Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 14.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Северен лунен възел  
Автор fanta (limonka)
Публикувано04.05.04 02:40



Здравейте,
Грипа и тази година не ме подмина и вече втори ден съм наказана вкъщи. За щастие се намерих интересно четиво: "Астрология на душата" на Жан Спилър, който твърди че северния лунен възел бил по важен дори от слънцето при тълкуването на нечии хороскоп. Наистина ли той определя кармата и ахилесовата пета на човек, и какво общо има това с прераждането, за което той не престава да говори?
Винаги съм мислела че Астрологията е практическа наука, че в нея не можеш да "вярваш" сякаш е религия.. Но какво общо има тя с преражданията, които смятам за абсурдни?

Ще ми е интересно да науча какво мислите и благодаря предварително!

П.С. True Node ли е еквивалента на северен лунен възел на англииски?

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Северен лунен възелнови [re: fanta]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано04.05.04 03:00



Здрасти и ти - и честит ти грип!
Всичко зависи от това ти лично в какво вярваш. Щом не вярваш в прераждането и кармата, тогава по-добре го брой този Северен възел само като пътепоказател в каква посока трябва да се движиш, че да не ти падат много "тухли" по главата. Знакът дава основната насока, домът - конкретното приложение. Това е най-общо, разбира се.
Иначе, ако няма прераждане, то и идеята за кармата се обезсмисля.

А астрологията, ако питаш мен, е начин на мислене. Както и физиката, примерно, както и медицината. Не е задължително да вярваш в дадената наука. Но - ако И вярваш - далеч по-добри резултати постигаш.. хъм...


П.П.: "True Node" е същински възел. По правило, в ефемеридите се отбелязва положението само на Северния, защото Южният е в абсолютно точна опозиция - и няма смисъл да се изписват и двете.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Северен лунен възелнови [re: fanta]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано04.05.04 03:23



Не е за пренебрегване май,колкото до кармата мисля че е важен колкото луната и сатурн



Тема Re: Северен лунен възелнови [re: fanta]  
Автор Диaнa (пъстърва)
Публикувано04.05.04 03:37



И на мен ми се струва, че е по-важен от всичко, доколкото определя посоката на себереализация в този живот. Северният възел е цел, а останалото - средства.

Ах как знам!Как съм учил!Как потискам другите, които не знаят!

Редактирано от Диaнa на 04.05.04 03:56.



Тема Re: Северен лунен възелнови [re: Джeми]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано04.05.04 13:27



Здравей и благодаря за отговора.
Много си права, в книгата пише точно че това трябва да е пътепоказател как да се движиш и какво да промениш в себе си, но там е описан единствено знакът и по скоро изглежда като изброяване на добрите черти (които трябва да развиеш) и на отрицателните (които трябва да промениш) на този знака в който се намира възела ти. Получава се от цялата работа едно описание на самия слънчев знак, само че подкрепен с някакви доказателства от минали животи...
Например: моя възел е в близнаци. Пише че винаги държа да съм права, не гледам от двете страни на една ситуация, раздвояване на личността и т.н, което си е типично за хора със силно влияние на Близнаци, към които аз със сигурност не попадам. И всичко това само защото "съм била "пророк" или "мъдрец" някога си и съм обичала да наставлявам хората, което сега ми било най-слабата черта. И десетки страници само с това твърдение са изписани...
За това съм малко разочарована... Имам много други по-сериозни отрицателни черти, които искам да променя...

Но има едно твърдение в книгата, което ми направи особено впечатление: пише че хора с едно и също разположение на планетите се раждат на 25 000 години, следователно всеки човек е абсолютно уникален. Но въпреки това той само може да реши дали да остави планетите да го управляват или сам да промени съдбата си... Ето за това обичам астрологията - винаги оставя отворена вратичка!

When was the last time you did something for the first time?

Редактирано от fanta на 04.05.04 13:29.



Тема Re: Северен лунен възелнови [re: Джeми]  
Автор Samael (танц на дявола)
Публикувано04.05.04 14:44



me си намерило дебела тетрадка, купило си михикалка и ходи по Джеми да я записва :-))))

Умно брей...

МРРРРАЗЯ МОДЕРРРАТОРИ! ДОЛУ РРРРРЕНЕТО!


Тема Re: Северен лунен възелнови [re: fanta]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано04.05.04 17:12



Северният възел, както каза Джем, е задачата, по която трябва да работим в този си живот. Но точно както една глава от книга не може да опише всички влияния на дадена зодиакална вибрация, така сигурно е трудно да се опише изчерпателно и влиянието на възлите. Може би е добре да се наблюдаваме повече и да установим по-прецизно слабите си места, нещата, които ни плашат, които трябва да превъзмогнем. Зодиакалната и домовата позиция на възлите разкриват как да разберем вътрешните си мотиви, да осъзнаем това, което ни дърпа назад и защо ни е толкова трудно да постигнем дадена цел. Ако си представим образно, че сами избираме рождените си карти, то всеки наш живот е една задача, която трябва да решим, математическа задача с определени условия и зададени параметри. В такъв случай Северният възел за мен е неизвестното Х. Възможно е да има и други неизвестни, има лесни, има и доста сложни задачи, зависи доколко си напред с материала.
Наскоро научих нещо интересно, че ако възлите правят съвпад с планета (и), това индицира болести. Ако съвпадът е със Северния възел, то човекът ще се изкуши да не изпълнява мисията си, да не работи по нея, и болестта ще бъде неговото наказание, ако пък съвпадът е с Южният възел, то болестта най-вероятно е наследствена.
За себе си мога да кажа, че съм поразена от истинността на тълкуванията, които съм чела до този момент за моите собствени възли. Всъщност не открих нищо ново, а само потвърждение на всичките си предчувствия и усещания, които съм имала още от детството си.
Северният възел е някакъв вид свобода и избор. Чувствам го също като един вид застраховка за моята съвест. Винаги когато ми е трудно да бъда това, което усещам, че трябва да бъда, когато се появят страхове или съмненията, когато ме задърпа познатото и сигурното, си припомням, че ми е позволено, напротив, даже се иска от мен да бъда това, от което ме е най-много страх, че не бива да потискам порива си, а напротив - да го съхраня, да му се доверя и да го осъществя.
Често ми се върти една мисъл в главата....много хора има, които се занимават с астрология....някои от тях са достигнали до маса ценни изводи, имат свои неповторими виждания в резултат на систематични наблюдения. Жалко, че не пишат никъде, не издават книги, няма и къде да го споделят. Може би само в тесен кръг и при благоприятна обстановка. Просто повод за размисъл.....може би (не визирам себе си, да не стане грешка)

P.S. Разкажи още нещо от тази книга ако имаш време и желание. Не съм я чела и едва ли скоро ще имам възможност, предполагам, че и при други е така А пък освен това си и добър разказвач

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Северен лунен възелнови [re: fanta]  
Автор maia_bel (волна фтичка)
Публикувано05.05.04 00:17



Книгата е великолепна! Няма друга такава!
Може би си нямала търпение да четеш подред, с внимание и докрай?
Там са описани единствено знаците, защото всеки дом от хороскопа съответства на определен знак (12 зодии = 12 дома) и носи същото значение. 1-ви дом = Овен, 2-ри дом = Телец и т.н... Така че, ако северният ти възел се намира в Близнаци и в 8-ми дом, то ще четеш за Близнаци и за Скорпион.
И тези "доказателства от минали животи", всичко, което пише, че си била някога, са си чисто свръхразвитите черти и качества на знака в опозиция на Северния ти възел, т.е. Стрелец при теб, а там се намира Южният възел.

На колко си години?

Няма друго освен наслаждение


Тема Re: Северен лунен възелнови [re: maia_bel]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано05.05.04 12:28



Здравей и ти...
Права си, до като четох книгата не обръщах внимание на дома. Той всъщност се явява нещо като начина по който трябва да подобриш отрицателните си черти, които са във знака, в който се намира северния възел? Моят попада в десети дом (Козирог), значи трябва да започна да търся истината и да гледам от всички гледни точки на една ситуация чрез самоконтрол, самоуважение, ориентираност към целта.... Сега наистина ми е по ясно...

Нещо обаче с което още не мога да се съглася с тази книга са тези прераждания... Защо след като толкова животи съм имала засилени черти на Стрелец, които са ми помагали, то сега точно в този живот (а не в следващия например) трябва да ги променям? Освен това имам четири планети в Стрелец и тези стрелчески черти са ми доста присъщи :))) А и в семейството си имам доста Стрелци и съм била възпитана сред тях... А тези черти никога не са ми пречели, никога не съм ги имала за "отрицателни"... По скоро съм съгласна с нещата които са написани за скорпиона, който ми е слънчевия знак (а и още две планети там), като например "премисляне на минали решения", "желание за притежание", "склонност към натрупване и собственост". Това са по важните неща, които искам да променя в себе си...

на 20 съм...

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Северен лунен възелнови [re: Beatrice]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано05.05.04 12:45



Здравей и ти благодаря за изчерпателния отговор...

"Северният възел е някакъв вид свобода и избор", съгласна съм с теб. Точно това е целта на тази книга - да покаже нещата които трябва да променим в себе си и скритите ни таланти, които трябва да развием, но от там нататък НИЕ сме тези които решават дали да наблегнем на тях и да направим живота си по-добър.
Един много хубав пасаж от книгата: Тази книга е предназначена да ви покаже, че вие не сте просто един сбор от качества, които ви разкрива вашата рождена карта. Тя е картина на вашата личностна структура, но вие сте факторът, който лежи зад нея и има сила да използва личността ви (енергията, обрисувана в рожденната ви карта), по начина по който си изберете. Дали ще позволите на своята личност да действа несъзнателно или ще поемете отговорност и ще пречистите енергията така, че поведението ви да работи във ваша полза, зависи от вас.

А иначе за същинската част на книгата и тези прераждания вече сме го обсъдили с maria_bel по долу и надявам се ще ти стане ясно ;)

Книгата наистина е хубава, но не съм съгласна с някои неща. А и са казани малко нещо в много страници защото дадено твърдение/мисъл се повтаря няколко пъти. Този пасаж по горе например, го има няколко пъти само в увода, но изразен по различен начин, което е малко дразнещо... Но няма да загубиш ако я прочетеш :))

When was the last time you did something for the first time?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.