Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 07.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цар Едипнови  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано05.05.04 22:04



Отдавна се каня да споделя с вас едно свое откритие, което страхотно ме впечатли! Ще се радвам, ако имате някакви аналогични наблюдения и/или интерпретации, да си поговорим за това.

Та значи - за какво става дума.
Повечето знаете за онази моя легендарна Голяма Любов, която за 4 години ми разби душата и живота на парчета, та едвам ги събрах после... В контекста на темата, това, което е важно да се знае за Него, е че това наистина беше много разбиващо, болезнено, но и много трансформиращо преживяване. И беше някак обвито в един особен "аромат" на кармичност, неизбежност - доста дарк-преживяване, казано накратко...

Неговият хороскоп няма да го анализирам детайлно сега. Важното в случая е, че като форма е типична "прашка" - всички планети са струпани в долния десен квадрант, а "дръжката" на прашката е Сатурн, който седи самичък горе точно на MC...

Та преди време си седя аз и разглеждам хороскопи разни. Бях разпечатала картите на най-близките ми хора - включително на родителите ми. И изведнъж се втренчвам в хороскопа на...баща ми... И какво да видя!!! Сигурно се досещате вече...

Оказа се, че баща ми има същата форма - пак "прашка". Само че планетите са в горната половина. "Дръжката" е също Сатурн - само че долу, на IC. С други думи - двата хороскопа са огледални - като позитив и негатив на една и съща форма.

Още нещо - също "огледално". Той е Везни с асцендент Лъв. Баща ми е... Лъв с асцендент Везни. И като капак на всичко и двамата имат съвпад Меркурий/Плутон - без коментар.

Лично мене ме полазиха ледени тръпки...

Та така...
Това е положението...
Остава ми поне успокоението, че с онази връзка (дай боже!) съм отработила квадратурата си Слънце-Сатурн - очевидно откривайки баща си в Него... И съм разиграла цялата едипова драма - като по учебник просто!!! Вероятно всичко това обяснява и онзи "съдбовен" нюанс - усещането, че съм по някакъв неизбежен начин свързана с този човек. Всъщност най-вероятно никаква особена мистика няма в случая - усещането е идвало от това, че той просто ми е "миришел" на баща ми... А с родителите си човек е нормално да се чувства свързан по неизбежен начин, нали....

И ме порази факта, че това го откривам чак сега - удивително е колко сляп е човек, когато е вътре в нещата...потънал...

Такива ми ти работи...

п.с. за това, че позачезнах - Нептун е виновен! Никаква отговорност не нося...



Тема Можеш да си отдъхнеш!нови [re: Mesmerisa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано05.05.04 22:14



С което е доказано, че си дъщеря на баща си и майка ти не е изневерила

Малко са тези, които работят по въпроса, че с хороскопи може да се прави и майчински/бащински тест, все пак не ни е донесъл щъркела и кръвта си казва думата, хороскопът си е като fingerprint и dns ...





Тема Re: Можеш да си отдъхнеш!нови [re: smaragd]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано06.05.04 07:54



Е, тук вече ме изненада, признавам!
Все знаех, че астрологията може да се използва къде ли не и за какво ли не, но точно пък за тест за бащинство и през ум нямаше да ми мине!

Ако си виждала и/или правила такъв тест, разкажи долу-горе в какво се състои процедурата? Вероятно има някаква техника - едва ли човек да се влюби в огледален образ на баща си е единственият начин това да се провери... Сигурно има и други начини - по-безболезнени за клиента преди всичко...



Тема Никога ли не си попадала ...нови [re: Mesmerisa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано08.05.04 19:15



на хороскопи на бащи и деца, които не се "връзват"? Четох една статистика в медицината, че на места, 10 процента или всяко десето дете е от друг баща

"Теоретически" не е случайност да се роди човек в определен момент, както и не е случайно, че се случва на определена жена да стане майка в този момент - същото важи и за бащата. На първо място няма дете родено без съвпад на "лунен възел". Лунните възли са като точка на баланс между слънце и луна и определят "срещите" в живота. Раждането е един вид "среща".

На второ място и по-важно е, че двама родители предават гените си на детето, тоест определени енергийни структури се предават. Не можеш да предадеш нещо, което нямаш, а и по принцип се предава всяка една енергийна връзка. Не можеш да предадеш енергийна връзка между марс-уран на детето си, ако нямаш марс-уран в собствения хороскоп. Става въпрос за енергийните комбинации между планетите. В едната посока от хороскопа на детето може да се съди за липсващ асцендент на родител при ректификация, в другата посока може да се каже дали този "продукт" може да е от определен човек.

Пример: майка със слънце в риби в 9-ти дом, едно дете със слънце съвпад нептун в стрелец и едно дете със слънце съвпад юпитер тригон нептун - енергийните връзки са 2 - слънце/юпитер и слънце/нептун, бащата има слънце в квадратура с нептун, юпитер в тригон с възел и южен в стрелец /възлите са точки на пресечение между слънце-луна и техен заместител/ - тоест този мъж може да е баща на двете деца, но не задължително, все пак има милион хора с тези енергийни връзки. Хороскопите не потвърждават бащинството, но могат да изключат тази възможност, особено когато в хороскопа на детето има енергийна комбинация, която отсъства по линия на бащата и е абсолютно нетипична за родата му. В примера, който съм дала, се обзалагам, че внучетата задължително ще имат слънце-юпитер-нептун, вероятно във формата на 2 опозиции и един асцендент риби, но още чакат да додат някои планетки в подходящите градуси

Допълнително има определени синастрични съвпади и планети в един градус, които са характерни за определени семейства и образуват семейни линии - например моят юпитер върху слънце на мама, уран на баба, луна на дядо, северен възел на брат, но кои са планетите и съвпадите зависи от семейната енергийна структура, тоест от кръста на съдбата. В този пример, който съм дала, съвпадащите планети са ъглови или владетели на кръста във всички хороскопи.

Ок, на който му се смятат енергийни връзки, да почва - много работа изисква да попълниш табличката 16х16 /планети, възли и 4-те точки на кръста/ за минимум 3 човека. Може пък само аз да съм мързел и да си спестявам някои неща, но си заслужава да се направи поне 1 път за собственото семейство - все едно откриваш Америка.

Същата логика и схема прилагам и когато "определям" дали някой мъж е потенциален баща на децата ми

Редактирано от smaragd на 08.05.04 19:20.



Тема Re: Цар Едипнови [re: Mesmerisa]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано11.05.04 02:56



По същия тачин като теб разглеждайки различни хороскопи се натъкнах на нещо което всъщност е толкова просто и очебийно, че повече не може да бъде ама кой да го види или съзре когато е пред очите на човек.

Тоест изведнъж съзрях, че наталния ми Юпитер е в точен в съвпад с натална луна на майки ми. А това не е синастрия, защото транзитите по време на раждането се превръщат в собствения хороскоп на детето - напълно логично. Така плутон е в квадрат с луната на майка ми от синастрична гледна точка, но като транзит той е подействал към нейния хороскоп дълго преди да бъда заченат - осем градуса след екзантния аспект. С други думи с транзита на юпитер към луната на майка ми определих характера на взаимоотношенията въобще по - между мен и нея с моята възприятна система. Взаимоотношение на Стрелец към възпитаник, това е тя към мен отпечатано на карта.

А други точни транзити няма!



Тема Re: Никога ли не си попадала ...нови [re: smaragd]  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано11.05.04 20:50



"Лунните възли са като точка на баланс между слънце и луна и определят "срещите" в живота. Раждането е един вид "среща".
Лошо е, когато тази "среща" е с най-слабо поставената и неовладяна планета от наталната карта на родителя. Как се анализира този тип "среща"?Наслагват се всички значения от хороскопа на родителя или се тълкува само типа планета в съчетание с лунния възел на детето?



Тема Добър въпрос!нови [re: Eaglet]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано11.05.04 22:39



Транзитите на лунните възли обръщат посоката, обръщат начина, по който се живее една планета - децата са като пратеници, които способстват личното развитие, задължават родителите да се конфронтират с последствията на това, което творят в този живот. За много от "свободните избори" на родителите плащат децата - с болести, с проблеми в личните отношения и в обществото. "При раждането на детето родителите сключват договор с него да поеме тези енергии, които те не могат да живеят повече и да интегрират в техния живот в бъдеще" /цитат от Alexander von Schlieffen/. Понякога това е най-"слабо" поставената планета в хороскопа, но бих казала, че по-често е тази, която владее или се намира в 5-ти или в опозиция на 5-ти дом.

Планети в 5-ти дом са енергии поставени в центъра на егото - когато се "сътвори" едно дете, то автоматично центърът на егото се измества /поне за един дълъг период от време/ и детето поема тези енергии, персонифицира ги, живее и ги развива в името на майка си и баща си. Затова приказката, че родителите продължават да живеят чрез децата си, е абсолютно вярна за мен и не е въпрос на егоизъм, а на точно обратното - да дадеш част от себе си е всичко друго, но не и егоизъм. Според мен се изисква много смелост да се конфронтираш със себе си в лицето на собственото дете. За обратното няма смисъл да се спори - заслужава си да се погледнат хороскопите на хора, които не могат да имат деца, за да се види какъв агресивен-егоистичен потенциал се спестява на жителите на тази планета ... Друг е въпросът дали е по собствено желание или не!

Това, което на теб ще ти е интересно предполагам е, че често съм срещала предаването на марс от майка на дете - от една страна е символ на смирение и приемане на мъжкото начало в живота, от друга страна много често е озаптяване на една свръх-сексуалност, която една жена от тук нататък няма да може да живее в тази форма.

Ще дам един пример: двоен рак с марс в 5-ти дом в стрелец ражда овенче с юпитер в 1-ви дом и само за 2 години /периода на интеграция на марс/ и майката и бащата са в нервна криза, направо са заприличали на призраци - "марсчо" им разказа приказката! Не съм виждала друго такова "чудовищенце"!? Показва им всеки 2 минути как се развива воля, как се постига това, което иска човек и какви последствия носи тяхното поведение да се примиряват априори и да не си гонят интересите - бащата е с "подходяща" програма и той - асцендент везни с марс в телец. Това е развитието до този момент и лично съм невероятно любопитна дали и кога ще се получи качествена промяна в тяхното поведение - с приказки и съвети не става, дори не става и със съвети на хора, които сами са имали същият проблем - на марсчо до момента не са поставени никакви граници, вече почнах да разбирам как става така, че има хора, които не признават чуждите граници.

На мен лично много ми е интересно, когато лични планети на детето съвпадат със северният лунен възел на родителите, тогава детето поема ролята на водач-пътеводител в живота - като дар божи, който не им позволява да се отбият от пътя на щастието, понякога самото раждане е спасило родителите от вземане на неподходящо решение за живота им! Сетих се за един познат, който в момента, в който разбра, че приятелката му е бременна, спря да пие и пое пълна отговорност за сина си - коренна промяна, която никой не е очаквал, даже я съветваха нея при тези условия да направи аборт ... не знам, всеки има право на избор дали иска да приеме "срещата", дали да приеме детето като подарък или като излишен никому ненужен разход и ограничение на свободата /уранова химера/.

На мен много ми помогна да се примиря с някои дадености в моят хороскоп, когато видях, че са продукт на един юпитер и хирон в скорпи в 5-ти дом - дали има случайности на този свят?

Редактирано от smaragd на 12.05.04 00:08.



Тема Re: Никога ли не си попадала ...нови [re: smaragd]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано13.05.04 07:34



Уау!
Много ти благодаря за подробното обяснение и темата за размисъл...
Честно казано досега наистина не съм си правила този труд - да ги изследвам тези връзки. Само хороскопа на мама много детайлно съм гледала - с нея действително имаме доста съвпади.....и съответно енергийни връзки, ако съм те разбрала правилно. Имаме например съвпад Слънце/Лилит, Уран/Нептун, Венера/Юпитер, Марс/МЦ, Меркурий/Северен възел... Всъщност и двете имаме Лилит на асцендента - кой знае, може това да си е наследственост някаква...

Чувствам се провокирана да се позадълбоча в тази тема...
Кой знае на какво още ще се натъкна...



Тема Re: Добър въпрос!нови [re: smaragd]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано13.05.04 07:38



Планети в 5-ти дом са енергии поставени в центъра на егото - когато се "сътвори" едно дете, то автоматично центърът на егото се измества /поне за един дълъг период от време/ и детето поема тези енергии, персонифицира ги, живее и ги развива в името на майка си и баща си.

Чудя се дали това не е обяснението, че хора със Слънце в 5 дом понякога проявяват странна ....ммм....резервираност към темата "деца"... Ти самата точно това ми обяснява веднъж, но тогава не бях сигурна, че те разбрах.... Всъщност наистина ли и други хора със Слънце в 5-ти са....така?....



Тема Re: Добър въпрос!нови [re: Mesmerisa]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано13.05.04 11:57



Познавам себе си със Слънце в 5, а и мъж със същото положение на Слънцето-не сме резервирани към децата!Но и при двамата децата се ''качват на главите ни''...определят голяма част от битието и съзнанието ни,обсебват ни така да се каже...

Само един ме разбра, и то погрешно...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.