Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 27.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Колко от вас са вярващи християни?нови  
Автор blue:) ()
Публикувано19.05.04 11:52



И ходите на църква?
Знаете ли, че астрологията е грях?



Тема Трябва ли? Длъжен ли е...нови [re: blue:)]  
Автор Aлykapд (Ангел В Мрамора)
Публикувано19.05.04 12:24



някой от тук пишещите да е вярващ християнин? И да ходи на църква?
Би ли уточнил/а спрямо кого или какво е грях астрологията?
И дали изобщо е възможно аз, след като не съм вярващ християнин, да прегреша спрямо нещо или някого, в което или когото не вярвам?

При условие, че никой от тук пишещите не ти натрапва своите вярвания, разбирания и житейска филосфия, откъде накъде ти се натрапваш и почваш да лепиш етикетчета какво е грях и какво не? Като при това дори нямаш смелостта да го направиш с истинския си ник! И такъв/такава като теб ще се опитва да ми говори за христианство и кое е грях и кое не?

Аман от анонимковци, които нямат куража, достойнството и доблестта да защитят една позиция от свое име и се крият зад несъществуващи никове. Аман от страхливци и подлеци, които използват сравнителната си анонимност, за да поучават, назидават, обиждат и сеят раздори. Това последното не се отнася само до теб, то е насочено много повече към един куп други писали тук - демончета, ками и прочие паплач, която ползва анонимността за разчистване на лични сметки; жалки отрепки достойни само за презрение.




Тема Re: Колко от вас са вярващи християни?нови [re: blue:)]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано19.05.04 13:32



Аз съм вярваща християнка!Но не си влача мощите за щяло и нещяло по църкви-нали е божия дом, но никой не иска да му досаждат в дома му!...Метаните са излишни!А и прекаления светец и Богу не е драг!Занимавам се с астрология и много други неща, за които биха ме изгорили на клада такива като теб в по-ранни векове, ама съм сигурна че съм обичана не по-малко от теб от висшата инстанция!!!И да ме анатемосаш, макар едва ли имаш това право-ще ми накривиш небесната карта!



Тема Re: Колко от вас са вярващи християни?нови [re: blue:)]  
Автор Диaнa (скумрия)
Публикувано19.05.04 13:48



Ти пък от кои Средновековни дебри тилилейски се взе.:)

Тя и науката се е смятала за грях, докато не се е провел дебатът вяра-разум и не е отсъдил в полза и на двете. (Бог създава творението, но ни дава и разум, за да го разберем.) Между другото, в Средновековните университети се е изучавала астрология - имала е статус на наука. Ако астрологията ти звучи като ерес, може би погрешно я взимаш за религия.

Свобода или смърт!


Тема Re: Колко от вас са вярващи християни?нови [re: blue:)]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано19.05.04 15:19



Не вярвам да е грях, обаче толкова програмира понякога, че май не е лошо отвреме навреме да я изгаряме на клада.
Покрай астрологията забравяме свободните си от карма части, които са единствените ни ценности.
Аз щях да мра от ужас тия дни заради Сатурн, Марс и пак Марс.
Докато тая сутрин един астролог ми каза, че това можело да значи нов интимен партньор примерно...та щях да мра за глупост.
Мда...астрологията не е грях, ама абсолютизирането и, особено от неразбиращи като мен, си е жива глупост.
Астрологията не е грях, интерпретирането и без достатъчно подготовка е грях. Щото по-добре да не знаеш, отколкото да знаеш, че знаеш, а да знаеш погрешно...

Има следните типове хора:
не знаят и знаят, че не знаят
не знаят, но знаят, че не знаят
не знаят, но знаят, че знаят
знаят, но не знаят, че знаят
знаят, но знаят, че не знаят
знаят и знаят, че знаят...

Та астрологията е обявена за грях заради третия тип хора, но те са 99% от човеците и са навсякъде.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Колко от вас са вярващи християни?нови [re: blue:)]  
Автор Mapтeнcka Koтka (простосмъртна)
Публикувано19.05.04 15:22



Oh, life is a glorious cycle of song,
a medley of extemporanea
and love is a thing that can never go wrong -
AND I AM MARIE OF ROUMANIA!

Dorothy Parker




Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.

Тема Re: Колко от вас са вярващи християни?нови [re: Mapтeнcka Koтka]  
Автор elzet ()
Публикувано19.05.04 23:39



Моето мнение естественно не е най-компетентното,но ще си го кажа.
Нали звезда е показала на хората къде ще се роди Христос,а пък и самия той се е обръщал към звездите. Мисля,че нашата църква не отхвърля астрологията.



Тема Re: Колко от вас са вярващи християни?нови [re: blue:)]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано20.05.04 00:17



Знаете ли, че астрологията е грях?
Кой го казва?Дай цитат от библията



Тема Re: Колко от вас са вярващи християни?нови [re: elzet]  
Автор Диaнa (фен на Винолей)
Публикувано20.05.04 00:26



Колко вярно! А пък астролозите от Изтока са предсказали раждането на Христос...



Тема Re: Трябва ли? Длъжен ли е...нови [re: Aлykapд]  
Автор blue:) (непознат )
Публикувано20.05.04 08:51



Не съм казвал, че някой е длъжен да бъде или трябва да бъде нещо. Просто попитах, колко хора от тук се смятат за вярващи и дали знаят, че астрологията противоречи на религията, която изповядват. Tема-анкета.
Само един психично болен човек може да бъде толкова неуравновесен и зъл като теб, самоуспокоявайки се, че в истинския живот не е такъв. Лекувай се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.