Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 28.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Сказание за влиянието"нови  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано31.10.03 14:00



Много е неясно заглавието на постинга, простете ми също и за аналогията, но просто ме изкуши .
За естеството на влиянията бих искала да поговорим и по-специално за техните нюанси и дефинирана сила. Въпросите са ми много, но се опитах да ги обобщя в три основни групи.
ВЛИЯНИЕ НА ГРАДУСИТЕ. Всеки знак има 30 градуса, от 0° до 29°. Има ли, обаче, значение в кой точно градус се намира съответната планета? Доколко това влияе на нейната сила и в каква посока? Градусите са навсякъде - при аспектите в наталните карти, в синастрията, при транзитите. При аспектирането, например, имаме орбиса само от 7° за основните аспекти (всъщност най-голямата орбиса). Но има ли все пак значение какъв е точно този градус между двете планети? Все едно ли ще е ако е един или са седем градуса между тях? Еднакво ли ще е това влияние при сходящите и разходящите аспекти? Може ли да се говори също така за някакви градуси при домовете?
ВЛИЯНИЕ НА ПЛАНЕТИТЕ. Много ми е мъчно, че все още си нямам истинска моя планета. Казват, че съм взела планета назаем. Ще трябва ли после да я върна, ако някога го доживея? Знам, че планетите не са открити случайно, не са и кръстени случайно. Всяко откритие е било свързано с някакви сериозни социални, обществени, научни или духовни събития. Но първо трябва да се открие ли, за да започва да действа една планета? Та нали ние винаги сме си били изложени на нейното влияние? Навремето Сатурн е бил господар на Водолей, Юпитер на Риби - направо ми е трудно да го повярвам. А и твърде рядко се говори за това. Марс също е бил господар на Скорпион преди Плутон да бъде открит, но за него и до ден днешен продължава се говори като за втори господар на Скорпиона. Какво от това влияние остава? И ако Земята накрая наистина се окаже господарят на Телец, как ще я "открием"? Какво ли трябва да се случи?
Имам доста въпроси и за влиянието на отделните тела. Луната например наистина ли влияе повече на жените, отколкото на мъжете, повече на пасивните знаци, отколкото на активните? В такъв случай жените Рак би трябвало да са най-повлияните от Луната хора. Дали е така? Асцендентът разкривал ранните години на човека, но твърдят, че започвал да действа след определена възраст - има ли някаква истина във всичко това? А взаимното влияние на асцендентите наистина ли отслабва с времето в партньорските хороскопи и защо?
ВЛИЯНИЕ НА ДОМОВЕТЕ. Години наред не съм преполагала какво мощно влияние могат да оказват домовете. Знам, че има по-силно и по-слабо влияещи от тях. Но какво се случва, например, когато Слънцето попадне в 5-ти дом? Няма ли опасност Лъвските характеристики да предоминират над рожденните слънчеви? Много ми е интересен и този първи дом. Уж Марс е неговия господар, уж Овенът дава от присъствието си на всички планети, които попадат там. Но има и мнение, че първи дом дава черти от зодиакалното съзвездие, на което е естествен господар дадената планета. Примерно - ако имате Меркурий в първи дом - ще придобиете комуникативни и мисловни черти на Близнак. Кое от тези влияния е по-силно в крайна сметка? Има ли също така взаимоотношения и между самите домове, може ли по тях да се съди в хороскопите или синастрията? И ако ги има, доколко са силни тези аспекти между домовете, след като самите домове са различни по сила? Ако се противопоставят на планетарните аспекти, кои да изберем?
Спирам! Моите въпроси явно нямат край, сигурно вече ставам досадна. Но ще съм благодарна на всеки, който ми даде по зрънчице от своето знание, за да мога да посглобя малко тази така деликатна картина на астрологическите влияния.

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: "Сказание за влиянието"нови [re: Beatrice]  
Автор Rama ()
Публикувано31.10.03 14:36



В никакъв случай не ставаш досадна.
Проблемът по-скоро е, че в постинга ти има "материал" за поне 20 отделни теми.




Тема Re: "Сказание за влиянието"нови [re: Beatrice]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 14:59



някой беше писал една тема в клуб астрология "опасна ли е астрологията?" ... в този случай бих казала, че е ужасно опасна ... такова объркване се получава, когато човек гълта всичко, което намери, без да мине през основите на астрологията ... философските позици, които стоят зад всяка една школа ... за мен е много важно, когато чета нещо, да знам кой го е написал, в какво вярва, какъв модел за света има в главата си! след това като се учат основните елементи като планети, знаци, домове и аспекти, е важно всичко да е в рамките на една цялостна система на тълкуване ... тоест знаци, планети и домове да не се борят едни срещу други, а да си имат точно определено значение, да дават отговор на точно определени въпроси.

пример за една цялостна система на тълкуване ...

първа основна схема:

какво? планета = действие, енергия /глагол/
къде? дом = поле на действие /съществително/
как? знак = описание /прилагателно/

пример:

какво правя? живея = слънце
къде? в партньорство = 7ми дом
как? хармонично = везни

въпросите какво, къде и как не бива да се бъркат както и планета, дом и знак

втора основна схема:

кой? планета = човек
как? знак = качество, принадлежност
функция? дом = поле на действие

например:

кой? луна = мама, съпруга, дете
как? рак = грижовно и чувствително
функция? 9ти дом = просветление /в чужбина, на път, в университет/

основна схема на живота:

какво правя тук? каква ми е задачата?
асцендент в знак, владетел на асцендент в дом и знак

как живея тази задача? къде я живея? стратегия на живот?
слънце в дом и знак

какво ще излезе на края? краен резултат? значението на този живот?
мс в знак, владетел на мс в дом и знак

инструменти за изпълняване на задачата?
луна, меркурий, венера, марс

регулатори на съдбата?
сатурн, уран, нептун

това не е цялата система, а само първите основни схеми ... преди да се тълкува някаква частичка от хороскопа е важно да се знае какво значение има в общата схема на живота, каква роля и е отредена ...



/посочените схеми се използват от много школи в рамките на техните системи на тълкуване, например те са в основата на системите на дьоберайнер и рошер, двама астролози, които са едни от малкото, които дават цялостна система за моделиране на човешкия живот на земята/



Тема Re: Да, но нали ми е за първи път :-(нови [re: Beatrice]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано31.10.03 16:05



Ох, знаех си, че са много въпросите . Но аз все си мисля, че някой може да каже само нещичко - по някой въпрос, който евентуално му е допаднал или пък носи съответното знание, което да сподели .
Да си призная, мен в момента най-силно ме вълнуват нещата около градусите и техните влияния. Де да можех да изтрия останалото . Засега

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Градусите.нови [re: Beatrice]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано31.10.03 21:43



Ръкопляскам на Smaragd, защото тя така иска и е права. Не изпускай философията на по - горното съобщение.
Но!
Градусите са "напред" и "нагоре" или в бъдещето. Ако Човек е роден на края на рибата то той е овен. Ако е роден към края на овена то той е телец. И така влиянието на градусите винаги е във възходящ план. Защото нещата не стоят те се движат и различно от собствената си позиция т.е. те гледат към бъдещето или към следващото и съответно влизат в самия устрем на издърпващото ги влияние. И дори ако следващото е връщане, то е бъдещо.

Може да звучи глупаво, но е така.



Тема Re: Градусите.нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор charmer ()
Публикувано01.11.03 13:53



Ами ас съм срещал, от някакъв руски автор, че когато, и по специално за асцендента, когато се намира в рамките на 7, или 23 градуса, то личноста приема смесеното влияние на двата знака!



Тема Re: Градусите.нови [re: charmer]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано01.11.03 18:54



Мерси, Charmer. Точно този асцендент най-много ми трови живота. Познавам няколко души, които имат асцендент в 26 - 28-ми градус, и абсолютно не ми се навръзват с характеристиките на съответния зодиакален знак. Те наистина имат твърде много черти от следващия, прекалено много. И бях доста объркана при конструкцията на наталната карта.
Попаднах на един сайт, в който се изчислява съвместимостта - в числа - положителни и отрицателни. Натрупват се всички благоприятни и неблагоприятни аспекти в партньорския хороскоп - оценени по съответен начин и се търси крайния резултат - положителен, отрицателен и доколко. Естествено, че не е нещо сериозно, но ми направи впечатление зависимостта на тази оценка от градусите в аспектите. При тригоните и секстилите даваха за по-голям градус по малко точки, при квадратите и опозициите - за по-малък градус се вадеха повече точки. Т.е. концепцията е, че колкото е по-малък градуса, толкова е по-силен аспекта. Затова ме заинтересува толкова този въпрос. Нещата не могат да изпростяват до подобни изчисления, разбира се. Но някаква подобна зависимост навява на някои мисли все пак. Въпросът е дали наистина я има, или само някои я предполагат.
Също така имам определени подозрения и за Слънцето! Не знам за другите планети. Затова се надявам на помощ.

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Градусите.нови [re: Beatrice]  
Автор charmer ()
Публикувано01.11.03 20:27



Съжалявам, че няма да мога да ти помогна повече :-), единствените наблюдения са върху моята особа :-)!



Тема Re: "Сказание за влиянието"нови [re: Beatrice]  
Автор DTMF (лъжец:))
Публикувано01.11.03 22:23



Мисля че при програмата ЗЕТ можеш да включиш и опцията за тълкуване на планети в точен градус .също имаше опция за тълкуване на планети във определен градус от началото на дома,лесно е ))))ама това са си подробности.
За първо време виж какво е писала Смарагд

"Асцендентът разкривал ранните години на човека"-не само той ами и целия първи дом))

"Слънцето попадне в 5-ти дом? Няма ли опасност Лъвските характеристики да предоминират над рожденните слънчеви? " -Опастност има,ама си мисля че 5-ти дом е за предпочитане пред много други домове,да не кажа всички)))


Накратко-най силни са 1-ви и 10 дом и управителите им,заедно със слънцето и луната



Тема Re: "Сказание за влиянието" [re: Beatrice]  
Автор Zodiac (Звездоброец)
Публикувано02.11.03 21:05



;)))
Здравей .....


Много се радвам, да те срещна и тук!


Лавината ти от въпроси си я бива!


Голяма част от тях заслужават отделни теми, но бих ти препоръчал да ги обсъдим на някоя от следващите ни сбирки!


Става ли ?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.