Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Темата за нуждите.  
Автор Koтkaтa Mapтa (марсианка (43))
Публикувано11.06.04 13:13



Имам нужда от...
Нямам нужда от...

Как го разбирам за себе си? Как разбирам от какво има или няма нужда другият в една конкретна сицтуация? Кое в хороскопа може да ме ориентира за реалната нужда и съответно за задоволяването й? Как разграничавам кое е лунна, слънчева, марсова, венерина, меркуриева необходимост?

Защо инстинктите понякога отказват да работят?

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: Темата за нуждите. [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaт ()
Публикувано11.06.04 13:49



ОШО. Нали го четеше едно време... все повече се убеждавам, че най-добре е да нямаш нужди и да не искаш... нищо!!! Иначе казано, най-добре е да не си задаваш този въпрос... Не, шегувам се. Отговора е - питай го, той по-добре знае от теб!

Въпроса ти поражда още сто въпроса? За какви нужди става дума - его, материални, духовни... По опозициите и квадратурите. Тъй като необходимостта идва от липсите.

Концентрирай се върху природата на планетите, като временно изключиш копчето на "червения бик" А инстинктите отказват да работят когато се включва разума, т.е. при силно положение на Слънце, Меркурий и слабо положение на Луна.

I love this game!


Тема Re: Темата за нуждите. [re: Kaт]  
Автор Koтkaтa Mapтa (марсианка (43))
Публикувано11.06.04 14:07



Между имам нужда, необходимост и иска ми се разликата е от земята до небето. Така сме устроени, че определено имаме нужди и от това не може да се избяга. То е човешкото в нас и не можеш да го компенсираш с божественото, просто сметката не се отваря.

Интересува ме разликата между това, от което действително имаме необходимост и това, за което само така си мислим. Как да го разпознаваме в себе си и как да го разпознаваме в другите? Знаеш, колко е податлив човек на самозаблуди. По опозициите и квадратурите, но как да разберем КОЯ от всичките си иска своето? То не е един транзит... И после, не по-малко важната задача на задоволяването. Как да ги нахраним, би казала смарагд.

Защо инстинктите понякога работят прекрасно, а понякога - хич? Възможно ли е да си ги блокираме взаимно?
Комбинацията ми от Сатурн в 3ти, пълен девети дом в опозиция и Луна в Козирог в момента наподобява оловен ковчег. Пълна парализа.

И последно, как да разберем дали това, което е добре за нас, е добре и за друг? Имаме само себе си за ориентир.

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: Темата за нуждите. [re: Kaт]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.06.04 14:36



Необходимостта не идва от липсите, а от това, което трябва да се гарантира на живо същество на този свят за да оцелее и в по-широк смисъл - какво му е нужно за да развие и постигне задачите на душата. Квадратите и опозициите нямат нищо общо с това, защото има безброй хороскопи, в които няма такива ...



Тема Re: Темата за нуждите. [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.06.04 14:57



Имам нужда от /планета в знак/.
Нямам нужда от /планета в опозиционния знак/.

"Имам нужда от меркурий в стрелец, нямам нужда от меркурий в близнаци.
Имам нужда от смислени целенасочени разговори, нямам нужда от приказки без край" - точно и ясно си проличава личната нужда и негативната оценка на това, което не обичам. Дори само от негативните оценки може да извади човек информация за нуждите на човека - с помощта на астрологическите символи.

"Чия" необходимост имаш действително се подразбира от символиката на планетите, както казва Кат.

Реалните нужди на една лична планета се покриват със знака и реализацията и по дом. Всичко, което е извън тези рамки, може да е динамична или временна потребност, проектирана потребност /от партньора/, колективна потребност /особено при аспекти с транссатурновите планети/ или просто прищевка на егото да бъде нещо, което не е. Всеки иска понякога да е балерина, а не слон - да избяга от себе си или да бъде това, което е съседа - мисля, че са "нормални" и типични фази на развитие.

Инстинктите са много широко понятие. Ако говорим за инстинсктите заложени в личните планети и най-вече в луната, то тогава е много ясно какво им пречи да работят - социализацията /сатурн и 4-ти квадрант/! Взаимоотношенията с колектива допринасят за изключване или изостряне на инстинктите.

Голяма част от това, което съм написала са дефиниции с определен философски фундамент, на който се основава астрологията, с която се занимавам. Не съм сигурна дали въобще си личи като пиша - в основните схеми на систематичното тълкуване седят именно такива фундаментални въпроси, които нямат нищо общо с личните парадигми. Ако оставиш всеки да дефинира къде се виждат нуждите в един хороскоп, всеки ще покаже своите като рецепта за намиране на чуждите



Тема Re: Темата за нуждите.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaт ()
Публикувано11.06.04 15:06



1. Имам усещането, че те измъчва конкретен въпрос. За това ти писах - да се концентрираш.

2. Всеки от нас е уникален и нищо в природата не се повтаря, изключвайки цикличността на процесите. Забелязала съм, че индивидите се разделят на два типа - тези, които съдят по себе си за другите... и тези които си правят изводи от действията на другите и прилагат в своя живот. Аз лично предпочитам да съм от вторите... Ако имаш само себе си за ориентир - ще се ограничиш в твърде голяма степен.

3. Самозаблудите се появяват когато имаш ниска честота на трептене. Концентрирай се.

4. Парализата се явява за да блокира нещо много по-страшно. Обичам го този Сатурн! Самодисциплината и контрола не са най-лошите неща в твоя живот... С тази Луна в Козирог трябва да ти е ясно... че няма как да ти е лесно, мила... излез от центъра на картата и погледни ситуацията отгоре, изключи чувствата ... Не гледай на Сатурн като на среднощен кошмар

I love this game!


Тема Re: Темата за нуждите.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (марсианка (43))
Публикувано11.06.04 15:34



Благодаря.
Мисля, че разбирам голяма част от това.
Искаше ми се малко повече примери от какво конкретно имат нужда личните планети... но ще се опитам сама да си го изработя като схема.

И още нещо... затова питам за инстинсктите... все пак не на всеки, с когото общуваме, му пазим в главата си хороскопа... или чисто и просто не го знаем... когато истинктите отказват, какво правим?

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: Темата за нуждите.нови [re: Kaт]  
Автор Koтkaтa Mapтa (марсианка (43))
Публикувано11.06.04 15:40



1. Въпросът ми е толкова конкретен, колкото и глобален. Става дума за нуждите както на конкретен човек, така и за моите, така и по принцип.

2. Не съм сигурна, че индивидите се разделят толкова строго по такъв признак. Честно казано, повечето хора, които познавам, вкл. себе си, се учат по метода на пробата и грешката. И още повече, никога, ама никога не можеш да се напъхаш на 100% в някой друг, така че това не става за ориентир. Може да имаш емопатия, да видиш ситуацията през неговия поглед, но не можеш да станеш НЕГО. А и сигурно не се налага, като се замисля... тогава пак няма да можеш да му решиш проблема.

4. Спокойно, със Сатурн добре се разбираме. Малко си тежа, ама щяло да ми мине.

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: Темата за нуждите.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaт ()
Публикувано11.06.04 17:23



Значи така: проба - шамар; проба - шамар... и после не се ли питаш само ти ли ядеш шамари? Поглеждаш встрани и виждаш как и другите грешат, но нито можеш да се напъхаш в техните кожи ... нито можеш да решаваш на другите проблемите... но можеш да си зададеш въпросите... дори и да не получиш задоволителен отговор.

Астрологията какво задоволява в теб - само желанието да научиш повече за себе си ли?

I love this game!


Тема Re: Темата за нуждите.нови [re: smaragd]  
Автор Kaт ()
Публикувано11.06.04 18:01



Астрологията не дава отговори на въпроси от рода колко напреднала е душата... как тогава става ясно от какво има нужда душата?

I love this game!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.