Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 29.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Правила на клуб Астролози  
Автор Koтkaтa Mapтa (orange (51))
Публикувано03.06.04 21:21



Моето предложение:

1. Правила на общуването
1.1. Недопустимо е изнасянето и обсъждането на лично инфо в клуба, независимо под каква форма (кю, бележки, мейл, телефонни номера и пр.). Трие се от модератора без обяснение.

1.2. Постинги, съдържащи каквито и да е нападки на общо основание, груб език, цинизми и обидни квалификации към който и да е било от пишещите, се модерират чрез назвездичкване или се трият.
Ако имате личен проблем с някой от пишещите тук - не го превръщайте в клубен. Ако искате да си излеете емоциите, не го правете публично. Не лобирайте. Не създавайте групички. Клубът не е политическа партия.

1.3. Не са желателни продължителни лични разговори (колко продължителни? повече от 5 последователни реплики?) в теми с астрологичека насоченост. Разрешават се в теми без конкретно формулирана астрологическа теза, като например "офф-топик"-темата или темата "Днес". Желателно е да се маркират в заглавието така, че който не желае да ги чете, да не му се налага.

1.4. Препоръчва се използването на кирилица или на кирилизираща програма. Който не знае как да борави с нея, ще получи помощ при запитване. Никой от редовните участници в клуба не е длъжен да чете или да отговаря на постинги, написани на латиница. Стараем се да пишем грамотно от уважение към четящите, приемаме добронамерени забележки и поправки, без да ги вземаме за повод за заяждане и скандал.

1.5. Страем се да проявяваме толерантност към инакомислещите. Не обсъждаме тяхната личност, не квалифицираме, но в замяна молим да не се опитват да ни налагат мнението си със силови методи. Не иронизираме другите и подхождаме към всеки с уважение, с каквото очакваме да подхождат и спрямо нас. Всеки е бил начинаещ, никой въпрос не е глупав, стига да не е провокативен или целящ дискредитирането на някой от пишещите.

1.6. Не сме училище по астрология. Не сме длъжни да отговаряме на запитвания и не сме длъжни да обучаваме никого. Всичко, което правим, правим от интерес към астрологията и от удоволствие от общуването. Не сме бюро за изготвяне на хороскопи. (Няма да изчисляваме подходящия момент да удушите безнаказано тъща си, така че не си правете труда да ни питате Сорри... игнорирайте това )

1.7. Ако участникът в клуба е нов, преди да пусне темата, която го интересува, да прегледа последните страници на клуба, за да не дублираме вече обсъждани теми.

1.8. Модераторът не е удобна мишена за лошото ни настроение, нито е виновен, че светът ни е крив. Не се заяждаме без основание с модератора. Ако не разбираме неговите решения, търсим грешките първо у себе си. Не организираме лов на модератори с изгаряне на клада. Отправяме критиките и въпросите си учтиво и конкретно, за да получим също такъв отговор.


2. Права и задължения на модератора
2.1. Трие и редактира мнения, в които фигурират лични обиди, квалификации, лично инфо, груб език по отнощение на който и да е било от пишещите в клуба.

2.2. 3аключва теми с астрологическа насоченост, в която се провежда продължителна обмяна на реплики извън темата или премества тези реплики в нова тема с подходящо заглавие.

2.3. Не злоупотребява с модераторските си права за лични цели, не разчиства сметки. 3а него важат същите правила на общуване както и за всички останали.

2.4. По молба на пишещ се намесва в постинги, в които са нарушени правилата на клуба спрямо него (не спрямо трето лице).

2.5. По молба на автора на дадена тема или постинг трие или променя съдържанието й/му.

2.6. Прилага модераторските си права само в краен случай. Предупреждава, когато има основание да се намеси, ако нарушенията продължат, се намесва без повторно предупреждение. Предупрежденията важат дългосрочно.


3. 3а астрологията
3.1. Това не е клуб "3одии", не си говорим за слънчеви знаци, не ги плюем, не пишем похвални оди, не правим анкети. Не задаваме въпроси от типа:
"3ащо всички мразят скорпионите?" или
"Гадни копелета ли са Близнаците?" или
"Аз съм лъв. Имам ли шанс с Козирог?" или
"Как да си го върна? Той е Дева и ме прави много нещастна, но аз го искам обратно."

3.2. Не е клуб "Лексикон", не пускаме хороскопите на любимите си артисти, певци, писатели и други личности в отделни теми. Това се смята за спам. Може да има една подобна тема.

3.3. Не е клуб "Лична драма", не занимаваме четящите с личния си живот в детайли, не задръстваме клуба с личния си албум и лични разговори, които нямат отношение към тематиката.

3.4. Ако имате конкретен въпрос, оставете си данните, т.е.
Дата
Място и
Час на раждане.

Не сме длъжни да ви отговорим, ако сметнем въпроса за неподходящ за публично обсъждане. Не изготвяме хороскопи. Ако се интересувате от някой пишещ в клуба конкретно и смятате, че имате нужда от неговото мнение или съвет, потърсете го на бележки.

3.5. Не оставяйте данни на трети лица. Това също се смята за изнасяне на информация. Не оставяйте данни на деца.

-------------------------------------------------------------------------------------

Това успях да измисля. Моля ви за модификация/допълнение, за да можем да пристъпим към избора на модератор.

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: Правила на клуб Астролози [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор CENTAVER ()
Публикувано04.06.04 00:24



васичко това е чудесно марта така да бъде.Аз специялно имам само два въпроса какво се прави ако искаме да обсъдим да речем чисто професионално хороскоп на Алесандър Македонски в смисъл това пак е хороскоп ,но е чисто професионално или хороскоп на някой държавник.Пускаме нова тема или какво?И второ ,ако имам запитване лично към някого за хороскоп или нещо друго, но нямам нито кю нито емаил или каквато и да едруга връзка,КАКВО ПРАВЯ?Защото повечето не но доста от учасниците май нямат в инфото нищо.
Благодаря предварително



Тема Re: Правила на клуб Астролози [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано04.06.04 01:44



Хехех... ти направо си на път да създадеш перфектните правила на кой да е клуб, Котко!
Аз лично бих се подписала под тях и с двете ръце!

Само че така някак ми се губи какво Е този клуб, защото в частта за астрологията се разбира най-вече какво не е.
Да речем, че този клуб е отворен за всякакви добронамерени дискусии по всякакви въпроси, свързани с астрологията /питанията на тема "зодии" едва ли ще секнат, но пък е ясно, че никой не е длъжен да им отговаря/.
А астрологията е система от знания и ценности, които би трябвало да помагат на хората да започнат да се разбират по-добре и да се ругаят по-малко. Астрологията е път. Процес на развитие. Личен избор. И лична отговорност.
И чак после да кажем и какво не е.

И си мисля също, че е добре да започнем именно с нея:
Какво е астрологията.
Правила за приятно общуване в клуба.
Задължения и права на модераторите.

За момента - толкова...
При ясно съзнание ще се помъча да дам и моята версия на тема Правила на клуба.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Правила на клуб Астролози [re: CENTAVER]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано04.06.04 01:52



Александър Македонски е достатъчно популярен, че и достатъчно умрял, за да е неморално да му надзъртаме в картата, ако питаш мен.
Мисля, че повече зависи как ще формулираш темата или въпроса, в които разглеждаш конкретна карта. Щото публичните личности са публични понякога и откъм картите си. Зависи от контекста, просто. Иначе може да е както в нова тема, така и "вметка" по някоя вече налична.

А по втория въпрос - най-лесно е да пуснеш бележка на човека, с когото искаш да установиш контакт. Тук масово сме регнати потребители - и едното предимство на това е именно в личните бележки, които можем да си пращаме. В този смисъл не е необходимо инфото в профила да ти е пълно... сама разбираш, че с пълно инфо е далеч по-трудно да си спестиш И навлеците, успоредно на тези, с които има какво да си кажеш. Като разбереш, че искаш да си говориш с някого, винаги можете в личните бележки да обмените и мейли, и номера на кю.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Мили мои, [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (orange (49))
Публикувано05.06.04 14:19



... наистина ли са малко време два дена да помислите по въпроса и да формулирате мнение? Малко по малко започвам да се дразня от демонстрираната непоследователност. Който е казал, че не го интересува, окей, едно на ръка. Не го разбирам, но ми се налага да го приема. А останалите, който сами предложиха модератор и сега си мълчат? Оказва се, че само Джем и аз се интересуваме от клуба и сме готови да се грижим за него. Ами тогава, пишем си правилата, избирам си я за мод, а пък после никой да не протестира. 3ащото когато има проблем, всички са много наранени и шокирани, а като утихне никой не иска да положи малко труд. И така - до следващия път. Ако искаме да няма подобни скандали, ние трябва да се погрижим да ги предотвратим. Лесно. С малко инвестирани мерак и време. Другото честно казано го приемам лично.

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: Правила на клуб Астролози [re: Джeми]  
Автор Koтkaтa Mapтa (orange (49))
Публикувано05.06.04 14:20



Съгласна съм
Мяу.

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Моето мнение [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Rama (отнесена)
Публикувано05.06.04 18:44



Като цяло одобрявам това, което си написала, но по-скоро теоретично.
Ако трябва аз да формулирам правилата, вероятно моята "версия" би била доста по-лаконична. А и доста по-либерална може би.

Това, което е най-важното за мен, е следното:

1. Да няма агресия и лични нападения и обиди.

По тази точка съм най-радикална.
Иначе смятам, че всеки има свободата да прави/пише каквото иска/може. Не е възможно да няма и простотия, и дразнещи неща - както и в реалния живот. Няма такова "стерилно" място, нито е необходимо да има. Важно е обаче в клуба да има норма за добър тон, който да се спазва - дори и при спорове или взаимно нехаресване.

2. Да се пише на кирилица - по възможност грамотно и членоразделно.

Това едва ли има нужда да го коментирам.

3. Да не се изнася никакво лично инфо и да не се предоставят данни на трети лица без тяхното изрично знание и съгласие.

4. Да не се оставят данни на деца.

5. Не сме длъжни да правим хороскопи, нито това е основната функция на клуба.

Това просто "за всеки случай", за да няма сърдити.:)

В най-общи линии това са ключовите точки за мен. Нахвърлям ги като коментар на твоя постинг и като общ смисъл - а не като предложение да са формулирани точно така. Ако искаш, мога да се опитам да редактирам написаното от теб и да ти предложа мой вариант.

Мога и по-подробно да се аргументирам защо смятам точно тези неща за важни, а останалите не ги одобрявам - но ще го направя само ако се наложи, тоест ако някой настоява.

Засега това от мен.



Тема Re: Правила на клуб Астролози [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано06.06.04 00:51



Явно при мен ясното съзнание се отлага за неопределен момент в бъдещето, така че ще отложа и писането...

Единственото, което ми прави впечатление, е повторенията на 3 основни пункта: да няма лични обиди и лично инфо; никой не е длъжен да прави хороскоп някому; препоръчва се горещо писането на кирилица.

Баси... на път сме да станем клубът в дир-а с най-кратките и ясни правила!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...

Редактирано от Джeми на 06.06.04 00:53.



Тема АМА КАКВИ УТОПИИ САМО [re: Джeми]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано06.06.04 01:12



Котенце какво ти е?



Тема Re: Мили мои, [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Durga (Отвъдна)
Публикувано06.06.04 14:18



Мила Марта, дано не съм те засегнала с позицията си на пасивност. На едно емоционално ниво нещата, които се случват в клуба, за мен са безкрайно далечни. Не ме докосват. Не ме докоснаха елементите, заради които се правят тези правила. Нито самите правила ме докосват. Клубът за мен е пространство, в което се събираме заради нещо, което обичаме, и заради хората. Най-добрият начин да се игнорира неприемливо поведение е да не му се обръща внимание, тогава ентусиазмът за маймунджилъци се охлажда. Сфайра беше казал, че не можеш да игнорираш това в собствения си дом, но тук не е нашият дом, а публично пространство. И ако някой има нужда да се включва в играта на клоуните (поради засягане или други причини), това си е негов избор. Надявам се да разбереш от това, което казах, причината за моята позиция. Просто в мен нищо не се случи или се случиха много малко неща през изминалите събития. Може би безразличието е лошо нещо. Не знам. В конкретния случай дори думата "безразличие" не ми говори нищо. Както не ми говорят нищо правилата. Каквито и да са те, аз ще продължа да пиша по същия начин в клуба, затова както и да ги формулирате аз съм с вас.

До тук говорих за неща, които се усещат със слънчевия си сплит. Ако трябва да се прехвърля на меркуриево ниво, бих казала, че списък/устав с правила мен ме напряга. Когато такова нещо се приложи към пространство, където се срещаш с хора на твоята вълна, или просто обменяш идеи, мисли, емоции, енергия по любимо нещо - астрологията в случая, в съзнанието ми се получава късо съединение и ставам невменяема. Просто не знам за какво ми се говори. За какви правила? Какви са тези сатурнови желони? Имаме ли нужда от тях в урановите селения? Е, очевидно имаме. Но в мен не се чува камбанката. Затова във всеки случай, ако правилата са по-оскъдни и по-лаконични, както Рама е предложила, би ми се сторило малко по-естествено.

Не знам дали успях да стана ясна. Едва ли, то и на мен не всичко ми е ясно. Разбира се, можете да игнорирате всичко, което казах. Така или иначе аз самата почти се признах в безразличие. Действайте според съвестта си и вътрешния си глас. А аз съм ОК.

De profundis clamavi ad Te, Domine!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.