Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 01.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Аз не съм съгласна...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано12.06.04 18:04



Упорита си като депутат, внесъл законопроект в полза на лобистка и добре плащаща групировка.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: А сега пък мязаш...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано12.06.04 18:04



...на дете, тропащо с крак, че или ще бъде неговата, или ще избяга от къщи....
Втори път май плашиш, че малко ти трябва..или са повече...
Умреш да е твойто...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Ся вече и ас ше апа ебаси.нови [re: Kaily]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано12.06.04 21:42



Към чуждите прашки имам положително отношение заштото женското дупе изглежда хубаво у прашки даже по-хубаво отколкото без хич, а съшто така можеш да расбереш ного за човека като видиш какви прашки носи и по тази пречина тези, които си показват прашките са открити хора и са по-лесни за општуванье.
И понеже права сичко, което мога при моето ентелектуално недостатачно ниво, да општувам с теп, кажи ми ти какви прашки носиш за да си направа саответните изводи?

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Кайли, задаваш базисен гносеологически въпрос:нови [re: Kaily]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано12.06.04 21:45



Възможна ли е дефиниция без класификация?
Ако опитам да съм радикален в питането - възможно ли е познание без рацио?

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Останах без думинови [re: Kaily]  
Автор Пaчи Kpak (отровен двойник)
Публикувано12.06.04 22:06



Кудкудяк, кудкудяк, вчера снесох, утре пак!

Как не ти писна да разводняваш клуба с писанията си! Толкова ли не разбра за какво се пише и дискутира тук, та още ни заливаш с безкрайната си словесна диария! След като раздразни и миролюбивите четящи с увъртанията си, направо не ми стига ума как те търпят пишещите!Ако имаш да казваш нещо по същество, ок, ако не - има кю и прочие комуникации... Досега не съм прочела и ред конструктивно предложение относно правилата - а те не един път бяха повторени много ясно и стегнато. Като имаш лични заяжданки с някого , уреждай си ги по съответния начин!! Това тук не ти е следствие и съд!

Ай сиктир бе, драги зрители....

И хич не е задължително да ми отговаряш - тълкувай това последното като персонално насочен към тебе среден пръст! ( Да ти го покажа, докато още няма модератори)

Тялото се превръща в огледало, огледалото става гроб


Тема Re: Останах без думинови [re: Пaчи Kpak]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано12.06.04 22:20



Като те гледам, курешка си снесла...смръдлива...какво да пиша за правилата на клуба.
Това почна да ми прилича на политиката у бугарско.
Непрекъснато се пишат, творят и видоизменят закони, а накрая се оказва, че никой няма намерение да ги спазва.
Особено ония, които най ги защитават.
Ти си очебиен пример.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли, задаваш базисен гносеологически въпрос: [re: Mesir Voland]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано12.06.04 22:28



Възможно е, но не на този етап и на нивото, на което сме.
На това ниво познание без рацио е невъзможно.
3. classification - the basic cognitive process of arranging into classes or categories
Synonyms: categorisation, categorization, sorting

Webster

Аз никога не съм отричала така яростно нито класификациите, нито йирархиите и степенуването. Щото това значи също и да се отрича човешкия мозък като най-висш продукт на досегашната еволюция...а впрочем да се отрича и самата еволюция-без вертикални нива, само на хоризонтално ниво светът е непознаваем. Както и без класификации.

Обаче е много незряло да приемаш само класификации, в които ти си поставен в добра светлина или опонентите ти-в лоша.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Мамка ти, Кайли!!!!нови [re: Kaily]  
Автор Шexepaзaдa (Rama)
Публикувано12.06.04 22:41



И аз останах без думи!!!!!!!!!
Кълна ти се, че гневът ми рядко избухва и наистина съм миролюбив и овладян човек по принцип! Но ти си уникален случай, на какъвто НИКОГА досега не съм се натъквала в шибания си живот!!!!! Знам, че сега давам повод да бъда и аз укорена, че си противореча и незнамсиощекакво - и ще ти кажа, че след като изчетох всичко изписано, докато ме е нямало, ме вбеси до такава степен, че съм тотално умопомрачена в момента и ПЕТ ПАРИ НЕ ДАВАМ нито ти какво ще кажеш, нито който и да било друг!!!! Нека бъдещият модератор да ме изтрие, да ме банне дори ако иска - все ми е тая! В момента искам само едно единствено нещо - да ти кажа, че ми се гади от тебе, писна ми от тебе и искам НИКОГА ПОВЕЧЕ ДА НЕ ТЕ ВИЖДАМ ТУК!!!!!!!! Разбра ли ме?!?

Мътните да те вземат, Кайли - наистина ли нямаш друга работа, освен да се влачиш след Марта и да сереш на метеното?!? А?!? Имаш си един куп клубове, в които си пишеш, модерираш си и в които - ОБЪРНИ ВНИМАНИЕ - никой от нас не идва да те закача и поучава! Аз поне не го правя, нали?!? Защо не ми отвърнеш и ти с взаимност - и защо просто не се махнеш от тук, по дяволите?!? Заклевам ти се, че това е последният постинг, който ти пиша - и най-добре не ми отговаряй, а просто млъкни най-после!!!!

Писна ми от това да те гледам тук как ходиш по петите на Марта и я тероризираш, писна ми да ни занимаваш с любовните си разочарования и лични вражди със Сфайра, писна ми от притчите ти, поученията ти, философстванията ти, мисията ти да ни превъзпитаваш, писна ми от уникалното ти упорство, невменяемост - от всичко ми писна, разбираш ли?!? Ти си просто феноменална, уникална - няма такова чудо като тебе просто!!!! Ходи сега се оплачи и на всички разкажи как и аз съм си изтървала нервите, колко лош човек съм, как правилата важат за едни а за други не - все ми е тая, разбираш ли!?! Искам само едно нещо - ДА НЕ ТЕ ВИЖДАМ ПОВЕЧЕ!!!!!!!!



Тема Re: я по-кротконови [re: Шexepaзaдa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано12.06.04 23:03



Една стара позната притча ... [re: smaragd]
Автор smaragd ()
Публикувано 07.01.04 11:43



бях я пуснала миналата година в клуб "Астрология", пускам я и тук, защото подхожда на актуалната тема:

ОГЛЕДАЛОТО /даоска притча/

Живял някога един крал. Той си построил огромен дворец. Това бил един дворец с милиони огледала. Абсолютно всичко, стените, пода и таваните били покрити с огледала.
Веднъж в двореца притичало едно куче. Огледало се и видяло около себе си множество кучета. Те били навсякъде. И като достатъчно умно, кучето се озъбило, за да се защити за всеки случай от тези милиони кучета наоколо и да ги изплаши. В отговор всички кучета му се озъбили. Кучето почнало да ръмжи - срещу него всички кучета му отговорили със същото.
Сега кучето било сигурно, че животът му е в опасност и започнало да лае. То започнало да лае с всички сили, много отчаяно. Но щом залаяло и онези милиони кучета също започнали да лаят. И колкото повече то лаяло, толкова по-силно те му отговаряли.
На сутринта намерили нещастното куче мъртво. А то било там само, в двореца нямало никой, там имало само тези милиони огледала. Никой не се беше борил с него, защото не е имало кой да го направи, но то видяло себе си в огледалата и се изплашило. И когато започнало да се сражава, отраженията в огледалата също влезли в бой. То загинало в борбата с милионите собствени отражения, които го заобикаляли от всички страни.
Ако няма никакви препятствия вътре във Вас, то не може да има и никакви препятствия извън Вас, нищо не може да застане на Вашия път. Такъв е законът.
Светът е само едно отражение, той е едно огромно огледало.


Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли, задаваш базисен гносеологически въпрос:нови [re: Kaily]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано12.06.04 23:05



да се отрича човешкия мозък като най-висш продукт на досегашната еволюция...

Защо да не го отречем, Кайли? Какво хубаво ни носи този мозък, какво хубаво носи на планетата и на всемира? Депресии, радиоактивно замърсяване, унищожаване на дъждовните гори, СПИН, изнасилвания на малки деца... Мамка му, Кайли, като се сетя за всички такива неща, иде ми да наложа закон за задължителната насилствена лоботомия - ако разбираш какво искам да кажа. Животните без т.нар. "човешки мозък" са чисти и невинни същества, Кайли.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.