Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 26.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: За свободатанови [re: Бялa тиxa cмъpт]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано09.06.04 17:03



За това, което можеш да прочетеш в очите:



За домашните животни (и за хората):

Когато кучето/котето ти е безнадеждно болно или престаряло, ти не се колебаеш да го занесеш да го приспят. Защото знаеш, че не е милосърдно да се мъчи. Обаче когато човек се мъчи от безнадеждна болест или старост, ти твърдиш, че е хуманно (баси тъпата дума) да продължава да се мъчи, защото някакъв си господ му бил дал живота и никой нямал право да се прави на господ. Аз това просто не мога да коментирам За животните е милосърдно да не се мъчат, а за хората е милосърдно да се мъчат.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?

Тема Re: За приспиванетонови [re: Mesir Voland]  
Автор despina.t ()
Публикувано09.06.04 20:06



Само един въпрос да ти задам. Ако някой от близките ти се мъчи (в никакъв случай не го пожелавам на никого), ще продължаваш ли да поддържаш тезата с приспиването, за да не се мъчат хората. Аз лично я отхвърлям, било то за хора или за животни. Защото това е насилствено отнемане на живот. И затова по начало животът си има естествен ход на развитие. Както естествено си дошъл в този свят, така и естествено би трябвало да си отидеш.



Тема Re: За свободатанови [re: Mesir Voland]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано09.06.04 20:44



В отговор на:

Обаче когато човек се мъчи от безнадеждна болест или старост, ти твърдиш, че е хуманно (баси тъпата дума) да продължава да се мъчи, защото някакъв си господ му бил дал живота и никой нямал право да се прави на господ.




Кога съм го твърдяла???

De profundis clamavi ad Te, Domine!

Тема Re: За приспиванетонови [re: despina.t]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано09.06.04 21:59



Да, нали точно за това говоря. Защото е важно да живееш (и умираш) като човек, а не като стенещ скот.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: За свободатанови [re: DeProfundis]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано09.06.04 21:58



Извини ме, второто лице беше просто стилистичен похват - за засилване на идентификацията.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: За свободатанови [re: Mesir Voland]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано09.06.04 22:50



И въпреки това включването ти ми се струва неадекватно на темата. Явно търсиш някакъв отдушник за насъбрала се в теб емоция, но в случая точно не го правиш на уместното място. Така ми се струва...

De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема Re: За свободатанови [re: DeProfundis]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано10.06.04 10:13



Извини ме. Нищо не търся. Стори ми се точно по темата - за чувствителността към страданията на животните. Може би трябваше да напиша "Аз съм Рак и ретроградната ми Венера в нам кй си дом ми е...ва още повече майката с тези животни". Така по-адекватно ли щеше да бъде? Сори.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?

Редактирано от Mesir Voland на 10.06.04 10:23.



Тема Re: За всичкитенови [re: vizantiika]  
Автор Sperantza (рибка)
Публикувано10.06.04 11:18



Я,ама ти скорпионка ли си?
До неотдавна си търсех такава...



Тема Re: За всичкитенови [re: Sperantza]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано10.06.04 11:40



За какво?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.