Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Spam-чо навърши 10 годинки!  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.04 17:19



Преди 10 години една адвокатска кантора във Феникс разпратила първото spam-съобщение на един куп адресати, тоест една програма автоматично е разпратила реклама на всички usernet-groups през уиикенда ...

Рожден ден на Spam-чо:

5.3.1994 22.48 UT Phenix, AZ (33.27 n, 112.04 w)



Източник: Max Attems

Класически пример за хорарна карта на събитие - на който му е интересно може да потренира и да извлече основната цел и предназначение ...



Редактирано от smaragd на 21.03.04 17:38.



Тема Re: Spam-чо навърши 10 годинки!нови [re: smaragd]  
Автор Гaлakтичecka шмaтka (Rama)
Публикувано21.03.04 18:48



Това е доста интересна и нова за мен гледна точка.
Понеже аз до такава степен съм свикнала да приемам, че целта на спама е просто да бъдат тормозени хората и задръствани пощите им, че едва ли щеше да ми хрумне, че първоначалният замисъл е бил друг.

Малко ми е трудна за разчитане тази карта, но дали така ми се струва или оста МС-ИЦ минава през 3-9 дом?
А и Сатурн в 7-ми не знам как да го тълкувам в случая...





Тема Re: Spam-чо навърши 10 годинки!нови [re: Гaлakтичecka шмaтka]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.04 19:15



иц скорпи, мц телец - ако гледаш това, което аз гледам

асцендент лъв - внимание
слънце в 8-ми дом в риби - целенасочено/концентрирано примамване на внимание
мц в телец - подсигуряване
венера в 8-ми - какво ли подсигуряват?

меркурий във водолей - кой ли е получателя?
марс във водолей - каква ли е неговата реакция?
сатурн в риби - помисли си само колко firewalls и колко филтъра са измислили и инсталирали за да защитят собствената пропускливост и да ограничат лъвската наглост!?!!!



Тема Re: Spam-чо навърши 10 годинки!нови [re: smaragd]  
Автор Гaлakтичecka шмaтka (Rama)
Публикувано21.03.04 19:42



йесс - много ми хареса тази интерпретация на сатурн - но признавам, никога нямаше да се сетя за филтрите! Просто защото може би разглеждам доста едностранно хорара - като насочено действие от спамърите, а не като интеракция с получателите и ответната им реакция...


Много се кикотих на риторичния въпрос "венера в 8-ми - какво ли подсигуряват?" - хехехехе Веднага се сетих за една от милионите интерпретации, които съм чела за значенията на домовете по двойки - "2 дом - моите пари, 8 дом - чуждите пари" Не знам дали ти си имала предвид същото, но това беше първата ми асоциация.



Тема Re: Spam-чо навърши 10 годинки!нови [re: Гaлakтичecka шмaтka]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.04 20:33



8-ми дом е дома на банковите сметки, задълженията /кредитите и данъците/ и парите, които се намират в чуждия джоб - тоест подсигуряват си приходите от джоба ни клиентите

може да се формулира и по този начин: опитват се да привлекат и подсигурят вниманието на чуждите джобове!/а тези джобове са рибни, тоест целта са онези клиенти, които нямат ориентация и не са взели още решение/




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.