Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 16.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГА  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано14.01.04 16:09



Приятелят е човек като тебе, много подобен на тебе. Знаеш почти всичко за него, а и ти не си му загадка, та случва се да се разбирате и без думи.

Събрали сте се, да речем, приятели, насядали сте около буен огън в гората. Гората е тъмна, но на вас ви е светло, топло и приятно. Отблясъците на огъня играят върху вашите лица и току някой развърже торбата с лакърдиите, а останалите тутакси го зяпнат в устата. Усещането за първичен уют е непреодолимо и то, като че ли, ви сродява още по-силно. Отвреме навреме един или друг от насядалите отпива от питието в ръка, а от това се разлива най-приятна топлина в телата и душите на всички. Спокойно и сигурно ви е ... и някак си необикновено.

Любовникът (любовницата) не е човек като тебе, той е противоположен на тебе. Затова често се питаш: що за човек е тоя (тая) там? Нещо отвътре те гложди да разбереш, да разкриеш тук тайната. С него (с нея) не можеш да си спокоен и отпуснат нито за миг - нали имаш усещането, че бродиш в тъмна и непрогледна гора, която не знаеш с какво е населена. В гората може да има духове, караконджоли и зверове, а може да има и приказни феи и принцове. Чуват се непонятни и стряскащи звуци, косъмът ти се е изправил, целият си нащрек... И нащрък. Но колкото е по-тъмно, стряскащо и потайно, колкото по-малко знаеш какво те очаква, толкова е по-интригуващо. Толкова по-силно те тегли навътре и по-мощно те пронизва една дълбока, разтърсваща и непонятна тръпка, стара като земята. От петите до върха на косите.

А първоначално между мъжа и жената е имено ТЯ. Подобната на волтова дъга. И тя е, която кара двамата да залепнат като магнити един за друг и дълго време да не се отлепват. Но колкото повече те се опознават взаимно и разкриват един друг своите тайни, толкова повече се "размагнетизирват" някак си, та тръпката намалява, намалява, докато един ден тя напълно изчезва. Тогава двамата се превръщат в... приятели, но с времето копнежът за ново приключение в дебрите на тъмното, тайнственото и опасното, става все по-непреодолим и един ден този копнеж помита всички задръжки. Тогава всеки "хваща своя път" и наново започва търсенето: на други, тъмни и непонятни човешки вселени, на нови интригуващи тайни и загадки в тях, на нови възможности за разгадаване - на нови тръпки.

Силно и непреодолимо влечение към дълбинното, тайнственото и загадъчното в отсрещния (отсрещната), после тяхното разгадаване и разясняване и накрая... изчерпването на влечението - да, това е повтарящото се отново и отново. И какво остава тогава за всеки, чието основно занятие е тъкмо в това - да разгадава отсрещния? Какво остава за астролога, психолога... мигновено създаващ човешкия портрет отвътре... до най-неосветеното кътче?... Но никой не го е карал да става астролог или психолог... и убиец на своите тръпки - казал би някой. А какво ли би допълнил тук друг?

Редактирано от Eдин тaм на 14.01.04 17:23.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор Kaily (звън на камбана)
Публикувано14.01.04 16:59



Ами знаеш ли какво мисля.
Хората не са еднакви, има хора-цели вселени; и има хора по-скромни. Вчера четох нещо ....

Но ние, носещите човешки тела, много се различаваме по нашата пълна мощ. Някои хора са гиганти в сравнение с други. Болшинството обаче са от хилав род. С растежа на човешката популация процентът на малките духове, въплатени на земята, изглежда се увеличава. Много тела трябва да ходят наоколо, за да могат дори най-слабите привидения да се въплащават. В предишни времена, когато популацията е била по-малка, по-мощни духове са влизали в човешките тела и за слабите просто не е имало възможност.
Сега човечеството наброява около 6 млрд. Това е маса тела и много от техните владетели, да си говорим честно-са второ качество.

Та исках да кажа, че има хора, които са вселени и колкото разкриеш тайната на вселената, толкова и ще разкриеш тях.
Това касае и себепознанието ни впрочем, но тук се борим сами със себе си и умът никога не може да разкрие духа, та затова все се питаме кои сме, какви сме, що сме...

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор DTMF (знам ли:))
Публикувано14.01.04 17:47



бинго,ей за това я мразя-обратната страна на медала

Редактирано от DTMF на 14.01.04 17:55.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: DTMF]  
Автор Kaily (звън на камбана)
Публикувано14.01.04 18:37



Астрологията може да предскаже само предсказуемото-т.е. втвърдените енергии. Във всеки човек има част, свободна от тях, и поведението и не може да се предскаже.
Зависи от потенциала му и от количеството и качеството на свободната част. Т.е. от качеството на течащата енергия.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано14.01.04 20:43



Какво остава за астролога, психолога... мигновено създаващ човешкия портрет отвътре... до най-неосветеното кътче?... Но никой не го е карал да става астролог или психолог... и убиец на своите тръпки - казал би някой. А какво ли би допълнил тук друг?

Мдаааам...
Значи, моето допълнение ще е в две посоки.
Първата е, че никой разумен човек няма да се втурне вдън Горите Тилилейски, без да носи със себе си фенер, свещ или поне запалка и цигари!
Втората е завидната ми способност да забравям на секундата всичко, което не ми трябва в дадения момент. С други думи, колкото и да съм задълбала в нечий хороскоп и да си мисля, че по картата всичко ми е обяснимо - в живото общуване с човека това всъщност няма никакво значение. Някак, не ми върви, докато го прегръщам, да си мисля "ахъм, това е от Венерата, това е от Марса, това от Луната"...
Така че по никакъв начин не смятам, че астрологията е в състояние да ми убие тръпката. Но и имам определена сигурност, че - когато налетя на някой дракон из Омагьосаната Гора - няма да ме изяде, преди да му опърля мустачките със запалката си... Или да изпушим по цигара с феята.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Феята се намесва:)))нови [re: geminiled]  
Автор Mapи (луда фея)
Публикувано15.01.04 01:16



за да каже,4е това ти е от слънцето в близнаци....хм...МНОООООООООООООООГО познато.

Отмъщението е ястие, което се сервира студено


Тема Ми, да запалим, предлагам!нови [re: Mapи]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано15.01.04 01:43



Имаш предвид спонтанното раздвоение, което не позволява на личността, запозната с хороскопа, да прегръща на живо ли?...
Или факта, че си ходи със цигари и запалка по горите, осеяни с табелки "Моля, не палете огън!"... хъм... ?!?

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Kaily]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано15.01.04 13:26



Кайли, не става дума за предсказване, а за навлизане и осветляване на най-потайните кътчета на човека - за неговия психопортрет.
И за това, че всяко осветляване снема потенциала на интереса и влечението към другия. Спре ли човек да бъде загадка за другия, изчезва и магията на привличането.
Разбира се че най-доброто е да не можеш да разгадаеш този (тази) до себе си цял живот, за да има непрекъснато какво да разгадаваш, поради неговото (нейното) многообразие и необозримост. Но... къде ги тези толкова неразгадаеми хора... за добрия астролог?!...



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: geminiled]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано15.01.04 13:47



Ами нали тъкмо носенето на "фенери, свещи, запалки или... петромаксови лампи" премахва тъмнината и тайнствеността и заедно с това - и магията на привличане, премахва временното откачване, тъй да се каже. Любовта е лудост, не знаеш ли? Е има и такъв филмов фестивал дори.
Не си ли била "луда" поне веднъж, че да знаеш...за какво иде реч.

"Никой разумен човек няма да се втурне вдън Горите Тилилейски".

Разумен човек наистина няма да се втурне, но какво общо има разумният с влюбения?



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано15.01.04 14:10



Ако не си обърнал внимание, аз съм Близнак... така да се каже, множествената личност ми е в кръвта. И нямам съществен проблем ни със светлите петна, ни с пълната тъмница на другарчето си!
Просто личностите ми се редуват, което им позволява да не си пречат с познания разни и с лудости.

За успокоение - "полудявам" всеки път, когато се влюбя. За още по-голямо успокоение - влюбвам се по 3-4 пъти на ден. И с тази натоварена програма, е, просто няма начин да помня дълго хороскопа на един-единствен човек, каквото и да ми се е светнало по него.
Впрочем, дори когато се влюбя и лудна - не спирам да гледам на себе си като на разумен човек. Не съм фен на Дарвин - а на божествения произход!

А, бе, какво ти се е случило на теб, че си се "хакнал" по този начин, ъм?!?

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: DTMF]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано15.01.04 14:14



Да но това би означавало, че мразиш това което правиш... или ще правиш?!
А то е равнозначно... на себеподлагане на самоунищожение.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор smaragd (потънал в помия)
Публикувано15.01.04 14:30



това е всичко при положение, че смяташ, че човекът е един и същ во веки веков, а той и неговият психопортрет подлежат на развитие, тоест има динамика.

това, което важи не само за астролози, но и за всички хора е че ги привлича това, което сами нямат в себе си, и в процеса на интеграция на всичко ново, се променя и развива собствената личност.

трагедията на астролога от моя лична гледна точка е в това, че търси автентичното в човека и не се задоволява с маски, пози и театърни постановки, но колко са хората, които са намерили себе си и са силни достатъчно за да вярват в себе си дотолкова, че да нямат нужда пред партньора си да се крият зад маски?

но за всеки влак си има пътници, за всяка тенджера похлупак ... привличането и любовта за мен започват тогава, когато имам насреща си автентичен човек, а не по пътя на сваляне на маските ...





Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: geminiled]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано15.01.04 14:31



Е - тогава ти трябва да си открила своя, лична формула тук. Хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор мaдaм Eдyapдa (.)
Публикувано15.01.04 14:40



"Няма човек, който да има власт над духа, та да задържи духа, Нито да има власт над деня на смъртта"
"Тогава видях всичкото Божие дело, Че човек не може да издири делото, което става под слънцето; Понеже колкото и да се труди човек да го търси, Пак няма да го намери; Па дори ако и мъдрият да рече да го познае, Не ще може да го намери"



Еклeсиаст

Редактирано от мaдaм Eдyapдa на 15.01.04 14:46.



Тема Re: Ми, да запалим, предлагам!нови [re: geminiled]  
Автор Mapи (луда фея)
Публикувано15.01.04 15:02



Ахъм,ба6 това....За цигарите и запалката говорех де....

Отмъщението е ястие, което се сервира студено


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор DTMF (знам ли:))
Публикувано15.01.04 18:21



Има си начин-просто не задълбаваш в картите на любимите хора и готово,ама е трудно да го направиш май ,а?))

Пък и аз съм си начинаещ все още

Има и други начини-повечко алкохол и си приспиваш меркурия да не мислиш



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор Kaily (звън на камбана)
Публикувано15.01.04 19:09



Мадам Едуарда ти е отговорила с думи на Еклесиаст.
Никой не може да познае духа, нито дори астрологът. вервай ми.
Астрологията е наука за човеците, не за духа. Ако зад човека стои силен дух, никаква астрология не може да го познае-никога.
А дори и да каже-щото понеже Плутон бил еди си къде с еди си какво и това значело силен дух. Това пак не е Опознаване на духа, това само значи-Аз, мое величество астрологията, съм дотук. По-нататък си трошете главите сами.

Ти знаеш ли какво правиш? Смъкваш и профанираш живите и непрекъснато течащи енергии на ниво умствено разбиране и после ти става безинтересно. Защото продължаваш с ум. Умът прави моментална снимка и естествено енергиите на нея са застинали и мъртви.
Смарагд навремето ми каза нещо, което запомних-Няма нужда да късаш цветето и да го показваш като доказателство, че някога е било живо.
Е, астрологията дори не къса цветето, тя го снима и после гледа снимката, и вика-ама то мъртво, бе!
Просто спри да гледаш снимката...

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор zmienosec (smahnat)
Публикувано15.01.04 21:23



aaaaaa, tuk ne e suvsem taka
no shtom tova e glednata ti to4ka...




Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: smaragd]  
Автор zmienosec (smahnat)
Публикувано15.01.04 21:27



imenno



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: smaragd]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано15.01.04 21:45



трагедията на астролога от моя лична гледна точка е в това, че търси автентичното в човека и не се задоволява с маски, пози и театърни постановки...

Анджък, де! Точно затова си трябват запалката и цигарите! Докато копаеш в някого, за да стигнеш до "златото" - ми, много време минава... ако не пушиш - откачаш!
А най-добре е и двамата да пушите... хъм... за компания...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано15.01.04 22:03



Хъм... не мисля, че е лична формула.
Според мен, едно качествено влюбване просто изтребва всичко в главата на човека - без изключения. Значи - и астрологията.
Там, където имам лично емоционално отношение към някого, не мога да запазя безпристрастие... което, пак според мен, е абсолютно задължително, за да "виждаш" в картата му.
Защото, ако някой ми каже, че го прави - няма да повярвам.
Човек, занимаващ се сериозно с астрология, не би допуснал знанията да му влияят на отношенията. Би търсил обяснения на неразбираемите за него неща в другия - но след съответния повод, а не предварително - като "присъда".

А и напълно сериозно си мисля, че астрологията - като един специфичен символ на многообразието и нюансите - само спомага за развиване на толерантността и чувствителността към различията. Който не може да разбере това, миии... по-добре да си потърси друго занимание...

Аз казах! Хау!!!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Ми, да запалим, предлагам!нови [re: Mapи]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано15.01.04 22:07



Хехехех...

Да не си "колежка"?!? По цигари и запалка, де...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: smaragd]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано15.01.04 22:07



А двама съпрузи (партньори) как подлежат на развитие?... Успоредно и дотогава, докато един друг си научат в подробности основните стереотипи на поведение, начините на мислене - и "кътните зъби", както се казва. И тогава, тогава единият, а може и двамата едновременно почти неусетно започват да търсят изненади, а оттук - и освежаващи емоции (приятни, разбира се) вън от брака (връзката)... Едно толкова познато и тъй често срещано явление! Е - има тук изключения, разбира се в случаите, когато "ресурсите" и на двамата са почти необятни, та има много какво да си разработват и развиват... и непрекъснато да "вадят от торбите" приятните изненади ... И когато техните контакти са на едно най-високо... и необятно ниво...



Тема Re: Ми, да запалим, предлагам!нови [re: geminiled]  
Автор Mapи (луда фея)
Публикувано15.01.04 23:05



Да си призная или не...това в въпросът.

Отмъщението е ястие, което се сервира студено


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор Kaily (звън на камбана)
Публикувано16.01.04 00:22



..."ресурсите" и на двамата са почти необятни, та има много какво да си разработват и развиват... и непрекъснато да "вадят от торбите" приятните изненади ... И когато техните контакти са на едно най-високо... и необятно ниво...

За това говоря, за потенциала. С едно уточнение-че изненадите не са винаги само приятни, просто е невъзможно.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Kaily]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано16.01.04 00:56



"Ти знаеш ли какво правиш? Смъкваш и профанираш живите и непрекъснато течащи енергии на ниво умствено разбиране и после ти става безинтересно. "

Тук не става дума за мене, Кали. Ослушай се и ще разбереш. Аз говоря по принцип и той много повече касае някои други, така бодро и самоубийствено запътили се да обясняват, да обясняват, непрекъснато да обясняват Необяснимото. Същото, за което имаме сетива само в кратките мигове на върховен екстаз и вдъхновение. И за което ти и мадам Едуарда ме подсетихте така образно. Но за да я има алхимията на екстаза, освен Небе, е нужна и Земя... и пространство помежду им, което да обитават влюбените. Освен Високото е нужно и Дълбокото. И аз само споменах за второто... и за неговите потайности... и неизменни закони.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано16.01.04 01:17



Ако ти кажа, защо те обичам..ще престана да те обичам.
Когато обичаш, преставаш да мислиш. Голяма работа, че опозиция на Слънце-Луна. Много важно, че Плутон е наранен и транзитен Уран незнам си какво си. Ако има Любов, човек живее за нея. Угасне ли, започва да си задава въпроси. Астролога показва психологическата страна на индивида, обаче къде по лесно е вместо да работиш над себе си, да ти каже някоя врачка....Утре ще го срешнеш. Без да си мръднеш и малкото пръсче. Ей, така от небето.

Ако трябва и цигари ще пропушиш само и само, там на края на гората да дойде...И много важно ...там някакви си карти. Тогава кой ли мисли за това.
А и приятелството е нещо което се гради, полива, храни. Ако си мислиш, че някой просто ти е даден и си го имаш може да го загубиш.
ЗА да потрепериш на едно подсъзнанелно ниво, трябва да имаш очи да видиш, уши да чуеш и ръце да прегърнеш.
Другото е просто празни думи. Невероятната обмяна на енергия, това е магията Любов


Не ти е приятел този, който ти бърше сълзите, а този който не те кара да плачеш


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано16.01.04 07:08



Никой не е толкова монолитен и едноизмерен.
Така че - не унивай.
Винаги ще има още много за разгадаване.



Бъдете яки! (За да има кой да ми пренесе гардероба. ;)))

Редактирано от Phryne на 16.01.04 07:09.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано16.01.04 11:07



според мен сам си си отговорил - че зависи от взаимоотношенията и от това кой какво инвестира в тях - вложените ресурси.

има една теория, че взаимоотношенията между хората и партньорството са само методи на индивидиулното развитие, най-доброто огледало за собствените недостатъци е партньорът, тоест съпрузите се развиват не успоредно, а чрез взаимоотношенията си. любовта била само магията и лепилото, което държи човекът по пътя на развитието, но е ясно, че човек може и да се откаже от любовта, да я убие, но може и да я храни, защитава и пази. обяснимо е и какво отношения има към собственото развитие човек, който не иска да обича ...

според мен в ръцете на партньорите е доколко те ще използват срещата и взаимоотношенията си за да продължат по пътя си или дали просто ще се облегнат и ще имат винаги друг до себе си, който да обвиняват, че е виновен за всичко, включително и за провала на собственият живот.

има една книга "всеки получава партньора, който си заслужава", която разбира се е от психилогическият ъгъл и където в голяма степен се потвърждава, че любовта е магията, която ни обвързва с партньори, които са нужни за нашето развитие, а не с такива, които искаме или си подхождаме, тоест цялата синастрия се използва само за анализ на взаимоотношенията и за нищо повече ... в нашата култура не е в нейн обсег да решава кой с кого и въобще астрологията не е инструмент, с който да се взимат решения в любовен план, в това съм напълно съгласна с теб ... че мястото и не е там, защото още никой не се е издигнал до онова ниво на обективност, в което да не е пристрастен към любовта.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: geminiled]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано16.01.04 11:26



джеми, направо ме изкушаваш да пропуша ... запалка имам, сега остава и цигари да си купя

обичам те!



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: мaдaм Eдyapдa]  
Автор DEMENTOR (влудяващ)
Публикувано16.01.04 12:47



И КАЗАНО Е ЧЕ КОЙТО ТРУПА ЗНАНИЕ ТРУПА ДОСАДА А В МНОГО МЪДРОСТ ИМА МНОГО ПЕЧАЛ...

ДЪЛГО ГЛАДУВАЛ.МНОГО... МНОГО ГЛАДЕН


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: smaragd]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано16.01.04 12:52



Еее, не с лошо, де!
Ако не пушиш принципно, по-добре си купи броеница...
Съгласи се, че запалка и броеница е далеч по-оригинално съчетание!
Не искам още един пушач да ми тежи на съвестта, Зелено Скъпоценно Камъче... Макар че наистина клоня към агит-табло на БулгарТабак... хъм...

И аз те обичам!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА ПСИХОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор DEMENTOR (влудяващ)
Публикувано16.01.04 12:54



ЕДИН ПСИХОЛОГ ИЗПОЛЗВА ТЕРМИНА КАТЕКСИРАНЕ И ТВЪРДИ ЧЕ КОЛКОТО ПОВЕЧЕ УСИЛИЯ ПОЛОЖИШ ЗА НЯКОГО ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ СЕ ПРИВЪРЗВАШ КЪМ НЕГО И ТОВА БИЛО ДОБЪР ЗАМЕСТИТЕЛ НА ЛЮБОВТА.
БИХ ИСКАЛ ДА ПРОЧЕТА КАКВО МИСЛИШ ТИ САМИЯ ПО ВЪПРОСА.

ДЪЛГО ГЛАДУВАЛ.МНОГО... МНОГО ГЛАДЕН


Тема Re: Ми, да запалим, предлагам!нови [re: Mapи]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано16.01.04 12:54



Ъъъъъ...
А, бе, признай си! Ще ти олекне... мдам...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: мaдaм Eдyapдa]  
Автор ceньop Имarинep (елегантен)
Публикувано16.01.04 21:02



Сигурно си стара мома, мадам. Само такива си падат я по астрология, я по религия.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: ceньop Имarинep]  
Автор мaдaм Eдyapдa (.)
Публикувано16.01.04 21:41



На твое място от стари моми астроложки и религиозна стара мома бих избрала второто. Оферта ли е това, сеньор?
На бележки, моля... Да не тормозим звездите.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: ceньop Имarинep]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано16.01.04 21:50



Синьора Имагинер явно е пропуснала да те научи на добри обноски, синьоре.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Phryne]  
Автор ceньop Имarинep (елегантен)
Публикувано16.01.04 21:57



И с теб ли да продължим на бележки, госпожице Phryne?



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: ceньop Имarинep]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано16.01.04 22:30



Няма какво да продължаваме, защото нищо не сме започвали.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Phryne]  
Автор ceньop Имarинep (елегантен)
Публикувано16.01.04 23:31



Страх от мъже?
Към Фройд ли да препратя или към наранената Венера?



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор Kaily (звън на камбана)
Публикувано17.01.04 01:20



Да-дълбочината. Точната думичка.
Та смятам, че дълбочината с ума е недостижима някак...знам ли-мъдрост трябва? Душа?
...Пък и в крайна сметка да му мислят астролозите, аз съм от дървените философи, мен кво ми е.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: ceньop Имarинep]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано17.01.04 02:13



Ооо, ти наистина реши да ми създадеш работа. Недей! Мразя да правя излишни движения.



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Phryne]  
Автор ceньop Имarинep (елегантен)
Публикувано17.01.04 03:21



А, виж, мързеливци обичам - достойно за уважение качество.
Моите почитания без лоши чувства,

сеньор Имагинер



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: Eдин тaм]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано17.01.04 16:39



САПУНЕНА ОПЕРА


всяка вечер от 19.00 ч., на живо
Сред тоя меланхолен хол
семейството е висша работа.
Жената пак ситни със шопската,
и после се понася с руската,
накрая тежко иде свинското.
Съпругът бъхти като вол,
неделя няма, няма събота,
изкарва хляба, жули водката...
Той е смолист, а тя е руса
и всичко е добро и истинско.
О, той е оперен певец!
Пътува често до Швейцария,
завръща се с хиляда долара
или с две хиляди във марки
по курса от 4 юли.
Понякога е мил хитрец,
продава скришом по пазарите
чорапи и бельо за хората,
през есента опитва с дюли,
ала това е друга опера.
Но тя го чака всяка вечер,
излъсква пода в чест на празника,
над пяната се носи - снежна
като душа на маргаритка,
а той се връща малко спечен,
поглежда нея, вижда празното,
захвърля своя глас безбрежен
и тихо почва да я пита:
- Защо лигавиш пода? Колко
да ти повтарям да не миеш!
Заради теб ще се хързулна
и после ще ти счупя тиквата!
... О, тази песен, тази болка...
Започва кротко да я бие -
червена струйка сомнамбулна
като змийче от кръв избликва.
Запява той, а тя - сапуна
върти в легена и подсмърча,
и любовта е тъй жестока,
и тъй мизерна и възвишена...
Домът напомня за лагуна,
потънал в пяна и във смърчове,
там - сред сапунената локва
и двамата по-нежно дишат.
- О, миличкото ми, прощавай,
понякога съм тъй ужасен!
- О, миличкият ми, недей,
за мен направо си световен!
Изпадат двамата в забрава,
изпълнени до ужас в щастие,
той е Овен, тя - Водолей,
страст - наводнение и огън.
Той пее, тя забърква пяната
и литва дъхавата ария
в мехур сапунен - той и тя
издигат се над всички хора,
летят над хола и над банята,
в краката им дими Швейцария
и всички двойки по света
са техни хлипащи дубльори.
(А текста четоха: жена
в сърцето с кървава луна
и мъж на петдесет години
в очите с гърбави пустини.)
Ридае целият народ
до следващия епизод.
И всеки се захласва сам,
и уж го няма, но е там.


Пламен Дойнов



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА НА АСТРОЛОГАнови [re: ceньop Имarинep]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано17.01.04 16:41



Винаги е приятно да попаднеш на ценител.
С извинение към сеньора Имагинер,

мадмоазел Phryne.



Тема Алкохолик?нови [re: DTMF]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано18.01.04 13:29



Хванал си му цаката, ама сега пък да не вземеш да се превърнеш в алкохолик?



Тема Бездънността!нови [re: Kaily]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано18.01.04 13:45



Стремежът към дълбочината не е само с ума, а с всичко друго - на психично, физично... и на всякакво друго ниво.
Търсенето на "дъното" е старо като света занятие.. Добре че "бездънността" все пак е много често срещано състояние



Тема Умът - бръснач!нови [re: smaragd]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано18.01.04 13:54



"астрологията не е инструмент, с който да се взимат решения в любовен план, в това съм напълно съгласна с теб ... че мястото и не е там, защото още никой не се е издигнал до онова ниво на обективност, в което да не е пристрастен към любовта."

И аз съм съгласен. Започнеш ли да си обясняваш любовта, тя вече я няма. "Бръсначът" на ума няма място в миговете на "божествената лудост"



Тема Заместването!нови [re: DEMENTOR]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано18.01.04 14:07



Когато човек в течение на много време се грижи за нещо или за някого , па било то цвете, куче, котка или съпруг, той влага от себе си толкова много, че обекта на неговите грижи постепенно се превръща в негов продукт, един вид - в негово "дете". И така любовта между мъжа и жената с времето се превръща в синовно-майчинска или пък - в дъщерно-бащинска.



Тема Да се смееш ли...нови [re: Phryne]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано18.01.04 14:12



Да се смееш ли, да плачеш ли?

Редактирано от Eдин тaм на 18.01.04 14:15.



Тема Re: Алкохолик?нови [re: Eдин тaм]  
Автор DTMF (знам ли:))
Публикувано18.01.04 14:24



хи хи,не,разума винаги е по силен
нъл трябва да нося геройски падналите))

Редактирано от DTMF на 18.01.04 16:18.



Тема Re: Бездънността!нови [re: Eдин тaм]  
Автор Kaily (звън на камбана)
Публикувано18.01.04 14:26



Е нали за това говорех? За бездънността. Та се замислих после ти защо си се изпопритеснил-дали наистина астрологията може да обхване бездънността и тайната или просто ти е било временно настроение. М?
А що касае любовта и грижите, това ми е

.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.

Тема Re: Заместването!нови [re: Eдин тaм]  
Автор DEMENTOR (влудяващ)
Публикувано18.01.04 14:39



TOVA E TAKA NO NE MISLJA 4E PROSTO KATO SI IZBERE6 NE6TO I PO4NE6 DA SE GRIJI6 ZA NEGO 6TE SE VLUBI6... NE MISLJA SA6TO 4E KOLKOTO I DA SE GRIJI6 ZA NJAKOGO AKO TOJ TI PLUE V SURATA 6TE GO ZAOBI4A6.

ДЪЛГО ГЛАДУВАЛ.МНОГО... МНОГО ГЛАДЕН


Тема Малкият принцнови [re: Kaily]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано19.01.04 13:03



Не знам защо, но тъкмо този епизод от "Малкият принц" съм запомнил най-добре... Сигурно има защо. Благодаря ти че ми го напомни отново... Само че тук има и друг вариант: когато обектът на "опитомяване" прилича на дива кобила или на див жребец, тук трябва някакъв вид "обяздване" и ... неизбежното родео... ... а най-важното - и много яко вързани гащи...



Тема Re: Заместването!нови [re: DEMENTOR]  
Автор Eдин тaм (кой?)
Публикувано19.01.04 13:38



Влюбването ли? Ами че то е ... както, когато удари гръм и после изгрее слънце... необикновено природно явление, не подлежащо на обяснение!
Но оттам нататък всеки един прелива ли... прелива от себе си в другия и идва момент, когато потенциалите стават почти изравнени. Тогава вместо да се гледат един друг в очите, както е било в началото, започват да гледат и двамата в една посока и успоредно - рамо до рамо и с усещане за нещо хубаво... но я няма вече мълнията между двата полюса. Сигурно защото вече няма и полюси.



Тема Re: Малкият принцнови [re: Eдин тaм]  
Автор Kaily (reason)
Публикувано19.01.04 19:36



Мъхъ.
Не си криви душата и си кажи, че е далеч по-интересно да опитомяваш дива кобила, отколкото кротка роза или мило лисиче.
Стига да си струва.

Няма пряк път до мястото, където си заслужава да идем.


Тема Re: Ми, да запалим, предлагам!нови [re: geminiled]  
Автор Mapи (луда фея)
Публикувано20.01.04 11:40



Признавам си и примигвам невинно, по близна6ки, никнат ми крилца и .... според теб 40 много или малко са?

Отмъщението е ястие, което се сервира студено


Тема Re: Ми, да запалим, предлагам!нови [re: Mapи]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано20.01.04 17:27



40 крилца?!? УжааааасТ...

Ама, ако са 40 фаса - хъм, има какво още да се желае... мдам... само среднощните ми са 30!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Разбира се!нови [re: Aлykapд]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано20.01.04 22:56



Ама никой не е посмял да повтори... хъм...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.