Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 03.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Малко факти - астрология/църкванови [re: Beatrice]  
Автор мaдaм Eдyapдa (.)
Публикувано27.12.03 15:18



Исус Хрустос, според Църквата и нейните догми, е Богочовек - син Божи. Това е общото. Догми, църковни, исторически погледнато и от нашата епоха в християнството няма... Нито в която и да било друга религия.
Роки зачекна темата за връзката с религията, което бе повод да се включа с тези, интересни, според мен, факти.
Иначе никой не ти пречи, на теб лично, да вярваш в каквото си поискаш и да имаш лично мнение, включително, върху вижданията на Църквата. Апропо, тя отрича и съдбата.



Тема Re: Факт...?нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор мaдaм Eдyapдa (.)
Публикувано27.12.03 15:21



Всички "възможни възможности" също са в полето на личния опит.



Тема Ъ?нови [re: мaдaм Eдyapдa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано27.12.03 15:25



Пак граници. Ако личният опит ти е таван.
Ти можеш ли да бъдеш... пеперуда, примерно?
/За да не закачам котките и кучетата, тях ги разчекват в други теми.../

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Ъ?нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор мaдaм Eдyapдa (.)
Публикувано27.12.03 15:29



Личният опит е таван. Има емоционални, физически и всякакви други предели. Вярата, че хората нямат таван приемам чисто пожелателно. Имаме такива. Вече някъде писах за това. Ако хората нямаха таван защо дори в духовното израстване, за което има единодушие във всички вероизповедания, има нива? И за какво е прераждането? Конкретно то? За какво е молитвата в християнството?

Редактирано от мaдaм Eдyapдa на 27.12.03 15:31.



Тема Re: ЗА ТИКВАТАнови [re: Kaily]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.12.03 15:35



единственото нещо, на което можеш да работиш по някакъв начин, са личните планети и то в смисъла на интеграция, хранене и развитие ... и не виждам как може да се отработи нещо "отрицателно", когато дали е отрицателно е въпрос на гледна точка и ситуация ... и въобще какво значи отработено? знам, че е невероятно разпространен този подход и не искам да те разочаровам, но аз не познавам нито един човек, който да е отработил нещо ... повечето вкарват "отработеното" в сянката или в проекция и се чудят после защо всички други са толкова "лоши" или не толкова "добрички" като тях!?!

отработването е един сатурнов подход, който има своите плюсове, но не можеш да отстраниш част от личността!? като каже някой, че е отработил луната си, обикновено си представям как е отстранил стомаха си или гърдите си ... просто смешно! личните планети можеш само да ги нахраниш, за да са сити и доволни за да можеш да ги използваш максимално по направление! като се стремиш да ги кастриш и осакатяваш допълнително, просто не виждам как ще си изпълниш задачата в този живот?!

не можеш да отмениш или избягаш от нищо, просто защото е част от теб ... и винаги ще е там, единственото, което можеш да направиш е да намериш най-подходящия начин да го "живееш", да го "манифестираш" в живота си! колкото по съзнателно и активно от твоя страна, толково повече "свободна воля", колкото повече се бориш срещу някакви привидни ужасии в теб, толкова по-големи ще стават тези ужасии, задавала ли си си въпроса, за какво са нужни? те си имат цел, имат си смисъл, има защо да са в теб, независимо дали ти смяташ, че са добри или лоши, това е твоя собствена оценка, която няма нищо общо с тяхното право на съществуване!

но като козирог ти вярвам, че се бориш срещу всичко лошо на този свят и дори в лошото в теб, за да станеш най-добрата и чистата от всички и в това винаги си права! това е твоята програма, но тя има граници ... и границите са там, където не можеш да "отработиш" съдбата, можеш само да я изпълниш.





Тема Re: Ъ?нови [re: мaдaм Eдyapдa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано27.12.03 15:41



Хм... аз пък мисля, че таванът е там, където си склонен сам да си го поставиш. Глобално. Конкретно може и някъде по-ниско да е, но това е само временно - от един живот до друг. Струва ми се полезно да бъдем конкретни, без да губим от поглед глобалното.

Мисълта ми беше, ако съм котка, аз не стоя в ступор на стола срещу теб, преценявайки интелектуалния, физическия и психичния ти таван. Аз просто ти лягам в скута или не. Без да се съобразявам с това дали последният светлокафяв ник, който съм срещала, ме е наритал. Само човекът може да е толкова ограничен да слага личният си опит за горна граница на възможните възможности. Отнесено към това, от което тръгнахме - това, че личният ти опит изключва любовта в Бога /а не "към" него/ да устои на любовта към човека, далеч не означава, че това действително е така.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Нека аз...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано27.12.03 15:43



И какво за козирозите и самоиронията?

Надмина себе си, нищо, че смяташ, че знаеш, че не се заяждаш. Плоско...ще ми отговориш ли на въпросите, които ти зададох директно? Или ще ги подминаваш и ще се правиш на воинка?
Имах няколко въпроса и исках да знам отговорите ти-това нещо лошо ли е? Защо ги избягваш тия въпроси вече повече от година и половина? Такива ли са овните наистина, ако ще го караме по зодии.

И още нещо-предпочитам да чета някой полуграмотен, но мъдър. Отколкото някой грамотен, но с извратена реалност.
Не придавай твърде голяма значимост на онова, което ти притежаваш, и не омаловажавай онова, което другите имат, а ти не. Защото грамотност наистина се постига за няколко месеца и за малко по-дълго красив словоред. Обаче за мъдрост ще ти трябват мнооого животи.
Постигнала си по-бързото и по-лесното, сега наблегни на онова, което отнема толкова време, че отвън изглежда, че нищо не правиш. Това е истинското обаче-дълбокото. Ако го разбереш, вече ще си разширила реално границите си.



Тема Re: Ъ?нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор мaдaм Eдyapдa (.)
Публикувано27.12.03 15:47



Не споря с това. Личният опит е таван - в смисъл чуждият такъв едва ли ще ти помогне в гранична ситуация. Чуждият опит, а не чуждият като символ - човек, друг... В ограниченото пространство на "себе"-то има също много възможности, фантазия, но то само за себе си не става различно, не се надскача. С прости думи - фантазията ти няма да ти помогне.
Действителността, иначе, е силно субективна. Тоест, същото, което вече казах. Няма нещо в света, а и вън от него, което е дотолкова силно, че да опровергае себе-то във всичките му граници или липсата на такива, тъй като и ограниченията и тяхното отричане са рожба на един и същ аз. Ти определяш своите граници, ти даваш оценка на възможностите, ти преценяваш, че нямаш предел. Често животът те опровергава. Хората са много по-крехки и слаби, отколкото би ни се искало. И астрологията е част от тази наша слабост.

Редактирано от мaдaм Eдyapдa на 27.12.03 15:48.



Тема Ъ!нови [re: мaдaм Eдyapдa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано27.12.03 15:53



Аз съм Котка. И ако успявам да си го спомням малко по-често /и да разчитам на приятелите, които да ми го припомнят/, все по-рядко ще дефинирам, преценявам и отричам... Може да живееш в главата си, а може да живееш и в съществото си. Съществото ти няма "аз". Затова няма нужда да го опровергава.

Хората са много по-силни и свободни, отколкото ни се иска /защото ни е страх/. И астрологията може да е част от тази наша сила.

Аз не те отричам. Асимилирам те.


This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: ЗА ТИКВАТАнови [re: smaragd]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано27.12.03 15:54



Отработване значи само едно-справяне с отрицателните неща и влияния на дадена планета или аспект или каквото си измислиш там. И става доста трудно, но пък е 200% възможно, а ти лично ме учудваш с думите си, че е невъзможно. На практика на тоя свят се раждаме, само за да си отработваме кармата, колелото на самсара. И астрологията е най-доброто възможно място, което може да посочи кои точно кармични дадености имаш да отработваш, за да не се луташ.

Наистина или не те разбирам, или ти не ме разбираш....ето пример

Saturn in the Second House
You are quite cautious about spending money or any other resources, because you are afraid that there won't be enough.
But it can also make you overly cautious, so that you hold on to your money too tightly. And this kind of fear may set up vibrations in your world that attract situations in which you are actually deprived of money or possessions against your will.

Това е наблягане на определено качество, което предизвиква еди си какви външни събития. И вместо да се чудя в мъгла къде точно у ключът от бараката и що така, астрологията ми посочва ключа-по който аз работя...така да се каже примерът е по реален случай и измислените лица и събития са действителни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.