Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Талисманите и зодиакалните знацинови  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано05.11.03 20:44



Доколко сериозно може да се гледа на препоръките в хороскопите от типа на:
Водолеите да носят опали, Овните да не се обличат в червено...
Пак си мислех за Смарагд... някъде беше споменала, че никът й е избран в унисон не само със зодията, а и с талисмана й...
И пак...ето пак...връзка с нумерологията.
Щастливото ви число е еди-кое-си, щастливият ви ден е еди-кой-си...
А аз пак не приемам всичко едно към едно догматично , а питам... за аргументите "за" и "против".


Огледална,
Клубен Любопитко

Catch me...


Тема Re: Талисманите и зодиакалните знацинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано05.11.03 21:07



Цвета който ме закриля е виолетов. Не нося нищо виолетово, но хората които притежават този цвят ме закрият или ми носят приятни мигове на щастие. Т.е. не е задължително да разчлениш стойносттите и ценностите за да прогледнеш в динамиката им. Те сами си идват при теб.

Не е задължително да ми вярваш, обаче.



Тема Re: Талисманите и зодиакалните знацинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Earth and Fire (Raadsel)
Публикувано05.11.03 21:46



За талисманите не знам, но цветовете и камъните имат значение. В една нумерологична книга, посветена изцяло на тълкуването на рожденото число, се споменаваха щастлив цвят, щастливи числа и щастлив камък. Аз съм родена на 31.08 и като Дева ми препоръчват навсякъде земни и кафеви тонове. Нищо подобно, почти никога не съм слагала дреха в такива цветове. За сметка на това на число 31 цветът е светло синьо - обожавам го и се чувствам добре в него. Пътят в живота ми е 9, а неговият цвят е синьозелено - и той ми е любим. Астрологията познава само за ахатите, и то червените, макар че те за мене са свързани повече с личен сантимент.
В крайна сметка всеки цвят и камък си имат вибрации и те трябва да хармонират с твоите...

Ние знаем пътя, но не го виждаме


Тема Re: Талисманите и зодиакалните знацинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано06.11.03 01:23



Талисмани,но само за зодиакалния знак на Слънцето ли?Ами за другите планети в другите знаци?На мен например ми е направило впечатление, че асцендента ми влияе много с талисманите на зодия Рак-зелено, момина сълза и т, н., но пък съм алергична към среброто му, отдавам го на това, че управителя му е наранен.Може би се взимат под внимание даровете на зодиакалните знаци в които човек има силна планета?!

По-добре без ум, отколкото да го използваш погрешно!


Тема Re: Талисманите и зодиакалните знацинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано06.11.03 09:38



Въпросът за талисманите наистина е сложен. Да, класически всички свързват талисманът със слънчевия знак. Аз обаче мисля, че е свързан с наталната карта повече от колкото САМО със слънчевия знак и талисманът не е само цветът или камъкът. Често той е нещо много дребно и индивидуално нещо, което "усещаш" само ти, а за другите е неговорящо...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Талисманите и зодиакалните знацинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано06.11.03 10:20



И аз като теб възприемам талисманите.

Нещо по-силно има вътре в мен и вън от мен от един талисман,
нещо повече направо се усещам сама като талисман.

Туй то - с толкова тронясали планети ...

Просто един предмен или цвят, или дреха не ми стигат да станат
нещо култово ... не обичам да се съобразявам с нищо явно или
разчитам прекалено много на себе си и собствените си сили,
за да ми е нужно още нещо, че да съм успешна

*...the future - its coming now...*


Тема Ланс, замисли менови [re: Lancelote]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано06.11.03 10:36



По този повод си мисля, че съм единственият човек, който може
сам за себе си да изработи талисман. Искам си моята енергия вътре в него,
моя свят и съм сигурна, че тогава наистина ще ми стане талисман - и то истински.

Някак си не приемам друг да вложи енергия за нещо, което да ме закриля.

Тома неверник ли съм, или какво?

Всъщност по хороскоп /гледай сега на какви въпроси ме навеждаш/
кой ще да е способен да прави талисмани - ама истински?

*...the future - its coming now...*


Тема Това... [re: Anima]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано06.11.03 11:40



... ще ти го обясня на 1-5

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Талисманите и зодиакалните знацинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор smaragd ()
Публикувано06.11.03 13:10



не е задължително да има нещо общо със зодията, тоест със слънцето ... мисля, че е въпрос е на ценностна система в хороскопа, който осъзнае собствената ценностна система и път, намира за себе си не само талисман, ако е въобще нужен, но и един куп други символи, които да го пазят по пътя и които да намира и разпознава ...

познавам една астроложка, която според моментното енергийно състояние на картата, поставя и предписва "камъчета" ... изброявахме нужните ни камъчета унисоно, но в основата лежи факта, че тя много добре знае по кой път е тръгнала и познава и моя път ... и цел!

тоест пак е нещо строго индивидуално, според личната карта и според ориентацията на човека и според това каква е целта на този талисман ... същото важи и за цветове и за всички други детайли ... опаковката да е в синхрон с душата, нещо такова ... и да не слага "тежести", които да работят срещу душата и да не и позволяват да диша, да си върви по избрания път!

това е една възможна "философия", която може да стои зад талисмани, камъчета, цветове и други подобни материални изрази на душевни и духовни потребности ...

моите лични символи и талисмани изкачат точно в моменти, в които имам нужда някой да ми каже, че не съм се загубила, че съм все още на правилния път и тове, което се случва е само за мое добро ... уча се все още да ги използвам целенасочено, за да не си слагам сама пречки ... функционира все по добре!





Тема Re: Талисманите и зодиакалните знацинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано06.11.03 13:52



Аргументи аз лично нямам... Избирам си талисманите по интуиция - на принципа "Не знам какво е, но - като го видя - ще го позная".
А интуицията ми много обича да "познава" талисманите ми според Луната в Риби и Плутон в 1-ви... не знам защо е така, но е така.

... че корените ми са във Въздуха ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.