Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано26.12.03 09:56



Какво е за теб приятелство?
Започваме сложно. Съзнавам, че ще повтарям някои неща, но... Първо, доверие. Но не просто доверие от сорта "мога да ти разкажа всичко"... онова доверие, което усмирява злите кучета на луната ми... демек, отваряне на най-дълбоко ниво. Може би оттам понякога идва чувството за загуба на граници пред някой. Но всъщност, от това не ме е страх. Приятелството е още не само всичко да мога да кажа, но и всичко да мога да чуя. Независимо какво. Без да се наежа, без да ми трепне егото, просто с широко отворени очи и зяпнала уста да изслушам и вътре в мен нещо да каже "да, окей".
Приятелството е още реципрочното на това за другия. Да знам, че съм допусната и да знам, че този отсреща знае, че макар да не съм перфектна, винаги ще се опитам да му дам повече от най-доброто в себе си.
После е още онова чувство лудо да обичаш някой. Да присъства в мислите ти. Да ти трепва нещо, когато внезапно в трамвая се сетиш за него. И това, че е важно да знам, че приятелите ми са добре. Ако не, да знам какво мога да направя за тях, дори това да включва да се оттегля за малко от тях, без да се чувствам отблъсната.

Какво е за теб приятел?
Любовник без секс. Любовник на душата ми. Човек, комуто съм дала в първия миг карт бланш над себе си. Комуто са простени всички евентуални грешки предварително. Много нося на чужди грешки и смятам, че само така може да се изгради конструктивна връзка, а не, когато скачаш на всичко, което те жегне. Рама също го е казала, за мен е крайно важно човекът, когото обичам, да бъде първо приятел. Основно приятел. Иначе нищо не става, без споменатото горе...
A - и човек, който да не се страхува от мен. Да не съм му "в повече". Който да знае, че всъщност нямам нужда да бъда пазена и въпреки това да ме пази. Който да знае кога да каже "ела да те гушна" и кога - "давай, още можеш!"... защото знае, че ще му повярвам...

Как избираш приятелите си?
Внезапно. Влюбвам се. Те ме намират. По едно усещане в слънчевия сплит като перлички от шампанско. По вътрешната усмивка, от която с дни не мога да се отърва след такава среща. По усещането за дълбока благодарност към Вселената, че точно този човек е жив точно сега и точно до мен. Защото подобна вероятност... е някакво чудо!
п.п. По усещането, че - бидейки котка - веднага бих седнала в скута му...

Какво очакваш от тях?
Ъммм... да бъдат себе си. Да бъдат директни. Не знам... много малко, като че ли.

Какво очакват те от теб?
Имам щастието да имам приятели, които вземат с благодарност всичко, което мога да им дам и знаят, че вероятността да не давам всичко, на което съм способна, е нищожна...

Кои са най-хубавите моменти в едно приятелство?
Тези, в които се смееш.
И - тези след криза. След буря. Тези, в които е отмито, ако е имало нещо натрупано и изведнъж грейва слънце и всичко блещука и ти си казваш, Боже, колко богато е било това приятелство. И колко силно. Приятелството набира дълбочина не в безпролемните периоди, а в моментите, когато си ръб. Ошлайфа те. После знаеш, че с този човек си извървял отсечка от пътя успешно.

Кои са най-редовните проблеми в едно приятелство?
Нежеланието да разбереш. Позицията на човека, който знае по-добре от мен какво е хубаво за мен и ми го съобщава с тон на даскал. За всичко мога да говоря. Но не по този начин. Неспособността да се преместиш в другия и да излезеш от собствената си перспектива. Егоизмът.

Кое е смърт за едно приятелство?
Умората. Отегчението. Безсилието.
Лъжа - ще се опитам да разбера. Ще преглътна.
Но когато ми е тясно някъде, няма нищо, което да ме задържи там. Когато правя нещо по навик или от чувство за вина.

11ти - празен откъм планети, Близнаци на върха. Меркурий в осми, риби, квадратура с Нептун в 5ти, стрелец. /Ъммм, оттам ли е усещането за загубена граница, по дяволите?!/

Приятел в нужда се познава?
Не съм съгласна. Винаги ми е звучало като емоционален рекет. Не си проверявам приятелите. Когато съм "в нужда" отдавна вече знам кой ми е приятел. Проблемът се явява не доказващ фактор, а просто казус, какъвто се случва на всички, непрекъснато. Приятел се познава по щастието, че го има. Винаги.

This is why the lady is a PUNK!

Редактирано от Koтkaтa Mapтa на 26.12.03 09:59.



Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано26.12.03 21:38



Интересно ми е, мила, ТИ лично как се отнасяш към приятелството. Когато решиш и кажеш, че някой ти е приятел, това обвързва ли те с нещо, смяташ ли, че имаш някакви задължения към това приятелство, отговорности?
Или приятелството е, докато не се засегнат личните интереси?

Или просто си завързваш приятелства, кълнеш се много с думи във вечно приятелство, а после също толкова лесно преминаваш на следващите си приятели-защото си свободна и доверието всъщност е очакване, което с нищо не те задължава?



Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: Kaily]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано26.12.03 22:50



Хехех, кого виждам!
Чудесно е, че си ни дошла на гости!
Отивам да сложа още малко дърва в камината и да налея по чаша чай... ъъъ... с ликьорче... тъкмо им е сезон.. хъм...

Тъ, за какво искаш да поговорим?
Или идеята е само да дръпнеш Котката за опашката?!?
Недей...

Обич - получена!
Обич - изпратена!


Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: geminiled]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано27.12.03 01:17



Честита ви Коледа!
Ако си готова с чайчето, аз натъкмих набързо останалото...ама съм сръчна, а?



А котката не я дърпам за опашката, интересно ми според нея има ли вечни приятелства, или има само вечни интереси.
И още-какво е доверие и какво са очаквания от другата страна, къде е границата между двете.
Тая тема е много интересна в приятелството, не мислиш ли. Защото какво точно значи доверие и какво можеш да направиш примерно, ако си имал доверие някому, а той в един момент извърши нещо по твоите представи подло, а после започне да ти обяснява, че това не е предадено доверие, а ти просто си имал очаквания и с тия очаквания си се опитал да го задържиш някак си, а той е свободна душа...ти как мислиш, мен тоя въпрос много ме мъчи. С доверието и очакванията, които обвъзрвали били.



Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: geminiled]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано27.12.03 01:19



Няма да мога да се въздържа да не пусна и тук тази картинка-съвсем на място е относно празника и приятелството...поне според мен.





Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: Kaily]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано27.12.03 01:38



Верно си много сръчна! Ама на тенджера със сърмички щях повече... ъъъ... хъм... /облиз... преглът... мляс!/

Нали знаеш, че Котките са твари сами по себе си? Остави ги да си бъдат такива - и ще получиш в отговор мъркане. С моята Котка сме на този принцип. Аз не й преча да си бъде Котка, а тя не ми пречи да я ползвам за попивателна, когато нещата ми много се скофтят. Простичко е.
Впрочем, за да се понесеш с една Котка, са нужни по-различни качества, отколкото за която и да е друга форма на живот... хъм... само в мойта къща сме общо 4 такива форми...
Ако Котка не ти понася - минаваш на кучета, както правят повечето хора.

Тъ, сега да завия към темата. Значи, очакванията - при това фиксираните очаквания - са много ключов елемент от драмата на гОркото страдание на по-късен етап. Това - доказано в практиката! Което само подсказва, че най-силното нещо у човека са илюзиите как целият свят живее в личната му парадигма... хъм..
Пък, нали ти е ясно колко му пука на целия свят за нечия лична парадигма...
От моя гледна точка, ти разглеждаш приятелството в битовия контекст дал - взел. Е, да, де, ама... Все пак сме многослойни образувания, хората... И не е невъзможно на едно ниво да даваш, пък на съвсем друго ниво да вземаш, грубо казано. Както и на едно място да даваш, а на съвсем друго място да вземаш. А това, че е задължително местата и нивата да са еднакви - това е част от илюзиите на личните ни парадигми. В стил "О! Ужас! Толкова да го обичам, говедото, пък то мен - не..." Ами, баси, значи, какви сме очаквателни!!!
Ако някой ти е приятел - не можеш да му сложиш нашийник!
На кучето си - можеш. Ама на Котка - цък!
Илюзия е, че кучето е най-добрият приятел на човека... хъм... Може да е най-верният - да! Но най-добрият е Котка. Тъкмо заради липсата на нашийник...

Още чай?
Ииии... хъм... ама съвсем ли няма сърмички?

Обич - получена!
Обич - изпратена!

Редактирано от geminiled на 27.12.03 01:42.



Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: Kaily]  
Автор geminiled (южен вятър)
Публикувано27.12.03 01:42



Ооо!

И според мен!

Обич - получена!
Обич - изпратена!


Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: smaragd]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано27.12.03 02:06



Какво е за теб приятелство?
DOVERIE, UVAJENIE i OBICH \ne ljubov, a obich, ne izprosena, a vapreki vsichko/

Какво е за теб приятел?
CHOVEK, sas sarce, du6a i sobstveno mislene, dori da e azli4no ot moeto.
UVAJENIE NA tvoyata cennostna sistema i principi. CHOVEK, koyto ne si izbiva kompleksite na moy grab i priema konstruktivno razlichiata v mneniata.
CHOvEK s glavno CH, тoest golqmo sarce i dusha, koyto ne nalaga svoq stil varhu moeto povedenie, ne se opitva da me modelira, a me priema takva kakvata sam - obiknovena ... sas vsichkite mi slabosti, greski i az ne se pritesnqvam da gi spodelq. Takav, koyto nqma da mi spesti nisto - TOVA E ISTINsKI CENNO PRIQTELSTVO zA MEN!

Как избираш приятелите си?
PO DUSHA

Как те избират те?
Popitay gi tqh - imam istinski priqteli tuk v dir-a i ti znaesh koi sa.

Какво очакваш от тях?
Da sa takiva, kakvito vinagi sa bili do sega, zastoto gi obicham s istinskite im lica, bez maska i bez grim. Da spodelqme i skarbi i radosti .... da se radvame na uspehite si kakto do sega .... i dori kogato ne sa pokray nas, da ni stoplq misalta, che giima i sa jivi i zdravi.

Какво очакват те от теб?
Kakvoto trqbva, kokto moga, nito po-rano, nito po-kasno.

Кои са най-хубавите моменти в едно приятелство?
SAPRICHASTIETO. KOGATO sPOdELQME NAY-stAsTLIVITE MIGoVE ot jivota si i sme bogati duhovno. PRITEL I LJUBOV NE SE KUPUVAT - TE SE SAZDAVAT. KOGATO tazi razka e sazdadena i nito edno obstoqtelstvo ne moje da q razrushi.

Кои са най-редовните проблеми в едно приятелство?
Da ne spodeli nujdite si, za da ne me pritesni. Da ne sam v sastoqnie da pomogna, osven s optimizam i saveti. Nay-trudno e da izvadish nay-dobite kachestva, da go nakarash da povqrva v sobstvenite si sili i vazmojnosti.

Nay dalgogodishnata mi priatelska vrazka e ot 34 godini.
Nay-strashno e da ne mojesh da prostish greskite. Pravili sme mnogo greshki, no moje bi obichta e bila tazi, koqto ni e karala vinagi da si prostavame. I da se chuvstvame zle, kogato ne se chuvame i neznaem nisto edna za druga. Dori da ne se vijdame, vnagi sme znaeli kakvo stava s drugata.

Кое е смърт за едно приятелство?
Аз нямам истински приятели, с които да сьм се разделяла. Мойе би за6тото са силни лис4ности, борбени хора, наи-ве4е може6ти.

Вероятно заради Марс в 11 дом. Везни на вьрха на 11 дом и Венера в 10ти, вьв Везни. Най-добрите ми приятели - Овни, Водолей /вероятно то4ния секстил кьм Уран/ Скорпион, Везни и странно за6то ли приятелката ми Рак от 20 години прятелство, но може би, за6тото е 4овек на изкуството.



Тема Re: Приятел в нужда се познава?нови [re: Anima]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано27.12.03 02:23



Извинете ме за Латинцата, БДС на дира не е то4ен - разместени са буквите му.
Явно го е програмирал 4овек, който ползва фонетик.



Тема Джем, [re: geminiled]  
Автор Kpacив yм (психеделична)
Публикувано27.12.03 04:09



........може би това е милионният път, когато говориш вместо мен.......и ме изпреварваш.....и го казваш по-хубаво от мен......

А може и стомилионният да е.....
Всъщност казах цифрата напосоки....не ги броя...

Благодаря, Джем....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.