Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Примарни дирекции?  
Автор half_educated (не съвсем)
Публикувано05.04.04 12:42



Моля, помогнете да се пообразовам в този метод. Напоследък все се ми се върти из главата, а нищо не намирам (или не зная как и къде да търся). С руския се справям много добре...Ще ви бъда благодарна да ми посочите поне един автор, а идеалния вариант е някаква страничка в нет-а. Дано не ви затруднявам и ви благодаря предварително за усилията. Стискам палци!

~не ми казвай какъв трябва да бъде добрия човек - ти бъди такъв~


Тема Re: Примарни дирекции?нови [re: half_educated]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано07.04.04 08:22



Така като гледам, май ти самата си доста по-напред с материала - поне от мен. Аз дори не съм чувала какво е примарна дирекция - или ако съм чувала, не съм знаела, че така се нарича.
Ако можеш с две думи да обясниш какво е това - пък белким ми просветне нещо.





Тема Re: Примарни дирекции?нови [re: Rama]  
Автор half_educated (не съвсем)
Публикувано07.04.04 11:06



Ох, недей! Точно там е работата - и аз искам да разбера "А"-то на този метод...Май не е базиран на реалното движение на планетите...а на движение по някаква аналогия, по нещо си...трябва да има някакви ключове...

~не ми казвай какъв трябва да бъде добрия човек - ти бъди такъв~


Тема Re: Примарни дирекции?нови [re: half_educated]  
Автор лyнaтичka (земна)
Публикувано07.04.04 14:53



Срещала съм го няколко пъти като - "прогресия (примарна дирекция)" или "дирекция (примарна дирекция)" т.е. употребено като аналог на едно от двете, според мен става въпрос за първична дирекция, получило се е някакво разминаване при преводите между езици, които си приличат . Това обаче си е просто хипотеза, не съм я проверявала много сериозно. Дано някой по-вещ се намеси и разсее съмненията



Тема Попитахнови [re: half_educated]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано07.04.04 18:53



Обясниха ми, че това е метод, подобен на символичните дирекции. Разликата е в това, че при символичните дирекции един градус е равен на една година, измерена по дължината на еклиптиката, докато при примарните - по екваториалната дължина.

Казаха ми също, че ако ползваш Зет, там символичните дирекции се наричат зодиакални, а примарните - екваториални.

Ето и един линк:






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.