Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 03.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Животът е Близнак, защото...нови  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано22.12.03 22:59



Извинявам се за тоталната липса на художественост. Това е по-скоро опит да обясня онази стара сигнатура "Life is a Gemini"... Да облека в думи нещо като интуция...

За Джем, въплътената ми визия!

Животът е Близнак защото...

... Господ го е създал в ранна утрин късно през май, за да светят в тревите божурите /хайде, докажете ми, че не е така!/;

... се люлее между парадоксите като люлка, вързана с паяжинни нишки. Парадоксите за миг се сливат в Цялото. После пак са само атоми;

... корените му са в мрака, клоните - в звездите;

... е тотален. Не съвършен. Има близнашка душа. Непрекъснатата му промяна е единствената ни гаранция, че е отвъд промените;

... когато ти ебава майката, винаги се е погрижил да има превързочни материали наоколо;

... миналото му е мъртво, бъдещето - илюзия;

... сутрин никога не знаеш до кого ще се събудиш;

... вярва в чудеса, даже ги случва.


Вие сте. Има едно нещо, една тънкост, за която ми убягват думите, но съм съвършено убедена, че съм права. Един определен вид дълбочина, който си личи само отвътре. Докато си извън живота, ти се струва някак стерилен, недокосващ те, но отвътре... Взех да си мисля, че всъщност ние това не умеем. много често - да бъдем в центъра, не в перфиерията.
Уморени мисли на една уморена рошла...

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Животът е Близнак, защото...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано23.12.03 01:42



)) По тая логика мога да кажа че живота е лъв защото е една игра или театър и зависи всеки как ще си изиграе козовете



Тема Re: Животът е Близнак, защото...нови [re: DTMF]  
Автор smaragd ()
Публикувано23.12.03 02:43



по някои дефиниции животът е слънцето, тоест действително лъв и 5-ти дом, там даваме/вдъхваме живот на заложената програма.



Тема Re: Животът е Близнак, защото...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Rocky (непознат)
Публикувано23.12.03 03:15



хм,аз затова се радвам 4е не съм близнак-представям си кав ужас ще е-хем аз близнак,хем и живота-два близнака на едно място-брр.:)))



Тема Абенови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Чимичимичaмиджoми (психеделична)
Публикувано23.12.03 07:58



аз май не съм много съгласна, че е Близнак Животът.
По-съгласна съм с DeProfundis, която веднъж каза, че зодиакалният кръг е мандала-символ на живота (цитирам по памет - но смисълът беше този).

Понеже по същата логика можеш да кажеш, че Животът е Рак, Везни или Риби - и все ще бъде вярно в някаква степен. И в някаква степен няма да е вярно. Просто зависи от гледната точка и от думите, с които ще избереш да го опишеш - понеже има и други думи, които ще са също толкова валидни.

От друга страна вероятно по-близо до истината е, ако кажем, че животът е Лъв -заради Слънцето, без което изобщо не би имало живот, Рак - заради Луната, без която също не би имало живот, или Риби, които, като последен по реда си знак, някак завършват и интегрират в себе си всички останали принципи и ни приближават до Бога. В същото време обаче животът е и Марс, защото без него не бихме могли изобщо да се движим, без Меркурий пък не бихме могли да мислим, без Уран - да се променяме и т.н. Да не говорим за Сатурн...

Иначе казано, за мен това е по-скоро игра на думи - при това красива игра на думи. Но не би могло да бъде истина, защото е просто малко парченце от нея.

Не помня кой беше казал, че "Животът е това, което ни се случва, докато ние го планираме" - по същата логика можем да кажем сега, че Животът е онова, което ни се случва, докато ние философстваме за него.

Но със сигурност ти си най-сладката Философка, която се е мяркала по тези земи (респективно виртуални такива).

п.с. Черпя с коледни сладки всеки, който успее да произнесе новия ми ник.



Тема а на тебе, Rocky,нови [re: Rocky]  
Автор Чимичимичaмиджoми (психеделична)
Публикувано23.12.03 08:45



искам специално да благодаря, че започна да пишеш на кирилица.

Понеже латиницата, освен, че е гавра с езика и "боде" очите, страшно ме затруднява, понеже цялата ми енергия отива в дешифрирането на думите и не успявам да осмисля прочетеното. А твоите мнения ги чета с интерес, макар и да не съм винаги съгласна с тях.

Впрочем - добре дошъл/дошла при нас, Rocky. (подава учтиво ръка)




Тема Абе да,нови [re: Чимичимичaмиджoми]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано23.12.03 09:04



обаче... В смисъл ясно, права си, аз не съм абсолютист. Очевидно наистина не съм успяла да предам това, което искам да кажа. За дуалността... защото светът ни е дуален и единен едновременно. Противоположностите се сливат само за секунда, за да дадат Цялото. Но после пак са си противоположни. Голямата заблуда е, че се изключвали взаимно. Лесно влизаме в клопката на черно-бялото. Най-трудно влизат Близнаците. Неслучайно са малко... "фатални"... ако знаеш колко енергия, време и сила съм употребила с овчата си тиква да проумея вътрешната им логика. И все още никак не ме бива.

Всички сме прави
Просто отдавна се мъкна с този аспект... А пък никой не може да ме обори за божурите

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: а на тебе, Rocky,нови [re: Чимичимичaмиджoми]  
Автор Rocky (непознат)
Публикувано23.12.03 09:15



О,благодаря-трогнат сам:))) Напълно ми компенсира мъките с тая кирилица-добре 4е открих сравнително лесен на4ин да си съ4етая тука азбуките:)Като не си съгласна с мен, контрирай ме-аз много оби4ам да споря с водолеи/с Алена оба4е не ща-не ме кефи особено/:) И след като си подаваш ръката ще я целуна у4тиво:)

Редактирано от Rocky на 23.12.03 10:40.



Тема Re: Абе да,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Rocky (непознат)
Публикувано23.12.03 09:18



Казва се дуализъм:)) Не ми се карай-поправям те защото обожавам котки и си имам един котарак в къщи:)



Тема Re: Абе да, [re: Rocky]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано23.12.03 09:37



Аз съм срещала и "дуалност" в литературата по темата
Иначе на мен се пада задачата на словесен полицай, мислех си...

This is why the lady is a PUNK!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.