Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 18.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ВЕНЕРА -ТРАНЗИТнови  
Автор CENTAVER ()
Публикувано25.05.04 18:37



Пускам тази тема поради настъпилите обстоятелства през последната седмица клуба.Мисля ,че ще даде интересни отговори на някой от въпросите,които са възникнали у всеки,защо така се случи тук.
Вчера бях на интересна лекция водена от една от водещите астролози в Лондон Мелани Рейнхарт.Лекцията ми звучеше банално в началото ,но предизвика в края си силни емоции поради намирането на доста адекватни отговори върху настъпилите събития в клуба през последната седмица,а именно транзита на Венера през Близнаци ,който е на 8 юни 2004.Транзитна планета в астрологията е отношението и движението на едно тяло към наталната карта или аспектите и по точно.В астрономията това има съвсем друг смисъл.Това е придвижване на планета пред повъхността на Слънцето.Такива могат да бъдат само две планети видяни от позицията на Земята,Венера и Меркурии.Известен е факта ,че Венера заема едно много важно място в мезоамериканските култури.Нейният цикъл е свързван с глобални събития,промени и войни.Какво е Венера е крайна сметка?
поглеждайки към небето виждаме придвижване на едно тяло по небосклона без никакви характеристики.Но във всъщност планетата при преминаването си върху небосклона
чертае невероятни фигури до завършване на цикъла си.
Планетите извършват елегантни орбитални фигури,като че танцуват.Вземи орбитата на венера и земята и изчертавай линия между позици-
ята на двете всеки 5 дена например като някакъв точен интервал интересни плетеници се виждат.Феерия от цветове и форми се появяват.Венера чертае над нас за пълният си цикъл цветя,сърца,пентаграми.Не е ли чудно това.Та нали самата тя е любов,красота и ексотерика.
Управител на знаците телец и везна и езотеричен сигнификатор на знака близнаци.Тя има отношение към красотата ,хармонията,плодовитостта,креативносста,творчеството и свещенната война(джихат).Както знаем тя е забелязана върху флаговете на някой мюсюлмански държави.Но защо свещенната война е свързана с венера и битката като цяло?Защото когато искаш примирие,хармония и независимост не всички се съгласяват със теб и в крайна сметка трябва да се научиш да губиш и оцеляваш за постигане на идеалите си.Пътят към постигане на хармонията е не винаги лесен,ето затова Венера е свързана с това и как се адаптираме и понасяме загуби и страдание или отрицания по пътя на установяване на личната си хармония и равновесие.Това е потвърдено от старият мит и легенда за Инанна шумерската
богиня на плодородието и нейното пътешествие в подземният свят е пряко отражение на движението на
транзитиращата Венера в настоящият момент.По пътя си към ада тя губи всичките си земни притежания през преминаването през вратите на ада и влиза полугола там.Тя иска да бъде царица на подземното царство.Сестра и царицата на ада я праща на смъртно наказание.Със смъртта на аннана природата е умъртвена и нищо вече няма да вирее.Тя може да бъде освободена само ,ако някой друг застане на мястото и.Тя избира любимият си и пак е освободена и се възнася на небето като луна за да заеме прилежащото си място в рая където тя е царица.
Астролозите са забелязали,че при транзитна Венера силно се усеща развитието на темата за хармонията ,войната и мира.Интересен беше факта който не напълно разбрах като теза ,но все пак ще го нахвърля ,че транзитна венера в следните точки на хороскопа е изключително силна в тези точки 20 градуса на овена,28градуса на близнака,5 градуса на дева, 17 градуса
на скорпиона,9 градуса на водолея.Защо именно в тези точки ами те образуват по между си пентаграма и когато има планета в наталната карта на този градус и е засегнат от транзитираща венера се забелязва ,че човека преживява изклучително силно темата с загубата,хармонията,стреса,преодоляването,утвърждаванетона индивида и неговата духовна ориентация и трансформация.Ккато знаем венера отговаря за духовната трансформация на индивида,за неговото по висше аз.
[image]43-2.gif[/image]Това накратко и насбито исках да кажа.Сега си помислете за духовните си ценности които защитавахме,
всичките борбата за хармония у
всички в чата,както и погледнете дали имате планетки в въпросните домове и градуси на този магичен пентаграм и се сетете дали точно тогава не сте имали периоди на силни трусове и загуби на любими същества ,свещенни битки за хармония и лично пространство или духовни битки за опазване или промяна на възгледите които са стари и поовехтели и трябва може би да се сменят и преразгледат.Незнам дали се справих с копирането на снимката на танцуващата венера над нашето небе,но ето сайта където можете да погледнете въпросните диаграми(http://www.ensignsoftware.com/tips/tradingtips43.htm.А като прибавим и днешният съвпад сатурн с марс се вижда що за седмица беше.
Целувки на всички и до скоро

Редактирано от CENTAVER на 25.05.04 18:44.



Тема Re: ВЕНЕРА -ТРАНЗИТнови [re: CENTAVER]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано25.05.04 20:26



Тезата за "духовната трансформация" под знака на венера - сори, но баш на венера не и подхожда, не и на онази плътска венера, която се грижи за удоволствието и за естетическите "земни" нужди, не прилича и на онази венера, която манипулира и прелъстява марс и е всичко друго, но не и духовна хармония! С думички като духовна трансформация може и да се прекалява - Мелани Райнхарт няма лекция, в която да не говори за духовна трансформация, при нея няма значение за коя планета става въпрос ...

Точките на пентаграмата, която чертае венера в картата, са свързани с нейното изгаряне в движение. Всеки 4 години венера изгаря /в съвпад със слънцето/ в почти същия градус на зодиака, един път в право движение и един път в ретроградно. Сега през юни изгаря ретроградно в близнаци, преди 4 години имаше съвпад в право движение в близнаци, преди 8 години пак ретроградно в близнаци, преди 12 години в право движение и т.н. Съвпади със слънцето прави венера именно в тези 5 точки, които образуват пентаграмата и. Ето тук още една красиво анимирана графика на мандалата на венера:



При изгарянето на венера на символично ниво се получава "изгаряне" на ценности - губят се вещи, пари, любими и ценни вещи, сърца, любими хора и т.н. - тук вече може да се каже, че става дума за трансформация, но на всяко едно ниво, не само на духовно, а и на чисто материално.

Ретроградна венера в този клуб със сигурност дава връщане към "старата" дискусия за обноските, културното общуване и ценностите на хората пишещи тук /=венера като изгряваща звезда в телец/ и много добре се видя, че различното поведение и начин на общуване е свързано с различно възпитание и ценностна система /все пак сатурн е родител на венера/. Да не говорим, че в знака на близнаците, венера включително ни конфронтира и с двойната ценностна система или казано с други думи - с лицемерието, което е също венерина тема /но на венера като залязваща звезда във везни/.

Венера се интегрира в човешката психика до 16 годишна възраст /=2 венерини цикъла по 8 години или 4 изгаряния/, тоест обноските се учат до тази възраст, след това вече си е нужен доста сатурн и плутон за да направят от диалекта на Елайза Дулитъл нещо по-грамотно и възпитано.

Марс-сатурн в рак си заслужава отделна тема ...



Тема Re: ВЕНЕРА -ТРАНЗИТнови [re: smaragd]  
Автор CENTAVER ()
Публикувано25.05.04 20:41



Oле колко красива графика си пуснала.благодаря.Ами сега вече ми се поизясни теорията за пентаграмата ,макар че сигурно ще имам още въпроси към теб за в бъдеще във връзка с това.За венера незная за духовното развитие,но тя смята ,че ако не идва под форма на пари това което търсиш като ценност значи е духовна ценност.Може и да не е така.Тя още спомена ,че е свързана с интелектуалният потенциял на човек.Имаш ли идея защо,защото аз нещо не правя връзката?????Благодаря за изчерпателното и мило писмо.



Тема 2-ри дом, телец и венера ...нови [re: CENTAVER]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано25.05.04 20:56



са човешките ресурси - материални и духовни като таланти, капацитет и т.н., интелектуалният потенциал по рождение със сигурност също спада в тази категория. Венера в този си образ ми е любимо занимание - human resources and personal/personnel development - типично за венера и 2-ри дом



Тема Re: ВЕНЕРА -ТРАНЗИТнови [re: CENTAVER]  
Автор Goa Queen (Rama)
Публикувано25.05.04 23:45



Ама че телепатия!
Точно днес мислих за същото - дори и аз се канех да пусна тема за пасажа на Слънцето и Венера.

Благодаря и на двете ви за интересното инфо...



Тема един въпроснови [re: smaragd]  
Автор Goa Queen (Rama)
Публикувано25.05.04 23:48



Това, че при изгарянето на Венера се губят всякакви ценности - включително на материално ниво, означава ли, че на този ден е най-добре да си седим по къщите и да си пазим имуществото? Сериозно питам...

За духовните ценности е ясно, че не става с пазене....

И още - каква точно е логиката на този ефект?



Тема Логиката?нови [re: Goa Queen]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано26.05.04 00:27



Всяка планета по близо от 8 градуса до слънцето от гледна точка на земята не се вижда, губи се от яркостта на слънцето - неща изчезват и по-късно пак се появяват или се разтапят и изгарят. Все едно поставяш нещо зад лампата и то изчезва от полезрението ти или придаваш на нещо определно толкова много светлина, че всичко останало няма значение.

Символично може да се сравни и със съюз между егото и любовта или победа на егото над любовта. Венера-слънце е сляпата любов - тази, която е засенчена от собственото или чуждото величие и светлина. Слънце и венера на сцената са като крал и метреса - тя е винаги в сянката му!

Изгарянето в наталната карта има също подобен ефект и в живота - венера подпомага слънцето, тя придружава слънцето, помага му да блести, но е винаги на заден план - например идеално за работа като терапевт, съдружник, помощник. При ретрограден съвпад идеално за подпомагане на хора в кризисни ситуации.

При мунданно изгаряне на венера са засегнати предимно тези хороскопи /натални карти, комбини и връзки/, в които има изгорена венера, венера в лъв, слънце във везни или телец, тоест всички, които априори имат в живота си темата за отдаване и трансформация на ценности - венера се жертва в името на нещо светло.

Според мен застрашени от загуби, кражби и подобни "случки" са само тези, които седят на ценностите си като на чувал картофи и не ги използват по направление - златото в сейфа или под възглавницата, което служи само за да събира прах!

"Никога не губим нещо, от което имаме нужда! Губим го само когато злоупотребяваме с него, а злоупотребяваме, когато не го използваме по предназначение" /не помня от къде ми е това, но е цитат - да съм точна все пак/

Пак се отплеснах, ама при комбинацията на основните принципи си заслужава ... има ли за теб логика това, което написах?



Тема Re: Логиката?нови [re: smaragd]  
Автор Goa Queen (Rama)
Публикувано26.05.04 00:47



Има, и то желязна логика...
Благодаря много за обяснението...
Утре ще мисля още на бистра глава...

Между другото Венера наистина ли рисува тези красиви фигури от мандалата - или това са изцяло човешки фантазии? Или е символично само? Шашнах се от тази анимация... Страшно красиво! Чак ми се...дорисува...



Тема Логиката! :)нови [re: smaragd]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано26.05.04 00:50



Ами, за мен поне - има... като цяло.

Само едно ми остава неясно - това за "сляпата любов"...
Какво ще рече победата на егото в случая?
Иии... много ли е опасно? / респ.: заразно ли е?/

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Сляпата любов ...нови [re: Джeми]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано26.05.04 01:00



Обичам те, защото ме обожаваш!
Обичам те, защото харесвам това, което рефлектираш за мен /в огледалото/!
Обичам те, защото с теб се чувствам жив/а!
Обичам те, защото с теб съм "нещо" или "някой"!
Обичам те, защото обичам живота!
...

/има още много вариации, но мозъка ми дава вече късо .../




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.