Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 28.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kakво значи "сатурнова дупка"?нови  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано25.06.04 01:59



Здрасти на клубарите!:)

Понеже от април, целият май, до 13 юни вкл. ми се случиха купища неприятности... а сега реанимирам... споделих с приятелка, а тя ме попита "да не си в сатурнова дупка".

Не знам какво значи това.... То верно, че съм карък на каръците, ама цял вол за мезе...:(

Ако имате нужда от инфо, на 13.02. съм родена, около 9 сутринта. (към 9 без 15 , мисля)

Много ви благодаря за вниманието.


====
Common sense is not so common.
Voltaire


Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: kate_]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано25.06.04 11:11



Това е дупката която човек сам си е изкопал за да си почине малко в нея.



Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано25.06.04 11:51



странно...
в момента аз си почивам от почивката в дупката:)

мерси за отговора:)
к

====
Common sense is not so common.
Voltaire


Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: kate_]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано26.06.04 09:44



Здравей.
Аз самата също никога не съм разбирала напълно какво точно означава "сатурнова дупка". Чувала съм само, че това е период около рождения ден - 30 дни преди и 10 дни след него - когато звездите "оттеглят подкрепата си". Оставят те да се оправяш сам сиреч. Цитирах дословно това, което знам, но не се ангажирам с мнение дали това е вярно или не. Нямам никакви лични наблюдения, нито пък разбирам това, дори да е истина, какво общо има със Сатурн и защо е "дупка".

Лично моето мнение е, че доста хора наистина преживяват малко кризисно дните около рождените си дни просто защото това традиционно е време за равносметки, "остаряване с още една година"... Период, в който човек усеща по-остро хода на времето, неговата ограниченост и собствената си смъртност. И тъй като тъкмо Сатурн се асоциира с нашите човешки граници и ограничения (включително времевите), вероятно това е някакво основание "дупката" да се свързва с него. Въпреки това според мен това са по-скоро екзистенциални кризи, които не е задължително всеки да преживява. И не мисля, че има нещо общо със звездите.

Иначе самият рожден ден е относително важен, доколкото тогава Слънцето се връща на същото място, където е било по време на раждането ти - тоест затваря се един слънчев цикъл и почва нов. Неслучайно тогава се правят т.нар. солари - нещо като "хороскоп на предстоящата година". Но това е отделна тема и май няма много общо със сатурновите дупки.

Не знам дали ти помогнах много, но за друго не се сещам...

п.с. Познавам хора, които използват "сатурновите дупки" просто като оправдание за лошото си настроение или обяснение за проблеми, които те и без друго имат. Нещо като звезден аналог на месечния цикъл при жените. Като отмине сатурновата дупка си намират друго оправдание/обяснение. Въпросните оправдания/обяснения пък са им нужни, за да не им се налага да се занимават с реалните вътрешни причини да се чувстват дискомфортно. Така поне си мисля аз.



Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: kate_]  
Автор Sperantza (скъсан пуловер)
Публикувано26.06.04 10:24



Сатурновата дупка значи,че се чувстваш като в тъпи и гадни ситуации и не можеш да излезеш от тях,за да си измиеш зъбите примерно...оф,извинявай,че съм малко хахо тази сутрин,ама лазя на четири крака...ужас-става ми традиция да съм по кръчмите нощем!
Тоест,не можеш да си хвърлиш (дори зашлевиш) един обективен поглед на нещата около теб,на природата,на всички тъпанари,които те зобикалят и въргалят и въобще на тъпотията на цялата страна,в която сме родени!
Има няколко лекарства:
1.Да си кажеш- Защо,Бога ми!
2.Да си кажеш-Докога!(с надежда,която е в болнични)
3.------------------Не е ли тъпо всичко!
4.Само с много мъка се постига всичко хубаво!(само за психо-мазохисти)
5.В крайна сметка,ако разбираш от астрология,ще си кажеш добродушно:Това е една шибана Сатурнова дупка и аз,моля ви се,съм паднала в нея!
...Ужасно е!



Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: kate_]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано26.06.04 12:02



За мен единствената сатурнова дупка е тази преди завръщането на сатурн, когато от циклична гледна точка сатурн се намира в 12-ти дом от себе си. Не си дала годината на раждането си за да може да преценим дали е тази дупка.

Иначе има една "слънчева" дупка, която е точно месец преди рождения ден, в която слънцето се намира в 12-ти дом от себе си и в която човек обикновено /зависи от позицията по натален дом/ има нужда от почивка и преосмисляне за да знае как да продължи след рождения ден. Тази "криза" не може да бъда сатурнова според мен, защото сатурн изисква труд и дисциплина, а нептуновия 12-ти дом изисква най-много малко место под възглавницата и меко одеало ...

Не може да става дума и за "слънчева" дупка, ако си родена на 13 февруари. Твоята дупка е някъде от 14 януари до 13 февруари.

Твоят постинг въобще ми звучи малко като разговора на двете ми съседки оня ден. Едната казва: "Абе нещо ме боли - толкова много боли, че не знам какво е", а другата и отговаря: "Да не би да е ишиас, чувала съм, че боли ..."

Заминавай на доктор да ти постави дигноза!

От времето, което си посочила - април, май, юни - венерка ще да е виновна! /и аз като бабата по-горе да си кажа компетентно мнението/

Мъка, мъка, мъка, боже - как можеш да допускаш такова нещо?


Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: smaragd]  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано26.06.04 19:33



Годината е 1970.

Мислиш ли, че наистина може да има нещо в случая (т.е. астрологично обяснение) или просто си е част от имиджа ми на карък?:)

====
Common sense is not so common.
Voltaire


Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: Mesmerisa]  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано26.06.04 19:43



Здрасти;)
Определено събитията не са около рождения ми ден. А от вашите отговори разбрах, че и моята приятелка има идея от астрология колкото мен:) /тя е близнак между другото/

Надявам се, излязох вече от тази "дупка", на каквото и да се е дължала... Нямам навика да се оправдавам с каквото и да е в тоя живот (виня само себе си), но това не бяха просто някакви "неуспехи" - бяха поредица от събития, които ми се стовариха едно след друго и които ме оставиха с чувството, че късметът ме беше зарязал съвсем тези месеци... Моята вина е не в случването на тези събития, а в това, че не можах да се адаптирам по-добре към тях...

Е, мисля, че трябва да си направя добра равносметка, за да има смисъл целият чанч, който отнесох.

Благодаря ти.

====
Common sense is not so common.
Voltaire


Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"? [re: Sperantza]  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано26.06.04 19:45



"4.Само с много мъка се постига всичко хубаво!(само за психо-мазохисти) "

да, аз съм в тази категория!
Мерси.

====
Common sense is not so common.
Voltaire


Тема Re: Kakво значи "сатурнова дупка"?нови [re: kate_]  
Автор *karla (лунен камък)
Публикувано27.06.04 21:57



От утре влизам в 'слънчевата дупка', която е общоприето да се наричат 'сатурнова дупка'... ще кажа какво става тогава... Въпреки че от години се чувствам като в 'сатурнова дупка'.

Откакто чух какво мисля, не вярвам на това което чувам



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.