Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 08.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Астрология и сънищанови  
Автор ln Flames (scorpio fan)
Публикувано31.10.03 00:29



Интересно ми е да разбера дали има връзка между планетите и сънищата ни - по-точно тези , които се сбъдват? Аз сънувам много и доста често съня ми се сбъдва, ако не буквално, то почти буквално и с някаква връзка с реални неща. Дали зависи от транзитите на планетите ? Или има друга причина?

Ако някой се наеме да ми каже, ще съм му благодарна!

Мерси

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."


Тема Re: Астрология и сънищанови [re: ln Flames]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано31.10.03 00:47



Мисля, че има. Аз щях да задам темата в една друга формулировка- медиумните способности на зодиите, а към тези медиумни способности влизат и сънищата- пророческите такива. Кой дом изучава загадките? Разположението на кои планети възпрепятства или стимулира въпросните сънища?
Утре като влязат баш майсторите ще го обяснят астрологически. Аз по-скоро мога да говоря за сънищата като сънуваща- Нептунова ми работа в 8-и дом...
Родена пророчица съм. И случвателка.Не се шегувам. В същото време ако в други домове, определящи земността ми, връзката ми с материалния свят имам слаби позиции- рискувам да откача. Защото съвсем сериозно мисля, че тези дарби са нож с две остриета.
Новолунието вече е ясно , чете другата тема -допълнително изостря нещата.
Та...поздрави, утре ще продължа, ако въпросът те интересува не само като астрологично обяснение, сродна Водолейска душо

Catch me...


Тема Re: Астрология и сънищанови [re: ln Flames]  
Автор Rama ()
Публикувано31.10.03 00:48



Първото, което ми хрумва, е че съм засичала да сънувам такива сънища, когато транзитиращата луна е в съвпад с рождената ми - когато е личното ми новолуние, така да се каже. Май веднъж открих някакви връзки и с Нептун, но да ти призная в момента не се сещам какви точно бяха... Заспивам в момента понеже...пък хем ми се и бърбори още...

Иначе и аз много често сънувам такива сънища - случвало ми се е дори да сънувам предварително хора, които по-късно действително срещам...

Голяма тема е това, но аз лично не съм се занимавала много с нея. Дано смарагд да се включи - тя знае много за сънищата...

За литература по въпроса не се сещам да съм виждала. Но ми се струва логично да са намесени тематично Нептун, Луна, водните знаци и водните домове (4, 8 и 12)...

Бих те посъветвала, щом наистина често ти се случва, да си отбелязваш някъде датите, за да можеш после да потърсиш някаква закономерност.

Утре на свежа глава ако се сетя още нещо.....




Тема Re: Астрология и сънищанови [re: Rama]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано31.10.03 00:52



Събрали се в темата водолеи преди да го ударят на сънища...

Catch me...


Тема Re: Астрология и сънищанови [re: Orлeдaлнa]  
Автор moonlady (scorpio fan)
Публикувано31.10.03 00:55



Благодаря ти! Интересува ме и още как... не веднъж и дваж ми се случва вече, и за лошо и за хубаво...понякога се страхувам* много *, че това, което сънувам би се случило...
Нептун в 10 дом...няма връзка нали?
Но не знам и аз като теб усещам много неща , не само насън..пророчица не мисля , че мога да се нарека, ама откъде идва това? Интуиция? Определено имам много силна такава, но това ли е отговора? А тя от кое се определя? Въпроси, въпроси...и тази нощ ще вампирясам май...

май водолеите са на пост посред нощите

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."


Тема Re: Астрология и сънищанови [re: Rama]  
Автор moonlady (scorpio fan)
Публикувано31.10.03 00:59



Значи не съм сама под Луната и Нептун
4 дом - празен, в 8 ми е Уран, в 12 - Слънцето...ей сега вече няма да сънувам тази нощ от вълнения какво е обяснението
Луна в 11, Нептун в 10....

Лека нощ на спящите

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."


Тема Re: Астрология и сънищанови [re: ln Flames]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 01:24



сънищата

всеки продукт на човешкия мозък може да се разглежда и тълкува с помощта на астрологията ... сънищата и те са един барометър за състоянието на човешката психика, при всеки е много лично и строго индивидуално .... хороскопа може да се използва като тълковен речник, не само наталната карта, но и транзити и лунни прогресии ... който води дневник на сънищата си може да се връща назад при някои сатурнови транзити и може да проследи нишката на ариадна.

има различни видове сънища ... мисля, че всеки сън си носи код/символ, който показва какъв тип е ... дали пророчески или в резултат на физически дискомфорт, неосъзнат проблем или просто отработване на ежедневни ситуации, в които не сме имали време да реагираме ... всеки има някъде свой си символ, който му показва какъв сън сънува.

тези си знания ги имам от една прекрасна астроложка, която предлагаше обучение по тълкуване на сънища с астрология ... всеки символ в един сън може да се преведе в астрологическа планета и да се погледне в кой дом е в наталната карта и от там какви процеси и събития действат на подсъзнателно ниво ... може да служи като барометър доколко съзнателно живеем живота си.

мога да дам примери от моите сънища ... типично за стрелчетата в мен и за уран и юпитер е, че сънувам живота си на път .. когато се задава сериозна промяна, винаги сънувам, че пътувам с влак и се лутам по гари, прекачвам се, забравям багаж и този род ситуации ... влака е превозно средство, което се движи по точно определени коловози, комбинация от юпитер и сатурн, които предопределят големите "релокации" в 1ви, 4ти, 8ми, 9ти и 12ти дом в моя хороскоп.

вторият голям пример, който мога да дам е ... сънищата са ми пълни с нови, стари жилища, местене на мебели, ремонти, багаж, караници с майстори и семейство, кое искам да изхвърля и кое не от новия си дом ... при всеки такъв сън е имало сериозна промяна в работата ми ... нови задачи, смяна на шефове, нови колежки, реорганизации, връщане на стари задачи ... луната като символ на дома при мен се намира в съвпад с мс .. 10и дом

това е всъщност основния модел, който може да се приложи при тълкуване на сънища ... определен символ попада в графата на определена планета, от там се поглежда в наталната карта и от там може да се съди какво индивидуално значение има този определен символ. който разпознава добре символите .. може да пробва да следи транзитите, при кои транзити кои сънища се повтарят ... особено при сатурн се срещат сънища, които сме сънували още като деца и след това се повтарят в определени фази в живота.





Тема и още един въпрос, който ме мъчи от много дългонови [re: ln Flames]  
Автор moonlady (scorpio fan)
Публикувано31.10.03 01:26



Какво значи, ако в една и съща нощ сънуваме с друг човек еднакъв сън...сън, свързан с миналото *имам предвид минал живот-векове назад*?
Това значи ли някаква връзка с този човек в предишен живот ? И защо го сънуваме ТОЧНО в една и съща нощ? От какво зависи това ? Над тези неща съм си блъскала дебелата глава хиляди пъти, но май не съм дорасла да си дам отговори сама...някой има ли идея ?

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."


Тема Re: Астрология и сънищанови [re: smaragd]  
Автор moonlady (scorpio fan)
Публикувано31.10.03 01:30



мерси много! значи започвам да записвам, за да търся закономерност и символи...

много често се сънувам мъртва , това дяволски работи ли са ?

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."


Тема Re: и още един въпрос, който ме мъчи от много дълго [re: moonlady]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 01:32



не е задължително да е от минал живот ... когато повече хора сънуват едно и също, става въпрос за сън от колективното подсъзнание ... по тази причина например хора сънуват еднакви сънища, когато на другия край на земята има сериозна злополука, въпроса е как да различаваш за какъв сън става въпрос ... не всички сънища са индивидуални

когато 2ма души сънуват едно и също по едно и също време става въпрос за еднакво усещане на вибрациите на мунданно ниво ... тоест ако имаме венера-плутон, всички сънуват еднакви сънища с тази тематика




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.