Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 17.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема 17 май - Ретро началонови  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано16.05.04 02:17



Тази дата я заподозрях в особеност, още когато ми се наби в очите, че Венера и Нептун стават ретроградни едновременно.
Адски ми е интересно какво ще последва от този факт.
А

на Smaragd в съседна тема съвсем ме разлюбопитства.

В момента двете планети са в стационарно положение. Аз го разбирам - в конкретния случай! - като буксуване на място и акумулиране на "актуалните" теми, дето ще трябва да се отработват по време на ретрото им. Да речем, за себе си вече усещам за какво ще иде реч...


връщане към стара любов, към неизживяни възможности, към проблемни връзки - дал Господ... И все по-остро си усещам буксуването, макар че реално уж съм на прага на тотално нови любов, възможности и връзки. И въпреки всичко нещо ме спира да потегля с пълна газ към това ново. Дали защото Венера е в Близнаци, където при мен е и наталната Венера, барабар с Меркурий, МС и Слънце?!? И дали защото понастоящем перспективите са само за натрупването на нови дългове, ама не и за изплащане на старите...?
А Венера за последно е била ретро чааак през далечния октомври на 2002-ра... хъм... /имам чувството, че цяла вечност е минала оттогава насам/...

А Нептун?!? Ако е вярно, че е по-висша октава на Венера - леле, майко! Тогава се получава някакво глобално потвърждение на това "завръщане в миналото" и опитите да се оправят добре забърканите каши? Или?
На всичкото отгоре - и във Водолей. Още една порция "въздух" и акцент върху отношенията, връзките и приятелствата. Но в един такъв всеобхватен, размит и... ъъъ... някак повсеместно шантав план...
Баси... всичко ли ще трябва да се пре-оцени?!?

Тъ, ще ми е интересно - ако има желаещи - да си поговорим в две насоки.
Първата е за личните усещания в момента, покрай стационарния им период. Има ли още някой да се усеща, че буксува?
И втората е в посока предстоящите събития, състояния и размисли в тази връзка... демек, като се случи нещо - да споделим.
Ъм?

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...

Редактирано от Джeми на 16.05.04 02:23.



Тема Re: 17 май - Ретро началонови [re: Джeми]  
Автор Диaнa (пъстърва)
Публикувано16.05.04 17:52



(И) като напълно боса в астрологията, изключително ми е интересно това, което казваш. Позволявам си само да откликна на въпроса ти и да споделя сегашното си състояние: не чувствам, че буксувам, а че сякаш подготвям почвата за хармонизиране на отношенията си с любимия, което, надявам се, предстои. Ние има(х)ме изклзчително проблемна връзка (с която опищях орталъка), но с усилия от двете страни дано успеем да съчетаем приятелството със страстта и най-после се открием един към друг. Интересно е, че в разговорите ни напоследък го няма напрежението, а има най-вече загриженост. Той прояви желание да дойде в София в края на месеца - казаното от теб много ме обнадеждава за тази среща; още повече, че и двамата имаме силен Нептун в картите си, а моята Венера е във Водолей и повече от всичко ми се ще да хармонизирам стремленията й с неговия Северен възел в 11-ти дом, в опозиция със скорпионските му Марс и Венера.
Засега работя над себе си, преодолявам страховете си, подготвям се.

Ах как знам!Как съм учил!Как потискам другите, които не знаят!


Тема Джеминови [re: Джeми]  
Автор Samael (танц на дявола)
Публикувано16.05.04 18:15



Цялата ти тема се редуцира в две клишета, върху които се основават основни неща в астрологията:
1/ Един урок се повтаря, докато не бъде усвоен
2/ Всеки дълг, неизплатен в даден живот - се повтаря в следващия
Опазил ме Господ да го давам екcцибиционистично в публично незакрито пространство, но с удоволствие бих поговорила с теб на маса...на маса, Джеми! за ретроградни Урани, Юпитери и Нептун. Още повече, че вчера ти гледах картата и пак се зачудих на съответствията между нас...
И понеже винаги си източник на радост за мен - днес ме зарадва с ретроградността и на Венерата / моята в частност - оквадратена от Плутон до август/
Ще рече, че зациклянето ми е в кърпа вързано , при това-придружено от дървенофилософски разсъждения от твой тип.
За тотално "новите" любови не бързай...наистина има вероятност да повториш с досадна точност стари модели. Опазил те Бог!

/btw: Цитирана си другаде, класико :-)
Котката на Джеми - ВРАГ № 1!!!

Редактирано от Samael на 16.05.04 23:53.



Тема Re: 17 май - Ретро началонови [re: Джeми]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано16.05.04 23:12



Аз на този етап нищо не мисля май....
Мечтая си само да си взема малко отпуска и да прекарам няколко дни в поза лотус, гледайки в една точка и слушайки Massive Attack...
Примерно...

Не знам дали ретроградната Венера благоприятства подобни удоволствия, но в момента това ми е в ума...май...



Тема Re: 17 май - Ретро началонови [re: Диaнa]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано17.05.04 00:25



Ами, радвам се, че някой се обнадеждава от нещо, казано от мен... Обикновено се случва рядко.

Аз си представям ретроградното движение като прилив, да речем. Ако по време на отлива морето ти е отнесло топката, съществува хипотетичен шанс по време на прилива да ти я върне... хъм... понякога направо през прозореца, ако къщичката ти е на самия бряг...

Нямам идея какво ще е. Затова и питам.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Да си призная,нови [re: Samael]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано17.05.04 00:37



не съм се замисляла върху това кои са клишетата в случая...
Възможно е да си напълно права относно тях - на мен обаче ми е любопитно, защото си усещам по много особен начин "буксуването".
В смисъл, до сега много пъти ми се е случвало да знам, че буксувам, но не и да го усещам.

За тотално "новите" любови не бързай...наистина има вероятност да повториш с досадна точност стари модели. Опазил те Бог!

Точно това и аз имам предвид! Някак, Венера в момента ми дава търсенето на конкретните параметри на "новото", докато Нептун така ме е "разтворил"... хъм... Хем нищо конкретно не може да изплува. Хем като нищо някое познато, топло "старо" мога да реша, че го виждам в нова светлина...
От друга страна, идеята за Бог и молитвите също са Нептуново явление... и май наистина ще е добре да опитам с пост и молитва... хъм... белким помогне!

П.П.: Никой не е успявал да говори с мен под маса...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Ште си признаеш я:-)нови [re: Джeми]  
Автор Samael (танц на дявола)
Публикувано17.05.04 01:53



Я опитай да поразсъждаваш върху това дали правим разлика между интуиция, вътрешен глас, усещане-чувство, проектирани желания и страхове, разделящи се на съзнателни, неосъзнати и подсъзнателни...
И кво става? Каша, майка...
Следователно да кажеш, че усещаш нещо не го прави достоверно. Пък и Нептун го знаеш...колко може да му се вярва.
Аз препратих темата другаде...за старите и новите любови...нали може?
А сериозно мисля, че в момента си сензуална, но не си сетивна...следователно я се хвани...не, Джеми, не се хващай за бутилката...за ФАКТИТЕ се хвани. За здравия разум. За инстинкта за самосъхранение.

И остави на времето...то ще разтвори.

Котката на Джеми - ВРАГ № 1!!!


Тема Неизживяни възможности ли каза?нови [re: Джeми]  
Автор Sperantza (mythic)
Публикувано17.05.04 08:36



Хм...ами помислих,че ще искаш да си поговорим



Тема Re: 17 май - Ретро началонови [re: Джeми]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано17.05.04 21:10



наистина нептун е висша октава на венера,разликата е че венера е материалистка за разлика от нептун.Друга разлика е че венера е на принципа ръка да пипне,око да види,език да близне докато нептуня може да се задоволи и само с чувства , фантазии и мъгли освен че много обича да се жертва.

Инак аз съм добре,тр. венера все около марса ми кръжи



Тема Re: 17 май - Ретро началонови [re: Джeми]  
Автор Диaнa (пъстърва)
Публикувано18.05.04 00:48



Хехе, би следвало да е обратното...ретроградното да е отлив, навътре към неизживяното, към осмисляне на събирателното...ама какво ли разбирам аз.

Ти пък сега, защо да не се обнадеждават от казаните от теб неща? Вервай ми, много хора ме напсуваха в тоз клуб (и тяхна си работа), но аз не придирям какво се казва в прав текст. Според мен ти си един от двама-тримата резиденти в клуба, които не са се сдухали тотално. Пардон...

Айде, к'во става с бирите. Пуснах смс, ама йок отговор.

Ах как знам!Как съм учил!Как потискам другите, които не знаят!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.