Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 18.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Аве, хора!!!/отклонение или по вашему оффф/  
Автор Ricar s optichna bronja (@усмирен@)
Публикувано24.06.04 08:26



Аве, хора, аве момичета и момчета!
Просто след толкова теми и изписания се чудя и мая... Нещо като песента на Тодор Колев за Трабанта - Просто се чудя другари как е възможно това - да ми откраднат чистачките от моята скромна кола!
Повечето от вас се взимат на сериозно - в това няма нищо лошо. Не е лошо да си сериозен човек...
Но повечето от нас се забавляват - аз се забавлявам, Питонския се забавлява, Кайли се забавлява, Диана се забавлява...И естествено често в своя простонароден стил те могат да кажат нещо което е ценно... Е, чудя се - бива ли при условие, че това е ясно и видно, бива ли факта че някои използуват този стил на общуване да се превръща в абцолютна трагедия?
Трябва ли модератор?
Ми не трябва...
Аз отново ще се позова на Беатрис, мило съкровище, знаеш че с теб не сме били на едно мнение по повод на клуба, но всеки е уважавал пристрастията на другия и от това не е произтекло нищо лошо, напротив, общуването ни извън този клуб, когато сме се засичали, е било повече от ползотворно.
Та позовавам се на нея - истината е някъде извън това пространстранство - извън извън самите нас... Защото сме се виждали очи в очи... И мога да твърдя, че и Рама, че и Беа, че и Анима, че и Джем и кой още не сме добри Хора, с които може да се говори.... Всеки обаче е несъвършен, защото и навремето имаше една комедия - Човек нес ъвършен... Никой не може да се похвали нито със съвършенство, нито с осъкатяване...
И напълно е нормално да има привърженици и противници на една или друга имагинерна личност в този клуб. И съвсем в реда на нещата си е за да има развитие да има именно такъв сблъсък на мнения за и против. Но аз се отклоних - както казва Беа, истината е винаги извън клуба, тогава когато седнеш очи в очи с хората, за да разбереш какво са те...
Иначе останалото е само СИРОП на ПРИДОБИТА КЛУБНО-ВИРТУАЛНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ.
Разбира се че там където има конфликти, в интерес на интересното ще се намесят 301 човека, за да продължи конфликта... Защото знаете приказката за рязането на опашката на котката - един ще ти каже че късо я режеш, друг дълго, ще се намерят и такива дето ще кажат че добре си я отрязал...
Та, този път съм оставил "артистичното" поведение и просто правя една нормална критика. Дали ще бъде чута щото е такава - незнам. Общо взето чуваемостта си е малка...
Та, за да няма повече 101 теми за РАЗПРАВИИТЕ, просто се иска ВСЕКИ един да положи усилия да не допуска повод за рапзправии. Че много от нас си носят конфликтите - ами вярно е. Ама май СЪВЪРШЕНСТВОТО дето го гоним като МИХАЛЯ ще си проличи по това - способни ли сме да надхвърлим собствената си ЕГОГЕОЦЕНТРИЧНА слънчева система и да се постараем да отговаряме човешки и просто...
Замълчавам по този въпрос кой до каква степен го умее, защото според мен много го умеят но не го правят защото всъщност... правилно - това пространство е за забавление, истината е в бележките и ай си кютата... Иначе нямаше с такова захарно удоволствие да си вадим най-кирливите ризи.
Но има и хора дето не го умеят. И това е истината. Защото на тях чуваемостта им достига само до собствения чист според тях периметър.. Е, тук може да съм и аз, а може и да е всеки един от вас... Изцяло или частично...
ММммм, сега мисля че вече казах това, което изглежда по друг начин не можете да схванете - нито с ирония, нито със сатирични стихотворения, нито с детски градини...





Тема Re: Аве, хора!!!/отклонение или по вашему оффф/ [re: Ricar s optichna bro]  
Автор aman ot gluposti (ядосан)
Публикувано24.06.04 08:48



Нов съм и не съм оттука, но често чета (сиреч, кибик). И смятам, че си прав. Подкрепям те изцяло, ако въобще имам това право.

знам и мога /ако искам/


Тема Е,добре де! [re: Ricar s optichna bro]  
Автор Sperantza (рибка)
Публикувано24.06.04 08:54



Защо според теб този клуб не трябва да има модератори?...във връзка с кръчмата и кръчмаря,нали после който пил-пил....ама трябва някой да го накара да си плати



Тема Re: Е,добре де! [re: Sperantza]  
Автор Ricar s optichna bronja (@усмирен@)
Публикувано24.06.04 09:04



Защото за да си МОДЕРАТОР трябва да си супер обективен и независим. А при всяко положение при състоянието на нещата изобщо във виртуала е невъзможно. Просто защото модератора трябва да е перфектен - това едно /а както казах - Човек несъвършен - т.е. такива хора няма, дори да си си перфектен в собствената призмичка или хоризонт, това не значи че си съвършен изцяло/. И второ - защото Питонския на майтап е казал една истина - това пространство си е безплатно и свободно. Щом е свободно - защо някоя трябва да го ограничава. Аз казах - ако има модератор, нека да е по един от всяка една от "театралните" роли - за и против.
И освен това, нека си го признаем - никой ама никой от всички нас не гледа сериозно на това което се пише изобщо. Защото го казах - серриозното е на ай си кю и на бележки... Т.е. с алтернативни методи на комуникация.
Тогава - логично е да се зададе въпросът - за какво е спорът за модератор или не, за това какво се пише или не... Съгласен съм да се модерира, ако се беше запазил първоначалния дух на конструктивност от ВСЯКА една страна.
Но след като на 30 теми се пада една полуинформационна - какво да се модерира? Хлябът и зрелищата???...Има ли смисъл и логика да се модерират?
Така мисля аз...



Тема Навеждаш ме отново към старите ми мисли [re: Ricar s optichna bro]  
Автор Beatrice ()
Публикувано24.06.04 13:44



Много си убедителен за някои неща и аз ти благодаря, че взимаш отношение в тези вече исторически дебати.
Виждам аз на пътя, обаче, едно камъче, което може да преобръне колата ми. Ако аз спра да взимам този клуб насериозно, абсолютно нищо не би ме задържало тук. Не ми е интересно да се забавлявам по начина, по който го правят цитираните от теб хора. И въобще забавленията си ги търся в реалността, както и истинските приятели.
На мен ми харесва този клуб, защото има малко повече възможности от бележките и ICQ-то. Там общуването е твърде персонално - ако имам някакъв въпрос или искам да поставя тема, трябва да пиша на десетки хора и със всеки да общувам поотделно. А от това, че те помежду си няма да си четат мненията, може само да се загуби. В клуба не е така ангажиращо. Питаш нещо - кой когато го види и има време да отговори - го прави. По-свободно е, и някакси по-цялостно. Освен това мнението на един те подтиква да се замислиш и ти за друго. Колективно се раждат идеи. Това просто ми харесва. Така съм си представяла подобен клуб. Доколко са информационни темите - естествено никой не разчита, че тук ще научи астрологията, но всеки е на някакъв етап и по нещо може да му бъде от полза. Не можеш да отречеш също и труда на тези, които превеждат - това са доста ценни материали, а така стават достъпни за всички. Един го интересува едно, друг - друго. Може би това, което на теб ще ти хареса, все още предстои да се появи тук.
С две думи не ми се иска да повярвам, че нормален клуб по Астрология не може да има. Че ще бъде само място на бъзици и простотии.
Колкото до реалността, аз вече имам идеята и желанието срещите ни наживо максимално да зачестят. Може да си изберем и някое заведение (не знам дали вече не сме го избрали даже), което да си стане клубното място за срещи. Но вярвай ми, иска ми се да общувам с повече хора. На мен лично поне засега ICQ и бележките не ми стигат. Срещите наживо са най-добрият заместител, но не са възможни между всички ни. Засега аз поне други идеи нямам

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Е,добре де! [re: Ricar s optichna bro]  
Автор Sperantza (рибка)
Публикувано24.06.04 13:51



Но,както всички знаем-няма перфектни хора!Дори модераторите не са перфектни,а според мен не е и задължително да са такива.Модераторът е човек,който съблюдава реда и спокойствието в клуба да не бъдат нарушени от хора с лоши намерения.....не е ли така?



Тема Re: Навеждаш ме отново към старите ми мисли [re: Beatrice]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано24.06.04 14:07



За мен клубовете и форумите са нещо просто съвършенно.
Защото преди появата на интернета хората са се събирали след хиляди предварителни уговорки в определено време и място, на което не всеки е могъл да отиде баш в тоя момент.
Значи интернета събра хора, независимо от растоянията. Обаче в чатовете не си вързан с разстоянието, но пък си вързан с времето.
Докато именно тия клубове ти дават максимална свобода от време и разстояние. можеш да влезеш по всяко време, да говориш с всички заинтересовани и да не изпуснеш нищо, защото всичко си стои.
така че одобрявам напълно клубовете и особено клубовете по интереси.
Но от друга страна наистина е вредно да се приемаме прекалено сериозно, както да приемаме и клубовете прекалено сериозно. В крайна сметка на изток казват, че светът е майя, а животът е една безкрайна игра...дори имаха богиня, която е вечно танцуваща.
В играта се научават много повече неща, отколкото в сериозността, със сериозна муцуна и очила на върха на носа.
Дори знам, че на много места вече обучението се предлага чрез игрови модели.
Така че-обучение и игра, игра и обучение.

Сериозността не е критерий за научаване на нещо, а само свидетелство за липса на чувство за хумор.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Е,добре де! [re: Sperantza]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано24.06.04 14:09



Така е.
А как се предпазва модератора от погрешни интерпретации на намеренията?
щото според мен лошо намерение е да превръщаш клуба в малко затворено общество и да не му даваш да диша, а да се опитваш да го контролираш изцяло според собствените си идеи за клуб-примерно.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема И съвсем оф топик:)))) [re: Ricar s optichna bro]  
Автор Samael (танц на дявола)
Публикувано24.06.04 16:18



И всички караконджули под ножа:-)))

Знаех си аз, че интуицията ми отново цели десятката.

Разправиите и да спрат, бозата ще си остане. Няколко дена не влизам , за да ми почине главата от глупости...защо ли си наруших обета за непорочност на ушите и очите.... Ми не! Не ме интересува клуб от типа на махленската седянка, в която кака Пена казва на стрина Гана, че днес Марс й убил кокошката на двора, а пък чичо Пешо по силата на активирана Венера в пети дом чукнал леля Сийка частночуждо. Сто модератора и сто правила да се напишат- все тая. Просто дирът предразполага и към бозаджийство, и към смешни бунтчета за ред, и към още по-смешни - за права и демокрация.
Щото, мойте хора, ако реша да пердаша през просото - и Господ не може да ме спре. И обратното - ако реша да се държа прилично по силата я на Сатурн, я на мързела си - ни котки, ни кучки ще ми налагат правила - нося си ги в себе си.
Не ми пречи никой в тоя клуб. Ако ми говори смислено за астрология -ще му се радвам като малчуган на сладолед. И обратно. Ако пермаментно ми ниже на ситна плетка глупости и при това-ми претендира, че...ах, астрологията, това е самият живот и дребните неща в него / така е, Джем, но ако не умея да асоциирам марката си сутиен с дадена планета -това прави ли ме ментално и сензитивно неадекватна към божествената материя, която не е дадена всем?/

В резюме. Ще ви прелиствам по силата на навика си с едно око и пак ще кажа "Там където се губи тематиката за сметка на занимаването със себе си - нещата се сдухват не-из-беж-но". Факт!

Ти там, рицаря с тенекиената броня, дето се прави на оптична...прати ми се на кю 163208745 ако обичаш, че съм ти затрила номера без да искам

Котката на Джеми - ВРАГ № 1!!!


Тема Re: И съвсем оф топик:)))) [re: Samael]  
Автор Ricar s optichna bronja (@усмирен@)
Публикувано24.06.04 17:42



От работата нямам ай си кю, ама като се прибера ще те адна... Пак ли ще воюваш срещу скорпионите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.