Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 07.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Извини ме за въпроса, но ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано19.05.04 23:48



Ах, каква ирония тънка....искам да ти кажа, че извличам инфото си обикновено с медитация върху нещото.

Сигурно си чела Подводни за подсъзнанието.

Ти нали навремето твърдеше, че оня ясновидец няма как да познава само по зодия, защото са необходими много повече данни?
Е, познава.
Знаеш ли как го прави? С далеч по-малко данни, отколкото на теб са ти необходими.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Извини ме за въпроса, но ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано19.05.04 23:51



А ти сигурна ли си, че са ми нужни данни?



Тема Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано19.05.04 23:51



нека Джеми да ти отговори за нейните критерии, аз обаче искам да ти кажа за моите. Така и така е станало на въпрос...

За мене няма такива критерии като "наши-ваши", "астролози-неастролози". Моят единствен критерий е добронамереното и човешко общуване. И смятам, че когато хората общуват априори през подобна нагласа, винаги има шанс да се разберат, колкото и да са различни гледните им точки. Да си добронамерен е състояние на духа и ума, а не ситуативен "инструмент".

И в този ред на мисли, ще споделя с теб, че лично на мен също не ми харесва начина, по който "ходиш по петите" на Марта и се заяждаш с нея. Поне отстрани се създава подобно впечатление и това ми е безкрайно неприятно. Винаги съм се дразнила, че го правиш и тъкмо заради това не те харесвам и обикновено те отбягвам. Казвам ти го кротко и неагресивно - просто ти казвам истината. Иначе не те познавам и допускам, че вероятно имаш прекрасни качества. Но за никого не е тайна, че всички тези хора - Марта, Джем, Бяла Тиха смърт, Беатриче, Фрюн, Смарагд - са ми приятели, и то близки. И колкото и да се опитвам да бъда обективна и безпристрастна и да не се меся в периодично избухващите свади, признавам, че обичам тези хора много и се чувствам зле, когато някой се държи агресивно с тях. И сигурно понякога и аз съм пристрастна - и готова да застана на тяхна страна само заради това, че са ми приятели. Човеци сме - и това е човешко. И в реалния живот е така, а това пространство е негова разновидност и проекция.

Не искам да се създава впечатление на "затворен кръг", в който не се допускат "нашественици", защото това наистина не е така. И няма "правила" - поне за мен. Правилото е просто да не се нараняваме и да не си причиняваме излишна болка, с каквато животът на всеки от нас и без друго е достатъчно пълен.

п.п. забравих още един "критерий" - имам голям проблем с латиницата. Рядко "правя забележки" за това - всеки сам решава как да пише. Изразявам протеста си като просто не чета постинги, писани на латиница. Нито отговарям на такива. Това го споменавам само за пълнота по темата за критериите - иначе теб очевидно този проблем не те касае.

Редактирано от Mesmerisa на 19.05.04 23:54.



Тема Re: ???нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано19.05.04 23:56



Казвам точно обратното.
И не искам Алукард отново да включва на четвърта, защото точно по времето, по което аз писах за религията, считаща астрологията за сатанинска работа, някой беше пуснал такава тема.

Само че казвам друго-ако медицинската астрология действа по този начин, то по този начин действа и цялата астрология.
Както Нептун в 12-и ще действа по посока алкохол и обявяването на този факт е противопоказно, по същия начин е противопоказно и обявяването на факта, че Сатурн след Юпитер значи закучване на добре тръгнали работи.

За мен дори второто сведение е по-зомбиращо.
Примерно Мойра с нейния осми дом, дето пусна темата, ми въздейства много повече, отколкото Кентавър с нейната астромедицинска тема.
Ма не съм седнала да обвинявам Мойра, а съм и благодарна, че ме светна. Който е със слаби нерви, да не чете астрология...пардон-Астроло-ЗИ.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Извини ме за въпроса, но ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 00:10



Тогава остава да допусна, че просто порфесионална завист те е гонела

?

Благодаря ... [re: ЯCHOBИДEЦ]
Автор smaragd ()
Публикувано 11.09.03 03:47



благодаря за забавата ... и че доказа за пореден път устройството на човешкия мозък ... психологията, сериозната астрология и въобще човешкия разум нямат никакъв шанс да осмислят човешкия ни живот ... не че не ми се реве от това, но явно няма скоро да ни "светне"


Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ???нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.05.04 00:14



Не е тайна, че цялата астрология и не само тя, а всичко, което ни заобикаля, въздейства на нашата енергийна система. Затова е нужно определено съзнание, подготовка и т.н. особено когато става въпрос за намеса в чужда съдба - всеки трябва да си знае границите! Всичко се връща на собствената ни глава - основен енергиен закон, който със сигурност познаваш.

Нямам намерение да споря коя тема е по-зомбираща - единственото, което за мен е важно е, че аз нося отговорност за това, което аз правя. При някои видове информация съм поела щафета да не допускам да бъдат разпространявани във вид, в който граничат на програми за масово унищожение и да - не познавам пардон в това отношение. За мен не е въпрос на лично отношение, а принципен въпрос.



Тема Re: Извини ме за въпроса, но ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.05.04 00:15



Написаното е за овците в стадото, а не за ясновидеца - той ме е разбрал.

Да разясня все пак: всеки ясновидец знае какво значи да се наредат всички овчици в редичка да си чуят присъдата, че ще бъдат заклани за греховете си. Виждала ли си едно време какво беше пред къщата на баба Ванга?

Редактирано от smaragd на 20.05.04 00:34.



Тема Думичката състояниенови [re: Kaily]  
Автор Aлykapд (Ангел В Мрамора)
Публикувано20.05.04 00:45



предполага елемента за "временност" или "моментност". Състоянието е нещо нетрайно, променливо и динамично. Точно затова и изнервеността си е психическо състояние. Колкото до параноята, тя си е психическо заболяване. При това доста сериозно. За справка - обърни се към Марта

Не те намесвам никъде Кайли. Ако ти се чувстваш намесена - съжалявам, твой проблем. Ако нещо в начина по който пиша или аргументите, които ползвам не ти харесва - чувствай се свободна да ми го кажеш, така както аз ти го казвам. Не разбирам какво общо имат мненията които ти пиша с превръщането ти в мой враг. Нямам за цел да си създавам врагове - но ако ти имаш това усещане - замисли се защо? Аз пиша заради принципите си, защото не мога да си замълча когато видя явна несправедливост, а не за да водя война срещу личността на някого.

Не съм модератор на никой клуб и мисля че доста добре го знаеш, но да речем ще приема ако решиш да твърдиш че не си наясно.

Колкото до така наречения протокол: извади точно тези 4 теми на Марта, върху които би могло да се спори дали са "астрологически стойностни" - макар че вярвай ми, мога перфектно да защитя тезата че са едни от най стойностните неща тук; но пропусна останалите поне 10, срещу които дори ти трудно би могла да кажеш нещо Интересна избирателна пропускливост проявяваш, няма що Само че, Кайли, в архива всеки може да рови...и човек лесно ще види другите теми...например тази за егрегорите или пък тази за границите и сам ще си направи изводите и тези изводи, боя се, няма да са в твоя полза. А иначе: извади моля ти се темите на Кентавър, и нека ако искаш ги сравним с тези на Марта Само внимавай кои нейни теми ще си подбереш като аргументи в една евентуална дискусия, защото аргументите подлежат на обсъжадане...и като гледам досега нито един от твоите аргументи не е устоял на критиките, които са му били отправени




Тема Re: Кайли,нови [re: Mesmerisa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 00:53



Пак ти благодаря за неагресията.
Впрочем знаеш ли, че Марта ми беше също първа приятелка и на мен? Откъде го знам ли? Ами от собствените и думи. Навремето. Темата за мен е приключена, човек трябва да внимава кого избира за приятел-този урок научих. И не желая да го коментирам повече.

Ако и ти смяташ, че влизам тук заради нея, с какво ще обясниш факта, че влизам и в съседния клуб? За заблуда на противника ли?
И че поддържам връзка с доста астролози извън този клуб?
Аз споменах Марта веднъж дваж, вие я споменавате отново и отново и темата продължава.
За мен тя е толкова астролог, колкото навремето беше и ошовист, а после хуанист. Плъзга се по повърхността и събира точно толкова инфо, колкото и е необходимо, за да влезе в някаква среда. От астрология много не разбирам, но от Ошо и Кастанеда имам претенции да разбирам много повече. Та съдейки по това, което беше прочела там, и после по "изказванията и на компетентен човек" и по това, което показва тук, за мен тя не е капацитет. Оре в плиткото. Много вожд, малко индианец.
Толкоз за нея.

За мен също добронамереността и човешкото общуване са важни. Но не вярвам да не виждаш, че не само външните елементи започват скандалите? Или наистина така смяташ? Ей така, седите си мирни и кротки и най-вече добронамерени и току нЕкоя гад се навре да ви разваля рахатлъка? И все вие невинни и все гадта я с Марс кофти, я лъв не където трябва, я проблеми с нещо друго.

Прави ми впечатление, че винаги, когато външен елемент блуждаещ флуид ви рекне нещо напреки, Смарагд или някой друг веднага ще обясни проблема му чрез хороскопа му. А когато вие нападате?
Ако вие кажете нещо на някого, то вие сте обективни. Ако някой каже нещо на вас, то той има проблеми с планетките си. И все вие правите и все другите кривите...и това явно дразни не само мен.
И знам сега какво ще ми се отговори-ми като не ти харесва...и т.н....
Чувството за собствена правота е последното нещо, което държи тетана жив, когато нищо друго не му е останало.
Но ако тетанът иска не само да бъде жив, но и съзидателен, творчески, отворен и възприемащ, той наложително трябва да се научи да приема и гледни точки, които не само не са неговите, но и са му неприятни. Не казвам да ги споделя.
Да ги конфронтира. Конфронтацията е умение да стоиш спокойно в присъствието на нещо. каквото и да е. Което не можеш да конфронтираш, то те владее.
А вие често приличате на сплотена група в обсада-съединили гърбовете си в кръг и стрелящи във всички посоки.
Ми не е още военно положение.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Думичката състояние [re: Aлykapд]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 00:59



Извадих тия теми на Марта, защото ти се заяде, че имала много теми и доста от тях с по над 50 мнения вътре.
Аз тия теми намерих за тази година нейни.
Ако съм пропуснала-подай ги ти.
Изразът ми беше, че отдавна не съм чела нещо стойностно от нея от астрологическа гледна точка, което и доказах-от нова година за мен е доста време предвид възрастта на клуба. Преди това не съм търсила и нямам намерение повече да се занимавам.
Ок-аз извадих всички 4 теми на Марта от нова година досега.
Щом държиш, сега ще извадя и всички теми на Кентавър по същия начин.
В крайна сметка....скоро прочетох в сайта на oecd един много хубав израз-И запомнете-без факти вие сте просто поредният човек с мнение.
Моля те да се заемеш с фактите, потвърждаващи твоята теза, които аз избирателно съм пропуснала.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.