Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 28.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лунар  
Автор Шexepaзaдa (Rama)
Публикувано14.06.04 17:31



Искам да знам какво точно е това, как се изчислява и за какво служи? Само съм чувала, че е нещо подобно на солар, обаче се прави не за година, а за месец. Нищо повече не знам обаче - ако някой е наясно, нека да ме светне, моля ви се!



Тема Re: Лунар [re: Шexepaзaдa]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано14.06.04 18:00



Аналогично е на солара, който е Слънце в натална позиция, само че е за Луната. Демек, Луна в натална позиция. Което се случва неминуемо поне веднъж в месеца. И поради тази причина се използва за месечна прогноза. Нещо като секундната стрелка на часовника...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Аха,нови [re: Джeми]  
Автор Шexepaзaдa (Rama)
Публикувано14.06.04 18:18



ако съм те разбрала правилно, лунар всъщност е денят, в който Луната прави съвпад с рождената ти Луна, нали така? И важи до следващия съвпад?

Открих как се изчислява с Janus-а току-що. Всъщност като му зададеш Return и после Lunar, той сам изчислява деня, в който Луната се завръща.

Тълкува се приблизително като солара, така ли?



Тема Re: Аха, [re: Шexepaзaдa]  
Автор maia_bel (волна фтичка)
Публикувано15.06.04 02:27



Да, на същия принцип се тълкува..
Само че тук фокуса е върху Луната (дом и аспекти), знака Рак (къде попада) и Северния лунен възел - показва целта за този 28 дневен период.
Аз разглеждам лунара не само в синастрична карта с натала, но и като самостоятелна карта - така картинката става по-ясна.

Няма друго освен наслаждение


Тема Re: Аха,нови [re: maia_bel]  
Автор Шexepaзaдa (Rama)
Публикувано15.06.04 09:48



Много ти благодаря за тези пояснения - това за положението на луната и възлите беше важен детайл...

Смятам да си поиграя с вече отминали лунари, за да проверя как работи този метод и има ли изобщо смисъл да му се обръща внимание...

Твоят опит какво сочи?



Тема Re: Аха,нови [re: Шexepaзaдa]  
Автор maia_bel (волна фтичка)
Публикувано15.06.04 18:39



От лунара не бива да се очаква кой знае какво в глобален мащаб. Но той може да ни запознае по-добре с емоционалното състояние, условията и ако искаме да си изясним някои подробности за предстоящия/те месец/и. Ако се разглежда съвместно със солара и транзитите (освен с натала), може да е от добра полза и да даде възможност за доста точни прогнози.

Няма друго освен наслаждение


Тема Re: Аха, [re: maia_bel]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано15.06.04 22:59



А можеш ли съвсем приблизително да ми дадеш някакъв пример за тълкуване на лунар? Ето, например на мен точно днес ми беше лунното завръщане - и луната е в 9 дом, а северият възел - в 8-ми (в Телец и двете)? Останалото ми е като в радикса, понеже асцендентът е Дева.

И още - може ли лунарът да се използва при комбини и композити?



Тема Взе да ми става интереснонови [re: Mesmerisa]  
Автор Samael (танц на дявола)
Публикувано15.06.04 23:20



Литература да препоръчате?

Котката на Джеми - ВРАГ № 1!!!


Тема Re: Взе да ми става интереснонови [re: Samael]  
Автор Oмaйничe (Rama)
Публикувано16.06.04 09:24



От наличните ми вкъщи книги намерих за лунарите на две места:
1. "Предсказателна астрология" - Бернадет Брейди
2. "Най-добрият начин да научим астрология", 4 том - Марч и Макевърс

Наричат лунарите още лунации, лунни завръщания (революции) и т.н.
А в първата книга пише, че съществуват доста различни видове лунари - Тропическо лунно завръщане, Сидерално, Възвръщане към лунна фаза, възвръщане в точката на индивидуалното новолуние и кинетични лунни завръщания. Например възвръщане в точката на индивидуалното новолуние е съвпад на транзитиращата луна с рожденото слънце, а кинетичното - с прогресивната луна. Пише също, че на различните хора им действа различен вид лунар, но обикновено това е трайна тенденция - въпросът е само да се открие кой точно вид действа. И още много неща пише, но не прекалено много. Долу-горе същите неща, които се казаха дотук.



Тема Re: Лунарнови [re: Шexepaзaдa]  
Автор benio (.....)
Публикувано16.06.04 21:51



На много места чета, че Лунара не давал некаква събитийност, но лично в моя хороскоп Лунара е по-показателен от транзитите и от Солара. Правя си прогресия с него градус-ден и наблюдавам. Неможете да си представите какво ми се случи, когато по Лунар Плутон ми беше в 12 дом, на 4 градуса[или на четири дена] от асцендента....
Все се надявах секс да е този Плутон, не насилие, но нещеш ли....
Давам нащна смяна и дявола ме бутна да изляза навън в 2,30 за да видя с очите си как трима с железа пребиват един, който крещи-умирам помогнете ми. Та аз звъннах в полицията и се замесих още повече, добре поне, че този оживя.
Та не ви пожелавам Плутон на асцендента...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.