Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Партньорските хороскопинови  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано30.10.03 13:28



Двата метода.
Синастрията и композити-комбини.
Моля ви, бихте ли ми обяснили на разбираем език предимствата и недостатъците на единия и другия?
Кои домове се гледат?
Основните неща.

Catch me...


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано30.10.03 14:03



Синастрията съдържа по мои лични виждания и схеми
близо 5 - 6 метода.

Самите комбайни пък са два вида.

Аз следвам следната методика:

Аспекти между планетите на единият и другият
Планети на единият наложени върху хороскопа на другия и обратно
Компенсиране на липсващите аспекти между планети с такива от
владетели на домове, засягащи партньорството
Транзити при единият и другият във важен момент от връзката
Прогресии при единият и другия
Прогресии на единия наложени върху хорскопа на другия и обратно
И обща събитийност в бъдещето в двата хороскопа - т.е. ако единият има
брак, дали другият ще има брак по същото време, ако единият има деца,
дали и другият няма да има ...
И накрая композитният чарт. Той дава естеството на двойката, как биха се чувствали у дома си, в любовта, с децата, в партньорство.

От личен опит само ще споделя, че голяма любов съществува при асцедент
на композитния чарт Телец или Везни, или Венера в добър аспект, най-вече съвпад с управителя на асцедента, а също в десцедент намерена.

Поздравче от мен



*...the future - its coming now...*


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Anima]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано30.10.03 14:46



Ааааааахххх.... Хайде на клона на бюрото за Запознанства.... Скоро ще му е сесията...
Огледалце, тук не мога да кажа ГЪК... Тя гони...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Lancelote]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано30.10.03 17:33



Знаеш ли, Ланс, върха на айсберга /на сладоледа или на тортата на черешката, ако щеш/ вчера, беше когато един франзуцин ми предложи да отворя брачна агенция ... искам да ти кажа, че всички пътища водят натам ... както е тръгнало

Е какво да гоня, не знам споменах ли, че ако между :
Марс и Венера - сексуалността,
Слънцето и Луната - взаимното разбиране, допълване и хармония
Венера - Слънце - любовта

няма важни и съществени аспекти, то търся компенсация по планетите намерени в 5ти и 11 дом или управители, ако няма там - важни и хубави аспекти,
после - любовта - Венера/Слънце
5 - символ на любовта - дадената
11 ти на получената

по осите и отношението на управители /планети/ 7 ми дом за замяна на ролята на Слънце Луна

накрая по 8ми дом за сексуалността - замяна на липсата на Марс Венера
по съчетание между 5 и 8; 7 и 5 - също


Онова, което също така съм забелязала

е връзка между управителите на 2 и 8 ми домове - като втори го разглеждам като дом на желанията, а осми на реализираните желания, освен цялата сексуална окраска... или 2 пари - 8 ми - в банката - сещайте се какво е взаимодействието Желания, копнежи - страсти, сексуалност ... едното образува другото взаимодействие.

И така в партньорските отношения осите
1 ви - 7 - важни за привличането
2 ри - 8 - за желанието и сексуалността, ще се разпалва ли желание за да се стигне до секс ... 2 ри още е провокацията на действието от 8ми
и
5-ти - 11 - любов, приятелство ... или там ту дадено/получено - пито/платено
/да ви развеселя малко в моя си стил/

Е, това е господа астролози, министри, народни представители, заседатели и обитаващи клубното пространство

Надявам се хвърлих някаква светлина в тъмата.

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Anima]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано30.10.03 20:21



Ученото си е учено ей:))))
1. Когато извадя наталната си карта - къде точно да гледам кой партньор евентуално би ми подхождал? Това има ли нещо общо с десцедента?
2. Когато се прави прогноза за съвместимост - може ли на базата на двете натални карти да се даде, макар и най-общо, насока ]при какви фактори би се проявило това или онова?
3. Могат ли да се предвиждат циклите на спад и подем при едно партньорство чрез астро методи? Примерно да се каже "абе тая година внимавайте да не се изпокарате за пари"...давам най-елементарен пример.
4. Разкажи ми за тия прогресии, защото още не мога да им се ориентирам.


Поздрави и благодарности.
Айде, отваряй брачната агенция

Catch me...


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор DTMF (лъжец:))
Публикувано30.10.03 20:58



твои планети-негово слънце
общо:
марс-идеалния любовник
сатурн-съпруг
луна-също


Добре е да получиш някакави планети в 4-ти,5-ти,7-ми,8 дом,може и в11
,зависи и от планетите де-кои са.

прогресии-най-простата е ден/година:
ако си на 30г гледаш къде са били планетите в 30-ия ден след раждането ти наслагваш тази карта върху твоята натална.

И повече четене)))

Редактирано от DTMF на 30.10.03 21:27.



Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Anima]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано30.10.03 21:51



Предполагам, че и Лунните възли са важни. Оста на Севера и Юга заедно с аспектите. И също може би, колко са празни домовете на единия и как другия му ги запълва. Аз започвам с определянето на вида на картата която се е получила, дали има промяна. В този контекст имам въпрос! Какъв е наклоненият модел и производна ли е на модела ведро. Защо някъде го намирам с това име, а в други писания го отричат или е под друго име?
А и да споделя, че най-добри връзки се търсят или поне аз така правя, е в съвпад на Слънце и Луна и Ас! В карта на мъжа гледам Луната! Аспектите й спрямо Слънцето на жената и АС! И т.н докато й разкажа играта на цялата карта.



Тема композити и комбини (от смарагд)нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Rama ()
Публикувано30.10.03 23:50



Тук копи-пействам част от темата за композитите и комбините – защото има много ценно инфо от смарагд:
––––––––––––––––––––-

въпрос:

Композити и комбини
Моля, който има някакъв опит, нека да разкаже повече.

Каква е разликата между двете например?

Това, което аз знам, че е че композитът е по-опростен, а оттам и по-неточен метод. И че е, така да се каже, фиктивен хороскоп, при който (поради механичността и фиктивността му) могат да се получат безумни неща като примерно опозиция между Венера и Слънце. Докато комбинът обратно - прави се по по-сложен начин, отчита реалните параметри и дава по-ясна картина.

При какви случаи ги използвате?
Доволни ли сте от резултата? Има ли полза и смисъл от тях?
Разкажете повече...


–––––––––––––––––––––

отговор
smaragd
18.10.03 04:36

композита и комбина са техники за получаване на "качествена" информация за съотношението между 2 или повече хороскопа, това могат да бъдат натални карти на всякакви двойки натални карти, но и комбинация от събитие и натална карта, солар и натална карта, лунар и натална карта и т.н.

и двете техники дават възможност за задълбочен анализ на зависимостта и взаимотношенията между хороскопите. в случай на комбинация от натални карти, дават възможност за описание на връзка между 2ма души, разграничаване на отделните роли и отделната "вноска" енергия за общото дело и цел, смисъла на съвместното съществуване. прилага се дори при хора, които никога няма да се познават, например ако човек иска да знае как точно му влияе определен автор, политик, композитор, събитие, град, държава ...

при композитният хороскоп се взимат положенията на всяка една планета, например на слънцата, и се намира средната точка, ако едното е в телец, а другото в рак, то общото слънце в композита ще бъде в близнаци. този хороскоп е фиктивен и могат да се получат шедьоври като слънце опозиция венера и 2 асцендента в различни знаци.

някои астролози държат на композита и отричат комбина, в щатите например комбина въобще не е познат като техника, а в европа комбина се предпочита пред композита. някои немски астролози прилагат композита само върху любовни връзки в начална фаза на запознанство, когато все още няма взаимно обвързване като брак, дете, общ дом и обща сметка. след това приемат за валиден само комбина, който като техника е роден в австрия и доразвит от немски астролози.

комбина е реален хороскоп, който се получава при изчисление на средна точка на време и място между 2 или повече хороскопа. ако двама души са родени един на 5ти, а другия на 7ми януари 1970 година, единия в София, а другия в Русе, то датата на комбина ще е на 6ти януари 1970 изчислена за место точно по средата на координатната линия между София и Русе. с изчисления хороскоп може да се работи по същия начин както с натална карта, тоест да се гледат транзити, прогресии, солари, лунари и всякакви видове техники за прогнози. транзити към комбина се използват например за определяне дали една връзка между двама души в определен момент ще доведе до сериозно обвързване и кога.

и за двата вида хороскопа важи, че си имат своя точно определена схема на тълкуване, която няма нищо общо със схемата на тълкуване на натална карта.

при комбина на една връзка например асцедента и неговия владетел символизират по-възрастния партньор, десцендента и неговия владетел е представител на по-малкия партньор, за владетели се използват и старите владетели. комбинацията им определя типа връзка и отношение:

1. тип ерос /страстна връзка/ - комбинация от марс и венера при асцендент овен, телец, везни и скорпион
2. тип отговорност - комбинация от слънце и сатурн или луна и сатурн при асцендент рак, лъв, козирог и водолей
3. тип агапе /развитие и осъзнаване/ - комбинация от меркурий и юпитер при асцендент близнаци, дева, стрелец и риби

планети в 1ви дом на комбина дават информация за дълготрайността, начина на запознанство, планети в 7ми дом дават информация за отношението на външния свят към връзката и начина на представяне в обществото.

планети в 4ти дом дават информация за общите корени, дом и местонахождение, планети в 10и дом дават информация за общия път и цел.

по идея 7ми дом е 1ви дом на по-младия партньор и от там може комбинираната карта да се разгледа от 2 различни гледни точки върху една и съща връзка. комбина е прекрасен инструмент за анализиране на отношенията и разликите между родени близнаци с почти еднакви хороскопи, които всеки отделно трудно се различават като енергийна схема, но живейки заедно поемат своята определена роля в този вид биологична връзка, единия по активен, другия по пасивен и т.н.

на тема комбини и композити са изписани книги ... това беше само един дребен опит да събера най-важните принципи на едно място

ако някой хукне да изчислява комбини и композити при www.astro.com, e хубаво да знае, че на английски комбина е кръстен davison relationship chart!

–––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ето и линк към цялата тема:






Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: DTMF]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано30.10.03 23:59



А ако не знам какъв му е часът на раждане -неговата натална карта ще бъде
само слънчева /мунданна ли е терминът?/
Тогава май изобщо не можем да говорим за точност и обективност...

Catch me...


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано31.10.03 03:12



Тогава гледаш Луната му и Венерата от какво имат нужда по негов хороскоп.

Пак съм изпуснала нещо - не съм казала и още един важен метод.

Определянето на съвместимост по елементи и това е също много важно.

Въздухът търси Огън
Водата - земя

Така, че неговата Луна, ако е в Дева, ще й е добре със Слънце в Риби, Скорпион и Рак, или Слънцето да й е в шести дом.

Всичко в синастрията се гледа на кръст.
Останалото също е важно, Слънце/Слънце, но ако е в квадратура, първо трябва да преодолеят някакво противоречие помежду си, или връзката да
започне предизвикателно и конфликтно, за да се почувства отработката на останалите аспекти.

Та методиката ми да се запълни и с тази точка, която е важна и съществена, особено, ако не се откриват аспекти от порядъка на 10 градуса Слънце/Луна
Емента също дава компенсация на липсата на аспект. И двойката диша свободно и се подхранва взаимно.

Изобщо адската смес е абсолютна ... В момента си блъскам мозъкът как би изглеждала цялата смес + композитните и комбайн чартовете
в някакъв табличен вид, за да е по лесно.

Впрочем много ценя книжката, появила се давным давном на нашият пазар
"Планетите на любовта". Тя ми беше първата съкровищница в областта на синастрията преди близо 10 години. Мда ...

*...the future - its coming now...*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.