Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Астрологията и Дяволътнови  
Автор Cфaйpa (минаващ)
Публикувано01.07.04 13:34



Астрологията е (относително) точна наука...Тя отдавна е с автономен (научен) статут и си има дефиниция и правила...

...Астрологията изследва взаимоотношенията между универсалните (вселенски) закони и тяхното влияние върху най-общо казано природата и човека, а към тези закони е трудно да прикрепим понятия като “етика”...Или ако разглеждаме вселенските закони като “етични”, то погледът ни ще е примерно погледът на религиозния морал, според който цялата Вселена като дифузия на Бога е добра по определение, а злото (Дяволът) е резултат от неправилната употреба на съвършеното съзидание...

...И все пак, като всяка друга човешка дейност, ако астрологията стане обект на чисто развлечение или на формално експериментиране с едни или други данни, или на неограничена и неограничима лична изява, или започне да служи на определени групови цели, то тогава тя би стимулирала естествената нагласа на човека да “прави зло”...

...Въпросът ми е какво е отношението на астролога към доброто и злото и как вижда мястото на доброто и злото в материята, с която борави...



Тема Re: Астрологията и Дяволът [re: Cфaйpa]  
Автор regulus (29 Leo)
Публикувано01.07.04 21:07



... Астрологията е (относително) точна наука ... => Отношението на астролога към доброто и злото би следвало да е относително (точно)!!??

Аз като далтонист "астролог'' с лека форма на астигматизъм и прогресиращо късогледство (-2.50 на двете), виждам мястото на доброто и злото в материята предимно в черно-бяло и бяло-черно ... Когато си сложа розовите очила обаче, започвам да виждам всичко в златисто-морскосиньо??! и тогава Дяволът ми е пръв приятел и добро другарче, ангел-пазител ... м, играйкаме си на развлечение или на формално експериментиране с едни или други данни, учиме се на разни мурафети, прайм бели и особено на 'религиозния морал' много бели правим и ... так дале ...

better feel bad than feel nothig ...


Тема За науката ...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано01.07.04 21:33



"Астрологията е (относително) точна наука...Тя отдавна е с автономен (научен) статут и си има дефиниция и правила... "

Ами аз не съм съгласна и смятам, че това ще бъде огромна грешка, ако стане. Добро, зло и наука има на ниво сатурн, астрологията е ураново изчадие и е извън "научните" рамки. Какво ли ще остане от урановото чадо, ако го затворят в клетките на днешните лаборатории?

Астрологията няма да се вмести в науките на това ниво, което са днес, а ще отвори път чрез "кооперация" с различните съзряващи науки към ерата на водолея. Лично мнение.

Английският университет вече показа как може да стане това - преподава се история на астрологията, където астрологията помага да се разчетат и преведат достоверно астрологическите писания от далечното минало.

Много добър пример за прехода от сатурн към уран има и в икономиката - специалности като change management ги нямаше до преди няколко години. Днес вече всички структури се развиват и променят с такава скорост, че вече не става въпрос за управление на предприятия /сатурн/, а за управление на процесите на промяна /уран/.



П.П. За Дявола може да се изпише много, но ми е трудно да боравя с този термин в астрологията.

Мъка, мъка, мъка, боже - как можеш да допускаш такова нещо?

Редактирано от smaragd на 01.07.04 21:35.



Тема Етиката на астролога да твори своето добро и злонови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано01.07.04 21:39



Има една стара тема по този въпрос, може да ти е интересна:




Мъка, мъка, мъка, боже - как можеш да допускаш такова нещо?

Тема Re: извънредно наивно ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано02.07.04 11:00



ми звучи твърдението, че Сатурн с неговото добро и зло може да се прескочи и да се мине направо към прехода между Сатурн и Уран или директно към Уран, дето такива нравствени категории било нямало.

Затова понеже знам колко обичате притчи и прочие, ще постна една мъдрост: Преди да прескочиш планината, трябва да стигнеш до нея.

Някой има ли идея какво прави Уран с ония, дето са се залетяли към него, без да са проработили Сатурн?


Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Астрологията и Дяволътнови [re: Cфaйpa]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано09.07.04 17:20




зло
добро
бяло
черно....
....
ако на един човек умре чичо му това е лошо
но ако чичото остави наследство ?
и така
смърта на чичото лошо ли е или е добро?
астрологията фигурира като неделим елемент от магията.
например при розекройцерите точно това е методиката.астрология+магия+алхимия....
а и понятията лошо и добро са доста относителни.
астрологията все още не е наука . има доста бели петна които са причина да не е наука
доста хора инстинктивано не си казват данните на астролози
защото подобни данни в ръцете на опитен човек .....
не е ясно какво става после нали



Тема Re: доброто ти и злотонови [re: PYTHON]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано09.07.04 17:34



Полумъдреците, осъзнавайки сравнителната нереалност на вселената, си въобразяват, че могат да игнорират законите и-така те се явяват самонадеяни и щестлавни глупаци и се разбиват в камъните, разкъсвани на части заради своята глупост.
Истински мъдрите, съзнавайки природата на вселената, използват Закон срещу закона, Висшето срещу низшето и чрез изкуството на алхимията преобразуват нежеланото в ценно и по такъв начин изкуството се състои не в ненормални мечти и видения, а в използване на Висшите сили срещу низшите и в преместване от по-ниски планове в по-високи чрез закона за вибрациите. Трансмутация, а не самонадеяно преобразуване-това е оръжието на Майстора


Дръжте вашият разум винаги към звездите, но нека очите ви следват стъпките ви, защото иначе ще паднете в калта, опиянени от нереални висоти

Готов ли си за нивата, в които няма добро и зло?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: доброто ти и злотонови [re: Kaily]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано09.07.04 17:36



едва ли е необходимо да казвам че съм на нивата
това някаква допълнителан покана ли е или какво



Тема Re: доброто ти и злотонови [re: Kaily]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано10.07.04 00:48



Наистина ли истински мъдрият би използвал сила срещу сила и закон срещу закон???

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Астрологията и Дяволътнови [re: Cфaйpa]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано10.07.04 02:27



"Астрологията и Дяволът" ми звучи като скорпион и 8 дом,там вампиризъм,използване на чужди енергии; да продадеш душата си на дявола и подобни изрази все на това ме навеждат Пък и виж Питон какво ти е писал;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.