Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема НАУКА  
Автор Пopтokaлoв cok (свежест)
Публикувано19.11.03 01:15



Защо? Защо Астрологията не е призната за Логия като другите Логии! Къде е проблема? Няма ли връзка ..къде е била прекъсната? Това ми прилича като разделението на Християните по света. Бог си е мой! Аз си го обичам повече от тебНе може ли по някакъв начин да се признае официално?
Ще взема да проверя!? Пък може ако се регистрира някъде??!?! Знам ли? Защо?Простете ми за невежеството..нищо чудно и да успея. То от незнание колко е дълбока пропаста не падаш. А въобще имаше ли пропаст



Да знаете, ордата на скорпионите са с нас. Ако някой ме светне какво е нужно, ще нападнемОт къде накъде една математика ще е нещо повече

Shake well before opening

Редактирано от Пopтokaлoв cok на 19.11.03 01:18.



Тема Re: НАУКАнови [re: Пopтokaлoв cok]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано19.11.03 01:21



Без да съм чел статията ще пробвам да отговоря,предполагам че навремето църквата или пък други властимащи са забранявали и са отричали астрологията понеже са усетили че в нея има много истина и по-някакъв начин е била заплаха за тях



Тема Re: НАУКАнови [re: DTMF]  
Автор Пopтokaлoв cok (свежест)
Публикувано19.11.03 01:32



Номер едно в първи коридорДа много си прав. Точно май там е проблема. Обаче, понеже всичко се променя. Не е ли възможно, да има давност тази присъда? Да знаеш къде може да се провери? Не може така, не е справедливо. Ако всички школи се обединят? Дали ще се получи? Или е химера?

Shake well before opening


Тема Re: НАУКАнови [re: Пopтokaлoв cok]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано19.11.03 02:19



Представи си как ще реагира сега да речем президента ако група признати астролози му кажат:
_Ти не ставаш,има по-кадърни от теб,вън от лозето,така казаха звездите!

Редактирано от DTMF на 19.11.03 02:20.



Тема Re: НАУКАнови [re: Пopтokaлoв cok]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано19.11.03 08:07



Доколкото знам именно Християнството прави първото сериозно прекъсване на връзката. До преди това астрологията е била всепризната и много популярна - тръгвайки от Вавилон, завладява Египет, Древна Гърция, а после цялата Римска империя и по това време претърпява голям разцвет.

С появата на първите християни изпада в немилост, тъй като християнството смята, че тя е езическо учение, противоречащо на тайнствата на църквата. Освен това в началото самите християни са били малобройна и презряна секта и са били обвинявани в какво ли не - включително в магьосничество, канибализъм и всякакви ужасии. Тоест те самите са водели люта битка за място под слънцето - и това е още една причина да правят всичко възможно да се отграничат от астрологията и да покажат, че нямат нищо общо с нея. По-късно, когато християнството е прието за официална религия, започват истински репресивни мерки срещу астрологията, а астролозите са преследвани като същества обладани от демони.

Що се отнася до днешните времена, в голяма част от белия свят астрологията си е призната за "логия" - тук смарагд може да ни разкаже повече. Ако питаш мене, натам вървят нещата - постепенно ще започне масово да се приема за напълно равностойна наука и рано или късно ще започне да бъде включвана в списъците на останалите "логии".

Впрочем днешната неприязън на академичната наука към астрологията не е нищо ново под слънцето. Психологията е била възприемана по същия начин в началото - и всъщност получава официален статус на университетска дисциплина едва в края на 19 век в Германия. Не знам дали си обръщала внимание на факта, че дори в момента психологията в СУ е към философския факултет - което е отглас и остатък от онези времена, когато философията се е смятала за кралица-майка на всички науки и дълго се е "сърдила" на психологията като на непокорно дете, дръзнало да се отдели от опеката на Мама.

Като за сънени мисли по изгрев слънце - толкова.
Ако ми остане време по-късно ще ти разкажа още.



Тема Re: НАУКАнови [re: Mesmerisa]  
Автор PoHuH (непознат )
Публикувано19.11.03 10:20



Дрън-дрън!
Тоя боклук астрологията никога няма да бъде логос, щото няма нищо общо с наука.
Иначе и дрънканиците на разни гледачки и шамани трябва да са наука.
Когато представите някакви повторяеми резултати и изследвания от безсмислицата си, тогава някой може да се заинтересува. А не окаяните и изпаднали малоумници.



Тема Re: НАУКАнови [re: PoHuH]  
Автор smaragd ()
Публикувано19.11.03 10:46



какво е наука според теб? как би дефинирал хипотеза и доказателство?



Тема Re: НАУКАнови [re: Пopтokaлoв cok]  
Автор smaragd ()
Публикувано19.11.03 12:44



Защо е нужно астрологията да бъде призната като логия? От кого да бъде призната?

От науки, които съществуват едва от 200 години насам? От научни кадри, които в резултат на това, че не учат история и философия в университетите не могат да дефинират какво е наука и не познават относителността на науката им? Че всичко трябва да има причина и последствие и една хипотеза е вярна докато някой друг не докаже нещо друго, а междувременно тази хипотеза може да е унищожила милиони хора? От астрономи, които се борят да оправдаят научността си? Все пак най-големите им "професори" от миналото, с които се гордеят, се оказаха астролози ...

Фактите днес са, че вече има официално "признат" колеж, тоест с държавен лиценз, в Америка: Kepler College for Astrological Arts and Sciences /

/. В Англия доколкото съм в течение на нещата, вече "признаха" един от колежите, но не съм сигурна в каква форма. Така наречения бял свят обаче е много по назад от традицията на астрологията в Индия, където доколкото съм информирана, астрологията вече е допусната като дисциплина в един определен университет. Съжалявам, че нямах време да търся линкове и статии, които да потвърдят това, което пиша. За Русия няма нужда да споменавам, те по традиция са уранова държава и при тях "нови" науки и академии никнат като гъби след дъжд.

Но основната причина защо астрологията е "непризната" на днешно време бих го търсила и намерила в борбата на наукита за "парче от тортата", тоест една наука за да е наука са и нужни пари на днешно време. Университетите се борят за спонсори и тенденцията, която се наблюдава в Европа, държавните университети да се превръщат в частни, ще доведе рано или късно до момента, в който "пазара" ще командва какво да се изследва "научно" и преподава!

Това означава, че всички бизнес астролози, които се подвизават сред клиентите нна международните борси, ще имат възможността да просперират и да предлагат услугите си на най-добре плащащия ... все пак основната им философия и вяра е философията на парите.

Астрологията е език, на който може да се говори за всичко и може да се използва за всичко - може да служи за лично удовлетворение или за манипулация и постигане на власт, печелене на пари - според философията и ценностната система на човека, който се занимава с нея.

Това, което ще спомена сега е мое лично мнение и няма нищо общо с нуждата на един голям кръг астролози някой да ги признае ... като какво да бъдат признати? И защо търсят признанието навън, а не в себе си? Защо го нямат в себе си? И каква може да бъде тази астрология, която така ми се презентира и "продава", че да я купя? Каква е тази логия, която дотолкова изневерява на собствените си постулати, че се продава на всеки плащащ и вярващ?

Лично мечтая да мога някой ден да се "затворя" някъде на спокойствие сред любими хора, колеги и съмишленици, сред зелени дървета, красиви цветя и едно гладко спокойно езеро, където да имам достатъчно "финанси" за да мога да се занимавам не с астрологията като наука на науките, а с хора. С хора, които благодарение на астрологията в комбинация със всички други "човешки" науки като медицина, психология и т.н. намират пътя, смисъла, равновесието, целта в живота ... за мен няма по добро признание от това да видиш "жив" усмихнат здрав обичащ човек, който смело си е поел пътя и отговорността и няма "нужда" повече от теб ... а представяте ли си какъв родител ще е този човек? какви деца ще възпита?

Това състояние не се постига с четене на вестникарски хороскоп или с 5 минутен разговор с астроложка, която за тези 5 минути ви тормози всеки ден по 20 пъти с присъствието си в ефир, вестници и т.н. Всеки заслужава учителя си, лекаря си, астролога си, партньора си, децата си, живота си и т.н.

Ще си позволя да цитирам една психоложка и астроложка: "в края на краищата всички търсим липсващото одобрение и признание на баща си /сатурн/ и липсващата любов на майка си /луна/ цял живот" ...



Тема Re: НАУКАнови [re: DTMF]  
Автор Пopтokaлoв cok (свежест)
Публикувано19.11.03 19:04



Е те звездите, само показват. Нищо на сила не става. Аз бих му го казала, а си е негов проблем дали ще ме разбере.
А той май си го знае, ама си траеА едно време са вярвали. Войни не са почвали докато не се погледне на небето

Shake well before opening


Тема Re: НАУКАнови [re: Пopтokaлoв cok]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано19.11.03 19:07



Но ако това стане ще се окаже че властта се оказва във група астролозиДемек те ще командват парада като се оправдават със звездите както навремето църквата се е оправдавала че служи на господ...или нещо такова ,май ме разбра)))

Редактирано от DTMF на 19.11.03 19:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.