Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 11.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема въпроснови [re: Beatrice]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано19.03.04 19:00



Тълкуването на дадена ситуация или събитие - например в еди-кой си ден и в еди-колко си часа някой идва и прави нещо - та тълкуването на това какво и защо е направил според точния момент спада ли към хорарната астрология?

Още по-конкретен пример давам - да речем човекът Х отдавна не ми се е обаждал и днес точно в 15.00 часа внезапно се обажда. Аз се чудя какво всъщност иска, което е и въпросът. Съответно поглеждам картата с часа на събитието (тоест обаждането) и гледам само нея. Това хорар ли е?

п.с. примерът е съвсем произволен - да не тръгне някой да го тълкува.



Тема Re: въпроснови [re: Rama]  
Автор Mapтeнcka Koтka (кипра)
Публикувано19.03.04 19:35



Класически пример за хорар. Дамата, при която понякога ходя на лекции и семинари е споменавала, че когато не разбира какво иска някой от нея в действителност на консултация, поглежда хорара за момента, в който е минал през вратата или е звъннал телефона и това я ориентира накъде да насочи разговора...

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: въпроснови [re: Mapтeнcka Koтka]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано19.03.04 20:32



О, много ти благодаря за отговора - това значително ме улеснява, понеже се оказа, че примерите, с които разполагам, са точно от този тип в по-голямата си част. Просто досега много рядко съм задавала въпроси май.

Хе, ми в такъв случай по този начин може да се анализира абсолютно всяко нещо - включително всеки постинг тук, нали?



Тема Re: Искате ли?нови [re: Beatrice]  
Автор Джeми (...плувайки...)
Публикувано20.03.04 01:12



Искам!

Но ме притеснява вътрешното ми усещане за огромна неподготвеност по отношение на хорарите..
Най-малкото, вероятно съм изобилна на непрофесионализъм, защото не мога да се отърся от "ще ми се"... И, като не ми изнася нещо, просто си задавам въпроса втори път...

А и при мен голяма част от събитията са според описаното от Рама: в определен момент нещо се случва... обаче - да си призная - винаги съм разглеждала тези карти като радиксни, а не като хорари. Което май значи, че съм мнооо' зле...
Но пък нямам нищо против да се уча.
Тъ, да започваме, предлагам...


П.П.: Беа, страхотна си!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема оффтопикнови [re: Джeми]  
Автор Mapтeнcka Koтka (кипра)
Публикувано20.03.04 14:12



Да те питам аз, какво правиш онлайн в тези часове на деня?! ХМ?!
Джи Пи искала, а пък Личния Си Педиатър за нищо го няма...! Ще преминем към физическа разправа, май...

Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.


Тема Re: оффтопикнови [re: Mapтeнcka Koтka]  
Автор Джeми (...плувайки...)
Публикувано20.03.04 21:34



... виноват, шефе...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Индекснови [re: Beatrice]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.04 18:50



беатриче, този индекс от къде е? по коя система? кой астролог?

има невероятно много сигнификатори, които противоречат например с "класиката" или например с публикациите на erik van slooten /струва ли си да ги извадим и съпоставим?/. в хорарната астрология и не само там се работи само по 1 система, защото сбора от 5 различни изглежда като мешането на 5 манджи в една и резултата е точно толкова вкусен и здравословен.

направи ми впечатление, че цветовете са омешани с домовете /?!?/, всяка систематична интерпретация свързва "прилагателните"/качествата/ със знаците, не с домовете, тоест има логично несъответствие между домове и знаци - което ме подсеща, че си струва да преведем схемите на логичните нива и архетипите по роберт дилтс, които лежат в основата на всяка астрологическа синтеза, за да няма бъркане между знаци, домове и планети ...

имам предвид, че в астрологията много често се омешват нивата на манифестация и повечето астролози в интерпретациите си не правят разлика между /пример синтеза на марс в 11-ти и марс в стрелец/ марс в 11-ти в стрелец, марс в 9-ти във водолей, уран в 1-ви в стрелец, уран в 9-ти в овен, юпитер в 1-ви във водолей, юпитер в 11-ти в овен.

баш в хорарната астрология като представителка на класическата асторология няма място за интерпретации, всичко е точно и ясно и се решава като математическа задача по схема.

/лично бих махнала всички човешки органи от този индекс, защото без основите на астромедицината е практически невъзможно да се тълкува развитието на болести в хорарната астрология, целият индекс е като копиран от 3 различни източника, възможно ли е?/



Тема Re: въпроснови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.04 21:16



мдам, то това вече си е нужно при всеки зов за помощ в постинг, който не съдържа никакъв въпрос, никаква информация за ориентация и въобще ...

вече май не отгаварям и не правя никакви хороскопи без да консултирам хорарната карта с въпросите, какво иска този човек от мен, имам ли аз какво да направя за него и имам ли право да правя нещо?!?! /спестява поне 50 процента недоразумения и разочарования/



Тема Re: въпроснови [re: smaragd]  
Автор Гaлakтичecka шмaтka (Rama)
Публикувано21.03.04 22:37



това означава ли, че ако има разминаване между това, което казват човекът и хорарът, "последната дума" ще е на хорара?



Тема Re: въпроснови [re: Гaлakтичecka шмaтka]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.04 23:11



ако не познавам човека, при мен - да! ако го познавам лично, вече е друг въпрос ... което не значи, че отричам това, което ми се говори - понякога трае години докато някой е готов да сподели мъката си, а и и всички си знаем, че има дълги фази, в които си се самозалъгваме за какво ли не

ще трябва да извадя някой пример за разминаване - има едно правило в астрологическата практика, че първият въпрос, с който влиза един клиент /особено когато не познава астролога/, няма нищо общо с това, което в действителност го мъчи

пример: 18.3.2004 17.34 виена, първият въпрос е "терапията при новия лекар ще ми помогне ли да се излекувам?", зад него стои "ще заприличам ли на човек, ще успея ли да отслабна и ще се изчисти ли кожата ми от следите на терапията?" и в крайна сметка се води разговор на тема "ще ме хареса ли новият ми виртуален познат?" и "кога ще бъде първата среща?" /всякакви прилики с живи или мъртви лица е чисто случайна/

... с което отговорих на въпроса ти и дали един хорар може да даде отговор на повече от 1 въпрос




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.