Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Уран в Риби  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано27.07.04 13:09



РАЦИОНАЛИЗИРА МИНАЛОТО - как ви звучи?

Или с други думи -
промяната на бъдещето, ПРОМЕНЯ миналото.



Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано27.07.04 14:28



Уран в Риби може и да не се занимава с рационализации. Обаче.. хъм.. сега се замислям, че ми навява асоциации за ясновидство. Рибите са "всичко", Уран е проблясък... хъм... и който каквото си види...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Уран в Рибинови [re: Джeми]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано27.07.04 20:46



Ясновидството е свързано индивидуално "... хъм... и който каквото си види..."
Да си види във времето ли? При риби времето е разплуто с уран в секунди някак си. Разплути секунди! Обозначаващи нещо разплуто, неподредено, но изчислено.



Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано27.07.04 23:08



По скоро да си види бъдещето,както и да вижда кармата на другите хора...си мисля



Тема Re: Уран в Рибинови [re: DTMF]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано28.07.04 13:05



Мисля си не за един човек да става въпрос, а за много хора. Така де измислиха се милиони технологии които не се използват в ежедневието на хората не са им нужни. Кой кара автомобил със слънчеви батерии? Почти няма нормални телефони вече повечето са с камери и слушалки с пригодени фотоапарати. А това на кой му е нужно? Едва ли за масата хора! Измислиха се супер компютри като и по долни модели по евтини също конструират ефикасни електронно - изчислителни програми. В киното се използва 3D компютърна анимация която не е толкова скъпа. В америка е била конструирана компютърна машина която заемала място колкото цяла баскетболна зала на NBI и той можел да мисли със уникална скорост в стотната. Къде повече? Човек може ли да се възползва рационално от всичко това?



Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано29.07.04 12:23



голям фен съм на новите технологии,никъде не тръгвам без телефона с камерата и джобния компютър.

Седиш си на плажа ,правиш снимка и след минута може да я пратиш на познат през интернет някъде из земното кълбо

Снимката е дигитална ,не се ограничава от материята за разлика от фотографската хартия.Имаш ток-гледаш снимка,спира тока -снимката изчезва.Снимката е нематериално изображение като нептун а тока и електроенергията са уран.С интернет и новите технологии отпадат границите на държавите и губенето на време ако сравниш с изпращането на хартиена снимка в писмо.Щракаш бутона и снимката вече е в друг континент и някой си я разглежда))
Кога ли ще направят машина за телепортация ?Май се отплеснах

Уран в риби беше темата,ако риби са чувства,въображение и интуиция а уран е поглед в бъдещето и внезапни видения и озарения значи ще се нароят ясновидци)

Интересно ми е Смарагд какво мисли)

Редактирано от DTMF на 29.07.04 12:54.



Тема Re: Уран в Рибинови [re: DTMF]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано29.07.04 12:43



първата мишка за компютър е направена от дърво с три бутона през 1967 г. А първия настолен компютър е направен от IBM през 1981 г. През 1991 г. е тръгнал първия CD роум.



Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано29.07.04 12:56



Не оспорвам,но тогава компютъра е бил една сметачна машина като днешните калкулатори,нищо общо със сега



Тема Re: Уран в Рибинови [re: DTMF]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано29.07.04 21:55



Ясновидството има условна градация: най-ниското ниво е "видеокамера" - виждам, но не знам и не разбирам какво виждам; после е - виждам и разбирам какво виждам; после е - виждам и знам; и четвъртото ниво е - няма нужда да виждам, знам!

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Уран в Рибинови [re: Kaily]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано30.07.04 12:21



Да, да, да, но да се ясновидства може би е въпрос на много влияния. Исках да кажа, че риби като символ на миналото и уран на бъдещето тогава какво става? Уран в Риби е признак за едно поколение хора си мисля, а не само за един ясновидец. Считам, че докато върви тази планета в риби няма да се изобрети нищо кой знае колко ново. Напротв би върнала нещо от миналото, някъде след 1926 г. когато за последно е бил там.



Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Sperantza (нямам думи)
Публикувано31.07.04 10:00



Да,аз видях!

Всеки ден съм различна...


Тема Re: Уран в Рибинови [re: Sperantza]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано02.08.04 20:34



Друг път не ти ли е ли било така?



Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано02.08.04 23:44



Е аз не знам дали Уран бива да се счита само за символ на бъдещето, пък риби само като символ на миналото.
Но така поставен въпросът ти е интересен.
Нещо като затваряне на цикъла на времето? В езотериката е известно, а и напоследък чета доста подбробна литература за времето, което съществува в нашите 4 измерения, а нагоре време няма. Всичко се случва тук и сега-все едно линийка, а ти просто местиш показателя по нея, самата линийка е неподвижна, т.е. събитията не текат, не се слечват, няма причина и следствия, всичко отдавна вече се е случило...в бъдещето и изобщо объркана работа.

А иначе, за простосмъртна употреба-ми то е логично връщането назад, твърде далеч отидохме в модернизмите, та чак изродихме прогреса.
Ако нещата не се забавят и темпото не заглъхне, ще дойде време да ни присаждат по два стомаха и по четири уши, за да може изоставащото човешко тяло да консумира напредничавите открития.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Уран в Рибинови [re: Kaily]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано03.08.04 01:35



Пробвала ли си да си представиш времето като спирала или пружина по която се движим?Все едно се въртим в кръг и идваме пак на същото място но вече от по -висока стълба..)



Тема Re: Уран в Рибинови [re: DTMF]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано05.08.04 22:38



Пробвала съм да си представям времето като течащо както напред, така и назад.
И даже не само една права линия в една посока-двуизмерно виждане, а като многопосочно време-от една точка стърчащи хиляди преплетени лъчи.

А освен това на изток се котира времето като люспи на луковица. Така са и преражданията май-прескачаш а на тая люспа, а на оная.

А най-вече върхът четох тия дни на едно място - примерно баща си има гадни синове и на смъртния си одър ги проклина.
Обаче понеже нямало от едно ниво нагоре време, камо ли то да тече в една посока, се оказва, че синовете му гадни именно щото после ги проклел.
Тече наобратно клетвата демек.

Та да не би пък сега Уран в риби да значи действия, разпростиращи се еднакво напред и назад във времето и да можем да пооправим миналото си?
Т.е. от това, което сътворим в тоя период, ще зависи не само бъдещето, но и миналото ни...щото примерно се отварят едни врати из битието...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Уран в Рибинови [re: Kaily]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано05.08.04 23:23



Тъй де,в крайна сметка според теб излиза че човек каквото и да направи, го прави на себе си...Понеже му се връща като бумеранг.

Транзитния уран в 4-ти ли ти е,как ти действа?



Тема Re: Уран в Рибинови [re: DTMF]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано06.08.04 21:13



Според мен въпроса е до това миналото да заизглежда по различно, което може да стане с откритието не на някоя археологическа разкопка извънземна или неземна, а с осъзнаването на миналото като знак чрез който ще разберем бъдещето си. Тоест това което човек прави всеки момент е да прескача от миг на миг очаквайки следващите с нетърпение. Но в миналото си той може да е пуснал крайна дата на някоя програма на която разчитаме.



Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано06.08.04 23:43



Или пък откритие на нова планета невидима до сега(не откриха ли преди няколко месеца една планета?!) ;откриване на доказателства за изчезналия Атлантида;срещи с други измерения или цивилизации;космос;поглед в нематериалния свят; нещо скрито на дъното на океана;отговори на въпроси откъде сме и къде сме се запътили;мисията ни на тази планета...

ама аз си чакам машинката за телепортация,щом една материална снимка може да се трансформира във единици и нули и да се изпрати където и да е по света защо да не може една ябълка да се разложи на молекули и атоми и да се появи на друго място,шегувам се

Редактирано от DTMF на 06.08.04 23:57.



Тема Re: Уран в Рибинови [re: DTMF]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.08.04 00:30



В четвърти е Ураня ми.
Занимавам се с обществено полезна дейност по тоя повод - псувам политиците насън и наяве.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Уран в Рибинови [re: DTMF]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.08.04 00:32



Седна.
Подочух, че била планета на чистотата, демек изчистването. Чистофайница.
Кой се не изчисти сам, друг ще го изчисти (очисти).

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Уран в Рибинови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано07.08.04 11:04



Аз непрекъснато се хващам, че когато мисля за Уран в Риби, веднага се сещам и за Нептун във Водолей - тоест, заради взаимната им рецепция в момента, ми е трудно да ги отделя и някак ги възприемам "в комплект".

По повод рационализирането на миналото - не знам дали може да се каже така, трябва да помисля. Но се сещам, че наскоро имах един дълъг разговор на тема Уран в Риби, Нептун във Водолей и ню ейдж културата. Повечето от вас тук знаят, че освен астрологията, другата ми Голяма любов е електронната музика и по-специално - Goa & Psychedelic Trance (и едноименният клуб е другата ми "виртуална обител" тук). Тази музика е странна алхимична смес от уранова и нептунова енергия и не е чудно, че нейният разцвет беше преди години, когато Нептун и Уран бяха в съвпад във Водолей - а сега, когато са във взаимна рецепция, има нов пик. Всъщност на тази тема мога цели трактати да изпиша, но ще се въздържа, за да не ви отегчавам. Който иска, може да види

- мисля, че е доста добра илюстрация на това, за което говоря.

Малко се отплеснах - за друго ми беше думата. Наскоро гледах един филм за един от най-големите гоа транс фестивали (филмът се казва Karahana). И тогава ми направи впечатление, че цялата транс култура с нейната специфична символика и типични "аксесоари" и ценности - пъстри и причудливи дрехи, психеделични изображения, култ към източните религии, индийски божества, интерес към духа и себепознанието и т.н. - по някакъв странен начин поразително напомнят някогашната хипи култура и "децата-цветя". И ме обзе усещането, че времето на Уран в Риби е сякаш своеобразен римейк на тази тема и нейно повторение, макар и по нов начин, с нов декор и "озвучаване". Интересен детайл е, че гоа трансът (както и цялата електронна музика) не е "жива", а компютърно генерирана. В този смисъл днешните трансъри (рейвъри и други "техно маниаци") и някогашните "хипари" са хем пълни антиподи - "живата" рок музика срещу "студената" компютърна... Хем в същото време едно съвременно електронно парти поразително прилича на някогашните хипи-комуни, Уудсток, рок фестивали и прочие. Дори визията на "героите" е подобна...

Та така... май доста хаотично се изразих, но това са ми още сурови, текущи размишления без твърди и ясни изводи.... Просто споделих асоциации...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.