Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 08.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гадни цигари!!!  
Автор Бpиджит Джoyнc (Rama)
Публикувано22.03.04 19:47



Моля ви се, помагайте с астрологични съвети!
Не може да не помага астрологията...

От почти три месеца са ме замъчили разни постоянни грипове - и все в дробовете ме удрят. Разсипах се вече от антибиотици, доктори и боледуване, мамка му! Разправях ви аз, че Нептун ще ме съсипе, ама вие не ми вярвахте...

Та днес бях на преглед в белодробната клиника - при съответното белодробно светило. При него ме прати друго светило - със специална препоръка. Специалист-пулмолог. Страшно готин човек се оказа......няма да ви занимавам сега с подробностите от разговора ни. С две думи - работата не е на добре. Позакрепила съм се засега, но белите дробове се оказва, че са ми комай най-слабото място - и в окаяно състояние...

...естествено дойде напълно закономерният въпрос дали пуша. Повечето знаете, че пуша като комин. И докторът си ми го каза в очите - трябва да ги спра. С много разбиране се отнесе, оказа се, че той самият е бивш пушач и му е ясно, че цигари не се спират лесно. Посъветва ме първо да ги намаля и така постепенно да ги спра...

Не ми се мисли с този Нептун върху Слънцето ми и Юпитер на асцендента как точно ще ги спра и колко кила ще стана накрая - сигурно на сумистка ще заприличам. Чудех се когато Сатурн направи опозиция с Меркурия ми (управител на асцендента ми) дали няма да е малко по-подходящ момент... Не, не знам. Притесних се, а пък знаете, че човек трудно вижда важните неща, като си гледа сам хороскопа.

Знаете ми данните - моля ви се помагайте!!!
Съвети всякакви приемам - коментари, споделен опит, препоръки - всичко! Работата е сериозна - трябва да ги спра проклетите цигари! Иначе като нищо младият ми живот ще угасне мърцина....



Тема Re: Гадни цигари!!!нови [re: Бpиджит Джoyнc]  
Автор Диaнa (Зодия Бири)
Публикувано22.03.04 20:26



Няма нищо по-лесно на света от това да откажеш цигарите. Виж в клуб "тютюнопушене", има едно прекрасно есе от Делфин; и аз нещо писах в нейната тема.

Тук не ти трябват никакви астрологични съвети; просто хвърляш цигарите и толкоз.

"Life down here is just a strange illusion"

Редактирано от Диaнa на 22.03.04 20:41.



Тема Re: Гадни цигари!!!нови [re: Бpиджит Джoyнc]  
Автор Mapтeнcka Koтka (кипра)
Публикувано22.03.04 21:16



София
Център за Тибетска медицина и хомеопатия
Ул. "Княз Борис 1ви" номер 86
телефони: 02/9862383, 02/9801512

д-р Атанас Михайлов
фитотерапевт и хомеопат
тел. 65 11 82
GSM 088496203
ул. ”Милин камък” 63

... аз лично ти препоръчвам центъра, но може да се окаже, че имат часове чак за юни... ако се сетя още някой или нещо друго, ще свиркам...

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: Гадни цигари!!!нови [re: Бpиджит Джoyнc]  
Автор лyнaтичka (земна)
Публикувано22.03.04 21:58



едва ли астрологията ще ти помогне много за цигарите, аз лично спрях да пуша, защото се оказах в среда, в която не само никой не пушеше, но и никъде не можеше да се пуши и след като три месеца по цял ден се чудех къде да се скрия да изпуша една цигара реших че не може повече така- толкова усиля и нерви за едни цигари... и се почна ходене по мъките...... а напълняването не е толкова страшно пък и идва пролет... А от астрологична гл. точка спрях да пуша при точен съвпад на тр. Нептун върху нат. Луна във Еодолей и тригон на тр. Уран към нат. Юпитер
Желая ти успех



Тема Re: Гадни цигари!!!нови [re: лyнaтичka]  
Автор Диaнa (Зодия Бири)
Публикувано22.03.04 22:15



Аз пък след години пушене една сутрин се събудих, веднага запалих, и изведнъж ми стана толкова лошо, че запратих кутията надалеч. Важно е вътрешното решение. При мен не се появи никакво по-нататъшно желание да пуша, нито пък започнах да ям повече; и въобще, не вярвам в това за физическото пристрастяване към никотин - няма такова.

Won't you come into my room, I wanna show you all my wares...


Тема Re: Гадни цигари!!!нови [re: Бpиджит Джoyнc]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано23.03.04 04:10



Личен пример за съжаление не мога да дам - по-скоро съм крещящ пример за отбягване.

Сатурн от доста време транзитира в опозиция с натален Меркурий с нулев anti-tobacco ефект. Виж, съвети в Сатурнов стил мога да давам в изобилие (с цигара в уста).



Five Keys for Quitting

Studies have shown that these five steps will help you quit and quit for good. You have the best chances of quitting if you use them together.
1. Get ready.
2. Get support.
3. Learn new skills and behaviors.
4. Get medication and use it correctly.
5. Be prepared for relapse or difficult situations.

1. Get Ready

· Set a quit date.
· Change your environment.
1.Get rid of ALL cigarettes and ashtrays in your home, car, and place of work.
2.Don't let people smoke in your home.
· Review your past attempts to quit. Think about what worked and what did not.
· Once you quit, don't smoke—NOT EVEN A PUFF!

2. Get Support and Encouragement

Studies have shown that you have a better chance of being successful if you have help. You can get support in many ways:
· Tell your family, friends, and co-workers that you are going to quit and want their support. Ask them not to smoke around you or leave cigarettes out.
· Talk to your health care provider (for example, doctor, dentist, nurse, pharmacist, psychologist, or smoking counselor).
· Get individual, group, or telephone counseling. The more counseling you have, the better your chances are of quitting. Programs are given at local hospitals and health centers. Call your local health department for information about programs in your area.

3. Learn New Skills and Behaviors

· Try to distract yourself from urges to smoke. Talk to someone, go for a walk, or get busy with a task.
· When you first try to quit, change your routine. Use a different route to work. Drink tea instead of coffee. Eat breakfast in a different place.
· Do something to reduce your stress. Take a hot bath, exercise, or read a book.
· Plan something enjoyable to do every day.
· Drink a lot of water and other fluids.

4. Get Medication and Use It Correctly

Medications can help you stop smoking and lessen the urge to smoke.
· The U.S. Food and Drug Administration (FDA) has approved five medications to help you quit smoking:
1.Bupropion SR—Available by prescription.
2.Nicotine gum—Available over-the-counter.
3.Nicotine inhaler—Available by prescription.
4.Nicotine nasal spray—Available by prescription.
5.Nicotine patch—Available by prescription and over-the-counter.
· Ask your health care provider for advice and carefully read the information on the package.
· All of these medications will more or less double your chances of quitting and quitting for good.
· Everyone who is trying to quit may benefit from using a medication. If you are pregnant or trying to become pregnant, nursing, under age 18,
smoking fewer than 10 cigarettes per day, or have a medical condition, talk to your doctor or other health care provider before taking medications.

5. Be Prepared for Relapse or Difficult Situations

Most relapses occur within the first 3 months after quitting. Don't be discouraged if you start smoking again. Remember, most people try several times before they finally quit. Here are some difficult situations to watch for:
· Alcohol. Avoid drinking alcohol. Drinking lowers your chances of success.
· Other Smokers. Being around smoking can make you want to smoke.
· Weight Gain. Many smokers will gain weight when they quit, usually less than 10 pounds. Eat a healthy diet and stay active. Don't let weight gain distract you from your main goal—quitting smoking. Some quit-smoking medications may help delay weight gain.
· Bad Mood or Depression. There are a lot of ways to improve your mood other than smoking.
If you are having problems with any of these situations, talk to your doctor or other health care provider.






Линкове със съвети за отказване от тютюнопушене:





Тема Re: Гадни цигари!!!нови [re: Диaнa]  
Автор Kpacив yм (Rama)
Публикувано23.03.04 08:08



Мечтая си и за мен да се окаже толкова лесно, колкото е било за теб.
Малко съм скептична, честно казано, тъй като никотинът е едно от най-пристрастяващите неща, познати на човечеството. Нямам обяснение как е станало при теб - навярно или не си била чак толкова зависима, или някакво много преобръщащо събитие си имала, или имаш чудовищна воля или просто е станало чудо някакво. Иначе не се съмнявам, че казваш истината - чувала съм за още такива случаи - просто нямам обяснение...

...ми освен да ми стискаш палци и на мен да ми се случи по този начин...

Интересно ми е по време на случката какво е ставало по небето и в картата ти - бих ти била благодарна, ако помниш датата, да ми я кажеш. Както и твоите данни - дано да не е нахална молбата ми. Може и на лична бележка.



Тема на всичкинови [re: Бpиджит Джoyнc]  
Автор Kpacив yм (Rama)
Публикувано23.03.04 08:14



благодаря за отговорите и съветите...



Тема Re: Гадни цигари!!!нови [re: Kpacив yм]  
Автор Диaнa (Зодия Бири)
Публикувано23.03.04 09:03



Ох, ами как да ти кажа - просто стана някак спонтанно. Аз се пристрастявам за кратко към разни неща, но много лесно ги захвърлям - може би защото имам подвижно Слънце, Асцендент и Марс. Не мога да понеса мисълта, че бих била зависима към нещо. Струва ми се, че всяка човешка зависимост е чисто психическа!...

Не мога да си спомня точно кога захвърлих цигарите, съжалявам...знам, че беше юли 1997-ма. А аз съм родена на 4 март 1974, в 00.50 в Карлово.

Мисля си, че ако цигарите не те отвращават, няма как да ги махнеш; няма ли някакъв метод, който би те отвратил от тях?

Won't you come into my room, I wanna show you all my wares...


Тема Re: на всичкинови [re: Kpacив yм]  
Автор любoв (scorpio fan)
Публикувано23.03.04 13:02



достатъчно суетна ли си ?
кажи си, че цигарите вредят на кожата, на зъбите етц.
ходи на някакъв спорт за тонизиране *защото не виждам нужда да слабееш* и когато се запъхтяваш си казвай, че ако не пушиш ще е различно! така и ще предотвратиш напълняването. измисли си награда - ако издържиш за определено време да си купиш нещо, което си мечтала или да отидеш някъде..
абе всеки си търси стимули май...
пожелавам ти да се влюбиш в мъж непушач, който да мрази цигарите много силно и да ги откажеш в името на любовта!


сетих се още нещо. една приятелка заклета пушачка ги отказа след като прочете някаква книга "Как да откажем цигарите" . мисля, че това беше заглавието. не знам какво толкова пише в нея, но ги спря от раз. ако мислиш, че това може да ти помогне...

късмет и успех !

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."

Редактирано от любoв на 23.03.04 13:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.