Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 02.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Не съм съгласна!нови  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано20.11.03 15:13



Влизам аз днес в нашето уютно клубче - и какво да видя? Най-отгоре закована тема!!! Почвам да питам останалите на кю - някой знае ли нещо - кой, кога, защо, кой го е решил? Ми не - никой не знае. Накрая случайно научавам, че в клуб Астрология ДТМФ бил предложил да се закове темата!!! Обърнете внимание - в ДРУГ клуб се предлага нещо, касаещо ТОЗИ клуб?!?!?!!!

Преди да продължа, искам да направя едно много важно уточнение!
В момента изобщо не коментирам дали е необходимо темата да се заковава или не. Най-вероятно е. Може и да не е. Аз не знам. И не мога да решавам САМА нещо, което касае всички останали тук.

Та въпросът НЕ Е дали е нужно точно тази тема да се закове или не. Въпросът е допустимо ли е някой да го решава самостоятелно? Поне моята представа е, че е редно всякакви решения, касаещи клуба да се взимат ЗАЕДНО от всички негови обитатели! Ако някой иска да предложи нещо, да го направи в ТОЗИ, а не в друг клуб! И решението да се изпълни, ако всички останали са съгласни!

Ми по тази логика излиза, че аз мога да отида примерно в клуб Християнство и да предложа еди-коя си тема да се закове най-отгоре в клуб Бъдещи майки. Ми същото е! На теб, ДТМФ, това не ти ли звучи малко нелепо? А ти, Фукла, няма ли, преди да изпълниш желанието ми, поне да попиташ бъдещите майки дали знаят за това предложение и дали са навити?

Фукла, съжалявам за острия тон - по принцип те харесвам страшно много и съм ти безкрайно признателна за всичко, което направи за нас! Ти си създател и кръстник на клуба ни и аз не съм забравила това! Но моля те, преди да изпълниш нечие процедурно предложение - попитай ни поне!

И за да не се повтаря това повече, предлагам оттук нататък, ако някой иска нещо, което касае пряко всички останали - заковаване на теми, модератор и т.н. - нека да го предложи ясно ТУК - в този клуб! А не в друг. Нека да е в нова тема, за да е сигурно, че всички ще го видят. И нека решенията да ги взимаме заедно.

Моля всички, които са съгласни с това, да го кажат ясно в тази тема. Ако не са съгласни - да се аргументират. И нека веднъж завинаги да го решим този въпрос!


п.с. Мълчанието ще се приема по подразбиране като НЕсъгласие.

Редактирано от Kpacив yм на 20.11.03 16:30.



Тема Re: Не съм съгласна!нови [re: Kpacив yм]  
Автор fuklaАдминистратор (своенравна)
Публикувано20.11.03 15:55



Темата е закована не поради предложение от друг клуб.
Цитирам темата:



Добре е преди да се пускат теми "с остър тон" и да се пишат лични бележки, да не се вярва на слухове и да се чете по-внимателно.

Редактирано от fukla на 20.11.03 15:58.



Тема Re: Не съм съгласна!нови [re: Kpacив yм]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано20.11.03 15:56



Макар да знам, че няма да го изтълкуваш като изначално несъгласие, ако замълча, ще го напиша да се знае: Съгласна съм!


De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема Добренови [re: Kpacив yм]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано20.11.03 16:16




Пак да кажа! Извинявам ти се и аз, за както казаха детската ми реакция. Извинявай.
Редактирах си мнението, за да няма повече проблеми

Редактирано от Amore на 20.11.03 20:46.



Тема Re: Не съм съгласна!нови [re: fukla]  
Автор smaragd ()
Публикувано20.11.03 16:18



за да разбера все пак логиката, ако в някоя тема някой напише "после ще помолим фукла да направи XY модератор" и това ли е достатъчно?



Тема Re: НЕ мога да повярвамнови [re: Amore]  
Автор smaragd ()
Публикувано20.11.03 16:37



Аморе, не съм очаквала такава детска реакция от теб ... ако имаш личен проблем с Красив ум и това, което е написала, би било по подходящо да го споделиш с нея не в клубното пространство /за 2 минути може да се изтрие името ти от всеки постинг/ и съвсем не с този тон, но явно държиш да направиш публично забележка и скандал в клуба!

Лично не разбрах какво общо има целия клуб с твоята лична обида и защо е нужно да споменаваш, че няма интрига? Не прочетох никъде обвинение ...





Тема Аморе,нови [re: Amore]  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано20.11.03 16:59



Права си.

На практика никаква лична информация не съм изнесла - темата в другия клуб, преди да се изтрие, си я имаше и можех да науча от всекиго това. Тоест нищо лично и компрометиращо за теб не съм казала - казах само, че от теб научих. А научих от теб, защото те попитах.

Но си права, че нямаше нужда да споменавам името ти. Беше глупаво и неделикатно от моя страна - и освен това нямаше никаква връзка с въпроса, който всъщност поставих. Ни в клин, ни в ръкав беше. Поставяйки се на твое място, си давам сметка, че сигурно и аз щях да се почувствам намесена и щеше да ми стане неприятно.

Извинявам ти се най-искрено.
Бях афектирана и не съобразих просто.
Редактирах темата и изтрих името ти.

Не си създала никакъв проблем.
Аз създадох проблем, защото се ядосах.
Борба също няма.
Просто досега никога не сме обсъждали чисто процедурни въпроси - като например как да взимаме решения, засягащи клуба. И то да ги взимаме по такъв начин, че никой да не се чувства така, сякаш някой е решил вместо него нещо без да го попита. И вероятно сега е моментът точно това да изясним, така че друг път това да не се повтаря.



Тема Re: Не съм съгласна!нови [re: Kpacив yм]  
Автор geminiled (примирих се..)
Публикувано20.11.03 17:14



...оттук нататък, ако някой иска нещо, което касае пряко всички останали - заковаване на теми, модератор и т.н. - нека да го предложи ясно ТУК - в този клуб! А не в друг. Нека да е в нова тема, за да е сигурно, че всички ще го видят. И нека решенията да ги взимаме заедно.

ЗА.
Кратко и ясно..

Аз съм трийсет угарки на нощ,
аз съм разрошен перчем...


Тема Лелееееенови [re: Kpacив yм]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано20.11.03 17:15



Ще се опитам максимално да си озаптя Марса...доколкото това ми е по силите на Сатурна.
Та значи. Моите уважения към Красив Ум , тя поставя принципен въпрос и я разбирам. Но нещата не са еднозначни.
Като автор на темата с линковете –аз още със създаването й я конструирах с опция “закопчалка”. Ако някой е имал възражения по въпроса дали да бъде бодната- е имал предостатъчно време да си ги каже. Така че по дифолт се смята, че ДМТФ е изразил общото съгласие на клуба темата да бъде забучена най-горе. И просто е използвал момента, че Фукла поставя административни въпроси в другия клуб, за да напомни... Виждам добри намерения в постъпката му и не се сърдя.
“Полет над кукувиче гнездо”. Кен Киси. Теорията за терапевтичния колектив, според която най-малко трима трябва да вземат дадено решение, за да бъде то приведено в действие. Excuse me. Трима човека ли трябва да пишат бележка до Фукла, че да стане ясно какво би било добре да се направи? Или Фукла трябва да бъде викана за всяка дреболия в клуба? И за всичко да правим референдуми... Че на какво ще заприличаме тогава?
Красив Ум...мила Рама... Нали правим разлика между съществен проблем , който налага клубно допитване и дребничък такъв, чисто технически? Дребничък такъв е да се ковне или не темата. Съществен е...да кажем това. Аз съвсем откровено искам модератор в това пространство. Докато за третостепенната махленска кръчма не й трябва чистачка, ТУК, в нашата библиотека аз определено я искам. Най-малкото за да не дразнят погледа ми “свежарски остроумия” в оранжево , създадени от иначе изключително умни хора, за които търпеливо и искрено се надявам да пропишат на истинското им равнище. Разберете ме, обръщам се към всички! Когато ми се чати и лигави- ще си разходя ника я до Астрология , я до Лаф да става, я до чата. Но когато влизам тук – ме интересува специализирана информация и съдържателни разговори. Не понасям количество мнения за сметка на качество такива, само за да убием работно време или да симулираме присъствие. Затова може би и рядко пиша.
Отплеснах се...Исках да кажа, че ако много ми се доще модератор – няма да пиша бележка до Фукла ,а ще съгласувам нещата с няколко човека и едва след това ще направя клубна тема. Преди това-не.
Обаче, Рама, съгласна съм безусловно с теб по параграфа “защо В ДРУГ КЛУБ”.

Да, наистина, защо? И за да не го повдигам в отделна тема за лицемерието, искам да цитирам една поговорка:
“Не плюй в кладенеца, където си пил вода и пак влизаш да пиеш”
Не може с единия ник да си бунтар, който не пропуска случая да съсне и плювне, а с другия най-дружелюбно да се лигавиш при нас. А? Стана ли ясно? Браво! Спирам с намеците. И нямам предвид Красив Ум.


Голяма реч май дръпнах. Искам само да кажа все пак да не се сърдим на DTMF-то...вярно, пътят към ада е послан с добри намерения, но световна война все пак не е предизвикал. Ае, хващам си пътя и книжките и подайте пак нещо за четене и сейвване.
Смивки и наздравички.
Огледална

Catch me...

Редактирано от Orлeдaлнa на 20.11.03 19:01.



Тема Re: Не съм съгласна!нови [re: Kpacив yм]  
Автор smaragd ()
Публикувано20.11.03 18:09



напълно съгласна съм ... все пак да го напиша! представям си как ще ме закопаят ако реша да украся и преправя клуба по мой си вкус от днес за утре на частни начала, тогава ще стане на всички много ясно колко е важно едно решение да е носено демократично от целия "колектив"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.