Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 18.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хирон как да го приемам  
Автор Eлeмeнтapнa (познат)
Публикувано26.01.04 22:08



бях на някакви астрологични курсове, който сринаха тотално начина по който аз го приемах досега..та говориха ми за Хирон като учител, покровител на нетрадиционната медицина , ранител...и все в този дух..а аз досега го приемах за нещо като втори Юпитер, т.е. омекотява лоши аспекти, носи късмет..и също в определени аспекти с Венера, Нептун, Юпитер показва дали ще има брак м/у двама души при синастрия...и все пак моето тълкувание ми харесва повече. но моля за съвет кое е правилното все пак



Тема Re: Хирон как да го приемамнови [re: Eлeмeнтapнa]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано26.01.04 23:44



Ами аз май знам горе-долу колкото теб за Хирон...
Дори и по-малко - понеже теорията за Хирон като втори Юпитер за пръв път я чувам.

На мен самата също ми е интересно и това е една от темите за изучаване, която съм си набелязала за тази година. Просто още не ми остава време да се отдам на Хирон така, както вероятно си заслужава...

Иначе имам събрани няколко линка с текстове за Хирон - всичките са на английски. Планирали сме да ги преведем някой ден, но кога ще стане това, не знам. Ако се справяш с английския, мога да ти ги дам да прочетеш.

Интересно ми е да разкажеш повече за твоята представа за Хирон и какво си мислела, че е той. Между другото някъде назад в архива май има тема, в която говорихме за него малко...



Тема хирончо линови [re: Eлeмeнтapнa]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано27.01.04 14:09



брой го като малкото сатурнче и няма да е грешка
и той е сладур като сатурн
и той дава един път и взима по няколко пъти
абе голяма екстра е да знаеш



Тема Re: Хирон как да го приемамнови [re: Eлeмeнтapнa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (безхаберна)
Публикувано27.01.04 18:02



Наскоро ме питаха на едно място за Хирон като митологична фигура... което не е без значение в този контекст. Хирон - раненият лечител:

3а съжаление не ми е тук старогръцката митология, за да си припомня точните факти, макар че не е излишно да се знае...

Хирон е Кентавър, син на Кронос /или Сатурн/ и на една нимфите, дъщеря на Океан. Според някои предания е роден в Тракия.
... /като истински трак ;-)/ бил музикант, ясновиждащ и лечител, особено ръцете му притежавали огромна лечебна сила. Бил учител на Ахил, Асклепий и Язон, както и на Херакъл, комуто преподавал "звездобройство"... /астрономия И астрология/.

Случило се така, че го уцелила стрела, която Херакъл /Херкулес/ бил натопил в отровата на Лернейската /такава ли беше?/ змия. Никой, дори и самият Хирон, не бил в състояние да излекува раната, нанесена от тази отровна стрела. 3а щастие или жалост, Хирон бил безсмъртен и обречен да живее с раната си, изпитвайки страшни мъки.

Възползвал се от единствения си шанс да умре, когато 3евс приковал Прометей за скалата, при условие, че ще търпи наказание за непокорството си, докато някой безсмъртен не премине вместо него в царството на Хадес. /виж Есхил, "Прикованият Прометей"/

Като астрологичен знак Хирон символизира човека по пътя към търсеното изцеление. /Останалото зависи от дом, знак, астрологична школа... Хирон е сравнително ново откритие и засега повече се спекулира, но в горния митологичен контекст мисля, че значението е сравнително ясно.../

... някой да не ми се кара, всичко написано е по памет...

This is why the lady is a PUNK!


Тема ха,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Maлka нeзpялa фpъцлa (Rama)
Публикувано27.01.04 18:43



тъкмо днес четох нещо доста подобно в един български астро-сайт.
Цитирам:

ХИРОН – Холистичен мъдрец, учител, лечител, астролог, пътешественик, шаман, странник. Раните на душата. Екология. Синтез между бог, човек и природа.

* * *

Владее Стрелец, възвишение в Дева, ексил в Близнаци, западане в Риби

Ключови думи: търсене, синтез, ранен лечител, мъдрец.

Връзки: Хирон се свързва със Сушумна - централния енергиен канал, чрез който се координира организма; с болестите и раните на душата; с уроци за усвояване и осъзнаване; с търсене и открития; с пътешествия и изследвания; с холизма; с шаманизъм, астрология, лечителство, хомеопатия; с преподаване на умения чрез наставничество; с опити за синтез между старото и новото; с рационализации.

Плюсове: възможност да се възприемат нещата в тяхната цялостност и свързаност; мъдрост; способност да се предават не само знания, но и умения; многостранна надареност; лечителска дарба; отвореност на съзнанието; способност да се общува и с "трите свята" (Бог, човек, природа)

Минуси: Болести, проблеми, страдания, наспокойствие, неудовлетвореност, вътрешни противоречия, свой сред чужди - чужд сред свои, скитничество, отчужденост, самота.

Хирон е "планетоид", т.е. много малка планета. Намира се между Сатурн (старото, ограничнията) и Уран (новото, свободата). Орбитата му е крайно ексцентрична - в най-близката й част е отсам орбитата на Сатурн, а в най-далечната - докосва орбитата на Уран. Това е символично - все едно че Хирон свързва две несъвместими неща.
В митологията кентавърът Хирон е учител, астролог и лечител и мъдрец, роден от бог и нимфа, с глава, ръце и торс на човек, а от кръста надолу кон. Той е безсмъртен, но поради рана от стрела, натопена в отрова, която сам е открил, страда толкова много, че избира смъртта. Впрочем, ранява го Херкулес - един от любимите му ученици…

Д-р Петър Найденов
КЛЮЧОВИ ДУМИ В АСТРОЛОГИЯТА


Четох го ето тук:



Много ме озадачи обаче свързването на Хирон със Стрелеца...
Де да знам, може да има някаква логика, но в оскъдната литература, която съм срещала, май по-често се свързва с Дева и 6 дом...
Всъщност като че ли няма единно мнение по въпроса.
Все пак на мен повече ми се вързва с Дева. И без друго още си няма собствена планета, милата...



Тема Re: Хирон как да го приемамнови [re: Eлeмeнтapнa]  
Автор DTMF (знам ли:))
Публикувано27.01.04 18:45



Хирон и юпитер в 9-ти овен как го тълкуваш?



Тема Re: ха,нови [re: Maлka нeзpялa фpъцлa]  
Автор DTMF (знам ли:))
Публикувано27.01.04 18:52



ми близнаците си нямат собствена планета



Тема Re: Хирон как да го приемамнови [re: Eлeмeнтapнa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано27.01.04 19:45



Според някои автори Хирон е първи управител на Телец (като Венера остава втори) и наред с много други неща, прави този знак много интуитивен. Екзалтира в Риби, заточен е в Скорпион, а в Дева е в падение. Някои приемат Хирон за малка планета (макар че е по-скоро астероид), която се завърта около Слънцето за около 50 години. Намира се между Сатурн и Уран. Според теорията, че една планета се открива тогава, когато човечеството е готово да приеме нейното влияние, Хирон може да символизира изходът от трудна ситуация, връзката между нисшото и висшото у човека, разширяването на съзнанието. Смята се, че Хирон ще покаже безизходицата на човечеството, вследствие на материализма му и ще го върне към кармичните закони на Вселената. Може да се каже и това, че Хирон показва къде се намира човек в духовната му еволюция. Интересното е, че в наталната карта е по-добре Хирон да е ранен, отколкото хармоничен, защото хармонията замаскира проблемите, спомага изявата на низшето Аз, води до самозаблуда, доволство и леност. Нараненият Хирон, напротив, води до активна борба на висшия Аз с низшия, с едно много силно усещане за вътрешно несъвършенство, което гарантира духовния ни растеж.
В много астрологични книги вече Хирон присъства наравно с другите планети, като са разучени и описани достатъчно подробно всичките му аспекти. Общото звучене на тези влияния, поне на мен както ми се струва, е някакъв синтез между учене, работа над себе си, преодоляване на вътрешните бариери и недостатъци, път към висши измерения и не на последно място шанс и сила за трансформация. В който и знак да попадне Хирон, той помага да се преодолеят основните характерни проблеми. Ретрограден Хирон води до по-объркан и хаотичен душевен живот. Съвпадът с Хирон се смята за сложен аспект, макар да дава огромна сила, тригонът носи невероятна хармония, опозицията ни помага да разширим съзнанието на човека до нас, но не ни помага на нас самите, може да доведе и до саморазрушение и т.н.
Срещала съм доста различни тълкувания на Хирон, вече има достатъчно литература и на български език, но интерпретацията все още трябва да извърви дълъг път, за да стане част от едно добро тълкувание на цялостната карта. Поне така мисля аз.

tutto che ti serve e l'amore


Тема хмнови [re: Maлka нeзpялa фpъцлa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (безхаберна)
Публикувано27.01.04 19:46



... мен не ме озадачава, защото качеството му на УЧИТЕЛ именно, е много силно изтъкнато... а най-малкото от наблюдения знам, че стрелците имат впечатляващ преподавателски талант...

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: ха,нови [re: Maлka нeзpялa фpъцлa]  
Автор Eлeмeнтapнa (познат)
Публикувано27.01.04 20:21



Ами аз точно на негови астро курсове ходих..ходих и няма да продължа....защото останах разочарована от методиката му на излагане на знанията...май през цялото време си мислех че той просто ни поднася трихичките си от знанието си астрология..и изобщо може ли някъде да се учи астрология тук в София без тя да бъде изкривявана и разглеждана от някакъв ъгъл...в случия непрестанно се разглеждаше холистичната медицина и астрологията...непрекъснато се повтаряше че Нептун видите ли си отговаря за водорасли някакви..горкият невинен Нептун..аз си го свързвах с мудност, забавяне на нещата , покровител на изкуствата...гаджета моряци...а той бил просто едно обикновено водорасло...Аз за себе си зная никога вече на курсове на Анхира




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.