Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 27.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Възход и падение според...нови  
Автор ~VODOLEl~ (непознат )
Публикувано02.02.05 23:27



Наскоро изгълтах с кориците книгата "Астрология за всички" на Грант Леви, към когото тукашният астро-авторитет Алукард наскоро отправи посланието 'dgd'. Та, този същият - Леви базира своята книга върху дългогодишни изследвания на планетата Сатурн и влиянието, което тя оказва със своето движение. Авторът проследява наталните карти и биографиите на известни личности, президенти, обикновени хора и впоследствие изгражда своята теория за възхода и паданието в човешкия живот. Съгласно нея, индивидът е в най-високата фаза на възход от момента, когато Сатурн навлезе в неговия 10-ти дом, до момента, в който Сатурн се докосне до върха на асцендента в 1-ви дом. След това идват т.нар. "години на забрава", в които новите инициативи и промени са обречени на провал, нещастия и спънки по житейския път и т.н, докато Сатурн не влезе в 4-ти дом. Грант Леви е описал хиляди действителни случай с реални човешки съдби и на мен ми звучеше доста обедително.

Все пак, искам да попитам дали някои тук е чувал за тази теория, дали тя е вярна и въобще какво мислите по въпроса?



Тема Re: Възход и падение според...нови [re: ~VODOLEl~]  
Автор $weet (непознат)
Публикувано03.02.05 01:27



знам я книгата ,но незнам торията на Леви доколко е вярна.
какъв възход може да има на Сатурн в 12-ти ,или в 11-ти,то си е направо ужас и докато чакам Сатурн да навлезе в мястото на изява ,то сигурно ще трябва следващите 15 години да се замразя,или да ме замразят.бе всичко е относително и ми е интресно какво ще кажат астролозите по въпроса.
защото ми звучи напълно неприемливо да не правя нищо следващите 15 години ,понеже Леви пише ,че е обречено на провал ,ми този период е цялата ми младост все пак .става въпрос за много време,много време.
в книгата има и таблица какво се е случило на еазни президенти по време на Сатурновото им завръщане и показваше ,че голяма част от тях ,или са убити ,или са се оттеглили доброволно.



Тема Re: Възход и падение според...нови [re: $weet]  
Автор Koтkaтa Mapтa (Атина Палада)
Публикувано03.02.05 01:41



Мога да те успокоя, че като излезе от 12ти, ще влезе в 1ви и тогава последните 2 години ще ти се струват песен, но пък имаш големи шансове да отслабнеш 20 кг от нерви.

Извинявай за неадекватния коментар, мен днес ме "успокояваха" по същия начин :)

Но животът продължава, нали...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Възход и падение според...нови [re: ~VODOLEl~]  
Автор Koтkaтa Mapтa (Атина Палада)
Публикувано03.02.05 13:55



Има логика, не мислиш ли?
Сатурн е границата между личните и колективните планети, но много повече "колективна" в обществения смисъл.
Нормално е да се чувства "добре" в 10ти, 11ти и 12ти. Пак толкова нормално е да не се чувства толкова добре в строго личните 1ви до 3ти.
Все пак ми се струва преувеличено, че "новите инициативи и промени са обречени на провал, нещастия и спънки по житейския път и т.н, докато Сатурн не влезе в 4-ти дом." Това зависи от степента ти на осъзнаване и доколко конструктивно можеш да интегрираш уроците му.

На мен в момента ми е на предела между 11ти и 12ти и се питам дали на него се дължи, че започнах да се хващам, че от самонадеяност си удрям носа в тавана и трябва малко да си преразгледам самооценките. Че от 1ви нататък следва бой по канчето и е добре човек да навлезе в този период, здраво стъпил на земята.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Възход и падение според...нови [re: $weet]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано03.02.05 14:04



Едно пояснение, Леви не пише, че това което правите е обречено, просто, че дори и да успеете това, ще мине незабелязано, също така казва, че годините когато сатурн се насочва към четвърти дом са години на размисъл и подготовка. Защото ако искате да постигнете нещо то ви трябва сериозна подготовка, за да се изкачите по стълбицата! Става въпрос за разглеждане на сверата от гледна точка над и под хоризонта т.е. явно и скрито, изкачване и слизане! Въз основа на тези термини Леви изгражда своята теория, която е и практика!

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Възход и падение според...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор $weet (непознат)
Публикувано03.02.05 14:05



нежно приятелско потупване...
"спокойно ,не се тревожи,най-лошото тепърва предтои"
щом сигурно в 12-ти е добре ,не ми се мисли как ще е в 1-ви.
той ме кара така ,първо луната и 11-ти ,тогава бях победена ,истински победена ,с разбито сърце и наистина свалих много килограми ,защото няколко месеца не се хранех ,после напълнях ,май юпитер се е разхождал по Асц.Сега Слънцето,пф и 12-ти Дом,
следва Асцендента ,Меркурий 12-ти,Венера 1-ви...тогава наистина трябва да е жестоко,та поне се отърва от някое друго бонбонено кило.Четох един човек в др. клуб ,че се и погрознявало ,но търсих доста по въпроса и може и да не е така ,а да се усещаме малоценни ,или пък да се разделим с илюзиите за себе си.Може би ,ако бъдем по-смирени ,ще мине по-леко..
дано поне от към пари не ме ограничава
ще видим..



Тема Re: Възход и падение според...нови [re: vilialice]  
Автор $weet (непознат)
Публикувано03.02.05 14:11



благодаря ти ,така поднесено ми звучи далеч по-добре.
не е толкова лошо ,ако успехите са незабелязани от другите ,нали аз ще си ги забележа и ще им се наслаждавам,а и в това отношение не обичам показността и ,значи поне за мен това не е страшно..
чувала съм ,че до даден период ни взема ,ограничава ,учи възпитава ,а в друг ,започва да ни помага ..



Тема Re: Възход и падение според...нови [re: $weet]  
Автор Koтkaтa Mapтa (Атина Палада)
Публикувано03.02.05 14:15



Мисля, че няма да ги забележиш и да им се наслаждаваш.
Ще минат метър, някак. Ще струват реалната си цена, а когато нещо е реално, рядко е повод за наслада... :) Човешка психика, какво да се прави...

А периодите си зависят от нас. Само и единствено.
Във всеки случай при Сатурн всичко е "по заслуги", той не дава даром :)

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Не важи само за сатурн ...нови [re: ~VODOLEl~]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано03.02.05 17:00



а за циклите на всички планети. Тези възходи и падения могат да се смятат от

- гледна точка на асцендента
- дома, в който владеят
- тяхната позиция в наталната карта.

Това, което Леви не е споменал изрично при всичките тези "президенти" е, къде се намира техният натален сатурн, защото от неговата позиция зависи също дали въобще ще има някога фаза да жъне човек. Не от всеки сатурн става президент или един друг цитат - "нужни са поне 3 поколения преди теб, за да станеш президент /на САЩ/".

Дали ще жъне човек при сатурн в 10-ти или в 1-ви зависи от това, какво е сял преди това. В 10-ти дом се жъне това, което е посято по време на сатурн в 1-ви и дообработено в 6-ти дом. В 1-ви дом се жъне това, което е сято при сатурн в 5-ти дом и доорано в 9-ти дом, като в 1-ви дом се очаква ново начало - повечето президенти са почвали наново в 1-ви дом, а не обратното. В психологическата астрология сатурн на върха на 1-ви дом е в собствения си 4-ти дом - тоест в дома на нощта и на пълната забрава.

Например Хелмут Кол загуби изборите със сатурн съвпад асцендент след дългогодишна власт, докато наследникът му ги спечели с юпитер съвпад мс. Повечето, които са бягали от отговорност години наред - изведнъж със сатурн в 1-ви дом нямат къде да избягат и поемат отговорност, което много често отвън се интепретира като голямо "щастие", но дали е "награда" за отговорния? Дали е голямо "щастие" да родиш дете при транзитен сатурн в рак на асцендента или по-скоро голяма "отговорност", която ти съсипва така физическото здраве, че после 29 години не можеш да се оправиш? Не зависи само от сатурн, а от отношението на личните планети към сатурн ...

Когато няма лични планети в 5-ти и 9-ти дом, които да допринасят за полагане на сериозни основи в тези домове - няма какво да се жъне в 1-ви дом. Когато няма лични планети във 2-ри и 6-ти дом - няма какво да се жъне в 10-ти дом. При наличието на уран, нептун и плутон в тези домове, също има "жътва", но тя със сигурност не е свързана с "повишение" на егото и благополучие.

Когато има лични планети в 4-ти, 7-ми и 10-ти дом, то собственикът на хороскопа едва ли ще е много щастлив от успеха, който ще пожъне в 1-ви дом, същото важи за успеха в 10-ти дом при наличие на лични планети в 1-ви, 4-ти и 7-ми дом. Просто такива констелации предполагат в 1-ви и 10-ти дом човек да си плати сметката за всичко, което е "посял" в семейство, деца, партньор и т.н. Хелмут Кол си плати сметката при сатурн в 1-ви - до съд стигна заради пари - нищо не остава скрито и покрито.

Всяка натална карта си е индивидуална ... и какво ще жъне човек зависи най-вече от знаците, които се намират на върховете на 1-ви /5-ти, 9-ти/ и 10-ти /2-ри, 6-ти/ домове и техните владетели. Например в индийската астрология владетелите на 1-ви, 5-ти и 9-ти дом /златна троица/, когато се намират пак в един от тези домове, се води за констелация, предполагаща максимален успех в живота и в областта, която предполага знакът, в който се намира владетелят ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 03.02.05 17:38.



Тема Re: Възход и падение според...нови [re: $weet]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано03.02.05 17:17



За започване на нещо ново не е отговорен сатурн, а само за това, което се инвестира и излиза на края /финала/. При сатурн в 1-ви квадрант се инвестира и се труди човек за нещо, което ще се покаже на бял свят най-рано на върха на 7-ми дом и най-късно на върха на 10-ти дом.

За започване на нещо ново се гледа фазата на прогресивната луна - по това се определя доколко човек има шанс да започне да строи или по-скоро да приеме да достроява нещо чуждо. По фазата на луната в наталната карта си личи и дали някой е способен да започва и/или да довършва.

Ако разгледаш историята на абсолютно всички "президенти", тоест и на кралете и на всякакви други "глави", ще видиш, че техните констелации за успех предполагат по принцип и обезглавяването - не можеш да станеш глава, без да имаш такава. Не може да не ти вземат главата, ако някой друг ти я е дал, ако някой друг ти е поставил короната. Затова не се притеснявай - не могат да ти вземат главата, ако не ти е дадено да бъдеш такава и не могат да ти я вземат, ако абсолютно сама си си я заслужила и поставила.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 03.02.05 17:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.