Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 27.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Транзитиращ Нептуннови  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано09.07.04 08:09



върху натално Слънце...

Знаете ли какво е всъщност усещането?

Че съм постоянно под вода...на ръба на удавянето... Под водата всичко е различно - цветовете са по-приглушени, звуците почти ги няма... Усещането за допир е друго, всъщност и него почти го няма - каквото и да докоснеш е някак мокро, безплътно... Вкусовете, ароматите....всичко е различно... Хората се виждат като мъгляви сенки... Да, думата "мъгла" е много ключова... Всичко е като в мъгла...

Чувствам се като потънала, загубена...накъдето и да посегна, сякаш нищо не е там, където съм го оставила и знам, че ще го намеря... И ми е ужасно самотно... И страшно...в тази вода...

...и само от време на време сякаш се подавам над водата, поемам дълбоко въздух...и после пак нещо ме дръпва надолу към дъното...

А, да - забравих да кажа, че всъщност изпитвам панически ужас от дълбока вода.........



Тема колко познато... [re: Rama]  
Автор мacлинka (вкусна)
Публикувано09.07.04 10:54



При мен този транзит мина и като се има предвид, че Слънцето ми е на 3гр от асцендента, почти по едно и също време ме "тресе", ако изобщо думата е подходяща...но направо бях в гъста лондонска мъгла през това време... както казваш всичко е размито - усещания, дори хора . Потънах в пълно недоразумение в много ситуации, гледах идеалистично *не че иначе не го правя пак де*, черното ми се виждаше ослепително бяло, а бялото - направо дарк...абе пълна каша!
Не можех да се контролирам в никакво отношение, най-вече емоционално, обземаха ме много често депресии и меланхолия и това ми се струваше най-естественото ми състояние. Казваха ми, че изглеждам супер отнесена и не на този свят , както се казва баш си бях нептунясала . Чувствах се като в паяжина - тънка, нежна, но здрава! Но минава - спокойно! Заех се с неща, които бях правила преди този транзит, много срещи с приятели, въпреки желанието ми да съм сама, сама и сама и никой да не ме закача! Благодаря на хората около мен, че ме изтърпяха, щото то аз и сама трудно се понасях. Сега всичко мина и се чудя как съм можела да потъна толкова надълбоко под водата при положение, че не си спомням да съм имала депресии от години.
А за страх от дълбока вода - имам панически ужас, сънувам , че се давя и гълтам, гълтам вода, а после ставам лека и течението ме отнася... но аз съм се давила 4 пъти все пак и усещането ми е познато и крещящо ужасяващо , като в хорър филм

Така, че ми е ясно за какво говориш, споко- не си сама и това ще мине!

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."

Редактирано от мacлинka на 09.07.04 11:08.



Тема За Нептун, водата и другите природни бедствия:-)нови [re: Rama]  
Автор Aлykapд (Saturn'sNovizin)
Публикувано09.07.04 11:20



Аз всъщност нямам представа какво е Нептун да ти транзитира слънцето, а и едва ли ще разбера в близко бъдеще. Но в момента Нептун ми квадратира Асцендента, така че донякъде мога да разбера начина по който се чувстваш *не напълно разбира се, Сатурн ме заземява*
Знаеш ли, аз също имам страх от дълбока вода, където не мога да докосна с крака дъното без да си потопя главата. Затова всеки път като вляза в езеро или море на по дълбоко от метър и се напрягам, стягам си мускулите и потъвам.
Решението: реших да се уча да плувам.
Съвсем съзнателно си взех карта за басейн и ходя на този за плувци *който в плитката си част е 1.80, в дълбоката повече от три*
В момента съм стигнала дотам, че *след като се подготвя психически че ще ми влезе вода в ушите, вероятно в носа и по лицето* успявам да се отпусна и да се оставя водата да ме носи. Разбира се все още в един момент се паникьосвам, напрягам се и се стягам, но понеже се упражнявам до ръба на басейна, се хващам за него (ръба). След като се успокоя - пак. Водата в басейна е прозрачна, с красив лазурно син оттенък, човек може да види дъното, а има и спасител. Не е страшна.
Мисля си че и при теб една "терапия" в басейн може да ти се отрази благоприятно. Да ти помогне да научиш, че водата макар и опасна, не е страшна. Че ако човек и позволи да го носи, ако и се довери, няма опасност да потъне, да се изгуби...защото ще е в нейната ласкава прегръдка.

Другият вариант може би е да се "заземиш"? Повече сатурнови обекти около теб. Или пък "сатурново-нептунски"? Например гривна за глезен от полускъпоценни камъни, които свързваш със Сатурн И по малко "въздух" - което си е някаква си моя нелогична асоциация де - но като знам мен в момента как ме отнася музиката, която ти принципно мисля че слушаш *транс* (обяснявам си го с това че активизира секстила Уран-Нептун в хороскопа ми, а оттам сигурно и квадратурата транзитен Нептун-Асц) Абе ти разбра ли всъщност какво се опитах да ти кажа

Дано да съм успяла да съм ти от помощ и да намериш нещо, което да ти е полезно в мнението ми


Имам Принципни Недоразумения
с Господ
по Въпросите на Устройството на Вселената


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано09.07.04 14:22



Много поетично.

Разкажи още.



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано09.07.04 17:06



наблюдавах човек с транз нептун съвпад с венера
неам думи за това
разбирам те за какво говориш



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: PYTHON]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано09.07.04 17:28



На мен ми е съвпаднал Нептун с натална Венера и се чувствам повече от прекрасно и умиротворено. Пика е 2005 година. А от половин една година се учудвам как така мога непрекъснато да бъда в едно много особено състояние на блаженство.
Пък съвпада на Нептун и Слънце сега го връщах назад-нямам спомен да ми е било изобщо кофти или по-особено ония години.
Нептун не е ли умиротворяващ, благотворен, просветляващ, готин?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Kaily]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано09.07.04 17:38



дрога
това е



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано10.07.04 00:29



Идвай на плаж... обещавам,че в дълбока вода няма да те пускам да плуваш
И тук е слънчево, мъглата ще се появи наесен
...Шегата настрана - напълно те разбирам как си... при мене Нептун е в опозиция на Слънцето - по знак, по градус не съм проверявала - но пък е в тригон с наталния... и съм принципно наясно с емоциите си, но пък пропълзи ли съмнение, става страшно...

Тялото се превръща в огледало, огледалото става гроб


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Altijd]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано10.07.04 00:55



и съм принципно наясно с емоциите си

Лелеееей, как ти се възхищавам, ако знаеш... На мен май няма да ми се случи в този живот.

П.П.: Ама как така Нептун ти е в тригон с Нептун?!? Моят защо е само в секстил със себе си... заклоняващ към квадратурка???

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Транзитиращ Нептун [re: Rama]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано10.07.04 00:58



Моят по някое време ще се пльосне върху Марса ми... от сега съм в див ужас какво ме чака, да си призная...
Или ще изчезна съвсем на вид, или ще се преродя - нямам друго разумно обяснение..

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.