Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 26.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Транзитиращ Нептун  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано09.07.04 08:09



върху натално Слънце...

Знаете ли какво е всъщност усещането?

Че съм постоянно под вода...на ръба на удавянето... Под водата всичко е различно - цветовете са по-приглушени, звуците почти ги няма... Усещането за допир е друго, всъщност и него почти го няма - каквото и да докоснеш е някак мокро, безплътно... Вкусовете, ароматите....всичко е различно... Хората се виждат като мъгляви сенки... Да, думата "мъгла" е много ключова... Всичко е като в мъгла...

Чувствам се като потънала, загубена...накъдето и да посегна, сякаш нищо не е там, където съм го оставила и знам, че ще го намеря... И ми е ужасно самотно... И страшно...в тази вода...

...и само от време на време сякаш се подавам над водата, поемам дълбоко въздух...и после пак нещо ме дръпва надолу към дъното...

А, да - забравих да кажа, че всъщност изпитвам панически ужас от дълбока вода.........



Тема колко познато...нови [re: Rama]  
Автор мacлинka (вкусна)
Публикувано09.07.04 10:54



При мен този транзит мина и като се има предвид, че Слънцето ми е на 3гр от асцендента, почти по едно и също време ме "тресе", ако изобщо думата е подходяща...но направо бях в гъста лондонска мъгла през това време... както казваш всичко е размито - усещания, дори хора . Потънах в пълно недоразумение в много ситуации, гледах идеалистично *не че иначе не го правя пак де*, черното ми се виждаше ослепително бяло, а бялото - направо дарк...абе пълна каша!
Не можех да се контролирам в никакво отношение, най-вече емоционално, обземаха ме много често депресии и меланхолия и това ми се струваше най-естественото ми състояние. Казваха ми, че изглеждам супер отнесена и не на този свят , както се казва баш си бях нептунясала . Чувствах се като в паяжина - тънка, нежна, но здрава! Но минава - спокойно! Заех се с неща, които бях правила преди този транзит, много срещи с приятели, въпреки желанието ми да съм сама, сама и сама и никой да не ме закача! Благодаря на хората около мен, че ме изтърпяха, щото то аз и сама трудно се понасях. Сега всичко мина и се чудя как съм можела да потъна толкова надълбоко под водата при положение, че не си спомням да съм имала депресии от години.
А за страх от дълбока вода - имам панически ужас, сънувам , че се давя и гълтам, гълтам вода, а после ставам лека и течението ме отнася... но аз съм се давила 4 пъти все пак и усещането ми е познато и крещящо ужасяващо , като в хорър филм

Така, че ми е ясно за какво говориш, споко- не си сама и това ще мине!

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."

Редактирано от мacлинka на 09.07.04 11:08.



Тема За Нептун, водата и другите природни бедствия:-)нови [re: Rama]  
Автор Aлykapд (Saturn'sNovizin)
Публикувано09.07.04 11:20



Аз всъщност нямам представа какво е Нептун да ти транзитира слънцето, а и едва ли ще разбера в близко бъдеще. Но в момента Нептун ми квадратира Асцендента, така че донякъде мога да разбера начина по който се чувстваш *не напълно разбира се, Сатурн ме заземява*
Знаеш ли, аз също имам страх от дълбока вода, където не мога да докосна с крака дъното без да си потопя главата. Затова всеки път като вляза в езеро или море на по дълбоко от метър и се напрягам, стягам си мускулите и потъвам.
Решението: реших да се уча да плувам.
Съвсем съзнателно си взех карта за басейн и ходя на този за плувци *който в плитката си част е 1.80, в дълбоката повече от три*
В момента съм стигнала дотам, че *след като се подготвя психически че ще ми влезе вода в ушите, вероятно в носа и по лицето* успявам да се отпусна и да се оставя водата да ме носи. Разбира се все още в един момент се паникьосвам, напрягам се и се стягам, но понеже се упражнявам до ръба на басейна, се хващам за него (ръба). След като се успокоя - пак. Водата в басейна е прозрачна, с красив лазурно син оттенък, човек може да види дъното, а има и спасител. Не е страшна.
Мисля си че и при теб една "терапия" в басейн може да ти се отрази благоприятно. Да ти помогне да научиш, че водата макар и опасна, не е страшна. Че ако човек и позволи да го носи, ако и се довери, няма опасност да потъне, да се изгуби...защото ще е в нейната ласкава прегръдка.

Другият вариант може би е да се "заземиш"? Повече сатурнови обекти около теб. Или пък "сатурново-нептунски"? Например гривна за глезен от полускъпоценни камъни, които свързваш със Сатурн И по малко "въздух" - което си е някаква си моя нелогична асоциация де - но като знам мен в момента как ме отнася музиката, която ти принципно мисля че слушаш *транс* (обяснявам си го с това че активизира секстила Уран-Нептун в хороскопа ми, а оттам сигурно и квадратурата транзитен Нептун-Асц) Абе ти разбра ли всъщност какво се опитах да ти кажа

Дано да съм успяла да съм ти от помощ и да намериш нещо, което да ти е полезно в мнението ми


Имам Принципни Недоразумения
с Господ
по Въпросите на Устройството на Вселената


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано09.07.04 14:22



Много поетично.

Разкажи още.



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано09.07.04 17:06



наблюдавах човек с транз нептун съвпад с венера
неам думи за това
разбирам те за какво говориш



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: PYTHON]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано09.07.04 17:28



На мен ми е съвпаднал Нептун с натална Венера и се чувствам повече от прекрасно и умиротворено. Пика е 2005 година. А от половин една година се учудвам как така мога непрекъснато да бъда в едно много особено състояние на блаженство.
Пък съвпада на Нептун и Слънце сега го връщах назад-нямам спомен да ми е било изобщо кофти или по-особено ония години.
Нептун не е ли умиротворяващ, благотворен, просветляващ, готин?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Kaily]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано09.07.04 17:38



дрога
това е



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано10.07.04 00:29



Идвай на плаж... обещавам,че в дълбока вода няма да те пускам да плуваш
И тук е слънчево, мъглата ще се появи наесен
...Шегата настрана - напълно те разбирам как си... при мене Нептун е в опозиция на Слънцето - по знак, по градус не съм проверявала - но пък е в тригон с наталния... и съм принципно наясно с емоциите си, но пък пропълзи ли съмнение, става страшно...

Тялото се превръща в огледало, огледалото става гроб


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Altijd]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано10.07.04 00:55



и съм принципно наясно с емоциите си

Лелеееей, как ти се възхищавам, ако знаеш... На мен май няма да ми се случи в този живот.

П.П.: Ама как така Нептун ти е в тригон с Нептун?!? Моят защо е само в секстил със себе си... заклоняващ към квадратурка???

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано10.07.04 00:58



Моят по някое време ще се пльосне върху Марса ми... от сега съм в див ужас какво ме чака, да си призная...
Или ще изчезна съвсем на вид, или ще се преродя - нямам друго разумно обяснение..

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано10.07.04 02:52



добре си го усетила нептуняако сикаш виж какво писах в клуб астрология,нещо подобно е.
Да не те нептунизира някой рибокщот мен една нептунова поданичка постоянно ме дърпа надолу към дънотоВярно че нептун е безплътен,все едно няма материя,все едно материята се разпада.То за тва все не мога да и се наситя на поданичката му я

Там фантазии,илюзии едно друго))абе ти да не си взимала дрога заради някой?Хубаво че си имаш и нещо от дева да те вразумява от време на време)И аз така правя,отделям се за известно време за да изплувам и после айде пак надолу,лошото е че няма оправия в близките годининяма и стъпване на твърда стабилна земя пък вече ми се иска))



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано10.07.04 06:05



Не потъвай, мила Ани, не потъвай. Душата ти не е от камък, за да потъне. Дихание е тя. Та ти си толкова мило, добро и нежно същество. Няма да те оставят да потънеш. Вместо да рухваш под кръста, превърни кръста в сал, който те понася върху водите на прилива. Попитай душата си какво желае. Почерпи душата си. И Нептун ще те приласкае.



Тема Една по-различна гледна точканови [re: Rama]  
Автор Sarayah (лято в облаците)
Публикувано10.07.04 07:20



Работя върху Рудияр и комплексите, свързани с планетите. Това, което прочетох определено ми говори за дисбаланс между основната съставяща функция Луна-Сатурн. Преекспонирането на анимата /образа на идеалната Майка/ за сметка на анимуса.
Преекспонирано до изкривяване обаче! /Нептун/. Невралгична зона определено егото /Слънцето/. Ключовият ти въпрос го виждам като:
Защо Аз-ът ми изпитва такъв панически ужас от РАЗТВАРЯНЕ в по-голямата Същност, в по-голямото Цяло? С Луна си говориш тук, а не със Слънце. Защо си ненахранена , какви са проработките и компенсиращите механизми.
Сама можеш да си отговориш, не е тук мястото.
А Нептун ти дава психични халюциногени...цветни и сетивни, но ако не можеш да ги трансформираш съзидателно - не ги превръщай в своя зависимост. Нито в свое пиянство.

Дано ти помогнах по силата на собствения си Нептун :-)



Тема маслинке,нови [re: мacлинka]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 08:45



Благодаря ти за това споделяне - много успокояващо ми действа като знам, че и други хора са усещали или усещат нещо подобно...

Всъщност това сега беше нещо като равносметка за този транзит - понеже вече се е случил. Преди месеци бях писала една друга "ужасена" тема за Нептун:



...и в общи линии почти всичките ми страхове и мрачни предчувствия се сбъднаха... Е, не съм се пропила още (да чукам на дърво) - но транзитът трае достатъчно дълго, така че имам време, като се замислиш...



Тема О, да,нови [re: Aлykapд]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 09:19



страхотни идеи ми даваш...

В общи линии се оказва, че съм стигала и сама до тях интуитивно, макар и с променлив успех... Най-сатурновото (плюс марсово май) нещо в момента е, че ходя на фитнес, където почти припадам на уредите (понеже нито имам сила, нито мога да преценя колко всъщност имам). Така се опитвам да се дисциплинирам, а и да неутрализирам ефектите на Юпитер, който пък ми е точно на асцендента (то не една беля). Разбира се, постоянно си губя картата или забравям къде си оставих джиесема и после по два часа обикалям като муха без глава фитнеса и съблекалните да го търся... А по колко време преди това се даврандисвам да тръгна изобщо, не е за разправяне... Така не ми се ходи, ама никак... Ако се оставя сама на себе си, сигурно дори на работа няма да ходя - просто ще си седя тихо и кротко вкъщи, ще медитирам, ще слушам Масив Атак, ще гледам в една точка, ще посръбвам бяло вино и ще плача, докато слушам новините за случващото се по света...

Страхът от водата на мен ми е хроничен и го имам откакто се помня. Преди години постигнах голям успех, като намерих начин сама да се надхитря, правейки нещо подобно като теб, но с малко по-различни нюанси. Бях на море и взе много да ми писва от това да гледам приятелите ми как се плацикат щастливо, пък аз седя на брега и не смея да припаря - тогава можех да вляза до коленете максимум. И като се зададе по-голяма вълна, бягам и пищя. Какво ли не се опитваха приятелите ми - то не бяха кандърми, надуваеми дюшечета, държане за ръка - никакъв ефект.

Накрая на мен ми светна, че "сичко е у главата". И че явно никакви "външни средства" няма да помогнат, докато не си "преинсталирам софтуера" директно в мозъка. (нещо, до което очевидно и ти си стигнала, като те слушам) Мислих, мислих и стигнах до извода, че проблемът е самия образ, който морето има в главата ми - образ на нещо плащещо, опасно, дълбоко, което само ме дебне да се разсея за миг, за да ме погълне. Явно трябва "образът" да се смени. И понеже си знам едно друго "слабо място" - склонността ми да еротизирам света... Просто колкото повече еротика има в нещо, толкова по-интересно, разбираемо и привлекателно е то за мен. И точно там се "атакувах". Почнах да се самосугестирам и да си внушавам, че всъщност морето прилича на един огромен, вълшебен и обгръщащ любовник... Какво удоволствие би било да усетя докосването на водата по цялото ми тяло... Как морето-любовник всъщност иска просто да ме прегърне и, ако не се плаша от него, няма да ми стори зло... Че трябва да му се доверя така, както се доверявам на мъжа, отпускайки се в обятията му... Колко еротика, красота и удоволствие има в това да чувстваш водата да те обгръща, буквално да прониква в теб, да те обладава... Такива неща...сещаш се...

И тази "терапия" даде поразителен резултат. Влизах постепенно, бавно - първо до коленете, после по-нагоре, после се потапях до кръста - мислейки през цялото време по гореописания начин... Само след седмица бях вече в състояние да вляза във водата до шията и напълно да "лягам" в нея, подпирайки се на дюшечето. Е, трябва да има някой наблизо, за да вляза толкова навътре - но все пак това беше невероятен успех. Не се научих да плувам, но поне се избавих от онзи мъчителен ужас и невъзможност изобщо да влизам в морето. Ефектът ме държи и до ден днешен...

Ооо, май се отплеснах...
Да, слушам гоа-транс - но това е също нептунова музика (плюс Уран)...
Гривна на глезена нося винаги и наистина има някакво камъче, но май пак е нептуново (синичко едно такова)... Той Нептун някак е пропил всичко около мен сякаш - дори скрийнсейвърът ми е с едно морско дъно и плуващи риби...
Тази година не знам дали ще отида на море, така че ми даваш хубава идея - мога наистина на пробвам в някой басейн това, което ти описваш...

Благодаря, Алукард...

Редактирано от Rama на 10.07.04 09:22.



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Koтkaтa Mapтa (белязана (14))
Публикувано10.07.04 09:51



Хайде и аз да се разпиша, че го четох три пъти, за да се убедя, че не съм го написала аз.

Та - уелкъм ту дъ клъб... моята диагноза е Нептун в пети доживотен и Меркурий в Риби...

Аз лично основавам ”Партия на недогушканите и изоставените” и приемам заявки за членство. Членски внос - 240 минути годишно гушкане на съпартиец.

Мамка му.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 10:08



чак пък поетично... Просто така го усещам...
О, мога да ти разказвам с часове...книга вече мога да напиша за Нептун...

Един от най-парадоксалните ефекти, които усещам, е невероятно изостряне на интуицията ми и същевременно пълното й заличаване. Или може би просто не мога да се ориентирам кое усещане е вярното. Като в зала с криви огледала - изведнъж се оказва, че си в състояние да видиш десет пъти повече образи от преди... Обаче не знаеш кой е истинският. Всичките изглеждат истински...

Усещане за размиване...за изгубване... Все едно да ти издърпат земята изпод краката... Това беше май най-първоначалното усещане, още преди месеци... За човек като мен, който винаги се движи през света, въоръжен с "остър като бръснач ум", който постоянно поглъща и обработва информация светкавично, хладнокръвно и аналитично, това усещане е невероятно изнервящо... Чак сега си дадох сметка до каква степен разчитам на ума си - и колко безпомощна съм, когато се окаже, че той не ми служи както съм свикнала... А той не че не ми служи....просто изведнъж се оказва, че усещанията са нещо много по-силно от него... Все едно умът ми е пясъчна къща на брега, която грижливо съм "строила" с дни....и една-единствена морска вълна я катурва и заличава....

Тотална отнесеност....аз винаги съм била отнесена всъщност, но сега това стига до почти опасни размери... Наскоро се случи да изляза от къщи без да заключа, да забравя включена ютията... Влизам в стаята за нещо и не мога да се сетя за какво влязох... Някакви неща сякаш "изчезват" - примерно винаги съм знаела къде държа тирбушона за отваряне на бутилки - обаче изведнъж се оказва, че не е там и го търся два часа, докато забележа, че през цялото време е бил на масичката пред телевизора и буквално ми "вади очите"...

Винаги съм ненавиждала хора, които се държат като "жертви"....а сега забелязвам у мен самата подобни тенденции... То е някакъв неуловим, изтънчен мазохизъм....необясним порив към саможертва, която при това не е наложителна... В конфликтни ситуации се хващам, че сякаш несъзнателно "насъсквам" другия да ме тормози - като аз на свой ред заемам ролята на мъченица и всъщност се опитвам да го накажа по пасивно-агресивен начин, създавайки му чувство за вина (че ме мъчи)... Абе супер тъпа работа... Срам, срам.....

Много е странно това усещане за сливане... с всичко... Когато съм сама, сякаш се сливам със света... Сякаш знам какво се случва на всяка една точка по света...все едно слушам едновременно хиляди мънички "радиостанции"....и понякога не знам как да ги изключа, за да не ги чувам... Когато общувам - независимо дали говоря с някого, или правя любов, или пиша мейл - също имам чувството за "сливане".... Все едно границите на собственото ми Его се размиват....точно като "контурите" на "пясъчната къща", залята от водата... Сякаш се превръщам в астрална, чиста енергия и мога да се промъкна дълбоко в другия или да го пусна той да влезе в мен - докато накрая се изтрие усещането кой кой е....

О, да, забравих един особено ключов ефект... Аз винаги съм имала доста богата фантазия, но от известно време това буквално излиза от контрол...прелива и залива "бреговете"... На моменти седя и немея пред това, което въображението ми сътворява - във всички посоки... И имам невероятна нужда да го "изливам" някъде - да пиша, да рисувам... Иначе място не мога да си намеря... То си и личи донякъде от дългите и "творчески" теми, които "изливам" тук....

Дано да не ти звучи прекалено....объркващо.... Мога още сто пъти по толкова да изпиша, но спирам, защото се изморих.... Да, никаква сила нямам напоследък...постоянно ми се спи и ми се лежи....



Тема Питоне,нови [re: PYTHON]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 10:24



опитай все пак да намериш думи и да ми разкажеш, моля те, моля те, моля те...



Тема Хе-хе:)нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 10:29



Коте, разсмя ме - много ме изкефи това за "240 минути годишно гушкане на съпартиец" Явно Нептун не прецаква напълно чувството за хумор на потърпевшите, което все пак си е някаква утеха...

Имаше една песен на Стефан Вълдобрев - "Аз ли съм или не съ-ъ-ъм...."... Абе....какво да говорим.... Нали се усещаме...



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Altijd]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 10:34



Благодаря за поканата - ми може и да дойда... Ако обещаеш да седиш наблизо...

Завиждам ти, че си наясно с емоциите си... Аз никак не съм и изобщо не знам как става този номер. Все пак "да си наясно" е меркуриева функция, а емоцията.....и аз вече не знам каква е....лунна ли е, нептунова ли.... Но знам, че да ги слея е все едно да се опитвам да смеся вода и зехтин в един съд... Така че, ако имаш някаква специална "технология", ще съм благодарна да узная тайната...



Тема Джеми,нови [re: Джeми]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 10:39



От откъслечните разкази на очевидци и потърпевши стигам до извода, че едва ли за всички е "ужас" - имам чувството, че "въздушните" хора по-тежко понасят нептуновите "гмуркания"... Особено такива като мен, дето нямат грам вода в хороскопа си...

А може би е въпрос и на други детайли... Понеже Плутон, според мен, също има "водна" природа, но с него нямам никакъв проблем - вероятно защото ми е в 1 дом и винаги съм го усещала като позната и дори уютна територия... Докато Нептун ме плаши до такава степен, че чак ме парализира... баси...



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Phryne]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 10:43



Попитай душата си какво желае. Почерпи душата си. И Нептун ще те приласкае.



Това мисля да си го принтирам и да си го разлепя навсякъде из апартамента....!!!

Благодаря!



Тема Re: Една по-различна гледна точканови [re: Sarayah]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 10:44



Кълна се, че нищичко не разбрах, но много ми хареса израза "психични халюциногени"....



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: DTMF]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано10.07.04 11:03



Не, никаква дрога не взимам - ако не броим цигарите и, от време на време по чаша шардоне...

Абе то не е и съвсем ясно кое от какво е - понеже нептуновият транзит не е единственият ми в момента. Цяла банда са - отдавна не ми се е случвало толкова много точни транзити да имам. Нептун съвпад Слънце, Юпитер съвпад асцендент, Хирон съвпад Меркурий, Уран квадратура Марс... Плюс Марс опозиция Слънце, Венера на МЦ и Сатурн тригон асцендент... Това е положението, братле...



Тема Re: Хе-хе:)нови [re: Rama]  
Автор Koтkaтa Mapтa (белязана (14))
Публикувано10.07.04 15:16



... честно казано, даже се замислих дали не е малко
Това са само 4 часа, ами ако ме изгушкаш 4те ми часа наведнъж, тогава какво ще правя после през цялата година? Тц, не става!

Промяна е устава: 240 минути месечно гушкане на съпартиец, но да се покрият само в случай на необходнимост.

... това, за да можем все пак да се занимаваме и с нещо друго Пък и не всички са тооооолкова дефициентни. Или дефицитни. Или там както...

Обичам те. Ти си знаеш.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Ех, да му се не види:)нови [re: Rama]  
Автор Sarayah (лято в облаците)
Публикувано10.07.04 17:38



толкова ли ми е проличал съвпадът Нептун-Меркурий?
Май не търсиш някакви дълбоки отговори с тая тема, а просто изливаш, освобождаш състояния...
Друго ще кажа тогава. В момента не си нито послание, нито форма.

Петно си... Абстрактни картини. Вземи четката и рисувай без да го осъзнаваш, без да го планираш какво точно искаш да нарисуваш и да кажеш.
Рисувала ли си трансово? Творене в унес, сякаш някой друг движи ръката ти, движи цялото ти същество.

Нептун да е с теб:-)



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано10.07.04 19:27



ами добре си,само по чаша шардоне)) щот ние изпиваме по 3-4 бутилки шардоне и се оставяме на течението на нептуня да ни носи То лошо няма стига да не мислиш за утрешния ден,а на мен ми се налага.Няколко пъти закъснявам за работа с по 4-5 часа.

и т.н
някой спомена за гушкане ,ако е всеки ден по толкова да взема да идвам



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Джeми]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано10.07.04 21:28



Уууупссссс... сори, миличка... "лапсус клавиатуре"
Пиша за Нептун, мисля си за Уран от другия постинг... "brain missmatch error". Та Уран ми е в опозиция на Слънцето, а за Нептун си права - хубава квадратурка ни заформя...
Само че тая трампа, дето си я направиха Нептун и Уран мене ме запрати в екстремните спортове - и то хвърчащитеАз, която имам страшна аерофобия и ни един въздушен знак в планетките... а де?

Тялото се превръща в огледало, огледалото става гроб


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано10.07.04 21:35



Обещавамда стоя близо с въже, свирка и спасителен пояс,
а също и голяма кана натурален сок, кошница с плодове и онова вълшебното мазило за масажа.
И аз не знам как така съм наясно с емоциите - освен да ми видиш транзитите, там дали има обяснение? Инак, чисто нумерологично, юли ми е под влиянието на 7 - а 7 е размисъл, обръщане навътре в себе си, усамотение. И като ме знаеш колко съм подвластна на "аз анализирам" - ето ти път към отговора... Та съветът ми е - вслушвай се в асцендента си повечко

Тялото се превръща в огледало, огледалото става гроб


Тема Новините пък изобщо не ги слушам,нови [re: Rama]  
Автор Aлykapд (Saturn'sNovizin)
Публикувано11.07.04 00:33



майната му на света, да се оправя без мен
Аз и по друга причина трудно бих седнала да плача за някого, когото не познавам лично и към който нямам усещане... просто не съм от тези всестрадателни души и слава богу, не се и виждам някога да стана такава
Мисля си, че ако трябва да се кандардисваш докато отидеш на фитнес, няма изобщо смисъл да ходиш: сама казваш, че не си много наясно какво правиш там, пресилваш се, губиш си нещата етц. Пробвай с нещо друго, което да неутрализира ефекта на юпитер и което да правиш редовно *дисциплиниране по сатурн*, но гледай самото занимание да ти доставя повече удоволствие: аз например карам инлайнери *което е и по уран - екстремен спорт се води; аз се сдобих така с изместено рамо и няколко шева, та съм оттогава по внимателна*. И ходя навсякъде пеш. Не бих ти препоръчала инлайнери за софийските улици, особено ако нямаш предишен опит с тях; а и не знам как си със времето, но ако можеш ежедневно да ходиш и да се прибираш пеш до работа? Зависи какво е разстоянието деИли да ходиш през почивните дни на Витоша? Или да се пробваш в някои бойни изкуства - повечето залагат на вътрешната дисциплина и концентрацията?

Идеята ми за гоа-транса беше че това е музика, която макар и уранова по изпълнение, по същност е нептунова по същност и като цяло при твоето ниво на "нептунизация" е последното, което ти трябва Честно казано обаче не ми хрумва музика, която да е по Сатурн?!?!? А гривната на глезена имах предвид да е например с оникс или тъмен ахат. В никой случай опали, лилави или сини камъни от сорта на аметисти, аквамарини етц. Ако си любител на цветя, можеш да проваш с едни каменни градини - нещо японско се явява, където пясък и камъни се редят в някакви геометрични фигури - името обаче в момента абсолютно ми убягва
Дано да ти е от помощ
Аааа и току що се сетих: не на последно място - намери си някой козирог или силен сатурнчо да те заземява. От личен опит: най много това помага


Имам Принципни Недоразумения
с Господ
по Въпросите на Устройството на Вселената


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: PYTHON]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано11.07.04 11:02



Ми то май всичко си зависи от нивото на преработка на Нептун.
На първо ниво на проработка на Нептун медитацията се приема като "кайф" предимно чрез алкохол или достатъчно децибели музика.
На второ ниво на проработка на Нептун човек вече усеща, че много от това, което знае ментално, всъщност не разбира, а работата над себе си се възприема като изработването на прости сатурнови качества: търпение, методичност.
На третото ниво на проработка на Нептун човек, особено при удачно разположение на планетите, е способен на медитация в тесен смисъл на думата, т.е. с усилие на волята и мисълта да измени макар и частично състоянието на съзнание си, преминавайки в други астрални области...
Подводни


Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано11.07.04 21:57



добре бе миличка това наистина е кофти аз имам подобен опит само,че свързан с безпаметно сънуване по 12 часа много цветно с миризми и вкусове реалността ми е много нереална хората всякаш разбират друго от това което говоря.
Все симптоми за нептун върху слънце при мене е в натала слънцето ми е на 13 градуса от нептъна ,но в случая е като съвпад щото и двете са с раздути орбити.Дава лъжливи представи за ситуации и хора и после никога не съм могла да направя правиланта преценка за човек.Съвпад на меркурии с нептун.
Ама при тебе ще отмине а при мене ще седи в натала.Само кофти дето сега и урана се заби в риби хихиххии.
Апък да не ти казвам ,че в периода на транзита на нептун през венерата ми и юпитера в 11 дом колко грешни представи за приятели съм имала всичките с които съм се запознала през това време излетяха през прозореца ,щото всичките бяха кретени от класа( аджиба нептун квадрат луна меркурии и психиатрични случаи колкото искаш),но поне беше интересно ,като например
едната от тях мислеше ,че фбр я подслушва в главата докато е в банята и и хваща мислите с някакъв тип устройство и я карат да чува някакви неща в главата си.Съседката ми пък си беше разглобила телефона на парчета ,че и били сложили микрофон в него за подслушване и ми показваше мембраната за говорене хихихиххи.
Другата пък разправяше,че била космически генерал и раздава медали от свети архангел на просветлените абе смях колкото искаш беше весело до моменти,но чесно казано след време ти се иска да избягаш през глава и като се обърнах нито един нормален нямаше около мене пък всички от тях казваха ,че на мен ми хлопа дъската ,а според мене макар и съвпада на непун ,меркурии и слънце имам едно от най-трезвите мисли на вселената ,макар и не много добре организирано.
Та такива ми ти работи.Успех от мен CENTAVER и не се плаши приемай го като на шега



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Rama]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано11.07.04 22:16



абе рама знаеш ли кво може би ще те интересува гледах една програма за министър Путин, по телевизияата.Неговата биография не е известна от 1975 до 1996.В контекста на нептун за който говорим той има в картата си съвпад на Нептун с Меркурий и Сатурн и е работил в КГБ.
Един от журналистите го описа като личност с две лица и много трезво мислене исключително аналитична личност и луже без да се изчервява докато те гледа в лицето.Така ,че си мислех в контекста на нептун може би наптун не винаги замъглява ,а просто не дава отговорите коректно,защото знае повече отколкото може да се обясни в материята.А вие как мислите????
Ненамщо подхванах тая тема ,но ми се стори интереснаСигурно и това е по нептуниянски хихихихихи



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: kuiperbealt1]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано11.07.04 22:31



Няма нищо чудно,всичко скрито и задкулисно също е дело на нептунМоже така убедително да те лъже че сам да си вярва.
Имаш ли данните на Путин?)



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: DTMF]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано11.07.04 23:14



ще пробвам да открия беше везна на 07.10.1952 маи санк петербург ще погледна пак .Да товя му е датата ,гледай кво става венера в скорпи водел се като секс символ в русия аз това не го знаех.Аз пък мисля ,че е тежко грозен ,но има хубави очи.
и гледай ,кво става в везната виждала съм жена с подобна констелация беше направо психиятричен случай за него незнам дали има някаква лудост ,но нептуна с меркурия и сатурна е тежко все пак.ЕВ естественно не е задължително всеки с тея аспекти да е исперкал хихихихи



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: DTMF]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано11.07.04 23:51



В зета ги има данните му.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: маслинке,нови [re: Rama]  
Автор мacлинka (вкусна)
Публикувано12.07.04 09:39



олеле, колко драматично! май ти действа по-зле, отколкото на мен ама махни тази отрицателна нагласа, че ще се пропиеш, щото имало още време. напротив-казвай си точно обратното
а колко време още ще тънеш в мъгли ?

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."


Тема Резюменови [re: Rama]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано14.07.04 13:09



В крайна сметка Mesmerisa е романтично объркана и излязла в открито море. Sarayah е права, че Рама говореше често за усещанията си - Луна в Телец, нейната женска природа. И е така, защото егото и е на оклосветско пътешествие в океана. При мъж Водолей това може би води до алкохола. При жена може както до хапчета така и до докосване с вселената. Всичко е възможно. Нептун е сякаш мъжки архетип с триножник в ръка готов да обоцка всеки който не се съобразява с посоката на вятъра и стихията на морето. Тук са подценяването на морската шир, историята около Титаник. Друг архетип е този на Дионис, дионисиевата разпуснатост и способността му да докара всеки до екстаз. Впоследствие жените около него в пиянството си са изпоубивали мъжете си любовници. Трети архетип е този на русалката, която се влюбва в мъж, който бива прелъстен от нея безвъзвратно. Тя го обича с цялото си сърце и за да бъде с него и`е нужно да излезе на сушата където не може да живее. Това е невъзможната любов. Но все пак любовта съществува и облагородява. Заради нея тя ще се хвърли в бурята за да спаси всеки който е в нужда. Така си мисля. При мен нептун е в пети дом и неаспектира осезателно никоя планета, но обичта към децата е просто някаква без нищо конкретно.

Редактирано от Ул Oви Xeй на 14.07.04 13:12.



Тема Според Радиярнови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Sarayah (лято в облаците)
Публикувано14.07.04 16:48



Планетите са разделени според 4-те основни потребности на 4 двойки. Двойката Нептун-Уран отговаря за самотрансформацията. Но която и двойка да се разглежда - винаги се тръгва от основната съставяща ос - Сатурн-Луна.
Сатурн представлява структурата на егото, Луната се разправя с адаптацията на човека към външните обстоятелства. Нейните Нептунщини в случая пердашат по Слънцето - което е външната изява, блясъка на структурата на Егото - обезформят го, откъдето и се губи, размива се способността за адаптация.
Няма нищо общо с любовта към мъже. По-скоро е структурно-адаптивен дисбаланс. Всяко състояние според Рудияр се разглежда като дисбаланс. Ако едната планета от осовата двойка доминира над другата - стават сакатлъци.
И не е достатъчно просто компенсиране на недостигащата архетипна енергия...Работи се едновременно върху няколко планети. За което се изисква здрава гърбина -подплата от други части в картата.
Дано да ги има или да ги намери скоро...



Тема Re: Според Радиярнови [re: Sarayah]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано14.07.04 20:30



Би ли казала нещо повече за тези двойки?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Виж тукнови [re: Kaily]  
Автор Sarayah (лято в облаците)
Публикувано15.07.04 00:39



http://diada.ru/bibl.htm
Каква се "Планети и личности"
Превеждам го бавно и внимателно, доста увъртян текст е. Мога да ти пратя половината докъдето съм стигнала и евентуално ако искаш да ми помогнеш с другата половина?

Сериозно включваме -утре, щото нещо не съм във фаза тая вечер...



Тема Хм ..нови [re: Sarayah]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.07.04 01:29



да си призная не бих превеждала Рудиар и то от руски - той беше казал някъде, че сам не разбира какво е писал, а кой знае какво са изфантазирали при превода, освен че не си заслужава /лично мнение/

Чакам да ти дойде акъла, миличък!


Тема Re: Резюменови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано15.07.04 05:00



това ми хареса



Тема Небивала каша е , вярнонови [re: smaragd]  
Автор Sarayah (лято в облаците)
Публикувано15.07.04 05:28



Общо взето ми прилича като някакъв пъзел на абсурда...И докато го превеждам, си мисля:" Бе, майка му стара, аз ли не съм дорасла да го разбера..." Защото идеята за комплексите, откъдето тръгва досега ми е незащитима... Не говори за комплекси изобщо.
Ама щом сам си признава, че ги е бръщолевил...:-)
Някакви алтернативи на английски, защото аз не съм намерила материала на английски още, че да сравня?
А някакви качествени автори в тая област? Астропсихосинтезът?



Тема Re: Според Радиярнови [re: Sarayah]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано15.07.04 13:11



Мисля, че подхождаш към въпроса малко прибързано или остро. Защото нека първо Рама каже дали наистина е говорела с луната си до сега. Тя доста неща изписа и думата усещам където е използвала е като че призив към усещането, а не за интуицията. Едва после да може да се онагледят структурите на егото като размити. Разбираш ли? Доколкото разбрах според теб сега тя работи със символа на сатрун, тъй като слънцето е разпиляно. Не съм съгласен с това, защото сатурн е една бръмка така да се каже към слънцето. Слънцето го драматизира като зловреден или полезен. Слънцето може да намери нептун като илюзорен или одохотворяващ. Съгласяваш ли се с това?



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Kaily]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано17.07.04 02:08



в зета не ги намерих ,както и да е,тук някой даде нещо без часа.

Нептун е като алкохола,отначало си на върха после идва ред на махмурлука.За това да се взима с мярка и само с лекарско предписаниеБрях че го измислих



Тема Ниво на манифестациянови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.07.04 03:39



Предполагам, че нямаш нищо против да се пробвам да напиша нещо за нивото на манифестация, което при всеки е различно?

Нептун - владетел на 7-ми в 3-ти в стрелец? Основна тема е проекция във формата на срещи с нептунови личности и комуникация със стрелешки контекст и символи /чужд език, нов учител, нови думи/, замъглено сетивно възприятие и дисфункционалност на сетивата /предимно зрение и слух/.

При съвпад на натален нептун с натален марс спада нивото на енергия, която се използва за двигателните функции и сетивата. Заучените /от 2 годишна възраст/ методи на защита, гълтане на разочарование, агресия и всякакъв род емоции спират да действат и се манифестират директно на физическо ниво - възпаления, алергии и/или обриви по тялото.

В 3-ти дом се блокира и стандартната обработка на информация за сметка на интуицията и сънищата, тоест липса на концентрация, прескачане на редове при четене, невъзможно е да се държи химикал продължително време, изтръпване на крайниците, блокирана е слуховата памет, появяват се светлини, светли точки в периферното зрение, крайно разширени зеници и т.н.

При съвпад с натален юпитер се губи ориентацията и пътя в живота с цел да се развият нови методи на пълзене, трябва да свикне човек да вярва на други качества и таланти, да не се осланя само на меркуриевите сетива, например да се учи да визуализира и усеща предмети в съседната стая, активиране на зрителната памет за сметка на зрителното възприятие, да се движи като котките на тъмно, да усеща енергията и на цветя и наличието на бариери без да се осланя на зрението, да усеща чуждо присъствие, чужд предмет, преместени мебели още с отварянето на външната врата и т.н.

Слънце - владетел на 12-ти в 5-ти дом, на върха на 6-ти? Нептун върху това слънце активира лечението на емоционални рани от пубертета. В този случай от края на пубертета малко преди смирението и поемането на лична инициатива и отговорност за покриване на личните нужди /например преди да почне човек сам да си купува дрехите, грима и преди да си слага сам ограничения, вечерен час/.

Активират се стари, подтиснати, заглъхнали спомени за ситуации, в които е изчезнал любим човек, в който някой е бил недостъпен, криел се е или просто е изчезнала вярата и опората в живота. Лъжи, тайни и заблуди излизат наяве чрез повторение в нов контекст. Смяна на ролята в интимните отношения - от любовница към съпруга, от съпруга към приятелка, от приятелка към любовница - скок в динамичния триъгълник на интимните отношения. Известно време не знаеш кой си, какво си, каква ти е ролята и какъв ти е текста в пиеса, която си написала сам в пубертета и е време да бъде изиграна до край? Заслужава си да се разрови човек в спомените си, в старите дневници ...

Слънцето е в тригон с уран във 2-ри дом везни, постоянната емоционална въртележка и липса на стабилност и обвързаност води до бърз срив на сигурността и самочувствието, което може да има сериозни последствия за здравето в дългосрочен план. Нептун върху слънце на върха на 6-ти дом в тригон с уран усложнява точни диагнози, симптомите се местят от орган на орган, възможни натрявания с уранови елементи ...

...

Направих си ескперимент да видя дали ще успея да изпиша всички нива, но уви - свърши ми търпилото!

Сега вече се уморих достатъчно за сън!

Чакам да ти дойде акъла, миличък!


Тема Re: Ниво на манифестациянови [re: smaragd]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано07.08.04 11:56



Огромна част от това, което си написала, е абсолютно вярно! Впечатлена съм! Нужно ми е обаче да го прочета още доста пъти и да го осмисля. А пък, както вече споделих, напоследък имам известен проблем с осмислянето и други меркуриеви функции... За сметка на това нямам никакъв проблем с усещането и чувстването... От време на време избухват остри кавги между интуицията и здравия ми разум.....въпреки че последният направо гасне и линее под този нептунов "обстрел"....

Като ти се възвърне търпилото, кажи и за останалите нива, моля те....



Тема Ул Oви Xeй,нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано07.08.04 12:35



Доста точно си ме разбрал като цяло... Разбрал....или усетил...не знам...ти ще кажеш...

От друга страна малко се обърках от всичките тези писания, коментари и анализи, макар че ги искам....но някак трудно се ориентирам... И аз не знам дали за Слънцето говоря или за Луната... Сатурн пък изобщо не разбрах как се намеси... Вероятно чак като се отдалечи Нептун достатъчно, ще мога да проумея истински нещата. А дотогава има доста време...

И едно уточнение - страшно си прав, че думата усещане непрекъснато "кръжи" около мен - много правилно си забелязал... Но май не правя голяма разлика между интуиция и усещане в момента. Всъщност ако трябва да го опиша този транзит съвсем накратко - само с ключови думи, то те са: усещане, интуиция, хаос, самота, фантазия, еротика, мистика, магия, музика, картини, космос, вода, сън, хипнотичност, красота, съчувствие, нежност, сливане, прозрение, отнесеност, ранимост, творчество, предчувствие... Нещо такова...



Тема Re:Ероснови [re: Rama]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано11.08.04 13:27





Рама този автомобил еротичен ли е? Благодаря за комплиментите които направи. Все пак изплува от някъде. Ала виж Ероса! Той думи ли е или е изображение? Как го вдъхваш днес? Има ли аромат?



"...Той я гледаше, гледаше го тя.
Тихо усмихваха се без думи.
Наоколо имаше цветя
и вместо птици свиреха куршуми. "

Веселин Ханчев!
Не е ли сърцераздирателно? Любов и война. Сърце, кръв и утешение - цветя.

Бял Карамфил,
да дари е негова мечта.
И е вярно, мил -
потънал в самота.



Тема Re: Питоне,нови [re: Rama]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано03.09.04 09:22



Kакво да ти разкажа?
изпуснал съм нещо нишката
дай жокер



Тема Re: Питоне,нови [re: PYTHON]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано03.09.04 10:06



Нишката можеш да я проследиш по горните постинги.
Имах предвид тези твои думи:

"наблюдавах човек с транз нептун съвпад с венера
неам думи за това
разбирам те за какво говориш"


Ето за това те молех да разкажеш повече и по-подробно.



Тема Re: Питоне,нови [re: Rama]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано03.09.04 12:28



За това ли било?

лъжа,измама,самозабуда,фантазии далеч от реалноста,пълен хаос,мъгла.....
може да се продължи в този дух
в следващия момент нептун става ретро и човек си мисли че всичко е преминало и пак се започва същото
година и половина близо две все така
въпреки че не е никак редно да се разглежда само един аспект ....
напълно отнесена работа....

чудно ми е че питаш за това.ако елиминираме американските астролози то има доста добри интрепретации за аспектите на нептун и плутон




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.