трансформация – или радостно или чрез страдание, необходимо, за да преопределите жизнените си идеали.

9-и дом:
Транзитът на Сатурн през 9-и дом е период главно на усвояване опита на много години и свързването му с някои значими идеали, философии или режими на самоусъвършенствуване. По това време хората често се впускат в планирано пътешествие за придобиване на по-разширено разбиране, било чрез реално физическо пътуване, академично обучение, посещаване на лекции или църковни служби, или чрез съсредоточени индивидуални занимания. Виждал съм случаи, когато хората комбинират тези възможности, например, като отиват на обучение в друга страна. По същество това е време да изследвате и определите вашите окончателни убеждения, дали те ви водят към философия, религия и метафизични изследвания или към правни и социални теории. По това време вашите убеждения трябва да бъдат определени, тъй като после те ще ви служат като идеали, ръководещи живота ви и осветяващи насоката ви.
Накратко казано, това е време, когато повечето хора имат силен подтик към самоусъвършенствуване. За някои това означава, че трябва да проверят внимателно живота си в съответствие с по-висш идеал. За други това означава, че имат нужда да пътешестват по света или да изучават различни предмети, за да постигнат по-широка перспектива за своя живот. А за други, особено за тези, които са склонни да приемат социално определени представи, което означава самоусъвършенствуване, това е време, когато започват, или поне по-дълбоко се обвързват с някаква академична програма на обучение. Това е прекрасно време за сериозно предлагане на своята умствена енергия, и това обикновено е време, когато стремежите на личността, свързани с влияние върху другите посредством преподаване, изнасяне на лекции или публикации, се утвърждават по някакъв определен начин. Трябва също да се отбележи, че 9-ти дом е 12-и от 10-и дом; следователно, той представя резултатите от това, как сте работили за постигане на стремежите си, проявявайки се или като неспокойствие и неудовлетвореност, или като осъзнаване, че сега ви е необходимо да работите по-напрегнато, за да изразите знанията, придобити от минали постижения или професионални активности. Периодът на този транзит е също подготовка за следващата фаза на 10-и дом в смисъл, че амбициите, които тогава ще се постараете да удовлетворите, ще зависят силно от идеалите, с които ще се свържете сега.

10-и дом:
Сатурн преминаващ през Медиум цели и навлизащ в 10-и дом обикновено ще извади на преден план сериозна загриженост за амбициите ви, надежди за постигане на нещо в кариерата, ролята и авторитета ви в обществото и установената работна структура, чрез която се опитвате да постигнете целите си. Понякога може да се усеща като период на разочарования в тези области на живот или като време на безпокойство, когато сте обременени с тягостни задължения, но това става предимно в случаи, когато кариерата или професионалната структура, която сте изградили е твърде потискаща или недостатъчно реалистична, за да съответствува на истинската ви натура. Противно на онова, в което някои астрологични традиции ни карат да повярваме, тази фаза не показва непременно, че стремежите ви ще бъдат разрушени. Този транзит просто показва, че е време за особено напрегната работа за определяне на диапазона и значението на вашите стремежи. В действителност, по това време някои хора преживяват много позитивна кулминация на своите стремежи относно кариерата си, със значително признание и удовлетворение. Но това, според моя опит, изглежда не става толкова редовно, както предсказва теорията на Грант Леви, въпреки че е разпространена. Това е също време за придобиване на безпристрастна перспектива за това, което реално сте постигнали, като се разграничите от вашата репутация (която често е неточна) или от това, което ви се иска да мислите, че сте постигнали.
Ако разгледаме 10-и дом като 12-и от 11-и дом можем да направим извод, че тази фаза показва резултатите (12-и дом) от вашите връзки, цели и чувство за индивидуално предназначение (11-и дом). Ако по това време кариерата или професионалната ви структура ви се струва разочароваща, това обикновено произтича от факта, че недостатъчно сте обединили истинските си лични цели и социално полезни идеали в тях. Но можете да започнете да правите това когато Сатурн влезе в 11-и дом.

11-и дом:
Значението на 11-и дом рядко се изяснява в повечето астрологични книги, а ключовите думи приведени за 11-и дом, често са неясни и объркани. Струва ми се, че този дом, повече от всичко друго, символизира вашето чувство за индивидуално предназначение, т.е. как виждате функцията си в обществото и какво искате да развивате на лично ниво в бъдеще. От всички домове този, вероятно, е най-ориентиран към бъдещето, и хора със Слънце или други важни планети в този дом са склонни да бъдат особено настроени към бъдещето, в смисъл какви искат да станат, как се развива обществото и къде ще доведе това.
Следователно, транзитът на Сатурн през този дом посочва време, когато осъзнавате какво сте направили, какво не сте направили и какво трябва да направите в бъдеще, особено по отношение на другите хора или обществото като цяло. Това е време на изясняване, какво трябва да дадете на другите хора сега, когато сте се укрепили на някакво положение в обществото (фазата на 10-и дом). Това е време, когато е важно да обмислите вашите собствени цели: не толкова целите на кариерата, колкото вашите лични цели, какви искате да бъдете и да станете и каква роля, както чувствувате, сте създадени да играете заедно с хората. Това е период, за да определите собствените си съкровени надежди и желания и чувство за предназначение по отношение нуждите на вашите приятели. Това, следователно, е период на поемане на голяма отговорност за начина, по който се отнасяте с всички хора, и тази нараснала заинтересованост води до по-трезви позиции по отношение не само на приятелите ви, но също за приобщаването ви към големи групи хора. В някои случаи може да поискате да прекъснете известни приятелски отношения или връзки с групи; но в други случаи, може да разберете, че ви ръководи подтик да поемете повече отговорност в метода на общуване с тях.
Например, една дама започна работа за организиране (Сатурн!) на екскурзии за големи групи, когато Сатурн транзитирашеф нейният 11-и дом. Както може да се види от връзката на този дом със знака Водолей, това е време на разпространяване и предаване на другите онова, на което сте се научили и сте възприели по време на транзита на Сатурн през предишните десет домове.



Тема Re: Тялотонови [re: trutta furis]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано23.02.05 21:10



дааааа ,точно това беше името
мерси



Тема Re: Тялотонови [re: trutta furis]  
Автор trutta furis ()
Публикувано23.02.05 21:11



извинявам се фамилията е Аройо



Тема Re: Тялотонови [re: trutta furis]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано23.02.05 23:02



Точно така,бях я чел миналата година и текста ми се стори много познат но отначало не се сетих. Текста е от глава 5-та на книгата му..

Благодаря за преведения текст,ще я прочета още веднъж че и без това е трудна за смилане)

Редактирано от DTMF на 23.02.05 23:19.



Тема има я и на български:нови [re: DTMF]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано24.02.05 09:43



ето тук:





Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано26.02.05 12:34



И аз я четох таи книга точно преди няколко дена, когато си я свалих от spiralata.net

Мерси все пак..

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано27.02.05 18:18



Периода ,в който съм била най -дебела беше транзита на нептун през юпитера ми и венерата ми от 55 кила станах на 70 без проблем .Но слава богу сега си тръгва и скоро ,след това започнах рязко да смъквам.
Вкарвам само малко отклонение .
Защо бе джем и на мен тоя юпитер нищо не ми върши работа????
Нито един транзит не му усещам по никакъв начин????Странна работа.



Тема Re: Тялотонови [re: kuiperbealt1]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано27.02.05 18:57



Юпитер се манифестира при теб на ниво комуникация, идеи и промяна на перспективи след разговори. Трудно ще го заробиш за нещо материално или лична изгода.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Тялотонови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано27.02.05 22:29



Не то за матерялно и дума не може да става ,ама като гледам транзита му през 5 ми дом беше доста мършав нищо откъм деца или мъже .Пявиха се двама на към 40 така и нищо ,ама и аз не ги харесах.После мина в 6 дом уж промяна на статуса в работата за повече опитност пак нищо.Сега е в 7 дом и пак се мотка като муха без глава нито идеи нито партниори нито божи крави.
А за кинтите идват си винаги за всичко квото ми трябва



Тема Re: Тялотонови [re: kuiperbealt1]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано28.02.05 00:01



Основно правило: нито един транзит, дирекция, прогресия, солар или бог знае коя техника не може да даде нещо, което го няма заложено в натала. Не знам дали ще те успокои, че и при мен юпитер в тези домове, не е дал това, което очакваш. Изненада?

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Тялотонови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано28.02.05 01:24



То лошо няма де каквото дойде все добре.Все пак са не може само да мрънкаме.Все пак поне хубави пасти и няколко купона се завихриха в 5 тия ,а в 6 малко по разгърнато обучение в работата ,и всичките ми колеги са стрелци лошо няма Да Това за натала и транзитите е така.А и 5 ми дом май си е празничък така ,че май не е било и от голямо значение за 40 годишните хахахаха.Виж надявам се ти си добре?????



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор qfwfq (пътешественик)
Публикувано28.02.05 11:07



на мен юпитер на асцендент не ми повлия "телесно". проследих през годините. била съм много пълна три години подред. моментът , в който отслабнах , съвпадна влизане на сатурн в първи дом/стана без усилия от моя страна. от самосебе си започнах да ям по-малко./ , а най-вече се "рестриктирах" от сатурн във втори дом. в момента е там, и аз продължавам да записвам всеки ден какво точно ям :) не знам дали има връзка между втори дом и яденето, но силно подозирам, че би могло. юпитерът ми ...действа на опаки-например връзката ми започна с юпитер в 4ти дом и приключи с навлизането на юпитер в 5ти дом.
искам да попитам дали и десцендентът няма общо с външния вид и "изглеждането" ? т.е. започваме да контролираме имиджа си за пред другите, което включва и работа над тялото. защото при себе си откривам някаква подобна зависимост.

that`s how I made the shell: simply to express myself.


Тема лилитнови [re: qfwfq]  
Автор qfwfq (пътешественик)
Публикувано28.02.05 11:29



ха сега прочетох и темата ви за "новата венера". там се пишеше за лилит и "антилунното" й действие. действително в момента имам лилит във втори дом. преди около 8 години пак имаше подобни залитания, започнали с лилит през асцендент, но тогава бяха по пубертетски крайни . забележително. астрологията работи:)))

that`s how I made the shell: simply to express myself.


Тема Re: Тялотонови [re: qfwfq]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано28.02.05 17:13



Здрасти
Благодаря ти за споделените впечатления...
Юпитер...повлия ми като беше на Асц. ,така като гледам по снимките ,но във 2-ри определено не ми донесе много мангизи,
сега е в 3-ти хихихи и като премине в 4-ти и аз се надявам ,като теб да срещна някой подходящ ,,нищо,че като мине в 5-ти .. може и да се разделим ,аз и без това не съм имала дълги връзки и 6 месеца ще са си изтинско чудо, сигурно е за това ,че в 7-ми е Водолея та аз досега не съм чувала по 7ми да е външен вид..
[purpleдали и десцендентът няма общо с външния вид и "изглеждането" ? т.е. започваме да контролираме имиджа си за пред другите, което включва и работа над тялото. защото при себе си откривам някаква подобна зависимост.

]
ами чесно казано,както казах ,незная за десцендента...
по-долу ще се оплача от 1 транзит през него...
иначе също с външния образ освен 1-ви ,има връзка и отношение съм чела 5-тия дом..
Жена ,която иска да направи впечатление на красива и ползваща се с успех ,не е достатъчно да се занимава със самовнушение и автотренинг (преработката на 1-ви Дом.Тя трябва да обърне внимание на походката ,дрехите ,прическата ,козметиката и да създаде с тяхна помощ видим за хората образ на красавица (преработка на 5 Дом .Едва тога може да демонстрира пред изумените си съвременници и несравнимите си лични качества(развит 1-ви Дом
сега ще се оплаквам ...транзит на уран и венера през 7-ми отдавна ми донесаха една любов ,но защото и нептун си ходи там тя не иска да си отиде от главата ми



Тема Re: лилитнови [re: qfwfq]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано28.02.05 17:17



даа ,работи,работи..
на мен сега Лилит ми е 12-ти..
офф ..и после се очаква да ми тръгне през Асцендента ,но не знам какво да очаквам от там ...
искаш ли да споделиш дали се случи нещо ,когато Лилит е транзитирала през твоя Асцендент ,дали е оказала някакво по-специално вличние?



Тема няма връзка с тялото, а с юпитер в 4ти:)нови [re: Tara%]  
Автор qfwfq (пътешественик)
Публикувано02.03.05 09:09



извинявай за отклонението:)
за юпитерът ми в 4ти дом. за мен това също беше първата "истинска" връзка:))) а не съм тийнейджърка. любопитното е, че когато се запознахме си нямах никаква идея за астрологията. така, че взаимоотношеният ни си бяха съвсем спонтанни и наблюденията ми съвсем безпристрастни. в блога си съм писала , че връзката ни се усеща истинска именно заради чувството на задомяване, уют, стабилност която той ми дава-той е домошар голям. но не изпитвам никаква страст. а на моменти клаустрофобия и задушаване. като човек, на когото не му достига свеж въздух. т.е. си е точно 4ти дом взаимоотношения . това стана и причината за раздялата. но съвпадът на двата момента -влизане и излизане на юпитер в този дом си е наистина любопитен:) пожелавам ти една смесена 4-5то домова връзка:) въпрос на темперамент и нужди . надявам се юпитер в 5ти да ми донесе влюбване(щастливооо), защото не съм се влюбвала от години :(

за лилит в асцендент мога да говоря за предишния път- бях в пубертета и на 14 се вманиачих в това да изглеждам добре/тогава разни манекенки бяха на мода/ и се започнаха разни диети упражнения,което е прекрасно, но които се извратиха в сериозна анорексия/вече лилит ми беше във 2рия дом/. този път пак имаше подобно залитане, но по умерено.
това що се отнася за тялото.
успех. надявам се не съм досадила:) съвсем нова съм в астрологията и ми е интересно да ви чета, пък и да пописвам:)

that`s how I made the shell: simply to express myself.


Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Watery (flowing)
Публикувано03.03.05 18:44



А аз винаги съм била слаба Или поне от момента, в който започна да ми пука как изглеждам . Какво ли не опитвах и как ли не съм убеждавала приятелките си, че да си пух(Ф)каф е направо страхотно. Колкото повече те не ми вярват и се мятат в някакви диети, толкова повече аз издивявам и се тъпча. Ефект - нулев. Юпитер си мина и замина през асц - все същото. И, о чудо на чудесата, напълнях при транзита на Сатурн през асц..и продължавам да пълнея бавно и славно. Ще стигна чак дотам, че да се моля Сатурн да се позадържи по-дълго в 1ви дом барем освен да се поочовеча взема да стана и пухкава най-после /де тоя късмет /. Проядох сладко, отказах цигарите...дори скоро ще започне да ми харесва тая подредена скука /как не/, въпреки явните ми предпочитания към хаоса. Изобщо транзита на Сатурн през 1ви се оказа колкото подтискащо-депресивен, ограничаващ, толкова и полезен, вкарващ в рамки.
Та, приятно..мхм..рамкиране на потърпевшите

Nothing is to be feared but fear.


Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор lvony (@@@)
Публикувано06.03.05 00:17



Абсолютно си прав. Сатурн в 12 си е неприятно. На мен лично ми се гадеше от него когато се заседяваше в началото на дома и по-точно това гадно чувство каточели започна още преди да навлезе в 12-тия ми. Също така, през периода докато Сатурн е там особенно противен за мен ставаше (и доста пцувни отнесе) когато вземе, че стане ретрограден. Не знам защо така ми действаше но за себе си го установих, иначе по натал ми е управител на шести. Та след като толкова време се разхожда из дванадесетия ми с наближаването към асцендента взе да не ми пука вече от него, даже бих казъл като че ли все повече започва да ми става все по симпатичен и да ми носи радост!!
Това са моите наблюзения за са Сатурн през 12-ти, ако разбираш какво искам да кажа.



Тема Re: Тялотонови [re: lvony]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 00:29



Let me guess.
AC Лъв?
Ама по мои бегли сметки трябва да ти още в 12ти?
А на мен тъкмо влезе и хоп! - тръгна ретро. Обаче ние с него си знаем магариите.
Сатурн в 12ти? Окей. Вегетарианство и йога. Да видим дали ще ми се опъне и кой кого

Devotion frees.

Редактирано от Янa на 06.03.05 01:03.



Тема Re: Тялотонови [re: lvony]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано06.03.05 02:46



Е той на всички асц лъв ни управлява 6-ти дом)) Нещо интересно случи ли се с работа и кариера? Не че точно това исках да питам деИнак да,от ретроградното движение ми се повдига повече,преди по не го усещах.
Разбирам какво искаш да кажеш,даже двойно повече отколкото предполагаш



Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 03:08



Ама не сте всички с Луни в 6ти, нали!
Аз от Сатурн немам отърване, откъдето мине нещо забърше.
Ми хубаво, интересно к'во ще стане, ако почна да го следвам прилежно...

Devotion frees.


Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор lvony (@@@)
Публикувано06.03.05 15:49



Да основно е свързано с работата. По принцип в това което работя се имам за спецалист, обаче когато Сатурн застана на върха на дома и взе нещо да се закучва работата, тя май започна да се закучна малко преди това (по натал Сатурн ми е в 11-ти в близнаци). Та все едно влизах в една безисходица, такава една, как да ти я обясня, ти си я усетил - като цяло много тъпо положение. Усещаш, че времето лети а ти не се вписваш никъде, като че ли го проспиваш. Опитах да си сменя работата - нищо не стана. До като работех ходих и на интервюта - повечето оферти хич не ме заинтригуваха, а там където смятах, че работата ще ми хареса, май не ме разбраха пък и аз май не бях достатъчно убедителен. Така си минаваше времето и си останах на същата работа, но всичко започнаха леко по леко да се нарежда (от към финансовата и др. страни) и вече нямам желание да напускам. Това безвремие като че ли взе да отминава и със всеки изминал ден усещам, че държа нещата здраво с ръцете, тоест аз управлявам, аз контролирам, аз избирам и тнт. И това положение вече определено по-ми харесва. Единственото не дотам хубаво е, че сега станах прекалено зает и започна да не ми достига времето за някой неща, ама това е по-малка беда. Така ми се отрази Сатурн в 12 на работата.
Е... негативно влияние оказа и в други посоки - като имаш в предви, че луната и южният ми възел са в съвпад също в 12-ти. , ама в момента нещата се движат в правилна посока, да не казвам силни думи ама всичко е О.К.
Това мога да кажа.



Тема Re: Тялотонови [re: Янa]  
Автор lvony (@@@)
Публикувано06.03.05 15:59



За себе си сама знаеш кое най-добре ти действа. По различен начин се отразява на различните хора - за мен лично това (вегетарианство и йога) е неприложимо. Аз съм обратното на вегетарианец, тоест ако има как и хляба да е направен от месо ще е най добре. А най-добре ми действа спорта.



Тема Re: Тялотонови [re: lvony]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано06.03.05 16:03



6-ти в козирог,и аз се имам за специалист уж,всички колеги (6-ти дом) са по възрастни от мен(сатурн), а аз върша една от най отговорната работа,понякога и началниците са зависими от моята работа(пак 6-ти в козирог)+ тежки условия на труд.
Обаче заплащането е смешно,и все едно работиш за благотворителна организация(12-ти)...за оня дето духа+несигурна почва под краката.. Размятат те насам натам като някакъв парцал

Интересно дали другите така си виждат 6-тия дом и транзита на сатурн,погледнато от към работа. Другите аналогии на 6 и 12 си ги запазвам за мен))



Тема Re: Тялотонови [re: lvony]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 17:12



O, разбира се! Това не трябваше да се схваща като съвет ;)
Мрънкам си... имам много силен Сатурн, койо вече не шепне и не намеква, ами направо крещи, чак ще ми спука тъпанчето! Трябва да му отреагирам някак, налагайки си сама дисциплина и рамка, за да не ми я налага той.

Иначе много обичам месо , ама ако ще е нещо, да е истинско. Поне ще гледам да е спорадично...

Devotion frees.


Тема Re: Тялотонови [re: DTMF]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано06.03.05 17:42



При транзита на сатурн в 6-ти дом при мен беше точно такава ситуация каквато описваш, но смисълът беше да разбера какво искам да работя, да се пренасоча, да почна да уча нещо допълнително, да натрупам опит. Това, което научих с огромната отговорност по онова време, никой не може да ми го вземе! Даже бих казала, че от днешна гледна точка е трябвало аз да им плащам за уроците ... /сатурн владетел на 3-ти в 9-ти/

Нещо подобно имах и при юпитер в 12-ти /първата ми работа като служител/ и после пак в 6-ти дом /вървя паралелно със сатурн/.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Rнови [re: qfwfq]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано06.03.05 20:14



Много ти Благодаря!!!:)
Беше ми много полезна!!!)
Не си досадила-аз съм досадната и си го признавам
ще се радвам да те чета по-често
...а ..като му дойде времто ще кажа какво става с Юпитер в 4-ти :)))
то ще съвпадне с периода ,когато Сатурн ще да е в 1-ви и ще се очаква съвпад и с Венера и с Меркурий ...от което ,признавам ,малко ме е страх..,но нищо друго не ми остава ,освен да преживея

Редактирано от Tara% на 06.03.05 20:16.



Тема Re: Тялотонови [re: Watery]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано06.03.05 20:28



Браво ,отказала си цигарите!
И аз опитах един милиард пъти -в началото добре ,но после започвам още повече да пуша ,особено като черногледствам .
пък и рамки не обичам ..
пише ми се да премина и през това.
е ,още малко остава при теб
Успех и на теб!
Може би на всеки ни различно действува Сатурн..
аз пък като се обърна назд ,когато Сатурн ми беше в 11-ти ,съвпад с Луната
имах най-бурен социален живот и много приятели ,повече от всякога ,но пък ме разочароваха в известна степен ..



Тема Re: Тялотонови [re: Tara%]  
Автор Etude (непознат )
Публикувано11.03.05 17:56



Искам аз да споделя периодите, когато съм отслабвала.
Последният път беше миналото лято, когато имах транзит на Юпитер през 6-ти. Много добре ми се отрази на физиката, започнах да се храня здравословно, а има и нещо друго, от работата всъщност отслабнах. Започнах нова работа тогава и това сякаш ми помогна да вляза в релси; Като си седя вкъщи иначе пълнея. А по принцип винаги като съм започвала нова работа отслабвам и влизам във форма.



Тема Re: Тялотонови [re: Etude]  
Автор Tara% (непознат)
Публикувано14.03.05 20:05



чудесно.
когато сме по-ангажирани някак няма време да чревоугодничеме




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.