Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 25.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Преди всички да се избият на фона на марс в овен!нови  
Автор smaragd ()
Публикувано30.12.03 14:47



Какво е проекция?

«Проекция (от лат. projectio – бросание вперед) — психологический механизм, работа которого обеспечивает эмоциональное разрешение за счет бессознательного приписывания субъектом его собственных мыслей, переживаний, вытесненных мотивов и черт характера самого индивида другим людям.» /съжалявам, че дефиницията е на руски, нямам време да превеждам/

Кой е по-агресивен?

Марс в 1-ви дом или марс в 7-ми дом?
Марс във 2-ри или марс в 8-ми дом?
Марс в 3-ти или марс в 9-ти дом?
Марс в овен/скорпион или марс във везни/телец/риби/рак?
Марс съвпад плутон или марс съвпад нептун?

Отговор?

Никой! Има само хора, които живеят марсовата жизнена енергия в размера, в който им е дадена и такива, които я подтискат в себе си, които я вкарват в сянката на собственото “Аз” и тогава целия свят им е агресивен, нахален и иска да ги гони и бие, а те са ни лук яли, ни лук мирисали, мирни и кротки блеещи, чиято единствена цел е хармонията и любовта между хората!

От гледна точка на психологическата астрология, марс се интегрира до 2-годишна възраст, тоест модела на поведение на силен нападател /този, който си защитава интересите/ или на слаба жертва /този, който всички го гонят, нападат и бият, а той е мирен и нежен/ се установява още в много ранна възраст, след това марс подлежи на социализация и контрол при аспекти на сатурн, възвеличаване и идеализиране при аспекти на юпитер, неконтролируемост и непридвидимост при аспекти на уран, отричане, безсилие и отчаяние при аспекти с нептун и единствен метод за оцеляване при аспекти с плутон.

Как да познаем, кога марс е в проекция?

Каква е реакцията при един изненадващ шамар? Интегрирана марсова реакция е тялото да реагира със защита срещу шамара. Проектиран марс има този, който вместо да се защити, се оставя да го шамаросват, бяга, крие се, реве, вика за помощ, оплаква се и т.н. Проектиран марс се крие и тогава, когато от по-слабата позиция човек не може да контролира агресията си и вместо само да се защити, той пребие човека заради един шамар!

От гледна точка на възпитанието моделите в това общество предполагат мъжете от най-ранно детство да бъдат “тренирани” да бъдат мъже, а жените развиват марсовата енергия само, когато са оставени сами да се гледат рано-рано, когато нямат по-голям батко, който да ги защитава, когато имат по-малки братчета и сестричета, които да пазят и т.н.

Нямам повече време да пиша, но се надявам, че това е достатъчно за да вкарам малко повече “съзнателност” в това, което се твори в този и някои други клубове.

Поздрав на всички марсове в 7-ми, 8-ми и 9-ти дом, в телец, везни, рак, риби или в съвпад с нептун, които с най-голямо удоволствие оставят аз да им го живея, които ме тренират вече толкова години и се чудят как е могло да се пръкне жена със силен марс!

ЧНГ /без бой/!

Редактирано от smaragd на 30.12.03 14:58.



Тема Ъммммм...нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано30.12.03 15:19



... ама моят е в 9ти?!
Кое сега натежава повече? - домът или знака...?
Проектирам ли, когато някой има чувството, че ще го сготвя за вечеря или върху мен проектират...?
Между другото, официално заявявам, че никога никого не съм искала да изям и че там, където някой вижда лошите ми чувства, такива всъщност няма...

This is why the lady is a PUNK!

Редактирано от Koтkaтa Mapтa на 30.12.03 15:28.



Тема Re: Ъммммм...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd ()
Публикувано30.12.03 15:31



при теб наблюдавам следното:

- тези с марс в рак, риби, везни, телец проектират в теб агресия, но ако и двата марса са в 3-ти квадрант, се преследвате, обвинявате и бягате мнооого дълго и никой не е в състояние да приключи боя, само марс в овен в 1-ви квадрант приключва нещата now or never!

- ти проектираш/оставяш твоя марс да го живее някой като мен , тоест почти никой не е фиксиран върху един и същ начин да живее марса си.

марс е енергия, който иска насреща си отговор и винаги получава някакъв отговор в зависимост от това, кой има на среща си. най-лошото, което може да направи човек на един силен марс е да го игнорира /което много съпруги практикуват в брачното ложе като отмъщение/





Тема Re: Преди всички да се избият на фона на марс в овен!нови [re: smaragd]  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано30.12.03 15:33



Само ще добавя, че понякога и жените, които имат по-голям агресивен брат, развиват марсовата си енергия - когато честичко - повече от веднъж на ден - са принудени да се защитават от него и да се бият с много по-силен противник. Така и теорията на психолозите, според които по-малката сестра на брат е идеалната съпруга, не е докрай издържана



Тема Re: Преди всички да се избият на фона на марс в овен!нови [re: smaragd]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано30.12.03 15:36



"Отмъщението е ястие, което се сервира студено" - напомнил Марса ми в знака си в 8 дом. След което, за да се направи на миролюбив и философ казал, че "Добрият воин подбира битките, противниците и моментите, в които да реагира".
Марсът ми гледа отгоре всякакви опити на мунданен Овен да ми прилага каквито и да е било овчи номера под формата на проекции, очаквания, не особено рафинирани пси-манипулации и подобните тям.
-Да си гледа работата Овена - отсякъл Сатурнът ми в този знак и размахал ината си.
-Все пак не забравяйте, че въпреки смарагдините обобщения , всички сме луди, но всеки е луд по своему - поставил точка весело Меркурият ми, като си "забравил" за малко квадратурката с Марс.


Catch me...


Тема Re: Преди всички да се избият на фона на марс в овен!нови [re: Eaglet]  
Автор smaragd ()
Публикувано30.12.03 15:38



но това да изтезаваш малко сестриче, също говори за проектиран марс и страх от жените като проекция на слабост

използвах просто моделите на поведение, които се смятат от "обществото" за порядъчни



Тема Re: Преди всички да се избият на фона на марс в овен!нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор smaragd ()
Публикувано30.12.03 15:40



отмъщението е тактика на проектиран марс



Тема Опссс... Партията на деветките...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Lans (рицаръ)
Публикувано30.12.03 16:01



... И моят е там... И то много яко вътре... Направо супер - в съвпад с уран и плутон... Ела ламьо да те глътна... Е, малко е везняшки, ама пък толкова хубост на едно място не бива... Конна армия - вдигай пиките и напред...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Преди всички да се избият на фона на марс в овен!нови [re: smaragd]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано30.12.03 16:11



Да си подадеш другата буза -също:)))
Впрочем като си тръгнала да скицираш поведенческите модели - дай да забием към архетипите.
Когато Марс е проектиран - кой от 10-тте архетипа най-често изниква в съзнанието му. Тоя на Великия Баща или Майката? / вкорененото възпитание/
Този на Авантюриста-бунтар? / Марс се юрва да се доказва/
Обаче...защо само Марс...А Сатурн?

Catch me...


Тема Re: Преди всички да се избият на фона на марс в овен!нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор smaragd ()
Публикувано30.12.03 16:32



"архетипа" на планетата, която владее знака, в който се намира марс

сатурн не е лична планета




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.